Keresés

Részletes keresés

Tecs Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36117

"belátható időn belül az egészségügyben semmi, de semmi nem fog történni."

 

Mi a belátható idő? Az MSZP-kormány alatt semmi sem fog történni, de utána, a kétharmados alkotmánymódosítással visszaállított szentkorona-királyságban meg fog valósulni a lényeg: a magántőke dominanciája a biztosítóknál és a gyógyító szervezeteknél. A különbség csak annyi, hogy az akkori kormány nem lesz szégyenlős, nem fog annyit tökölni és magyarázkodni, hanem egyetlen kormányzói tollvonással törvényt alkot. A változás alapvetően pozitív hatású lesz, mert a tolvaj nem szereti, ha tőle is lopnak, a magántőkés tud vigyázni a vagyonára.

 

A mostani mengelicázók meg fogják érteni az idők szavát és barna nyelvvel fogják dicsőíteni a magántőke áldásait, az akkori Fidesz-brosúrát követve.

 

Ez a topik két-három évig döglődni fog, aztán feléled és rendkívül szórakoztatóvá válik.

Előzmény: Törölt nick (36116)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36116

A lényegen nem változtat a megjegyzésed: minden marad a régiben, az a reform, amit meg Égerék emlegetnek, hogy van olyan kidolgozva és megvalósításra kész és a beteg érdekét szolgálja: nem volt, nem van és nem is lesz soha...

 

Kellemes dagonyázást kívánok abban a pocsétában, amibe rendszeresen beleszarnak, ugyanis belátható időn belül az egészségügyben semmi, de semmi nem fog történni.

Előzmény: kheiron (36115)
kheiron Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36115
Kevered a fát az erdővel.
Előzmény: Törölt nick (36114)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36114

Milyen reform?

 

A kedves beteg ellátását továbbra is az fogja meghatározni, hogy Szabó-Kovács Pétert szereti az orvostársadalom, Kovács-Szabó Pétert meg nem, ezért bármilyen kutyaütő is legyen Szabó-Kovács doktor ő jut előrébb, Kovács-Szabó pedig bármilyen jó; mindig le fogják nyomni.

Gratulálok.

Rübezahl Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36113
Teljesen természetes, hogy a topik leállt, mert az a fajta reform, ami mondjuk HÁ nevével volt fémjelezhető, kifulladt. A vörös posztót összetekerték és elcsomagolták, a bikák nem fújtatnak vérveres szemekkel, hanem békésen legelésznek. Már csak az SzDSz lengeti picit, hogy nehogy valaki is rájuk szavazzon legközelebb.
Előzmény: rosie (36112)
rosie Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36112
Még mindig nem akarom azt hinni, hogy ez a topik - ami fontos volt nekem! - 2004 óta a kormány reformszócsöve lett volna. (Dehát, én is tévedhetek. ;p)

Asszem, nem nem megyek utánatok máshova, kedves Hüjje..., Kheiron meg többiek.

Spongyát ránk! ;P
Előzmény: rosie (36111)
rosie Creative Commons License 2008.05.01 0 0 36111
Sziasztok, kedvesek! :)

Rosszul látom, hogy feladtátok? :o))

Pont most? :o)

Vagymegen: rossz társaságba keveredtem...? ;p
Maotai Creative Commons License 2008.04.22 0 0 36110

Sajnálom, h bunkóskodtam,

sorry

Előzmény: Törölt nick (36070)
Mbazsika Creative Commons License 2008.04.22 0 0 36109
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 36108

Remélem tudod, hogy ez, egy teljesen téves, fals eszmefuttatás.

