Keresés

Részletes keresés

springer440 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 709
little!

na ja, pont ez benne az extra, hogy ha be van állítva, 25m-ről egybefüggö halmazt lehet vele lőni. elteszem, másnap előveszem, és csodák csodája, vagy jóval fölé, vagy jóval mellé lődözök.

ki érti ezt?

springer

Előzmény: little747 (708)
little747 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 708
Ha jól értettem, amikor belövöd, akkor pontos, elteszed és amikor legközelebb előveszed, akkor már nem pontos? Vagyis nem lövés közben állítódik el?
Előzmény: springer440 (707)
springer440 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 707
Mr President!

valami ilyenekre gondoltam én is. próbálom is kiszűrni a fránya faktorokat.

kössz: springer

Előzmény: Dworkyll (703)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 706
gvass1

Köszönöm az infot !

Frank

gvass1 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 705
hi,
igen, gagyi muanyag-spiater fegyverek a Crosmanok ugy altalaban.

Asszem ez esetben egy Crosman M2200 Magnum darabrol lesz szo, ami egy pneumatikus (eloaggyal tobbszor pumpalando), egylovetu darab - ennek jo(?) tulajdonsaga, hogy boven 7,5 J felett van a torkolati energiaja, igy forgalmazasat mar jo regen betiltottak.

Alapvetoen ezeknel a kis szilardsagu alkatreszek torese es a tomitesek meghalasa jelenti a gondot.

Előzmény: Törölt nick (704)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 704
Sziasztok!

Tudtok valami infot a következő puskáról?
Crosman Magnum USA 5,5mm-es pumpás.
28500HUF-ért kínálják /egy éves/.Crosman légpisztolyt már láttam ,de nem igazán tetszett. Lehet, hogy a puska is gagyi?

Üdv : Frank

Dworkyll Creative Commons License 2002.10.09 0 0 703
Spring,

ölég nehezen látom át a problémádat. Tegyük fel, hogy maga a tubus, a táv-cső, zárt és frankó. Ellenőrzése: Megfogod kopaszon, szerelék és puska nélkül, és megrázogatod. Szigorúan tilos bármi zörgést, csörgést vagy zajt hallanod. Ha hallasz, valszeg az lesz a galiba.

Te maradjunk annál, hogy a cső okés, legtöbbször az szokott lenni.

A következő pont a szerelék. Amilyen hibákat láttam: a rugás lerugdosta, szép lassan a puskáról a távcsövet. Vagy a szerelék fölfekszik a puska "gerincére" és ezért nem áll fixen a horonyban, hanem el tud mozdulni, sőt csavarodni is. De biztos lehetnek még más gubancok is, a szerelék lehet problémás hely.

Következő pont a puska maga. Homokzsák, satu, és távcsővel vagy távcső nélkül mindig egyformán kell szórnia. Ugyanez igaz a lövedékre.

Aztán jön a lövő. Nem húzod-rántod-rontod el a dolgot? Van szemüveged? (Nekem van és néha furán áll a fejemen :-))Mindig ugyanonnan nézel (üveggel vagy anélkül) a távcsőbe?

S végül a lövés. Szél, napállás, fű növése, páratartalom stb :-).

A tudományos módszer szerint szépen egyenként cseréled a faktorokat, és amikor elmúlt a hiba, megfogtad a faktort. Pl. más skuló, más szerelék, más távcső, kölcsönpuska stb.

Kb ennyit tudok most.

Dwo

Előzmény: springer440 (700)
FrankieSay Creative Commons License 2002.10.09 0 0 702
Azért annyira nem korrekt dolog a FMJ orrának farigcsálása. 39M 7.62*54R ből szerettek "vadászlőszert" csinálni a Dragunovba. Csakhogy annak az elején van szabadon az ólom ennek meg a végén. A farigcsáltnak meg az elején is meg a végén is...
Előzmény: Sgt. Elias (694)
Zaku Creative Commons License 2002.10.09 0 0 701
Sziasztok !

