Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2002.09.03 0 0 583
Udv Kartacsok!

Hatha masokat is erdekelnek a kulonlegessegek: az ex-elvtarsak mar megint valami elkepesztot alkottak - leg-geppisztolyt! :o Gondolom kis hazankban nemigen lenne esely ilyesmi beszerzesere a hatalyos jogszabalyok ertelmeben... :(
Forras: http://www.baikalinc.ru/eng/prod/pguns/mr_661k/
Golbat.

little747 Creative Commons License 2002.08.30 0 0 582
Helló!

A gáz csak az, hogy mivel nem tudom majd lebarníttatni elég sűrűn kell majd újrafesteni.

Az Elöltöltős fegyverek topikban vannak akik talán tudnának segíteni.

Előzmény: Luchiano (581)
Luchiano Creative Commons License 2002.08.29 0 0 581
Kösz a tippet harm2!

A hétvégén megyek haza és megpróbálom bölcs iránymutatásod szerint leszedni. CSináltatni akarok a csőtorkolatra egy olyan toldatot mint ami a hunter891-en van. Csak hogy ehhez meg kéne mérni a cső végének átmérőjét. A gáz csak az, hogy mivel nem tudom majd lebarníttatni elég sűrűn kell majd újrafesteni.

Üdv

harm2 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 580

"Próbáltam tekergeni, óvatosan leütni, meg sem mozdult."

Tekergetéssel nem jön, mert hosszirányban bordázott. Durvábban kell ütögetni. Egyszerű zsugorkötés egyébként az egész. Ütögetésre fémkalapács helyett fakalapácsot vagy súlyosabb fadarabot javaslok, már csak a felület védelmében. Levétel előtt érdemes a csövet és azt a kis műanyag bizbaszt egy csepp festékkel összejelölni, hogy később majd ugyanúgy vissza is tudd tenni.

Előzmény: Luchiano (576)
Zaku Creative Commons License 2002.08.29 0 0 579
Hi !

Köszönöm Kopaszgyík és Golbat kartácsnak a lölapokat ! A PowerArchiver 8-al ki tudtam bontani. Eredményröl majd beszámolok.

Üdv Gábor

Előzmény: kopaszgyik (578)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.08.29 0 0 578
Hi!

Ha a Targets.rar c. állományra gondolsz, azt én küldtem és Winrar 3.0-val van tömörítve. :)

gyik

Ha érdekel mást is a file, szóljon bátran.

Előzmény: Zaku (577)
Zaku Creative Commons License 2002.08.29 0 0 577
Sziasztok !

Dworkyll mester !
Lehet, hogy tényleg túlspilázom. Megpróbálom majd csak úgy "érzésre", csak állna el ez a rohadt szél.
Köszi az átküldött anyagot. Azért van vele némi bajom. Milyen verziójú RAR-al tömörítetted ?
Az istennek sem bírom kicsomagolni. "Unknow metod"
hibaüzeneteket írogat, bármivel akarom kibntani.

Üdv Gábor

Előzmény: Dworkyll (575)
Luchiano Creative Commons License 2002.08.28 0 0 576
SZasztok!

Igazából azokhoz szól a kérdésam akiknek Hunter440-ük vagy valamilyen Gamo csúzliuk van.
Azon matekoztam, le kéne szedni a hunter csőtorkolatán lévő buta műanyag toldatot(nem tom pontosan mi a neve). Próbáltam tekergeni, óvatosan leütni, meg sem mozdult.
Néztem a GAMO oldalról letöltött robbantott ábrát de arról nem derült ki menet v. egy szoros illesztés rögzíti az alkatrészt.
Van elképzelése valakinek, hogy lehet ezt remove-olni mert nem szívesen alkalmaznék erőszakot.

Üdv
Luchiano

Dworkyll Creative Commons License 2002.08.28 0 0 575
Hali,

szerintem egy kicsit tényleg túlspilázod :-) Merthogy a puskát is függőlegesre kéne állítanod ehhez a tréfához :-)) KOmolyan, ha szépen érzésre beállítod, olyan nagyot nem tévedhetsz vele. CSak arra figyelj, hogy a szerelék meghúzásakor ne tekeredjen el a cső. A lőlapokat meg mendjárt elküldöm :-)

Dwo

Előzmény: Zaku (574)
Zaku Creative Commons License 2002.08.28 0 0 574
Sziasztok !

Dworkyll mesternek köszönöm a tanácsot. Én az ötöltem ki, hogy lerögzítem a puskit mint belövéshez, és 10 m-re egy 1m-es vízimércét beállítok függ?legesen. A szálkeresztet a vízimérce oldalához "lövöm be". Hülyeség ?
Dworkyll mesterhez lenne egy kérésem. Ujból elolvastam a topikot. E szerint neked vannak lölap mintáid CDR formátumban amit Degeczi kartács feltett az extra.hu-n lev? oldalára. Nálam ez "Ez a link kívülr?l nem elérhet?" üzenettel elhal. El tudnád küldeni mail-ben ? El?re is köszi !