Persze egyéni téveszméi,  mindenkinek lehetnek ! :)

Előzmény: Tecs (36103)
dvhr Creative Commons License 2008.04.21 0 0 36107
Ja, és a lakásért.
Előzmény: dvhr (36106)
dvhr Creative Commons License 2008.04.21 0 0 36106
Ja, és a közlekedésért.
Előzmény: dvhr (36105)
dvhr Creative Commons License 2008.04.21 0 0 36105
Ja és az élelemért.
Előzmény: dvhr (36104)
dvhr Creative Commons License 2008.04.21 0 0 36104
És ennek a fordítottja történne, ha a vizitdíj mintájára -- egyébként pont ugynananyira indokoltan -- minden támogatott gyógyszer támogatását 100%-ra növelnénk, mondván, hogy a beteg egyszer már megfizette járulékban, miért fizettessünk vele még egyszer.

Régi vesszőparipám: miért kell kétszer fizetni a gyógyszerekért.
;-)
Előzmény: Tecs (36103)
Tecs Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36103

"Gyakorló gyógyszerészek nem egyszer beírták, hogy a támogatások csökkentése miatt mennyivel emelkedtek a lakossági gyógyszerkiadások tavaly, ezért nincs semmi értelme a 2006 -os adatra hivatkozni. De ha téged ezért fizetnek, csináld."

 

Igen, fizetést kapok a fórumozásért. Le vagyok leplezve :o)

Te milyen feltételeket alkudtál ki? Karakterszám, vagy hozzászólásszám?

 

Kedves Rübezahl,

 

Eredeti mondanivalóm az volt, hogy az emberek ingyenesnek érzik azt, amiért nem kell helyben fizetniük (pl. háziorvos), és drágának érzik azt, amiért helyben kell fizetnük, akkor is, ha az a pénz a valódi árnak csak töredéke. Erre hoztam példának a Mari nénit, akik szívja a fogát, ha le kell perkálnia 1500 Ft-ot és nem vigasztalja őt, hogy a gyógyszer amúgy 15.000 Ft.

 

Ebből a szempontból tökmindegy, hogy bebizonyítod, miszerint a támogatás nem is ám x%, hanem csak y%!

 

Egyrészt a 2006-os tényadat, a 32,9%-os lakossági térítésszint nem nőhetett a duplájára egy év alatt, ahogyan sugalltad a saját, majdnem 70%-os patikaszámláddal.

 

Másrészt még ha duplájára nőtt is volna, az mit sem változtat a lényegen: amiért a fellhasználáskor fizetsz, azt drágának érzed, amiért a felhasználáskor nem fizetsz, azt meg olcsónak.

 

Ez volt a vizitdíj lényege: a látszólag ingyenes szolgáltatáshoz névleges, de helyben fizetendő árat rendelt, és ezzel kilőtte a az ingyenesség látszatát. "Megdrágította" a szolgáltatást, amivel a keresletét kissé visszafogta és a megbecsültségét nagyban növelte.

 

És ennek a fordítottja történne, ha a vizitdíj mintájára -- egyébként pont ugynananyira indokoltan -- minden támogatott gyógyszer támogatását 100%-ra növelnénk, mondván, hogy a beteg egyszer már megfizette járulékban, miért fizettessünk vele még egyszer.

 

Lehet, hogy ötletemet még viszontlátom Mikola címkével :o)

 

Előzmény: Rübezahl (36102)
Rübezahl Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36102
Gyakorló gyógyszerészek nem egyszer beírták, hogy a támogatások csökkentése miatt mennyivel emelkedtek a lakossági gyógyszerkiadások tavaly, ezért nincs semmi értelme a 2006 -os adatra hivatkozni. De ha téged ezért fizetnek, csináld.
Előzmény: Tecs (36101)
Tecs Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36101

"Nagyon kedves vagy, úgyhogy cserébe én meg beleegyezem, hogy most 2006 -ot írunk."

 

Én pedig cserébe beleegyezem abba, hogy idézzél 2006-nál frissebb hiteles statisztikai adatokat. Hátha találsz még egy patikaszámlát a fiókodban. A viagrás bizonylatodból meg fogjuk tudni, hogy a támogatás mértéke immár 0%-ra csökkent :o)

Előzmény: Rübezahl (36099)
Rübezahl Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36099
Nagyon kedves vagy, úgyhogy cserébe én meg beleegyezem, hogy most 2006 -ot írunk.
Előzmény: Tecs (36098)
Tecs Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36098

"Nagyon igaz, hogy Te még a Kádár korban élsz, akkor tényleg a gyógyszerek árának töredékét fizettük a kasszánál. A tegnapi patikai nyugtám végösszege 18837 Ft, erre kaptam 5716 Ft támogatást, tehát a cech majd 70 % -át nekem kellett kifizetni."