Springer és Dwo kartács, köszönöm a választ, az információkat átadom a (leendö) kollégának.

Üdv Gábor

Előzmény: springer440 (699)
springer440 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 700
Dwo!

mint optikában járatos embernek, nincsen valami okos tipped a távcsövemre? már a hajam hullik tőle.

csé: springer

Előzmény: Dworkyll (698)
springer440 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 699
Zaku!

mint hunter tulaj, a következőket tudnám mondani:

HUNTER
1, szerintem az egyik legszebb alakú pusku a piacon, a farészek megmunkálása szebb, mint CF-20
2, egyszerű, mint faék
3, könnyen, gyorsan kezelhető, akár sötétben is
4, megtört csővel kis helyen el tudsz vele fordulni
5, kicsit hátul van a súlypontja, elég könnyű, szeret nagyot ugrani (el gamo nem rugót gyengít, ugye)
6, Dwo :)

CF-20
1, merev cső
2, töltéskor kicsit jobban oda kell figyelni
3, több alkatrész
4, alsókar miatt előrébb van a súlypont, nyugodtabb viselkedés elsütéskor
5, a haveroknak nem lehet eldicsekedni, hogy milyen bika puskád lehetne ez, ha ugye nem lennének a 7,5 J -os megkötések.

én is elfogult vagyok, sok-sok szép élmény, stb.

csé: springer

Előzmény: Zaku (696)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.09 0 0 698
Zaku kartács,

objektívnek ugyan nem mondanám magam ebben a kérdésben, de szerintem az alsókarnál csak egy jobb mondás van: az OLDALKAR :-))) IZS és Walther rulez :-)).

Ettől eltekintve én is leginkább jókat hallottam a Hunterről, ha érted mire gondolok ;-)

Dwo

Előzmény: Zaku (696)
Zaku Creative Commons License 2002.10.08 0 0 697
Gvass Guru, Gun-ok Ura !

Egy darabig nem voltam net közelben, csak most tekertem vissza a válaszodig. Bocs, hogy eddig nem reagáltam. (Természetesen köszönöm.) CP99-böl eddig csak föleg Gamo Match ill. néhány Magnumot lödöztem. Az azért érdekes, hogy a Match eddig minden skulója egyformán ment a tárba (kb 300 db), a Magnum (kb. 60 db) közül 10 - 15 egyszerüen átesett a táron, vagy éppen megállt, de kilógott elöl a hegye.

Üdv Gábor

Előzmény: gvass1 (687)
Zaku Creative Commons License 2002.10.08 0 0 696
Sziasztok !

Végre valami mozdult. Kérdésem lenne.
Egy haverom megkeresett pusek vásárlás témakörben.
Mi a véleményem, hogy Hunter 440 vagy CF-20. Az árkülönbség (neki) elhanyagolható. Nekem CF-20 van, így csak erröl van - mellesleg igen jó - véleményem. A Huntert (sajnos) csak képen láttam eddig. Több, a fórumra belátogató kartácsnak van valamelyik a kettö közül. Ha lenne olyan is a tisztelt csapatban, akinek mindkét puskával kapcsolatban személyes tapasztalata van, ossza meg velem (velünk) a véleményét Hunter vs. CF-20 ügyben. Amennyire médiákból lehet, a Hunterröl is tudok pár dolgot. Biztos, hogy van elöny hátrány mindkét típus esetében. Objektív véleményt szeretnék a sráccal közölni. Dönteni persze neki kell. (Szvsz egyikkel sem járna rosszul). Én nem is oly régen pusztán szubjektív szempontok miatt döntöttem a CF-20 mellett. (alsó kar, esztétika - tetszett a duplának látszó csö és az egész megjelenés-, meg a fórumos kartácsok - ebben a kategóriában - jó véleménye)

