Keresés

Részletes keresés

(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31159
"ilyen volumenű dolgok miatt (etetés, stb.) sározol nyilvánosan egy túrát..."

Szó sincsen sározásról, egyesek kíváncsiak a véleményemre, én meg kimondom! Vagy talán NEM SZABAD???

"Gondolkozz csak el azon, mi is a jó abban, ha hadjáratot folytatsz a Börzsönyi Éjszakai túra ellen? "

Hadjárat??? Csak kitaláltam egy túramozgalmat, amibe nem tettem bele, mivel nem passzol a többi közé, de főleg azért, mert nem volt szimpatikus a rendezés. Vagy talán ezt se szabad?

"Ha javaslatod van a változtatásra, akkor a szervezőknek írjál inkább."
Írtam és nem reagáltak rá!

"Mi mit kezdjünk az olyan kijelentéseiddel, hogy pl. csökkentsék a felére a nevezési díjat ugyanennyi szolgáltatásért? "
Ha ez így halad, még a végén rendezek egy ellentúrát, 200 Ft-os nevezési díjjal. Vagy a Pilis 50-hez hasonlóan leendő ttúrámon 1000 Ft-os nevdíjat fogok megállapítani a Börzsöny éccakai teljesítőinek... Így jobb?

Még nem rendeztem ttúrát, de idén személyesen is megtapasztalom, mennyiből lehet kihozni egy hasonló túrát. Vagy kreálok majd egy túrát a Dobogókői th. körül, négyjegyű nevdíjért egy szelet zsíroskenyérrel, elvégre ott a tulajnak kell fizetni (nem keveset) azért, hogy ott lehessen az ep!

/Egyébként, ahogy elnéztem az adatlapokat, Te is idén kóstolsz bele a rendezés rejtelmeibe, majd alkalomadtán szívesen folytatnék veled eszmecserét ezügyben, akár személyesen is!/

Előzmény: Zete (31147)
cserlaci Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31158
Nem jó! Az itteni cimemet egy darabig nem tudom elérni!
Előzmény: Törölt nick (31157)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31157
Igaza van. Írtam levelet.
Előzmény: cserlaci (31154)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31156
Nagyon köszönöm, ha elteszed nekem.
Előzmény: Franken (31149)
welsh Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31155
Vagy inkább mások ellen is...
Előzmény: Törölt nick (31152)
cserlaci Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31154
Van cukrom Montecarloból a kaszinóból + Verona Júlia-házból + a Bécs - Budapest Marathonon szereztem a Hotel Korintiából
Érdekel?
De ne itt tárgyaljuk meg, mert Larzen ezért haragszik
Előzmény: Törölt nick (31140)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31153
Játék:
Tehát, a szerző emlékére már rendeztek egyszer teljesítménytúrát.
Ha a hangsúly az egyszeren van, akkor Dornyay Béla a tippem.

Előzmény: Zete (31147)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31152
Egy kiegészítés: Az azért az MVTE mellet szól hogy nincsenek egyedül az így lebonyolított rajtprocedúrával
Előzmény: Törölt nick (31150)
Optika Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31151
Troppauer Hümér Emléktúrára tényleg nem emléxem, pedig tök jól hangzik. :-) Sajnos eddig én is Piszkos Fred-ék környékén keresgéltem...
Előzmény: Zete (31147)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31150
Sánta Kutya!
Ha szintidős dologra gondoltál a szabályzatot illetően akkor gyere el vagy a Mecsek éjszakaira vagy a Szuadóra a Mecsekbe és csússz ki a szintidőből. Akkor meglátod.

Joeyline!
Az odáig ok hogy Jávor Zoli szereti egyedül intézni a pénzügyes dolgokat ezzel nincs semmi bajom. A problémát abban látom hogy a kétszer való sorban állás jelentősen meghosszabbítja a rajtprocedúrát. Sok helyen ezt megoldották azzal hogy a nevezési lapokat kihelyezték néhány asztalra, majd miután ezeket kitöltötték odamennek az indító emberekhez ahol egy valakinek odaadja a nevezési díjat a másiknak pedig a nevezési lapot. Szerintem a Corvinon tapasztalt gyorsaság is ennek tudható be.