 

Egy darab patikai nyugta valóban eléri a reprezentatív mintanagyságot annak megállapítására, hogy a gyógyszerek árának 70%-át az ügyfél fizeti :o)

 

Nos, ez is egy színvonal, de ne vedd rossz néven, ha rád hagyom, legyen igazad. A belgák ötven év körüliek, ősz hajúak, kövérek és borostásak :o)

 

A KSH 2006-os adatai szerint a lakossági gyógyszerforgalomban a lakossági térítés aránya 32,9%.

Előzmény: Rübezahl (36096)
Tecs Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36097

"egy társadalom működőképességének az alapja, a bizalom és a kiszámíthatóság."

 

Egyetértek. Olyan társadalomban nem épülhet ki a bizalom, ahol még az alkotmánybíróság sem úgy működik, ahogyan azt számára törvény előírja.

 

"az a réteg, hanem amint látod, még most is saját egyéni érdekeiket helyezik előnybe a társadalommal szemben"

 

A társadalomnak olyan politikusai vannak, amilyet megérdemel. Az a társadalom, amelyik milliószámra tódul leszavazni egy 300 forintos kötelezettséget, vagy amelyik 70%-os népszerűségre kalibrál és rajongva imád egy szélkakasszerű, hazug miniducét, az meg is érdemli, amit kap.

 

"a sokat emlegetett "kapcsolati tőke" egy bizonyos ponton túl, katasztrófát idéz elő a társadalomban. Ennek vagyunk tanúi ma 2008-ban Mo.-on. "

 

Kapcsolati tőke mindenhol létezik és semmit sem idéz elő. Társadalmi katasztrófát a semmittevés, a sodródás, a kibekkelés idéz elő. Az, amikor végre egy kormány, kényszerből és az utolsó utáni pillanatban, de hozzányúl az egyik szent tehénhez, akkor egy -- ki tudja, milyen hatásoknak kitett -- alkotmánybíróság népszavazásra engedi azt a kérdést, hogy akarsz-e fizetni. Nem akarod felfogni a lényeget: most következett be az igazi katasztrófa. Precedens született arra, hogy a mindenkori kormányoknak még arra se legyen lehetőségük, hogy kényszerből és az utolsó utáni pillanatban megtegyék azt, amit normális kormányok normális országokban proaktívan szoktak megtenni.

 

Ti ott a jobbfélen most örültök és csak pár év múlva, hasonló helyzetben fogjátok megérteni a lényeget. Amikor majd szlovák és román multik felvételi irodái előtt fogunk sorakozni betanított munkáért.

 

"15 évenként a dilletáns döntésthozók államcsődöt idéznek elő?"

 

Inkább tízévenként. És nem ez a fő baj, hanem az, hogy egy népszavazással bármely kormány béna kacsává tehető, ami megakadályozza, hogy a csődhelyzetet megszorításokkal helyrehozza.

"Miből akarjátok működtetni ezt az országot? Külföldi hitelekeből?
Még mindíg nem jöttetek rá, hogy egy nem megy?"

 

A kérdés fölösleges, mert most rajtatok a sor. Elértétek, hogy az egészségügyi rendszer maradjon változatlan és lényegében minden más maradjon változatlan, amíg a ti istenkirályotokat vissza nem helyezhetitek a trónusára. Ezt úgy értétek el, hogy ezentúl a Sohasemhazudó intézkedéseit is nullázni lehessen egy "akar-e fizetni" népszavazással.

 

Nos, felelj a saját kérdésedre: miből akarjátok működtetni az országot? Hitelekből? Miből nyomattok háromszoros pénzt az OEP-be? Adó- és járulékcsökkentésből? :o)

Honnan veszitek el a pénzt?

