Keresés

Részletes keresés

_Mono_ Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3032

Sziasztok!

 

Eddigi kazános kérdéseimmal ellentétben most más miatt jöttem ide:

X. kerületi panel lakás felújítása során keletkezett egy kb. 2m széles, 1 m mély, 2 m magas "farakás", amitől megszabadulnánk. Kibontott beltéri ajtó tokok, ajtó szárnyak, beépített szekrények ajatajai, polcai, stb. Szüleimnél otthon, ahol vegyes tüzelés is van, most maga a szállítás és az összevágás miatt nem nagyon tüzelhető el.

Arra gondoltam, itt esetleg lehet valaki, akit érdekelne. Természetesen ingyen elvihető, az emeletről levinni, kocsira tenni segítek.

Ha lehet, inkább az adataimnál megadott e-mail címre írjatok ezzel kapcsolatban, mert mostanában ritkán járok a fórumon - lakásfelújítás miatt.

 

Mono

Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3031
Akkor nem szóltam semmit.Gondolom nálad is észrevehető volt a különbség?
Előzmény: pocmokpapa (3029)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3030
Üdvözlök Mindenkit!

A magas energiaárak (gáz) lefaragására szeretnék 60 KW-os vegyes kazánt beépíteni családi kertészetünk fűtési rendszerébe. A kazánt már kiszemeltem (3K 2002 Fémipari Kft. gyártja), amint elkészül szeretném beépíteni.
Beépíteni, de hogyan is? Sok mindennek utána olvastam a neten (puffer tartály, hőcserélő, vezérlés technika, stb.). Sajna nem vagyok vastag műszaki vénával megáldva.
Egy olyan rendszert szeretnék kiépíteni, ami maximálisan biztonságos, jól szabályozható, jól illeszthető gázos fűtési rendszerhez.
Erről a leendő rendszerről nem igazán áll össze a kép, mit is kéne feltétlenül bele tenni, hogy a legjobban működjön.
Akinek van ötlete arra nézvést, hogyan lehetne összerakni (lehető legolcsóbban) ezt a rendszert azt szívesen fogadnám. (Ha ehhez tudna referált kivitelezőt javasolni az lenne maga a tökély.)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3029

Szia!

A kazánon 10 cm üveggyapot van, és a pufferen is.

Előzmény: Luiggi70 (3022)
Frobek Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3028
Sziasztok!

Most írok először ebbe a fórumba.
Nyáron vásároltam egy családi házat, aminek a fűtési rendszere le lett cserélve. Kivétel ez alól egy Ferro Carbon 28kW-os lemezkazán.
Nincs nagy tapasztalatom a vegyestüzelésű kazánok használatában ezért gondoltam tanácsot kérek tőletek.
Tüzelőanyag akác.
Már párszor begyújtottam, de sokszor megszenvedek vele.
Ha begyújtom a papírt a gyújtós alatt alatt és lezárom a szekunder levegő szabályozó tárcsát, akkor kialszik a tűz. Ha nyitvahagyom, akkor ok, de meddig hagyjam nyitva? Hogyan illik kezelni?
Huzat véleményem szerint rendben van.
Azt olvastam egy Hőtermk Carbon kazán laírásban, hogy csak nyitott rendszerben szabad bekötni. Miért nem lehet zárt a fűtési rendszer?
Nekem zárt van 50L-es tágulásival, biztonsági szeleppel, biztonsági visszahűtő hőcserélővel... Hmm.
Valamint azt írták, hogy felülről lefelé kell égetni a tüzet.
Miért jó ez? Lassabban ég le? Ekkor viszont nehezen fogom elérni a kívánt vízhőmérsékletet.

Előre is köszönöm a segítséget!

FRobek
Athes Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3027
Szia,

Ezt a hangot gondolom akkor adja, amikor nem megy a szivattyú. Ilyenkor buborékképződés indul meg a höcserélőben, majd később lokális források. (Emlékszel gyerekkorodról, hogy a fürdőkád oldalán a forró víztől buborékok sokasága jelent meg? Ott kb 40-45 fokos víz volt. Itt a 70 foknál ez teljesen normális.)