Üdv Gábor

(Még mindig nincs Walther Lever Action !!! :( )

springer440 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 695
:))
én ezt pontosan tudom, csak akitől a cikket idéztem (nemtom kicsoda, index production) az nincs nagyon tisztában az ilyen dolgokkal :)
további sok hasonló írást szeretnék olvasni tőle :)

csé:springer

Előzmény: Sgt. Elias (694)
Sgt. Elias Creative Commons License 2002.10.08 0 0 694
>olyan golyóval, amit a vadászok és a katonák használnak, és szétszakad becsapódáskor,

A katonák legálisan aligha, a nemzetközi humanitárius jog tiltja az ilyen lőszereket, csak FMJ-t enged. Persze a harctéren sokszor "dumdumosították" a normál lőszert (valamelyik Kaliberben volt erről egy cikk), de ha ilyen lőszerrel esett valaki hadifogságba, nem sok jóra számíthatott. Amúgy meg egy mesterlövész nem valószínű, hogy farigcsálással akarja lerontani a lövedék ballisztikai jellemzőit. A vadászoknál más a helyzet, a vadat nem védi a nemzetközi jog. :-)

Előzmény: springer440 (690)
springer440 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 693
ha viszont van türelmem hetente 2-3x belőni, akkor halál pontos, tehát nem lövöldözés közben állítódik el... nna.
Előzmény: springer440 (692)
springer440 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 692
igaz, az a fránya nagy setétség!
a gondom az, hogy a távcső nem gagyi, legalábbis jó drágáér mérték :) és nem mozoghat el. hőmérséklet-elállítódás összefüggést még nem tudtam felfedezni. az elállítódás mértéke pedig lehet akár 5-6 cm jobbra-balra, illetve 8-10cm fel-le.
Előzmény: little747 (691)
little747 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 691
Helló Springer !

Az időjárás egy dolog (ha nem esik), csak lassan már sőtét lesz mire az ember hazaér a munkából :-(.

Ha a távcső nem mozdul el, akkor valami a távcsőben mozoghat. Nekem a régiben (gagyi) a lencsék is elforogtak a menettel együtt, amíg bele nem ragasztottam. Esetleg a hőmérsékletkülönbség? Régebben volt róla szó.

Előzmény: springer440 (690)
springer440 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 690
halló légsűrítők!

kitört a Nagy Magyar Szaridő, és mindenki a szobában (italboltban) leledzik ilyenkor? vagy a rendőrség berezelt, hogy itthon is valaki kilométeres távolságokból lődöz találomra a lada ablakából ártatlan járókelőket olyan golyóval, amit a vadászok és a katonák használnak, és szétszakad becsapódáskor, és ezért elkobozták a fegyvereiteket? szóval mi ez a nagy csend? és miért állítódik el a távcsövem állandóan?

ilyen kérdések foglalkoztatnak mostanság.

csé: springer

Zaku Creative Commons License 2002.10.04 0 0 689
Hali !

Dwo mester !

Köszönöm a mélyreható választ ! Akkor elkezdhetem felépíteni a dolgokat, mert azt tudom, hogy jelen felállásban a lövedék - fegyver - lövész sorban ki a leggyengébb láncszem.:)
Marad a sok gyakorlás Gamo Match-al.
(Azért arra majd kíváncsi leszek, ha a szemem lézer lesz, hogy fogom a sugarait úgy fókuszálni, hogy pontosan .177 -es lyukat égessen a lölap közepébe.:)

Megvan a CP99-es, hétvégén föpróba !

Üdv Gábor

Előzmény: Dworkyll (688)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.03 0 0 688
Zaku kartács,

drága skuló tudományosan.

AMikor elkezdesz lőni, az eredmény egy normáleloszlású ponthalmaz, a közepe felé sűrűsödve. Azért nem egyetlen pont, mert számos faktor visz bizonytalanságot a röppályába. Ez kezdődik a lövővel, szem, tartás biztonsága, elsütés... stb, folytatódik a puskával, minőség, huzagolás, lövés közbeni dinamika, stb.. jön a lövedék, miképpen pörög, miképp viselkedik a levegőben, hogy hat rá a szél, stb.

