Keresés

Részletes keresés

Aewyn Creative Commons License 2002.07.25 0 0 495
Hello,

jómagam 5 éve nyúzok egy Omega A-t és eljött az ideje, hogy megváljak tőle. Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim hozzátok:

A paraméterek: 91-es (az újabb kasztnis), metálszürke CD, klíma, 2 literes benzines. A kasztnin sajnos itt-ott már látható korrózió (ajtók alja), hátsó kerékívek, küszöbléc alól kikandikál (gondolom alatta jobban). Egyébiránt egyben van. Bp-Zala 7 literes fogyasztás.

Kb. mennyi amit reálisan lehet kapni érte? Érdemes a korróziókat kijavíttatni? Érdemes a neten hirdetni?

Köszönet minden válaszért.

Göri Creative Commons License 2002.07.25 0 0 494
Szóval egyenlőre marad a távgyogyó. :)
Ma teszek még egy próbát, hátha elcsípem azt a piszok izzót egy fogóval.
Előzmény: _latsam (493)
_latsam Creative Commons License 2002.07.25 0 0 493
>A napfény városa Szeged.:)
Akkor jól gondoltam!:) És tényleg jártam már ott!
Előzmény: Göri (492)
Göri Creative Commons License 2002.07.25 0 0 492
kelemenb

Az a csavar megvolt tegnap, de az a műszerfal borítást rögzíti. Egyszerűen tehetetlennek érzem magam :-)

latsam

A napfény városa Szeged.:)

_latsam Creative Commons License 2002.07.25 0 0 491
>Köszi. Mikor jársz legközelebb a Napfény városába ?
Lehet, hogy kissé alulművelt vagyok de melyik a Napfény városa? És mikor jártam már ott?
Előzmény: Göri (487)
kelemenb Creative Commons License 2002.07.25 0 0 490
Göri

Van egy csavar a műszerfal burkolatnál is, ki kell pattintani a fűtésszabályzó feletti kapcsolók(vagy kapcsoló vakdugók) közül a bal oldalit és alatta van egy csavar. Egyébként pedig 3 db bovden megy a fűtésszabályzóról a fűtésházra.

kelemenb

Előzmény: Göri (483)
_latsam Creative Commons License 2002.07.25 0 0 489
>Egyáltalán hány izzó van benne ?
Egyetlen egy. Az is felül a tekerenytűforgantyúventillátorbizbaszkapcsoló alatt. Onnan plexisávok viszik a ragyogást a lenti régiókba.
Előzmény: Göri (486)
Göri Creative Commons License 2002.07.25 0 0 488
Ez lemaradt :)
Előzmény: Göri (487)
Göri Creative Commons License 2002.07.25 0 0 487
Köszi. Mikor jársz legközelebb a Napfény városába ?
Előzmény: _latsam (485)
Göri Creative Commons License 2002.07.25 0 0 486
Sajnos ez csak akkor jön ki ha kitépem. Vagy pedig lebontom az egész burkolatot, de ehhez semmi kedevem :-( Egyáltalán hány izzó van benne ?
1. ventillátor tekerentyűnél lehetne 2,
2. hideg, meleg beállítónál 2
3. a lenti és fenti befúvók szabályzóinál lévő ikonok mögött 1-1.

Atya világ.

Előzmény: _latsam (484)
_latsam Creative Commons License 2002.07.25 0 0 485
Esetleg ha összefutunk szívesen segítek mind a szétbuherálásban és a szétverésben is!:) De komolyan, ha össze tudunk futni akkor +nézem.
Előzmény: Göri (483)
_latsam Creative Commons License 2002.07.25 0 0 484
Az a bibi, hogy amikor ezt csináltam nem emiatt szedtem szét. Zárlatra vadásztam (meglett:) a motorházban:( ) és lebontottam a műszerfalat a világításkapcsolótól a kézifékig. És közben belebotlottam az izzóba. Nálam a felső fülek kiakasztása után minha kintebb csusszant volna. És az égőt a bal oldalról tudod +közelíteni, mert jobbról zártabb a kütyü. Ha csak 1-2 centit kintebb húzod már hozzáférsz. Az égő feje ha kibukkan a likból lóg annyi vezeték, hogy kihúzd kivülre.
Előzmény: Göri (483)
Göri Creative Commons License 2002.07.25 0 0 483
Üdv.

Megpróbálkoztam az izzó csrékkel de felsültem. A hamutartót kiszedi még gyerekjáték volt.

