Keresés

Részletes keresés

flektogon Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9954
Ne erősítsük ezt a lecseszés dolgot, tényleg nem volt szándékomban ilyesmi. Ha lett volna, akkor annak egyértelműbb formát adok... :) A láda oldalán már kijavítottam a bejegyzést. A kapott e-mailek alapján viszont jó, hogy odaírtam: többen érdeklődtek a confluence.org-ról.
Előzmény: Phoere (9939)
raDDar Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9953
Tényleg jók a képek.
Viszont egy biztos: már nem kell tartaniuk tôle, hogy rájuk borul egy fa. Mennyi az esélye, hogy egy ember életében ilyen dolog többször elôforduljon? Még ha szerencsére a közvetlen alatta lét elmaradt, azért ez belefér a "rájukdôlt" kategóriába.
MJutka Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9952
Aha. Vagyis nincs is értelme különbséget tenni reális és irreális között. Legfeljebb különféle valószínűségek vannak. Azért valami be is jött Mudmanéknál, szerencsére: nem valószínű, hogy PONT RÁD esik egy fa...:))
Előzmény: vjano (9951)
vjano Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9951
Nagyjából végignéztem a szuper képeiteket és nagyon tetszettek a szellemes címek is.(néha többet adtak mint a képek....)
Gratulálok az életbenmaradásotokhoz...
Jutka: szóval az a helyzet, hogy az irreális is reális (WTC, bükkfa, ...?)

Janó

Előzmény: Barbárka (9944)
MJutka Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9950
Igen, nagyon aranyos a feliratozás, és igen hangulatosak a képek, köszi! Azért az a fa... Gratula a túléléshez! Erről eszembe jutott, mit mondott az oktatóm, mikor vezetni tanultam: "Úgy vezess, hogy számíts minden ÉSSZERŰ lehetőségre. Az, hogy kinő előtted egy fa az úton, az nem ésszerű, arra nem kell számítani." Na tényleg, pont ez volt a példája. Gondolom, az, hogy rádzuhan egy fa, semmivel sem ésszerűbb. És mégis...
Előzmény: Barbárka (9944)
kivi000 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9949
A konverter is egy jó játék, eccer (bocs kjr! :) ) kell csak kitapasztalni, aztán megy gyorsan...
Előzmény: mudman (9948)
mudman Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9948
Én nyavalyogtam, mert nem tudtam bepréselni AM alá az újabb ládákat. :o)
(Azt hittem elég ha az AeroMap formátumot választom letöltésnél, a konverterről nem hallottam még.)

Moha bá, meg volt annyira jó, hogy gyorsan meg is csinálta.
Azért remélem legközelebb megy majd nekem is. :o)

Előzmény: kivi000 (9946)
Kóczán László Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9947
Sziasztok! Tud-e valaki segíteni?
Hogyan lehet a letöltött pontokat a GARMIN Ique 3600-ra áttölteni?
kivi000 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9946
Köszönet! Bár aki nagyon akarja meg tudja szerkeszteni saját magának is, minden adott hozzá.
Előzmény: Moha bá (9945)
Moha bá Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9945
Hölgyek, Urak!

Privát kérésre frissítettem egyet az AeroMap formátumú geoláda POI gyűjteményen. A 727 ládás friss adag a szokott helyen található:

http://www.mohos.com/GPS/Geocache/727/

Jó gyűjtögetést!

Barbárka Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9944
A táron levő képeinket (lásd 9913. hozzászólás)feliratoztam is, talán így érdekesebb némelyik.
Barbár

Ui: Támogatom kjr-t abbéli törekvésében, hogy helyesírásra buzdítja a geocaching fórumra írókat. (Bocs burvinyek!) Nem lehet olyan sürgős egy hozzászólás és nem lehet annyira elfoglalt senki sem, hogy néhány ékezetet és írásjelet ne tudjon beszúrni és ne figyeljen az "ellipszilonokra"...