Szal van egy csomó faktor, ami a becsapódás, és az elméleti középpont közötti távolságot befolyásolja. Amikor fejlődsz, szépen gyalulod ezeket a faktorokat, hogy minél kisebbek legyenek. Mármost ha van egy, amelyik kiugróan hazavágja az eredményt, akkor célszerű azzal foglalkozni, mert a többiben beálló változást, egyszerűen ez a rossz faktor "elfedi". Ezt neveztem leggyengébb láncszemnek, vagy szűk keresztmetszetnek. Nézetem szerint a lövedék minősége, mondjuk Gamo Matchtól fölfelé, kevéssé fog befolyásolni. Többre mész SZVSZ gyakorlással :-), meg ha odáig jutsz, valami jobb csúzlival.

Azaz hiába teszel 5000 forintos meggymagot a csőbe, ha remeg a kezed, vagy lötyög a csöved, ugyanolyan lesz a szórásképed, mint a 300 forintossal :-) Míg ha minden egyebet kizártál, szemed lézer, karod beton, puskád Anschütz, akkor már lehet, hogy észreveszed a lövedéksorozatgyártás anomáliáit :-)

Uff, Dwo

Előzmény: Zaku (686)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 687
hi,
7,5 J feletti legfegyvernel a hollowpoint bogyo vadasztra jo, foleg kisebb, vekony bundaju kartevok irtasara, mivel expandal, igy gyorsan leadja a teljes energiajat, szemben pl. egy heygessel, ami kisebb dogokon atszaladhat. (mondjuk 30 joule energiaval szamolva!)

Hobbilegfegyverbe imho boven eleg egy kozepes minosegu kommersz lovedekfajta. A taras modelleknel fontosabb a jobb minoseg, hogy ne a tarbol kimozdulo, benne megszorulo szarok rontsak el a lodozes elmenyet.

A GunBoxban van szlovak hollowpoint meg hegyes, amik belemennek a CP99 es hasonlok tarjaba, 500 db/600 ft aron, es azok elegge jo minoseguek. Hegyssel multkor egy patronynit (kb. 80 loves) lottem ki CP99-bol semmi akadas mellett.

Előzmény: Zaku (686)
Zaku Creative Commons License 2002.10.03 0 0 686
Hali !

Dwo mester. A hollow point töltényekr?l olvastam mindenféle irodalomban. A kérdésem arra vonatkozott, hogy 7.5 J + légfegyver összetételben mi a fenére alkalmas. Mert hogy elég sokan gyártják.

A drága skulókkal kapcsolatban. Az általam használt skulók közül a legdrágább a Gamo Math volt. Mostanában csak ezzel lövök. (Brutálkodásra pedig Gamo Magnum) Pont azért, mert még életben nem is láttam Walther árszint? lövedéket, ezért tettem föl a kérdést. Pl. ilyenre gondoltam: - vesz az ember fia a drágából egy dobozzal. Szorgalmasan gyakorol az olcsóbbal. Aug 20-án délután elövesz drágából 30-40 db-ot. Kimegy, élvezkedik. Jövöre ismét. :))
Vagy, nem vesz egy fia drága skulót sem, mert jóminöségü HOBBY légfegyvernél nincs semmi észrevehetö különbség. (drága vs. Gamo)
Esetleg: irányzék, távcsö pontos belövésénél megéri használni a drágát, mert mind pontosan egyforma, vagy mit tudom én ...
Szeretek tanulni a tapasztaltabbaktól, ezért tettem fel a kérdést, lehet hogy rosszul megfogalmazva. Végül is 2-3000 HUF-ot ki tudok fizetni egy doboz jó skulóra (elég rá ?), ha megéri, és évente csak 50 - 100 db-ot használok el.