Üdv Gábor

Előzmény: Dworkyll (573)
Dworkyll Creative Commons License 2002.08.27 0 0 573
Namég1szer,

próbálok tudományos lenni. A függőlegest úgy tudod leellenőrizni, hogy szépen beállítod a távcsövet, aztán világos háttére lőjél, jó messzire. Elvileg látnod kell a lövedéket, ami jó beállítás esetén _látszólag_ csak a függőleges vonalon (vagy ahhoz nagyon közel) fog mozogni.

Elég rövid az effekt, töredékmásodperc, és nem árt, ha masszívan le van támasztva ehhez a puskád. A messzire lövés miatt figyelj, hogy hova esik le a skuló.

Ennyi.

Előzmény: Zaku (571)
Dworkyll Creative Commons License 2002.08.27 0 0 572
Zaku,

csak semmi spila, csak úgy érzésre :-) Nézegesd közelről meg távolról, oszt jó lesz :-)))

Dwo

Előzmény: Zaku (571)
Zaku Creative Commons License 2002.08.27 0 0 571
Sziasztok !

Sikerült megvennem a CF-20-at egy 4x32 távcsövel.
Nagyon baba a cucc, de tényleg más színe van, mint
eddig. A boltban ráadásul két színben is volt.(Egy teljesen sötét barna-talán tölgy- meg egy valamivel világosabb színü. A tácsö beállításával kapcsolatban lenne kérdésem a hozzáértö gurukhoz. A távcsö felszerelésénél a csövet gondolom úgy kell beállítani, hogy a szálkereszt vízszintesen és függ?legesen álljon, ne X alakban. Ezt hogyan szoktátok pontosan beállítani ? Nem találtam semmi erre vonatkozó jelzést. Egy ötletem van, de az túl bonyinak tünik. Várom a megoldásokat !

Üdv Gábor

golbat Creative Commons License 2002.08.27 0 0 570
Kartacsok!

Hatha van, aki meg nem ismeri: van egy nagyon jo kis legfegyeres oldal, a http://www.geocities.com/mikiduran/ . Sajnos eddig nem igazan volt ertelmezheto szamomra a lenyeg (sajnos no habla espanol) viszont most talaltam egy nagyon jo (es gyors!) webforditot, amivel vigan meg lehet tekinteni mondjuk ekes nemet/angol/francia/orosz nyelven is:
http://www.translate.ru/eng/
(Azert az ex-elvarsak nemcsak jo /leg/fegyvereket tudnak csinalni-Makarov rulez! ;)
Golbat

golbat Creative Commons License 2002.08.27 0 0 569
Gvass mester,

Koszi a tanacsokat, ugy erzem hamarosan meg fogom lepni magam egy ilyen szerkezettel... ;)

Golbat.

Előzmény: gvass1 (568)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.26 0 0 568
hi,
a Lov-21 a GunBoxban 17.900- Ujonnan, garanciaval. Hozza 2 db tomiteses kupak.

Amugy a cucc nagyon megbizhato (leven alig van benne alkatresz) hosszabb tavon a lovedek-toltodugattyu szokott kikopni, es lovedkor esetleg kinyit hatrafele, de ez pikk-pakk orvosolhato hazilagosan is.

A berendezes igen elterjedt, lehet hozza alkatreszt beszerezni.

Előzmény: golbat (567)
golbat Creative Commons License 2002.08.26 0 0 567
Gvass mester!

Lattam egy Lov-21-es nagyon csabito aron (20 eFt alatt). Olvastam rola a cikket a kulonszamban, erosen gondolkodom a megvetelen. :) Mik a tapasztalataid ezzel a kutyuvel kapcsolatban? Mikre kell odafigyelni, ha esetleg hasznalt a pisztoly? (A boltban a vitrinben vegyesen voltak az uj es a hasznalt cuccok.)

TIA,
Golbat.

Előzmény: gvass1 (566)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 566
hi,
"A .22-es kaliber mond valamit? "

bezonyam:-))
Anno lehetett kapni elegge szar minosegu kinai legpusekokat 8-10 ezer forintert. Az 5,5 mm-est vittek az emberek, mint a cukrot, a 4,5 mm-es viszont a kutyanak sem kellett:-))

Erdekes, amig rajta van a cso a legpuskan, addig szabadon tarthato, ha lefureszeled, akkor mindjart lofegyver fodarabba valtozik:-))

Előzmény: little747 (564)
SaGa Creative Commons License 2002.08.23 0 0 565
mond...

SaGa

Előzmény: little747 (564)
little747 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 564
Ne haragudj, nem rajtad mulatok. A .22-es kaliber mond valamit?
Előzmény: SaGa (562)
little747 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 563
:-)))
Bocs, ma ilyen nap van.
Előzmény: SaGa (562)
SaGa Creative Commons License 2002.08.23 0 0 562
Tartottam valami ilyesmitől.

Miért pont az 5,5-re lenne ekkora igény?
Nem vagyok otthon a szakmában...