Előzmény: mudman (9941)
pergertanárúr Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9943
Felkerültek a mi képeink is a tar.hu-ra: katt ide!

A Babar által is emlegetett szerencsés kezű kislány a mi Lilla névre hallgató v2.0-ás fejlesztésünk volt. Megpróbáltuk a legjobb sorsoló algoritmust megalkotni a tervezése során, reméljük a nyerteseknek tetszik az eredmény! :-)

Kjr Creative Commons License 2003.09.25 0 0 9942
Néhány napja tettem közzé felfedezésemet a GPS fórumon, hogy némi bitbúvárkodással klassz MapSource útvonalakat lehet előállítani: saját neveket lehet a töréspontoknak adni, amelyek nem foglalják az útpont-memóriát, ékezetesek és szinte korlátlan hosszúak lehetnek, továbbá a kis- és nagybetűket is megkülönbözteti.

Nos, mára elkészült a MapSource útvonalpont-átnevező (angolosan route-patcher) program első változata. Weben fut, így bárki bárhonnan elérheti, csupán geocaching.hu-s felhasználónév és jelszó szükséges a használatához.

Íme: http://geocaching.hu/routepatch.geo

Rövid használati útmutató és figyelmezetések a kezdőoldalon olvashatók. Hibák előfordulhatnak, főleg az azonos neveket nem tűri a MapSource, de egyszerűbb esetekben már egész megbízhatóan működik.

Észrevételeiteket, ötleteiteket várom. Első kérésem máris: tud valaki olyan .mps útvonalat küldeni, amelyik PC-n, automata útvonaltervezős térképen készült (pl. Nyugat-Európa)?

mudman Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9941
Sziasztok!
Nagy nehezen sikerült feltuszkolni a Tár-ra a hétvégén készült fotókat, köszönet a vastag netért a vonos3as-nak.
Napok óta szenvedtünk vele, de most végre fent van az összes kép. A merénylő bükkfáról készültek is.
Mudman

(Vándor! Kicsit nagyobbak lettek a képek az eddigieknél...;o))

Phoere Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9940
Természetesen 4820-ra gondoltam. (Este van már)
Előzmény: Phoere (9939)
Phoere Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9939
Valahogy én is így gondoltam.
A GC4218-hoz beírt első megjegyzésnek ugyanis tényleg "lecseszés" hangulata érződött. Szerencsére ez egy félreértett mellékzöngének tűnik az újabb hozzászólások alapján.
Előzmény: flektogon (9938)
flektogon Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9938
A két dolog teljesen független egymástól. A geocaching előnye, hogy nem csak kerek koordináta játszik, és hogy van doboz. :)
Kapcsolódás csak az említett pontokon van, de ott is csak érdekességként.
Előzmény: Phoere (9936)
flektogon Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9937
Semmi gond, elértük a célt: a confluence.org propagálását azok számára, akik még nem látták.
Igaz hogy régen, amikor még több volt a közelben a szűz pont, még érdekesebb volt.
Előzmény: jalsogy (9935)
Phoere Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9936
Ugye jól értem: annak, hogy valaki először látogatott meg tudatosan egy confluencia pontot semmi köze ahhoz, hogy valaki először találja meg az ott elrejtett ládát? Mert ez eddig a ládák megtalálása volt nyilvántartva csak a geocaching.hu-n.
jalsogy Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9935
Én kérek elnézést, mert én magyaráztam bele a megjegyzésedbe olyasmit, ami nem volt benne, vagy legalábbis nem állt szándékodban. Hozzászólásom második része azonban arról szólt, hogy örülök annak, hogy felhívtad figyelmemet a confluence weboldalra, amelyben nagy örömöt leltem. Köszi.
Gyuri
Előzmény: flektogon (9934)
flektogon Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9934
Abszolút tévedés, eszem ágában sem volt megróni az elrejtőt, és elnézést kérek tőle, ha a bejegyzésből ezt olvasta ki. Csupán annyi történt, hogy elég gyakran nézegetem a confluence.org-ot, és eszembe jutott, hogy tüntessük fel az oldalon azokat, akik először jártak erre, de lehet, hogy erről a ládáról nincs tudomásuk. Kumin Ferinek is van confluence pontja a 18-47-en, ahova késöbb geoládát telepített Pancserzso. Geopápa meg is kereste a pontot, pedig már járt ott, igaz hogy akkor még híre sem volt geoládának.
Jó a GC4820 is, soha nem mondtam, hogy nem tetszik!
Előzmény: jalsogy (9917)
vjano Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9933
Oh yes....
Én is szívesen fogadnám emilben....
(Nekem van ugyan egy a helyszínen sebtében felvett pontok alapjn kalibrált Cartographia, de ez gondolom senkinek sem kéne, ha mégis.....?!)