Franken Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31149
Ügyes és szép!

A kocsimban van egy cukor, valakinek oda szeretném adni. Lehet, hogy neked nincs meg.

Előzmény: Törölt nick (31140)
altvizsla Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31148
EZ NAGYON TUTI, jobb mint a larsen-software !!!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31124)
Zete Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31147
Játék:

Lükepék, Múzsla:
A válaszok nem jók.
De egy kis könnyítéssel talán többeknek megjön a kedve a tippeléshez. Tehát, a szerző emlékére már rendeztek egyszer teljesítménytúrát.

Egyéb:
Látom, tovább folytatnak ezek a kevésbé szívderítő viták... Hiába, így jár, aki előre iszik a medve bőrére...

31044, (budai-)H.G. :
"Ez meg hogy jön ide??? "
Úgy teszel, mintha nem értenéd, miről is folyt itt a szó sok hozzászóláson keresztül. Ha nem csak a kiemelt mondatot néznéd, hanem az egész általam írt bekezdést, akkor értenéd, mire akartam utalni.
Mindenkinek vannak szubjektív szempontjai, de ha ilyen volumenű dolgok miatt (etetés, stb.) sározol nyilvánosan egy túrát, akkor ne csodálkozz azon, hogy ez nem tetszik mindenkinek.

Gondolkozz csak el azon, mi is a jó abban, ha hadjáratot folytatsz a Börzsönyi Éjszakai túra ellen? Ha javaslatod van a változtatásra, akkor a szervezőknek írjál inkább. Mi mit kezdjünk az olyan kijelentéseiddel, hogy pl. csökkentsék a felére a nevezési díjat ugyanennyi szolgáltatásért?
De azt hiszem, tavaly kitárgyaltuk részletesen ezt a túrát, sőt még a szervezők közül is írt valaki, és elmesélte, hogy miért is annyi a nevdíj, amennyi. Ezután el lehet dönteni, hogy ilyen feltételek mellett vállalja-e valaki a részvételt, vagy nem.

Előzmény: Múzsla (31105)
lükepék Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31146
ez nem a te módszeredről szólt kedves Bejáró, hanem csak szemléltetett valamit Zete.. :)))) ne legyünk parák..
Előzmény: (budai-)H.G. (31130)
lükepék Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31145
a résztvevői látszámok szépek, de egy röpstatisztikát írhatnál abból, hogy a szépen növő számokból hányan vannak "visszaesők"!!

Piros 35-ön garantált a 70%-os elsőbálozói arány, a BUÉK-on is elég magas lehet. Most egyre nő az alkalmi ttúrázók száma, ez látványosan felfuttatja főleg a BP körüli túrák létszámát, de lesz ennek természetes lecsengése is.

Én alapból úgy megyek ttúrázni, hogy
1. megnézem az útvonalat, térképen;
2. végiggondolom, ráérek-e szombaton túrázni, vasárnap regenerálódni;
3. közlekedést nézek, lejutást fontolgatok;
4. túratársakat kerítek;
...;
...;
20. megnézem, melyik társaság rendezi.
Ilyen egyszerű. A létszám nem titeket igazol, hanem az időpontot és a tájegységet.
Plusz adott esetben az időjárást. 20 cm hó vagy 4 cm jég esetén talán ha 400-an összegyűltek volna...

