Keresés

Részletes keresés

kiccicam Creative Commons License 2004.07.19 0 0 4925
Biztos nem esik jól neki a fecsi, mi is úgy voltunk vele először, hogy tuti haragudni fog, aztán rájöttünk, hogy inkább ne nézzen ránk fél óráig, mint soha többé... :( szóval próbálj erőt venni magadon, és nyomd bele amenyit kell :((( Cicádnak drukkolunk!!!!
Előzmény: kiseszta (4918)
cheereck Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4924

Köszi szépen:) Csütörtökön 9kor érünk fel Délibe, irány az állatkert, délután Tropicarium, és aztán haza. Hol tudnánk találkozni? Merre laksz/dolgozol?

 

 

Előzmény: CICA (4911)
Moka25 Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4923

Jolvanakkor:) Ha aszonta, virusos, akkor visszavonom a "dilettans" jelzot!:DD

De infuziot akkoris adhatott volna!;))

Előzmény: kiseszta (4922)
kiseszta Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4922

az elozo en voltam, csak veletlenul nem jelentkeztem at.

Bocsi

Előzmény: Baliszoft (4921)
Baliszoft Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4921

azt mondta, hogy a vakbel kornyeke az erzekeny, es valami virussal kapcsolatos.

Fecsibol az elso 2-ot egesz jol megitta, utana mar nem tetszett neki. De muszaly. Orankent 10 ml-ert bele kell eroltetni. A kamillatea nem jott be neki, ugyhogy vizet kap.

Előzmény: szuszmok (4919)
Moka25 Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4920

Szia Kiseszta!

 

Merrefele laksz? Orulok, hogy azert sikerult dokinak megmutatni!

A vakbeles dolog nekem is nagyon meredeknek tunik:(( Ha van ra modod, holnap vidd el vmi kevesbe dilettanshoz...

Felorankenti hanyasnal minimum egy adag bor ala valo infuziot benyomtam volna a macseknak, ha en vagyok a doki. De nem vagyok, igy csak tippelgetek. Majd jon Antisystem, aki megmondja a frankot - bar o se doki;)

Mivel oltatlan a macsek, jo eselyetek van fertozo gyomor- es belgyulladasra (sarga, habos hanyasrol nekem sajnos nagyon ez jut eszembe!), ami sajnos nem tul baratsagos betegseg. Kismacskakat kezeles nelkul hamar el tudja vinni:( Hasmenese nincs? Meg mindig felorankent hanyik? Amit fecsivel itatsz vele, megmarad benne? (Egyszerre sokat ne, inkabb gyakran keveset!)

Ha utal az itatasert, hat utal, majd ha meggyogyul, biztosan megbocsajtja am Neked!:) Csak itasd kitartoan!!! En is nagyon drukkolok es varjuk a hireket!!

Udv:

Moka

Előzmény: kiseszta (4918)
szuszmok Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4919

Vakbeles? macskáknál????

Volt valami vérvizsgálat? Kapott valami egyéb gyógyikát?

Tudod itatni fecsiből? Nagyon fontos, hogy kapjon folyadékot, nehogy kiszáradjon!

Drukkolok neki nagyon!:))

Előzmény: kiseszta (4918)
kiseszta Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4918

Koszonom az aggodast, sikerult dokinak megmutatni ma, szerencsere itt a kozelben talaltam olyat, aki vasarnap is van.

Nagyon nem mondta mi a baj, csak hogy lazas, meg megtapogatta a hasat, es az nagyon faj neki. a kornyekunkon allitolag van valami fertozes, valami vakbeles. Kapott lazcsillapito szurit, meg hanyinger csokkentot, es orankent itatni kell.

Holnap viszem vissza, de szegenykem nagyon kaba, meg kis elesett. utazasnal eloszor meg nyavogott, aztan mar csak csondben fekudt. Nagyon sajnalom, mert olyan kis szelid, meg bujos. Mostmeg biztos utal, hogy folyton itatom, meg piszkalom.

Amint ujabb fejlemenyek vannak, jeletkezem.

 

Es megegyszer koszonom hogy ilyen segitokeszek vagytok.

 

 

Előzmény: szuszmok (4916)
eMM Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4917

Akár még mérgezés is lehet.

Meg ugye nem lehet eléggé hangsúlyozni az alapoltások fontosságát.