Megoldás:
1. Tűz intenzitásának csökkentése
2. Szivattyú alacsonyabb hőmérsékleten indítása (mondjuk első próbára 65 fok)
3. ESBE, és mehet a szivattyú "mindíg"
Előzmény: angelside (3002)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3026
Itt egy újabb példa.:::
Előzmény: dako60 (3013)
td cdx Creative Commons License 2008.12.05 0 0 3025
Andi!
Néhány képet tehetnél fel, hátha észrevesz valaki valamit!(kazán, szivattyú, kémény, égőtérben lévő tüzelő)
Leírásod alapján gyorsan ég a tűz, ami nagy huzatra utal.
A túl sok levegő visszahűtheti a füstgázokat, így csökken a hatásfok.
A kéményből a füst szélcsendben ilyenkor gyorsan, és meredeken távozik.
Ha beindult a tűz rá kellene szűkíteni a levegőbeeresztő ajtókra, és a pillangószelepet félig zárjátok le.
A tüzet meg kellene "nyugtatni"!
A vastagcsöves rendszernek kell idő bőven, mire átmelegszik.
Amíg ilyen hideg a kazán, addig lesz korom és kátrány bőven!
Elég száraz a tüzelő?
Előzmény: Andi1982 (3009)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3024
Nagyon lényeges dolgot írtál le szerintem-------furcsa ez a sok kazántisztítás-----minél jobb az égés hatásfoka,minősége annál kevesebb a korom, kátrány de sokan ezt nem akarják megérteni.Ehhez sok levegő kell--meleg kémény ami nem azt jelenti hogy kívülről ráteszem a kezem a kéményfalazatra és az forró hanem szigetelt legyen a téglától a béléscső.
Előzmény: dako60 (3013)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3023
Bocs ,nem Fredomocska hanem Freedomocska
Előzmény: Luiggi70 (3022)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3022
Hát még ha leszigetelnéd ,akkor még jobb lenne! Egy kis hálás kazán.Én elsőre beállítottam a huzatszabályzóját ,és okés lett,Én is úgy tüzeltem benne először mint Te,de az elég veszélyes.Igaz nekem csak kb6méter magas a kéményem 14*25belsővel.

Andinak:a ventilátoros módszert azért érdemes lenne kipróbálni amit Fredomocska kolléga írt,meglátnád egyből ,hogy huzat problémád van e vagy sem.Más az égés minősége ha kényszeríted a levegőt.példa:pellet illetve apríték égető.

Üdv Luiggi
Előzmény: pocmokpapa (3019)
RangerJoe Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3021
Köszönöm! Akkor semmi értelme. :-)
Előzmény: zetorkapitany (2990)
frohling Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3020
Nincs a kazán hátamögött egy olyan csap ( szelep) aminek 3 elágazása van? Az arra van kitalálva, hogy a padlófűtésbe ne engedjen 40 fokosnál melegebb vizet.
Előzmény: Andi1982 (3009)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3019

Érdekesek ezek a kísérletek.

Nálam puffertartályos rendszer van, de nincs a kazánon aza a trükkös kütyü, ami a visszatérő víhőfokot 60c-ba minimalizálná, ezért 20-30c-os visszatérőkkel dolgozik a kazán az üzem 705-ában. Az autómata huzatszabályzót soha nem tudtam belőni, tulságosan nagy a kéményhuzat (1,5 téglás kiskémény 11-12m hosszú) néha olyan hangja volt a kazánnak, mintha egy 10kg-os kalapáccsal vernék. Most 5mm-es vasdarabbal támasztom ki az alsó huzatszabályzót, és gyönyörűen izzik benne a fa, akazánnak egyenletes  teljesítménye, a hatásfoka meg legalább 205-al javult. tudom, hogy így veszélyes, de jól működik.

Előzmény: csocsanszkaja (2988)
sztanos Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3018
Az a 4 tagu öntöttvas kazán olyan 24-26 kW-os fajtától függően. Az kb 300 légköbmétert tud befűteni.
Tehát ha nem sokkal magasabb a ház belmagassága 3 méternél akkor elegendő.
Előzmény: vaspapucsok (3014)
sztanos Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3017
Itt egy táblázat ami megmutatja nagyjából hogy milyen teljesítményű kazán mekkora légköbmétert tud befűteni.

http://www.poly-mix.hu/kazanok/kazan_muszaki.html

Remélem sikerül eligazodni rajta.
Előzmény: vaspapucsok (3014)
dako60 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3016
elég
Előzmény: vaspapucsok (3014)
dako60 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3015
Demrad vagy Solid plusz, Viadrus
Előzmény: vaspapucsok (3014)
vaspapucsok Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3014
hello! érdeklödnék töletek hogy egy 90nm ház fütésére elegendö e egy 4 tagu öntöttvaskazán a tipusát nem tudom
dako60 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3013
Lehet, hogy neked lesz igazad és idővel megunom. A hőfokokról jutot eszembe, egyszer érdekes és veszélyes dolog történt a rendszerrel. 125-130 hőmérséklet keletkezett, mindez úgy , hogy a vegyes össze van kötve a gázzal és annak van egy 100 literes indirekttárolója. Beépítettünk egy háromjáratú keverőszelepet, hogy a vegyes is tudjon HMV csinálni csak kévés a csőkígyó a tartályban így nem tudta leadni a hőt és túlmelegedett és begőzösödöt egy kicsit veszélyesnek tünt, vártam mikor robban és kapkodtam ki az égőfát a tűztérből. Nekem furcsa ez a sok kazántisztítás én egy éve használom a 35 éves 3 tagos Vinyisztót, de még nem takarítottam belülről, kémény is csak 14x14, az is csak egyszer lett kotorva. A tűzelőanyag az nyár, fűz, és bontott épületfa(fenyő).
Előzmény: Freedomocska (3012)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3012
Majd "belefáradsz" te is --az egész topic ezzel van tele.Előszőr füstölt ,kormolt--most meg ég a tűz rendesen.Az egész egy nagy bohózat!
Előzmény: dako60 (3007)
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3011
Hanem, mi van feltüntetve?
Előzmény: Andi1982 (3000)
janijani Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3010