Üdv Gábor

Előzmény: Dworkyll (684)
golbat Creative Commons License 2002.10.03 0 0 685
Dworkyll mester!

Sikerult mar tesztelned a KG&KG diabolokat?
A Gamo skulokhoz kepest (6 m-en) nem igazan lattam elterest a szorasban IZS Mp651 es 654K-val (A 654 forgotarjaba eppen belefer).
Jo 1 mm-rel hosszabb a magyar diabolo mint a Match vagy a Pro Match, es nehezebb is naluk-jobb az "atutese".
Kivancsi lennek, nagyobb tavolsagra mennyire jon be (haver Slavia-jat mar fel eve nem hozta vissza az occse...)

TIA,
Golbat.

Előzmény: Dworkyll (684)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.03 0 0 684
:-)

Ammo kérdésben csak Lenin elvtárs munkásságára tudok utalni: a leggyengébb láncszem.

Azaz a drága skulók piszokul nem érik meg, ha nem egy ultrafinom versenycsúzliból lövöd őket, kb x év gyakorlás után. Szerintem. Ezért aztán személyesen sose próbáltam ilyenekkel lövöldözni, biztos van akinek ilyen kell.

Hollow point: vadászlövedék imitáció. A nagy skulók ilyenek, stophatás meg minden, de minek ez 4.5 mm-en? Nem értem igazán, lehet hogy a vadászimitációknak :-)))

Egyébként a Rezső térieknek most igen impresszív a légskuló választékuk, a hollow point Vulkán néven fut pl.

Dwo

Előzmény: Zaku (681)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 683
Asszem ez elegge reszletes elemzes from Kaliber 2001/okt.

A Makarov MP654K-t bátran nevezhetjük a legélethűbb CO2-os légpisztolynak. Az igazi Makarov PMM-12-höz való hasonlatosság oka az, hogy ezt a modellt nem légfegyvernek tervezték, hanem az éles pisztolyt alakították át.

Kétsoros táras modell

Az éles Makarov PM-8 (Pisztolet Makarova) pisztoly a szovjet hadsereg rendszeresített hadipisztolya volt az 1950-es évektől, és ma is ezt a modellt használják a néhai Szovjetunió utódállamai oldalfegyverként.
Már a Szovjetunió bukása idején elkészül modernizált változata a kétsoros tárral készülő PMM-12, de ennek rendszeresítésére nem került sor. Ez szolgált alapjául a cikkben szereplő CO2-os légfegyver konverziónak, nomeg azért, mert csak a kétsoros tár helyén fér el a szén-dioxid-patron.

Nem sok módosítás

Az éles Makarov-pisztolyhoz képest az MP-654K légfegyver szerkezet csak minimálisan módosult. Nagyon kevés kívülről látható jele van annak, hogy nem éles fegyverrel van dolgunk. A nyilvánvaló 4,5 mm-es csőtorkolat és a tár alján levő patronbecsavaró mellett csak a hüvelyvonó üresen tátongó nyílása szúrhat szemet, de az újabban tesztelt modelleken már ezt is eltüntették. A gyártó által adott használati útmutatóból az derül ki, hogy prototípusként várható egy kívülről látható becsavaró nélküli, a CP88-éhoz hasonló „power cocking" megoldás is, ahol a patron végfeszítését a tárfenék végzi.
Belül persze már szembetűnőbb a különbség. A fixen rögzített cső mindössze 4,5 mm-es, és a csőfaron tömítő gumigyűrűt, illetve két szarvacskát találunk, melyek a szán távtartójaként funkcionálnak. A legnagyobb mértékű beavatkozás a szán esetében történt, gyakorlatilag az egész zártömböt kimarták, csak az ütőszeg végét és a biztosítókart tartó másfél centis darab maradt meg hátul.
Természetesen mivel meglévő éles fegyverre alapul az egész szerkezet, a légpisztoly a durva, de jól tapadó felületű markolathéjak kivételével teljesen acélból van, emiatt aztán élettartama végtelen, tönkretétele a legelvetemültebb fegyverrongálónak is komoly fejtörést okozna. Emiatt - és éles fegyverekhez való hasonlatossága okán - véleményem szerint ideális lenne kezdő lövészek képzésére, illetve lőterek mindenki által használt fegyverének.
Az már más kérdés, hogy az acél alkatrészek felületkezelése (különösen a tok esetében), kialakítása, és rajtuk a töménytelen marógépnyom a szovjet hadsereg hadifegyvereit inkább felidézi, mint a polgári célra gyártott légfegyvereket. A nikkelezett szánú (kb. 10%-kal drágább) kivitel sokkal szemrevalóbb, szinte rozsdamentes acélnak hat. A hosszabb távon nálunk levő példánynál sajnálatosan kisebb vakrozsdásodás volt tapasztalható a biztosítókaron.