Mindenesetre ezt a dokinak látnia kellet.(volna?)

 

Előzmény: szuszmok (4916)
szuszmok Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4916

Sikerült eljutnod mégis a dokihoz???? Szerintem is nagyon-nagyon komoly lehet a baj!!!!

Hogy van a cica?

Előzmény: kiseszta (4914)
Moka25 Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4915

Szia Kiseszta!

AZ!!!

Azonnal futas dokihoz!!! Bp-n a Lehet uton van allatorvosi ugyelet!

Ami most kozvetlen veszely fenyegeti az a kiszaradas, fecsibol itasd, hatha benne marad. Allatorvos tud adni majd infuziot neki bor ala is, es o majd az okot is meg tudja mondani. Szaladj vele gyorsan!!! Drukkolunk!!

Es majd gyere meselni, mi ujsag!

Udv:

Moka

Előzmény: kiseszta (4914)
kiseszta Creative Commons License 2004.07.18 0 0 4914

Sziasztok! Eloszor jarok itt, es a velemenyeteket szeretnem kikerni.

van egy masfel eves cicam, es ma este amikor vegre elokerult, nagyon rosszul nezett ki. Levert volt, es csunyan morgott, ha megemeltem. naggyon meleg, szerintem laza van, es felorankent hany. Nem eszik, nem iszik szerintem mar tegnap ota. A hanyasa meg sarga es habos. Allatorvoshoz ma mar nem indultam vele, amugy sem bizom a kozelunkben levoben, ugyhogy nem tudom most mit csinaljak vele. Beoltva nincs, csak sima hazi cicus.

Ha holnap nem lesz jobban elviszem orvoshoz. Szerintetek komoly a dolog?

eMM Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4912

Ez azért BP-i tapasztalat de természetesen adok a véleményedre.

Az biztos hogy a verekedős macsekok ezután megkapják  az oltást mint írtam volt.

És ha jól olvastam a leukózisos oltásra is köll emlékeztető?

Aztán meg évente egy ha jól sejtem.

 

Ezek szerint a leukózis vér által terjed?

Előzmény: CICA (4911)
CICA Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4911

Anterrabae: nagyon sajnálom szegény cicust; nekünk (szerencsére) még nem volt ilyesmivel dolgunk, úgyhogy nem tudok okosat mondnai. :(

 

eMM:  én sosme mondtam, hogy a FIP után jön a leukózis :DDD Szerény véleményem szerint (ill. tapasztalatok alapján) a macskákat pusztító betegségek sorrendje (tehát amibe vagy ami szövődményeibe, következményeibe stb. belehalnak):

1. leukózis

2. FIV

3. FIP

 

tehát szerintem a leggyakoribb a leukózis, legritkább a FIP, viszont a legveszélyesebbnek a FIPet tartom, mert úgy tapasztaltam, hogy amíg az első kettővel lehet még sokáig élni, ha megfelelő körülményeket biztosítanak, megfelelő táplálékkiegészítők, immunrendszer-karbantartás, stb, addig a FIP-pel gyakorlatilag nem nagyon lehet mit kezdeni és hamar elviszi a ciccet.

Ráadásul úgy érzem, hoyg a FIP oltás nem annyira megbízható, mint a leukózis. A lényeg nagyjából úgy foglalható össze, hogy ha a FIPre, leukózisra oltott macskámnak vmi miatt egybe kéne kerülnie egy másik cicával, akkor ha egy leukózisossal kerülne egybe, nem kapnék szívrohamot, de ha egy FIPessel, akkor valszeg tépném a hajam.

 

cheereck: keeper beszerezve! :)) Már hülyének néznek, mert mindenkinek keepereket veszek, szerintem azt hiszik, kereskedni fogok vele :DDD

 

Mai jó hírünk: Hillary szuper gazdihoz került! :)))) Rossz hír: szegény Punky teljesen depis :( Persze tegnap volt oltva, lehet, hogy attól bágyadt, de... :((( Grabanccal azért jól megvannak :)))

Előzmény: Anterrabae (4910)
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4910

majd próbálok nagyobb képet betenni,  az oxycortot pedig abbahagyjuk rögtön.