Más.:
1 5let:
eredménylista, kattintok a névre előjön az illető tracklogja (letölthetően) és a sajátmaga által írt szövege, fényképei a tévelygéseiről, élményeiről, hogy érezte magát stb. (mint egy láda oldala)

Előzmény: kulisz (9932)
kulisz Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9932
Hello!

Kjr 9870: "Feltöltöttem az eredményeket és az egyesített trackfájlt is, amit a verseny után többen láttak már a gépemen. Alaptérkép nincs benne, mert a katona bácsik megorrolnának ránk."

Ez van..

tipp: talán valaki emilben el tudja neked küldeni

Előzmény: LIST (9930)
vjano Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9931
OFF
Igen, ha nem 17" -os monitoron nézed, valóban szélesebb....(please use bigger display, or write shorter words...)
ON
(Bocs: Janó)
Előzmény: burvinyek (9929)
LIST Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9930
Nagyon örültem, hogy végre részt tudtam venni egy GC-találkozón, én is köszönöm a szervezést. Igaz, hogy starthoz-célhoz egyaránt olyan későn értünk, hogy személyesen nem sokakkal tudtam összeismerkedni.
Egy kérdés: az orfűi tracklogokat tartalmazó fájlban nincs alaptérkép, vagy csak én nem találom? Ha nincs, nem lehetne mellékelni egy kalibrált pixeleset, pl. amit ott helyben is láttam a gépen? Kösz.
burvinyek Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9929
hűűűűűűűű..hogy mekkora lett a beírásom...vagy csak nálam láccik ekkorának?
na jó, bocs az offokért, kicsit bolondos a hangulatom máma:))
burvinyek Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9928
Nekünk egy szoba 2fő + kutyára foglal:)) szerintem a hely tökéletes, nagyon sok jót hallottam róla, de meleg idő legyen, mert fürdeni is akkkkarok:)))

üdv
burvi
ui.:kjrnebaccogassadmáanépetezzelahelyesirasizevelmertfalnakmegyekdetenylegaztannemleszujjjnaviguideesakkorrisstenmilesszakkor
amúgy böngészd át a te régebbi beírásaidat, én megtettem. Én igazán nem akarlak izé..meg hozé..meg minden..de azért mégis nehogymá.

hogy ma mijen egy csunnya idöjárás jár felettünk.

Előzmény: vjano (9908)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9927
Igen, ezt láttam én is, és ha ugyanez egy Legend lenne, valószínű már nem is gondolkodnék... :-)
De nem kell nekem a digicompass, meg a barométer, ha nincs waas/egnos, meg 10000-es tracklog.
Előzmény: tejfel (9922)
kivi000 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9926
Tettye is el van tűnve. Elbitorlását bevettem az első ötéves tervbe! :))
Előzmény: CharlieR (9923)
11kl Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9925
A Gercse lapjára már bejegyeztem, hogy napokon belül újratelepítem, mivel a közelben van egy saját ládám, ugyis arra járok.
zsorzs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!