De a fűtésszabályzó tábla nem ment. :-(A szivargyujtó burkolatát lepatintottam, három csavar ki, alján kihúz tetején két pöcök nagy nehezen kiakad. De az istenért se jön ki egy centit se, már majnem szétvertem, de hát ez még is csak egy Omega, úgyhogy abbahagytam a buherálást.

Valami nem engedi kijjebb jönni, pedig egy-két bowdent is leakasztottam hátulról.

Segítsééééég !

Előzmény: _latsam (455)
capri-3 Creative Commons License 2002.07.24 0 0 482
capri-3 online

OPi
te most komolyan ezert jottel ide, mert az amugy is egysoros beirasaid itt eleg keveset vannak jelen:))

modemesek boccs, ma is vannak kepek:



Előzmény: OPi (469)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.07.24 0 0 481
OFF:

>>> Nocsak, nocsak lebuktam...??? Csak nem Te is olvastad ezt a mesterhármast? <<<

Bezony le, és bezony olvastam... sőt, még a Children of the Mind-ot is, és valahol itt vár elolvasásra az Ender gyermekei, vagy mi. De még várhat.

ON:

Tudjátok, mennyi egy főfékhenger A-Omegába? 52e+Áfa. Utángyártott nincs, csak eredeti. Hát nem szívás? :(

Bye,
Béka

Előzmény: Nagymolnar (467)
eszgab Creative Commons License 2002.07.24 0 0 480
Hali!

Az AC-t szerintem Te is letudod ellenőrizni.Valakit kérjél meg, hogy tegye rá a gyujtást Te pedig hallgatozzál az üzemanyagtank körül mert a pumpa az bele van épitve.Csak az izzitás ideje alatt fog müködni és aránylag halkan zug.

Üdv!
eszgab

Előzmény: Radioactiv (473)
Omegatd Creative Commons License 2002.07.24 0 0 479
Nagymolnar!

Ja! :):):)

No de komolyra fordítva...
Kék leddel, ez valami speckó lencsés, szórtfényű smd led. Elég macerás, majd meglátom mi sül ki belőle.

Előzmény: Nagymolnar (478)
Nagymolnar Creative Commons License 2002.07.24 0 0 478
OmegaTD!

Mivel kékítesz? Kékítővel, mint a kékfestők?

De komolyan ledes, vagy valami kék burás izzó?

Előzmény: Omegatd (476)
Nagymolnar Creative Commons License 2002.07.24 0 0 477
SZIASZTOK
Nekem az indítási probléma azonkívül hogy melegen köszörülni kell, még tetézi azzal, hogy az önindító csak kattog de nem teker. A sztori:
-melegen szinte mindig....(ez nagyon meleget jelent, tehát hajtás után leállítom (a turbót lehűtöm) és mondju azonnal tovább kell menni akkor csak kattog de nem indul.
Hidegen első izzitás után szintén ezt csinálja, ezért a második izzítás közben szoktam beindítani.

Most volt felújjítva 6 hónapja a FER-VILL nél 35+sarcért persze a gari lejárt. Akkor is ezzel a hibával szenvedtem.

Kinek van ötlete?

Egy kis érdekesség:
Ma Bp-Hévíz-Bp 400km 80-140 km/h sebességgel klímával 6.5 l/100km. Az az ócska BMW... ja meg a kocsi velem és a csomagokkal és tele tankal vagy 1900kg. Hi Hi....

Ender Wiggin

Omegatd Creative Commons License 2002.07.24 0 0 476
Köszi fiúk!

Még egy kérdés! Hogy lehet lebontani a belső világítás és a tetőablak vezérlő műanyag burkolatát?

Nagymolnar!

Köszi, a hétvégén ha lesz időm, nekiugrok. Én is kékíteni akarom, a tapasztalatokról majd beszámolok. A kezelőgombok megvilágítása már kék.

Peppino5!

Köszi, a középkonzollal megvagyok.

gma Creative Commons License 2002.07.24 0 0 475
Sziasztok!