 

köszönöm, eddig és előre is.

igyekszem olvasni a témában, ahogy sikerül - meg szeretném menteni a macskámat, ebből nem engedek:)

Előzmény: Antisystem (4909)
Antisystem Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4909

Nem, számítógépes programozó vagyok (lásd adatlap), és egyáltalán nem haragszom - viszont az állatorvosunk sajnos nemigen szokott hét végén feltűnni:)

Sajnos az a tény, hogy a hosszas helyi szteroid-kezelés gátolja a hámosodást, illetve akár az ép bőrt is tönkreteszi, egy nem túlzottan ismert, de elég makacs tény. Ha ismertebb lenne, tán kevesebb tini kenegetné (a nem véletlenül receptköteles) Ftorocorttal a pattanásos arcbőrét, hogy aztán pár hónap alatt ráncos legyen, mint a pávián segge...:))) Persze logikusan átgondolva nyilvánvaló, hisz a regeneráció egy anabolikus (építő) folyamat, egy stresszhormon (mint a glükokortikoidok) meg katabolitikus (lebontás és energiaszolgáltatás) hatású.

A szteroidos kenőcs allergiás és autoimmun eredetű gyulladásokra való - ott akár "csodaszer" - (illetve gyulladt sebek rövidtávú kezelésére oki terápia MELLETT) de gyakorlatilag minden másban többet árt, mint használ.

Az Oxycort másik hatóanyaga a tetrán antibiotikum, amire sajnos az állatgyógyászatban - néhány egzotikus kórokozó kivételével, mint a mycoplasma és társai  - már praktikusan minden rezisztens,"hála" az elmúlt évtizedekben jellemző kritikátlan felhasználásának. Sajnos ezek - tetszenek/nem tetszenek (nekem se) - tények. (vigasztaljon, hogy disco előtt a karodra fújva az UV fényben szép sárgán fogsz tőle fluoreszkálni :))))))

Valszeg tudnék pontosabb tanácsot is adni, ha tényleg betennél egy nagyobb képet a cicád lábáról - ezen a fotón itt alább sajnos csak az vehető ki, hogy van ott valami seb...

 

ÜdV

 

Előzmény: Anterrabae (4902)
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4908

mindezekkel tisztában vagyok, (asszem)-

"kandúrként semmi esélye"-  ez sajnos nyilvánvaló volt a sebesülése pillanatától fogva, bár eleve ivartalaníttatni akartuk... így ez nem jelent különbséget.

 

befogadott malamut kutyánk grasszál az udvaron, tehát a szoba-macska fogalma nem ismeretlen számomra (hacsak nem barátkoznak meg a drágák), de ez is másik topikot illet.

 műmacsek?:)

csak éljen... és szeressen élni.

...

Előzmény: eMM (4907)
eMM Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4907

OK

de ha jól értettem van több kismacsekotok is.

Persze ezt nem alternatívaként gondoltam.

Szobamacska amúgy?

Ha igen semmi vész ezzel a dologgal még sokáig élhet.

Ha nem  akkor is vannak még lehetőségek.

Csak a többiek kiszekálják amúgy kandúrként meg semmi esélye.

Persze lehet ivartalanítani is.....

Bár szerintem az ilyen macsek műmacsek de ez nem az a topic:)))

Lehet hogy neki ez lenne  amegoldás de akkor csakis szobamacseknak válna be szvsz de ez az én véleményem.

 

Előzmény: Anterrabae (4906)
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4906

elaltatás-

nekem eszembe se jutott, de azok közül, akiknek beszéltünk Szüriről, szinte mindenki az elaltatást javasolta.

pedig... Szüri egy boldog, életerős macska, akit nagyon szeretünk, és szeretnénk vele élni, amig csak a hülye cica-életéből tellik:)))))

 

a sors iróniája: volt egyszer egy macskám, aki meghalt, annyi idősen, mint Szüri: a világ legkedvesebb kismacskája volt, és el kellett altatni, mert valami veleszületett rendellenességtől/ben szenvedett, embertelen kínokat állt ki, és vele én is - a betegsége alatt és a halála után hónapokig lázas voltam, mindegy, nem ez a fontos, hanem az, hogy ez a macsek, mármint Szüri, teljesen olyan, mint a meghalt kismacskám... félelemetes az egész. És most próbálom nem újrajátszani az egész történetet.