SaGa

Előzmény: gvass1 (560)
little747 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 561
:-)))
Előzmény: gvass1 (560)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 560
hi,
elvileg (leg)-fegyvermester (pl. Bata, cimet lasd: Sarga loveszujsag) szerelhet be ilyent.

Kulon csovet itthon sehol nem tudsz venni..pedig 5,5 mm-es legpuskacsore imho 100 meterekben kifejezheto igeny lenne:-))

Előzmény: SaGa (559)
SaGa Creative Commons License 2002.08.23 0 0 559
Hali!

Olvastam a Kaliberben az "űrpuskás" cikket. Ebben van egy gondolat arról, hogy a "csőtoldatba" esetleg beépíthető egy légpuskacső egy gumitömítéssel, s ezzel a pisztoly tényelgesen puskává is alakulhatna...

Kérdés: hol lehet külön csövet venni, illetve ilyen célra milyet lenne érdemes? S kb menniyért?

Félreértés ne essék még nincs ilyen szerkentyűm, egyelőre csak elvi síkon érdekel a dolog...

SaGa

Dworkyll Creative Commons License 2002.08.22 0 0 558
Doktorom,

láttam. Sajnos új CF-20-at is, és jól rá kellett döbbenjek, hogy a nekem oly igen tetsző vöröses cseresznyefa tus már a múlté, úgyhogy a szépség faktor kiesett :-(.

De ha már a németeknél tartunk, amiben ők nagy killerek az a recézés. A HW45-öm markolata az elején frankón feltörte a kezem :-) Ilyet tényleg nem látni az alsóbb osztályokban. Viszont, éppen az árak miatt, nem is javasolnám őket első beszerzésnek.

Előzmény: gvass1 (557)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.22 0 0 557
hi,
" CF20. A fa felületkezelés szvsz a legkirályabb a piacon. "

hmm, mond csak testverem, lattal te mar Diana-t, vagy Weihrauchot?

Jok ezek a spanyol legpuskak, de azert sehol nincsenek a nemet termekek tobbsegehez kepest...

(Igaz, hogy a CF-20 telejsitmenykategoriajaba tartozo fenti nemet termekek 80-170 ezer kozt leledzenek...)

Előzmény: Dworkyll (555)
Zaku Creative Commons License 2002.08.22 0 0 556
Sziasztok !

Köszönöm a hozzászólásokat. Megszületett a döntés.
Meger?sítettétek a Gamo CF-20 + 4x32 Opt. párosba vetett bizalmamat. A jöv? héten indul a beszerzés.
Mivel telefonon "járom" körbe el?ször az üzleteket
(nem Bp-en lakom), ha tudtok a távcs?re konkrét típust vagy gyártót amit kesehetek, az megköszönném.

Üdv: Zaku

P.S Azért a Walther Lever-Action nem semmi darab.
Rákerestem a neten, igen jókat írogatnak róla.
De az ÁRA !! :)

Előzmény: Dworkyll (555)
Dworkyll Creative Commons License 2002.08.22 0 0 555
Zaku,

CF20 - nagyon finom, jól kidolgozott puska. A fa felületkezelés szvsz a legkirályabb a piacon. Árban szerintem olcsóbban juthasz egy oldalkaros Haenelhez, amivel viszont két problémád lehet:
1. igen igen ritka, csak használtak vannak :-), és az állapotuk darabról darabra változik
2. a távcsőnútja (legalábbis annak, ami nekem volt) pár milivel keskenyebb a szabványosnál+hullámos, ezért egy ultraronda orosz szerelékkel tudtam csak távcsövet rakni rá, és azt is folyton lerázta.
Diopterrel viszont (rugós létére) elképesztően pontos.

4x32, nagyon okés. Kidolgozottságban, minőségben fényévekre van a 4x20-as 4x15-ös (brrr) lepkelesőktől. Általában kétféle szálkereszttel kapható, a széles vadászoknak ajánlott, mert félhomályban is látszik. Viszont a széles szálkereszt jó sokat kitakar a célpontból, lévén egy jó légpuska sokkal pontosabb, mint a széles szálkereszt. Ezért erre a vékony szálkeresztet javaslom. 8-10 rugóért már elég jókat lehet kapni.

Előzmény: little747 (554)
little747 Creative Commons License 2002.08.22 0 0 554
Helló!

A CF-20 szvsz egy jó választás (bár tudjuk ló meg dícséret :-)), én egy 5.5-öset használok ami nagyszerűen szuperál. A merev cső különösen alkalmas a távcsőhöz, és a rögzítőhorony végénél egy lemez is van felcsavarozva, hogy ne mozdulhasson el a távcső. A 4x32-es távcső szerintem a minimum, ennél kisebbet nem érdemes venni (bár én már bánom, hogy nem egy zoom-osat vettem anno :-( ). A többi meg már csak pénz kérdése. Még annyit tennék hozzá, hogy a CF-20 kinézetre sem utolsó, azért ha sokat lenne használva (neadj húzzák, vonják, dobálják), akkor tényleg megfontolandó inkább egy Slavia :-).

Előzmény: Zaku (552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!