Nagyon keresek 89-es dízel A Omegába fékszervó pumpába való műanyag lapátokat. Horribilis árajánlatokat kapok rá, mer csak egybe az egész pumpát akarják rámsózni... :(

Kösz: gma
/egy mélt is, ha lehet: drax2gma@yahoo.com/

Előzmény: gma (461)
peppino5 Creative Commons License 2002.07.24 0 0 474
OmegaTD!

kb 30x csináltam már meg ugyanezt ime:

A műszercsoporthoz ki kell szerelni a középső szellőzőrostélyokat. Alatta van 2 csavar, azzal kijön a kerete. Az alatt találod a műszercsoport egyik csavarját. Ezután kicsavarod a kormányoszlop burkolatának a két csavarját ami a kormány mögött van szemben (el kell fordítani a kormányt, hogy láthatóvá váljon) de előbb leszeded a csavarfejekről a díszgombokat (kis fekete kör alakú bizbasz), ekkor lejön a kormányoszlop burkolatának a felső része.
alatta találod a második műszercsoport-csavart.
Ekkor megfogod a műszer jobb oldalát és gently magad felé húzod.
Kihúzod a TID/MID hátuljából a csatit és már a kezedben is van az egész.
Ha a középkonzolt akarod lebontani, akkor lehúzod a tekerőgombokat, alatta van négy csavar, a hamutartó tokját fogja középen mélyen egy csavar, ha kiszeded akkor a két szélén lesz két csavar, ki kell szedni a rádiót, és voilá.

Kb ennyi.

Radioactiv Creative Commons License 2002.07.23 0 0 473
Köszi az ötleteket!
Örömmel láttam, de írd meg légyszi, hogy az elektromos AC-t elöl, vagy hátul kell-e meghallgatni?
Egész halk?
A többi dolgot hol lehetne megnézetni, esetleg TE le tudnád ellenőrizni?
Előzmény: eszgab (472)
eszgab Creative Commons License 2002.07.23 0 0 472
Sziasztok!
Hali Radioactiv!
Én is küzdöttem egy 2.5TD-vel a jelenség ugyan ez volt.Nézzétek meg elöszőr, hogy müködik-e az elektromos ACpumpája.Gyujtást ráadni és az izzitás ideje alatt zugnia vagyis üzemelnie kellene.A computer kiolvasás első alkalommal nem hozott ki semmi eredményt,de, a Tech műszerrel van lehetőség az inditásitöltés mennyiségén állitani.Ilyenkor a gyáriműszerrel tudják csökkenteni vagy növelni az üzemanyag mennyiségét inditáskor.A végső megoldást azonban az öninditó felújitása hozta meg.A bendix hibásodott meg és a javitás során még uj kefék és perselyek is kerültek az öninditóba.Ezután szinte pöcre indult hidegen-melegen a gép.Mivel az öninditóra nem gyanakodtunk ezért semmilyen mérés nem lett elvégezve a szétszerelése előtt, de valószinű, hogy tul nagy volt az áram felvétele.Bocsa ha hosszu lett.

Üdv!
eszgab

Előzmény: Radioactiv (465)
qwer1234 Creative Commons License 2002.07.23 0 0 471
Én már csináltam ilyet !
Előzmény: Nagymolnar (470)
Nagymolnar Creative Commons License 2002.07.23 0 0 470
OmegaTD!

A B omegánál a műszerfalat úgy tudod lebontani a világítás cserére, hogy a két oldalán található fűtés szellőzőket kell kipattintani (bátran), alatta csavar, majd a kormányburkolat alatt is van egy csavar és már kint is van. (De KelemenB erősítsen meg). Különböző izzók kellenek hozzá, jó szórakozást. Apropó tuning, tervem szerint kék leddel szeretném a műszerfalban az izzókat helyettesíteni, van-e valakinek tapasztalata, hogy menni fog e és elég lesz a fényerő (pl. hány leddel váltsak ki egy izzót) tudom picit Wolks-oslesz, de próba cseresznye...
Sziasztok

Előzmény: Omegatd (464)
OPi Creative Commons License 2002.07.23 0 0 469
gratula, gondolom nincs az ismerősi körödben modemes . . .
Előzmény: capri-3 (466)
qwer1234 Creative Commons License 2002.07.23 0 0 468
Hát igen, az enyém is hasonlóan néz ki, de csak a hátulja.
kelemenb! tegyél már fel te is néhány fotót a kocsimról, meg a hátsó hídról !
Nagymolnar Creative Commons License 2002.07.23 0 0 467
Szia Gyalogbéka!

Nocsak, nocsak lebuktam...??? Csak nem Te is olvastad ezt a mesterhármast?

Ender Wiggin

Előzmény: Gyalogbéka (454)
capri-3 Creative Commons License 2002.07.23 0 0 466
capri-3 online

kelemenb!
ajandek:)))




Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!