 

Egyébként a választ mindketten tudjuk: istenkirályotok a nyugdíjakból fog elvenni. Legutóbb is ezt tette. Az itt a bibi, hogy a korábbi regnálásához képest a munkavállalók egyre nagyobb része fizet magánpénztárba, ahova még az Ő keze sem ér el.

 

Elvesz majd a szociális ellátásokból is -- lesz itt olyan rebellió, hogy a hugyos forradalom ahhoz képest majális.

 

Szóval ne engem kérdezgess, hanem élvezd a sikereteket és készülj a kormányzásotokra.

 

Előzmény: breien (36094)
Rübezahl Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36096
Nagyon igaz, hogy Te még a Kádár korban élsz, akkor tényleg a gyógyszerek árának töredékét fizettük a kasszánál. A tegnapi patikai nyugtám végösszege 18837 Ft, erre kaptam 5716 Ft támogatást, tehát a cech majd 70 % -át nekem kellett kifizetni.
Előzmény: Tecs (36083)
arnys Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36095
Mégse ugyanaz, ha leütök és kirabolok valakit, vagy ha Esztergom helyett továbbra is Budapestre járok dolgozni. Utóbbival nem ártok senkinek. Ha a vállalkozásom székhelye egy esztergomi (vagy inkább párkányi) postafiók, de valójában Budapesten dolgozom, azzal törvényt szegek?
Előzmény: arnys (36092)
breien Creative Commons License 2008.04.19 0 0 36094
Kedves Tecs.

Látom, még mindíg nem érted, hogy egy társadalom működőképességének az alapja, a bizalom és a kiszámíthatóság.

Nem az a legnagyobb probléma Magyarországon, hogy az "első milliót " hogyan szerezte az a réteg, hanem amint látod, még most is saját egyéni érdekeiket helyezik előnybe a társadalommal szemben. Erre írtam én, " a fiskális politika felélte a gazdaságot, kényszerpályára helyezte a monetáris politikát". Tudod, a sokat emlegetett "kapcsolati tőke" egy bizonyos ponton túl, katasztrófát idéz elő a társadalomban. Ennek vagyunk tanúi ma 2008-ban Mo.-on.

Egy társadalom életképessége nagymértékben függ attól, hogyan biztosítja az adott ország az állampolgárainak a "társadalombiztosítást". Hogyan várod el bárkitől is . hogy 30 - 40 évre előre "gondoskodjon" (fizesse ezeket a horribilis állami terheket, vagy öngondoskodásra fordítsa jövedelme egy jelentős részét ) ha 15 évenként a dilletáns döntésthozók államcsődöt idéznek elő?

No látod, így soha senki nem fog arra törekedni, hogy az állam alapvető funkcióira a lehetőségeihez és igényeihez mérten fizessen abban a "feneketlen hordóba".
Miből akarjátok működtetni ezt az országot? Külföldi hitelekeből?
Még mindíg nem jöttetek rá, hogy egy nem megy?
Mit csináltak ebben az országban az elmúlt tizennyolc évben azok, akik görcsösen ragazskodtak a hatalomhoz? ( azonkívül, hogy két kézzel markoltak ki a közösből a saját hasznukra? )

Ez , így nem fog menni, mikor látjátok már ezt Be?

Erre írtam én, hogy ennek az országnak a legnagyobb problémája "az a társadalmi deficit, ami az elmúlt hatvan évben halmozódott fel"

breien
Előzmény: Tecs (36083)
Tecs Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36093

"Amíg nincs jogerős bírósági ítélet, nem tudhassuk, törvényt szegett-e az Alkotmánybíróság."

 

Amíg nincs jogerős ítélet, nem tudhatod, hogy a téged leütő és kiraboló fazon törvényt szegett-e...