90 fok? Én egyszer láttam a hőmérőt 80 fokon amikor jól megpakoltam szénnel és nyitvafelejtettem a hamuzó ajtaját. Jellemzően 50 fokig fűtöm fel és akkor lezárom a levegőt majdnem teljesen, ekkor visszamegy 40 fokra és így pislákol 4-5 óra hosszat. A keringető szivattyú 40 foknál indul és 25 foknál áll le. Én állítottam így be a termosztátot.

Ez egy 35 éves Kozármislenyi lemezkazán, nem tudom hány kW lehet, de a tűztere 55x 45x 45 cm. A külmérete meg emlékezetből 1m x 1m x 90 cm. Ha megpakolom úgy megy fel a hőfok ahogy eresztem neki a levegőt.

Ha levegős a rendszer, azt lehet hallani mert csörög a víz a radiátorban.

Előzmény: csocsanszkaja (3005)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3009
Ég a tűz rendesen, (ropogva).
Egyszer van egy 10X11m alapterületű, kb.270belmagassággal. és hozzá építettünk egy 6X6m-es alapterületű nappalit, aminek a belmagassága felmegy teljesen a tető gerincéig (galériás), a régi rész radiátoros, az új padlófűtéses. de az utóbbit teljesen ki lehet zárni (most lett kész kb.3-4hete) szóval a kazán a kisebb m2-en sem üzemel rendesen.(ezért nem írtam a kezdetektől, hogy még van hozzá plusz padlófűtésrész)most jó idő van bent, de mínusz 10-20 fokba ez édes kevés lesz.
Előzmény: dako60 (3008)
dako60 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3008
A kazánba ég rendesen a tűz(ropogva) vagy csak úgy égeget?
Előzmény: Andi1982 (3006)
dako60 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3007
Én csak most kapcsolódtam be dolgokba, de ez olyan nint egy "Bermudaháromszög". Nekem nagyon furcsa ,hogy bármennyire pakoljátok rá a fát nem tudjátok igazán fel- melegíteni kazánba a vízet úgy hogy az tartós legyen és a lakásban is kellemes meleg
legyen. Ha gázkazánnal meg lehet csinálni ezt, akkor nem rendszerben van hiba ha- nem a vegyes környékén van valami bibi. A kazánházba megfelelő-e a levegő utánpót- lás és valószínű a kémény is túl nagy. Tudom ezt nem könnyű lecsökkenteni(béléscső),
de lehet, hogy csak ez hozz igazi változást. 160-as füstcső kivezetéshez azt hiszem
180-200-as kémény átmérő az ideális, a 27x27cm kémény majdnem kétszer akkora.
Mekkora a házatok , hány négyzetméter, mekkora a légköbméter?
Előzmény: Andi1982 (3004)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3006
Van betéve nem is egy légtelenítő és folyamatosan nézi a férjem, nem levegősek a radiátorok. A kazánban lévő dugulásra azt mondja, hogy egy két hónapos kazánnál nem nekünk kéne megnézni ezt az esetleges hibát,hanem a szakszervíznek. Mert aztán meg arra fognák, hogy nem működik rendesen, hogy hozzá lett nyúlva.
De szerintem az a legnagyobb probléma mikor már egy szakszervízes sem ért hozzá.
Az már tényleg gáz.
Előzmény: csocsanszkaja (3005)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3005

valami dugulást akartam én is felvetni, ill nem levegősek a radiátorok (melegszik mindenhol? nincs hideg sarka fele)?

 

teljesítmény:

 

nekem névleg 25.6kW-os kazánom van. És szuperál rendesen ( kopp-kopp) Akitől vettem (ismerős boltos)  fecsegett vaklami olyasmit, h nem mindegy, h milyen üzemhőfokon adja le a kazán azt a teljesítményt amit ráírtak... Mutatott (nem tudom már a márkáját) egy gépkönyvet ahol le volt írva, h a kazán a teljesítményt 90 fokos víz esetén edja le.....

Előzmény: janijani (2999)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3004
Gázzal nálunk is működik rendesen. De fával 1/3 árból kijövünk, ezért nem szeretnénk gázzal fűteni. Ráadásul nem azért vettünk új kazánt és fát egész télre, hogy szarakodjuk vele, és a végén drága gázt használjunk.
Nálunk azért több m3 fogy egy nap, főleg a mínuszokban.
Előzmény: angelside (3002)
janijani Creative Commons License 2008.12.04 0 0 3003

Valami ilyesmi, de nem tudok konkrét tanácsot adni.

Én csak saját kazánomat és fűtési rendszeremet ismerem jobban.

Talán kérdezz egy szakmabelit. 

Előzmény: Andi1982 (3001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!