Előzmény: Joeyline (31126)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31144
Á, mögöttem még nincs ilyen nagy múlt... :)
Előzmény: Franken (31128)
Franken Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31143
Khm, khm...
Előzmény: Joeyline (31133)
Trila Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31142
Sajnos ez a vélemény bennem is megfogalmazódott, csak egyrészt nem tudom ilyen szépen, "terminus technicus" leírni, másrészt nem ismerem személyesen az illetőt, lehet, hogy "élőben" egy rendes, szerény ember...
Előzmény: larzen (31113)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31141
Azt már kifejtettem, hogy a szintidőt reálisan kell megválasztani. A Téli Mecseken én is ott voltam, tudom, milyen volt. A Margitán ugyan nem, de a Dögölj meg-en igen, tehát a körülményekkel tisztában vagyok. Tökikor meg kutya meleg volt. Tehát maximálisan elismerem a dolog sportértékét, de én nem tekinteném teljesítettnek a TELJESÍTMÉNYtúrát, csak a túrát. Ez - hangsúlyozom - magánvélemény, lehet egyetérteni, nem egyetérteni, de akkor is ezt gondolom. Én iszonyúan görcsölök rajta, hogy ne csússzam ki a szintidőből, és csak így érzem teljesnek a dolgot.
Előzmény: efemm (31112)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31140
De bizony! És még ki?
Kukk meg a honlapomat!
Előzmény: Franken (31138)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31139
Ugyan az utcsó kettőt sajnos egyéb okok miatt kénytelen voltam kihagyni, de szándékozok menni a 10. rendezvényre!
Nekem ez az egyik kedvenc ttúrám :)

Jó túra, jó rendezés, írhatnám azt is, hogy szép útvonal, de nem írom, mert ez már a hegység sajátossága, ez már nem a rendezőkön múlik, úgyhogy ennyire nem akarok hízelegni :)

Előzmény: Franken (31062)
Franken Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31138
Állj!

Mit jelent az, hogy tea és cukorgyűjtemény?

Csak nem te is márkázott, kávé mellé adott cukrot gyűjtesz?

Előzmény: Törölt nick (31134)
VadMalac Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31137
:)
Előzmény: (budai-)H.G. (31110)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31136
Ez így van, de a BÚÉK-on nincs HOLTIDŐ, amikor ezt meg lehetne!
Még tart a rajt, amikor (a futók menetsebességét is kiszolgálandó) már nyit a cél!!!

Ez nagyon fontos más ttúrákkal összevetésben!!!

Előzmény: Knee (31061)
-thewy- Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31135
Többen jönnek azzal a BUÉK 20 kapcsán, hogy mindenki tudta, mire számíthat. Nekem ez volt az első BUÉK-om, így hát nem sejthettem előre semmit.

Gondolom nem én voltam így egyedül.

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31134
"Ti hogy gyüjtitek?????? "

A tea és cukor gyűjteményemhez is használt saját varrású zsebes lefűzhető dossziéban.

Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31133
"Roberto, Joeyline és Zoli, ha esetleg te is olvasod, tőletek várnám azt a nem is rövid listát, melyen azok szerepelnek, akik sokat tettek le az asztalra. Ti is rájöttök, hogy nem is kevesen vagytok"

A sok az relatív szám, ezzel együtt mondhatni, hogy sokan vannak ilyenek.
Én csak azt neveztem meg, aki a legtöbbet tette le: és az Jávor Zoltán.

Előzmény: Franken (31056)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31132
Megkövetlek...

Tényleg így volt egyszer, még a hőskorszakban :(
Elnézést kérek!

Előzmény: Franken (31052)
cserlaci Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31131
Franken!
Mi is sajnáljuk ( a Téli Mecseket )

BUÉK 20-ról:
(Tőbbször voltunk, duplázva a BHTCS-vel)
Ha valakinek valami nem tetszik ne menjen oda. Ha pedig nincs éppen alternativa, nem kell teljesitménytúrázni
Mi például fogtuk a mecseki jelvényszerző túra papirjainkat és kivonultunk a Mecsekbe
Az időjárás miatt csak mi 5-en voltunk az egész hegységben, legalábbis nem találkoztunk senkivel, nagyon jól éreztem magam és ez volt a cél. Kikapcsolodni és utána nem napkig rágni a kefét
Ezért járunk az erdőbe (+ végre Larzennel személyesen megismerkedni)

Előzmény: Franken (31108)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31130
"...számomra akkor jó a túra, ha adnak repetát a kajából és legyen lekváros kenyér is, ne csak zsíros, meg csak a citromos tea a jó és ha 10 percnél tovább kell sorban állnom akkor -1 pont, meg hasonlók..."

Ez meg hogy jön ide??? Ez a - részben szubjektív -módszerem a rangsoroláshoz, amely segít összeállítani a ranglistát, amit aztán majd elküldök Frankennek...

Előzmény: Zete (31022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!