Előzmény: eMM (4905)
eMM Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4905

Szegény kiscic:(

Dícséretetekre válik hogy nem az elaltatás melett döntöttetek.

A topicot pedig azért nyitottam anno, hogy kevésbé legyünk kiszolgáltatva(mi és a kedvenceink) az enyhén szólva kevésbé hozzáértő állatdokiknak.

Mert sajnos sok az ilyen.

A.System nem gyakorló állatdoki (hogy micsoda pontosan majd elmesééli neked ha úgylátja) de lehet adni a szavára.

Van még egy idelátogató profi állatdoki a Zsolt (WetrinR) ha csak 50-et visszaolvasol rálelsz az elérhetőségére.

Ő akkor is ad tanácsot(akár online) ha tudja hogy semmi haszna sem lesz belőle  a távolság miatt.

Tudod ő már csak ilyen rendes ember.

 

Előzmény: Anterrabae (4904)
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4904
ő az
Előzmény: Anterrabae (4903)
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4903
próbálom beszerkeszteni a sebesült macsekot...
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4902

ne haragudj, talán hülyén fogalmaztam az előbb. kisvárosban lakunk, nincs lehetőségünk állatorvosokat váltogatni- csak egy (számunkra) kétségbeejtő helyzetbe kerültünk, és próbálok megoldást keresni, lehet, h. az internetes fórum keretein belül bunkó módon.

 

azt,hogy állatorvos vagy-e, azért kérdeztem, mert pár hsz-t visszaolvasva nagyon profinak tűnsz. (és nagyon szükségünk lenne egy ilyen "profi" véleményére...)

 

mindenesetre köszönöm a segítségedet, és kipróbáljuk, amit javasolsz.

 

 

 

Előzmény: Antisystem (4898)
eMM Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4901

OK ismét okosat szóltál:)

UFF:)))

Meg lyól kitaláltam ezek szerint hogy a leukózis az inmunrendszert gyengíti?

 

Ezek után is már biztosan látom hogy a verekős kandúrt úgy beoltatom leukózis ellen is, mint a sicc.

Nőstényt egyelőre nem, meg azért péntárca határa is van a dolognak.

Bár ilyen alapon majd jól jön a kandúr karmolja majd az aktusnál azt ugyanott vagyunk.

De az én Frici kandúrom majd elzavarja az ilyet az is biztos.

Persze ha tehetem megkapják az oltást  a nőstények is.Többi kötelezőt meg így is kapnak,a kombináltak no meg a veszettség ellenes.Imád is engem  a(másik) állatdoki,ha jön 10K alatt nem úszom meg(pedig ésszerű az ár 1.5K 1 kombi oltás és még kiszállási díjat se kér) és az idén már 3x volt de még szükség lesz rá.

 

Persze tudom, minek tartok ennyi macskát.

Hát az biztos hogy a hozzánk csapódott kóbor nőstényeknél+ az ő nőstény kölykeiknél (amik nem mennek el ajándékozásilag)bizony fogamzásgátlás lesz nagyon, mer ez így már durva.

Persze az alapnak tekintett oltásokat ők is kapják ezért ilyen költséges ez a hobbi..(

Viszont nincs egér egy szem sem.:)

 

Ja és imádunk macskázni(szeretjük őket na) nem beszélve arról hogy nincs szívünk éhenveszni megfagyni hagyni a kóbor maccsokat, amit ők úgy hálálnak meg hogy még a kölykeiket is ide telepítik.

 

 

A sebről.

Pincsikutya nem valószínű akkor tépett lenne a seb széle, valamennyire legalábbis.

Én még ekkora siklót meg nem láttam olyan bátrat meg különösen nem aki egy ekkora maccsot akart volna fölfalni.

Görény,na az talán,talán,de én inkább a messzebb lakKésőbb keresek róla képet is.ó nagy(obb) fekete kandúrnak tudnám be az esetet.

 

 

Előzmény: Antisystem (4900)
Antisystem Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4900

Valóban, a kulcs az, hogy a leukózis (meg a FIV is) az immunrendszer gyengítésével hajlamosítanak minden egyéb fertőzésre. Mostanra néztem Neked 2 korrekt adatot is:

1, A tipikus daganatos kórforma a macskák 5-10%-ánál jelenik meg.