A tárban minden

A Makarov légpisztoly tervezői minden, a légpisztolykénti működtetéshez szükséges alkatrész beleintegrálták a tárba. Ezzel alaposan megelőzték a nyugati konkurenciát, akik ezt az UMAREX Walther CP99 esetében tudták sorozatgyártásban először megvalósítani (az azóta csődbement IWG SIG P226 alakú légpisztolyából sosem készült nagyobb mennyiség.).
A Makarov tárja is 100%-osan acélból van, hátsó felében helyezhető el a 12 vagy egy adapterrel az olcsóbb 8 grammos széndioxid-patron. A patron becsavarására a tárfenéken levő csavar szolgál. A patron egyenesen a szelephez csatlakozik, melynek hátsó feléből kiálló rúdra üt rá az ütőszeg behelyezett állapotban (ez a szelepház foglalja el a kimart zártömb helyét a szánban).
A szelepház elülső felén egy 4,5 mm-es furat van, ezen keresztül lehet a rugós adogatású tárba betölteni a 13 darab gömblövedéket. A tárazás csak erős körműeknek ajánlott, mert az erős tárrugó acél adogatóját kézzel kell lenyomni tárazás közben.
A légpisztoly csöve huzagolt, így elvileg 4,5 mm-es ólom gömblövedéket kellene használni, azonban ezek tárazása nehézkes (úgy kell lepiszkálni őket egyenként a tárba), és előfordul velük akadály is. Az újabb modelleknél, jó minőségű ólomgolyót alkalmazva ilyen probléma nem lépett fel. Acélgolyókat (Steel BB) tárazva nincsenek akadályok, de ezek hosszabb távon biztosan károsítják a huzagolást.

Kezelés: szinte mint az igazi

A Makarov CO2-os modelljénél meghagyták az éles változat kezelőszerveit is, melyek gyakorlatilag ugyanúgy működnek, mint az éles változatnál. A szán valóban teljes egészében hátrahúzható. A döbbenetesen vastag, az eredeti éles 9x18 mm Makarov lőszer kilövésére alkalmas helyretoló rugó fület gyönyörködető hanggal löki előre a szánt.
Az elsütőszerkezet revolverező (DA/SA), de természetesen itt nincsen elég teljesítmény ahhoz, hogy a szán minden lövés után hátramozduljon, tehát, ha könnyebb, single action lövést akarunk leadni, akkor hüvelykujjal, vagy a szán működtetésével kell a kakast előzetesen felhúznunk. Double action üzemmódban folyamatosan tüzelhetünk.
A legkiválóbban élethű részlet, hogy a légpisztolyok többségétől eltérően a szánon levő forgó biztosító karnak van fesztelenítési funkciója is, melyet az éles Makarovval azonos módon, (a nálunk ismert PA-63-mal ellentétesen) lefele kell fordítani, hogy tüzelhessünk. A nehezen mozgó szánakasztó természetesen csak kézzel működtethető, de nagyon praktikus, hiszen távolról is szemmel láthatóan jelezhető, hogy üres a pisztoly.
A tárkioldó a markolat alján található, egyszerű hajlított rugóacél, mely egyben saját maga rugójaként is szolgál. Ennek működtetése kissé nehézkes, mert a patron becsavarója akadályozza mozgatását. A szánakasztó kézzel működtetve felakasztja a szánt, azonban ebből a helyzetből kézzel nem nyomható le.