 

Remélem, nem te vagy a magyar átlag, mert akkor még annál is rosszabb a helyzet, mindt gondoltam :o(

Előzmény: arnys (36092)
arnys Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36092
Jelentsd fel az Alkotmánybíróságot az esztergomi városi bíróságnál. Amíg nincs jogerős bírósági ítélet, nem tudhassuk, törvényt szegett-e az Alkotmánybíróság.
Előzmény: Tecs (36090)
Tecs Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36091

"nyugaton az a miniszterelnök, aki a kampányban azt mondta jó hangosan, hogy nem lesz fizetős, aztán a választások után mégis fizetőst csinál, úgy repül, mint a győzelmi zászló. "

 

Igen, nyugaton repül a következő választásokon, mint ahogy valószínűleg nálunk is repülni fog. Mi a probléma? Ilyen az igazi demokrácia. Repült az az elődje is, aki Rákosi pajtás nyomdokain járva, álmatlan éjszakákon, egyszemélyben leplezte le a Deutsch nagymama közpénzes, titkos, törvénytelen megfigyelését. Utóbb jogerős bírósági ítélet mondta ki, hogy megfigyelési ügy nem volt. A miniduce ordasat hazudott, rá is fázott a következő választáson. Igen, ez a demokrácia. Meg az, hogy utólag azt hazudta, hogy ő még sohasem hazudott a választóinak :o)

Nyugaton az ilyen hatványos hazudozó egy percig sem maradhatna pártelnök.

 

Most pedig példát kérek szépen olyan nyugati alkotmánybíróságra, amelyet hiába keresnénk a törvényes székhelyén.

Előzmény: HAL9000 (36086)
Tecs Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36090

"Ahhoz olyan alkotmánybíróság kell, amely erköcstelenségben és törvényszegésben élenjáró, mivel több mint egy évtizede nem hajlandó a törvényes székhelyére költözni.

 

Jobb lenne nekünk, ha az Alkotmánybíróság kiköltözne Esztergomba?"

 

Már a kérdésed is mutatja, milyen nagy a baj itt mifelénk. Vegyük észre, hogy mik az összefüggések: egy Arnys nevű, valószínűleg átlagos nikknek tökmindegy, hogy az Alkotmánybíróság (köztársaságunk törvényes rendjének első számú felelőse és letéteményese) példát mutat-e a jogkövetésben, vagy ellenkezőleg, szarik a rá vonatkozó törvényekre. Mivel az utóbbiról van szó, milyen alapon várjuk el az állampolgároktól vagy vállalkozásoktól a jogkövetést? Miért ne csalnának adót, miért fizetnének járulékokat, ha maga az AB is törvényszegő?

Előzmény: arnys (36084)
arnys Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36089

A "Mi Micsoda" sorozat "Bálnák és delfinek" című kötete szerint: "A kardszárnyú delfin mondhatni a tengerek egészségügyi ügyeletese". Mivelhogy megeszi a gyenge vagy beteg állatokat.

A képen látható tonhal nem viselte az előírásszerű vasinget és balesetet szenvedett, de az ügyeletes elsősegélyben részesítette.

phoenix102 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36088

A másik dolog, amit nagyon nem értek:

A magyar eü rendszert Németországgal tudom összehasonlítani, mivel ott is dolgozom benne:

Minden sarkon kórház van. Nincsenek kiemelt intézmények, semmilyen szempontból. Minden intézmény, minden beteg után azonos finanszírozást kap, egy adott " árlista" alapján (GÄO). Önrész nincs, csak a plussz szolgáltatásért, pl. tv, telefon stb.

ja és a vicc: az utánam magyarországon fizettett tb járulék+amit én fizetek, kb egyharmada a német befizetésnek.

Na mosst ez hogyan lehetséges?

Előzmény: Tecs (36083)
phoenix102 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 36087
Itt alapvetően az emberekkel van abaj, akik minden hülyeséget bevesznek. Ha most a miniszterelnök elvtárs kiállna, és bejelntenő, hogy ő nem is mondott ilyesmit, hogy nem lesz vizitdíj, akkor az emberek legalább fele elhinné.Másik fele, meg hogy 300 Ft-ból lesz új kórház :)))
Előzmény: HAL9000 (36086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!