2, A fertőzött (virémiás, szeropozitív) esetek 50-70%-a 3 éven belül elpusztul.

 

Vagyis a többi nem a kifejezett tipusos leukózisban, hanem valamilyen atipusos megbetegedésben, olyan szövődményben, társfertőzésben, ami valamennyire a leukózis számlájára írható. Ha erre példát akarok hozni, gondolom ismered a bárányhimlő nevű többnyire igen enyhe lefolyású, pár nap ágynyugalomra gyógyuló gyermekkori fertőző betegséget. Történt a 80-as évek legelején, hogy egy gyermekorvosi diplomával bíró vadbarom, egy olyan fertőzött gyereket, akinek a testvérén már kijött a betegség, rajta még nem, beutalt a gyermekkorház olyan osztályára, ahol immunbetegek fekszenek, és a családban történt fertőzés tényét nem közölte. Értelemszerűen a betegség kitört a gyereken pár nap múlva, akkorra viszont már a fél kórházi osztályt megfertőzte, 21 gyerek betegedett meg, és ebből ha jól rémlik, 14 meghalt.

 

A kandúrok veszélyeztetetteb volta meg a szexuális viselkedésük számlájára írható, a kandúr szabad nőstényre pályázva nagy (több km2) területet képes bekóborolni, és közben a városi (a természethez képest irreálisan sűrű) macskapopuláció sok-sok egyedével kerül közvetlen kontaktusban. A nőstény jóval kisebb területen mozog, kevesebb macsekkal kerül kontaktusba.  Mivel a fertőző betegségek terjedése teljesen azonos törvényszerüségek szerint zajlik, ha azt hasonlítod össze, hogy a középkorban milyen sebességgel terjedt mondjuk a pestis a tanyavilágban, kontra a városban, ugyanazt kapod vissza, mint ha azt vizsgálnád, hogy hogy terjed egy ilyen betegség a természetben vadon élő, illetve a városokban csoportosuló macskák között.

 

ÜdV

 

más: pincsi kutya is lehetett, nem csak macska. Sőt, akár sikló is, vagy görény, vagy mittudomén :)...

Előzmény: eMM (4899)
eMM Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4899

Akkor a leukózis olyan(lehet) mint a macskaAids???

Vagy akár mint az emberé csak sokáig lappanghat.

 

Nade meg akkor éppenséggel nem áll meg Cica állítása hisz a kóbor maccsnak jóval hamarabb kellene elmennie mint ahogy kiüt rajta a tünet.

Hisz  egyébként is annyi betegség tizedeli őket meg még veszélyesen is élnek.

Esetleg halmozódhatnak a nyavaják és a leukózis gyengíti az immundendszert pedig még nem produkálna egyébként tünetet  egy minden másra oltott macskánál?

 

És akkor kitaláljuk hogy a leukózis vitte el pedig mondjuk épp a pavróba halt bele?

Esetleg elütötte egy autó mert a leukózis miatt lassultak a reflexei.:)))

 

Más.

Frici cicám most kitalálta hogy gyógyulni akar meg kényeztessük.

Így le tudtam mérni a két pontszerü sebet ejtő kandúrszemfog távolságát,kereken 3 cm.Mekkora macs tud ekkora(ilyen fesztávú) sebet ejteni?

Ahogy próbáltam méregetni a Fricike szomfogtávolságát az valamivel kevesebb lehet mint 3 centi de nemsokkal.és ő se kismacs kb 7 kg lehet.

Itten van róla még kép:

 

 

Előzmény: Antisystem (4896)
Antisystem Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4898

Nézd kedves Anterrabae, ahogy gondolod.

 

ÜdV

Előzmény: Anterrabae (4897)
Anterrabae Creative Commons License 2004.07.17 0 0 4897

sziasztok újra,

 

köszönöm a válaszokat.

Antisystem:

az oxycortot az állatorvos javasolta, azelőtt nem is hallottam róla. azt mondta, ettől majd hámosodik is... egyébként lehet, hogy gyógyulna a seb, ha a macsek nem ütné-verné a lábát mindenhova, mivel egy szeleburdi kis négyhónapos:).