Csak ólommal pontos

A légpisztoly elsütése orosz hadifegyver mívoltához képest nem is rossz, kis gyakorlással revolverezve is aránylag jól lehet vele lőni. A relatíve rövid cső, és a kisméretű, csak kalapáccsal állítható nézőke miatt természetesen nem várhatunk szuperpontos lőeredményt.
Az űrméretnél némileg kisebb átmérőjű acél gömblövedékkel 6 méterről 3-4 centinél nem sikerült jobb szórást elérni, ólomgömbökkel ugyanez 2 centiméter alá vihető.A gyárilag megadott torkolati sebesség 110 m/s.
A Makarov MP-654K CO2-os légpisztoly az éleshez való döbbenetes hasonlóságával és elnyűhetetlenségével sok tekintetben kategóriája felé magasodik. Egyetlen dolgot kívánhatnánk még: kicsit igényesebb kidolgozást.

Vass Gábor

Technikai adatok
Makarov MP-654K

Kaliber: 4,5 mm
teljes hossz: 161 mm
csőhossz: 95 mm
üres tömeg: 740 gramm

Előzmény: Münci (682)
Münci Creative Commons License 2002.10.03 0 0 682
Möszjők!

Mivel rászántam magam egy CO-s légpisztoly vételére, lenne kérdésem:
Mi a véleményetek a CO-s Makarovról? (Kinézet, külalak, müködés, hasonlítás az eredetire stb)
A másik jelölt a CP99. Erről eddig csak jót hallottam , -kivéve az árát. Tud valaki még rosszat?
Van esetleg más javallat? A fegyvert elsősorban nagy számban támodó sörösdobozok gyors egymásutánban történő leküzdésére használnám.

tisztelettel
Münci

Zaku Creative Commons License 2002.10.03 0 0 681
Sziasztok !

Köszi Dwo, golyószóró ügyben fel vagyunk világosítva.

Ismét lenne kérdésem. (Picit leült a topik, nem ?)

Bóklásztam a neten Umarexéknél (www.umarex.de) és megsasoltam a municiókínálatukat. Van rendesen árszintjük. Az ott látott Walther lövedékek kapcsán lettem kiváncsi.
Tényleg olyan jók a Walther skulók mint amit az áraik sugallnak ? 7 - 8 EUR/500 db. Ez kb. 3-szorosa a Gamo Match-nak.
Mi a gyakorlati különbség a Walther Diabolo Match glatt és a Finale Match LP között az árukon kívül?
Mire jó a Hollow Point Diabolo skuló ?

Üdv Zaku

Előzmény: Dworkyll (679)
golbat Creative Commons License 2002.10.01 0 0 680
Udv kartacsok!

Hatha valakit erint/erdekel: megoldottam az IZS MPK651 "Spacegun" akadozasi gondjat. :)
A problema abbol adodott, hogy az elvtarsak szegecselessel fogattak ossze az ELSUTOBILLENTYUHOZ (nehogy megszoljabak a megnevezes miatt) A TARFORGATO ES AZ ELSUTO acellemezeket. Ezek szepen kotyognak egymas mellett, igy nem mindig megy be a feszkebe a tarforgato lemez, neha fennakad az ontveny belso falan :((((( Egy 0,5 mm-es muanyag lemezt kellett a leveheto oldallap belso felere ragasztani, es problema volt-nincs... (Jo, jo, tudom, orosz gyartmany meg a turesek, de azert bosszanto...)
Remelem nem csak a topik hosszat noveltem... ;)

Golbat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!