 

nekem első olvasásra ijesztőnek tűnik, hogy arra a ... felületre bármilyen krémet kenjek. a sebhintőpor - legalábbis látszólag - javít a helyzeten, és az nem olyan brutál. ne haragudj, nem a tanácsodat akarom felülbírálni, mivel éppen tanácsért jöttem ide, csak... mondom, kicsit furcsa. ha esetleg állatorvos vagy, akkor vissza az egész:)

 

kb. 3 hete történt az eset, és most kezdek kicsit félni, mert sehogyan nem gyógyul a seb, vagyis sebnek nem nevezném, - bőrtelen terület. a macska nincs tekintettel arra, hogy neki ágyban kéne feküdnie, míg begyógyul, újraépül a bőre, mittudomén.

 

a kesztyűs javaslatot köszönöm, megpróbáljuk. kicsit macerás kétnaponta új cipőcskét varrni:).

 

valóban senkinek nem volt ilyen esete 5000 hozzászólás ideje alatt? akkor elkönyvelhetem, hogy baromi szerencsétlenek vagyunk... az az idegesítő, hogy valóban fogalmunk sincs, hogy történt az egész. a doki szerint csapda okozta, de ez ki van zárva. eszünkbe jutott, hogy az újra vemhes anymacska csinálhatta (de ezt az ötletet gyorsan elvetettük, hiszen Szüri (a sebesült macs) nem olyan birka, hogy hagyná a lábát lerágni.)

 

senkinek sem kívánok ilyen problémát, de örömmel venném, ha esetleg lenne valaki, aki ilyen helyzetben volt, megosztaná a tapasztalatait. próbálok később betenni képet a sebesültről is:)

A.

 

Előzmény: Antisystem (4894)
Antisystem Creative Commons License 2004.07.16 0 0 4896

Szerintem mindkettőtöknek igaza van, és ez a fajta ellentmondás az összes hasonló hosszú lappangási idejű vírusos bajnál fenn áll. Pl. a közismert AIDS. Azt mondják, hogy a szeropozitívak mint egy 10-15%-a fog tüneteket mutatni, és azt is mondják, hogy gyakorlatilag 100%-ban halálos. Az ellentmondás oka meg valszeg a "mennyi idő alatt" kérdésben fogalmazható meg. Az egyik statisztika ugye úgy készül, hogy megnézik, hogy mondjuk van 100 fertőzött, és abból éppen 10 a tüneteket mutató beteg, a 90-nek meg nincsenek tünetei. A másik statisztika meg úgy készül, hogy ha ugyanazon beteg történetét hosszan-hosszan követed, akkor előbb-utóbb lesznek tünetei, sőt igen nagy százalékban bele is hal. Bár ez ilyenkor soha nem 100%, hisz közben elviheti egy baleset, vagy egy infarktus, vagy akármi...viszont az nagy bizonyossággal kijelenthető, hogy ha a megfigyelési idő nagyon hosszúra tudna nyúlni és nem jönne közbe semmi más betegség-baleset, arra, hogy előbb-utóbb kijön a betegség, közel 100% esély van. De mivel alapjáraton egy macska várható élete még jóval rövidebb is az emberénél, meg a balesetek esélye is nagyobb, valszeg ha sok fertőzött maccs élettörténetét követnéd végig, azt látnád, hogy a fertőzöttek 50-60%-a a betegség valamilyen következményében vagy szövődményében, a többi meg attól függetlenül előbb bekövetkező egyéb okban jut az örök egerészmezőkre. (ez mondjuk tipp sacc/kb, ne vedd érdemi adatnak.)

 

Szóval, ha van egy betegséged, ahol mondjuk a lappangás átlag 3 év, a tünetek esetén meg átlag 4 hónap alatt következik be a halál, akkor folyamatosan az lesz a statisztikád, hogy a 10%-nak vannak tünetei:(

 

ÜdV 

Előzmény: eMM (4895)
eMM Creative Commons License 2004.07.16 0 0 4895

Én úgy tudom(valahol olvastam) hogy akb 5 fertőzött macsból 4 tünetmentes csak hordozó és csak minden 5.ik lesz valójában beteg.

Cica szerint viszont a kóbor maccsoknál ez a másik vezető halálok( a FIP után).

Na én ezt a két dolgot nehezen tudom összegyeztetni ezért az a kérdés hogy jól emléxem e  ab leukózisra mint olyanra, vagy sem?

 

Előzmény: Antisystem (4893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!