Keresés

Részletes keresés

Calderara Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3062

Sok igazságot leírtál. Szerintem nálam is el van k...va vmi, mert a 1,5m3-es tartály 70..80C-re fűtve, csak 1 éjszakát húz ki, úgy hogy délelőtt már elindul a gázkazán és 1 óra alatt 65..68 C-re visszafűti a tartályt. Sajnos én abban bíztam, hogy a tartályból sokáig lehet kicsavarni a meleget, de a tapasztalat az, hogy a 60C-s víz a radiátoroknál, főleg minuszban már nem sokat tud villantani és újra lehet fűteni.

Nem tudom, hogy kellene átalakítani a rendszert, talán közvetlen mehet be a gázkazán tényleg nem tudom. Most mérem, hogy egy fűtési szezonban mennyi fa és, mennyi gáz megy el, majd aztán döntök, hogy mi legyen.

 

Előzmény: pocmokpapa (3036)
Frobek Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3061
Sziasztok,
Köszönöm a választ!
Most úgy tűnik sikerült belőni. Begyújtás után a huzatszabályozós ajtót kinyitva hagyom, hogy beröffenjen rendesen a tűz, lezárom és a huzatszabályozó szépen tartja a 60 fokot. A szekunder levegő szabályozóját egy kicsit nyitvahagyom.
Remélem kihúzom a telet. :)

Üdv!
r0li Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3060

Sziasztok!

ide is bedobom a kérdést. A pufferes topikban írták, hogy Ausztriában a tartályokat kaviccsal töltik fel illetve vizzel. 

Érdekes ez a kavics dolog. Akkor ez a tartály lassabban melegszik fel és tovább tartja  a meleget, ergo elegendő kisebb térfogatú tartály a rendszerbe. a kevesebb víz miatt kisebb a nyomás, ezért a tartály alakja nem olyan lényeges. viszont kizárólag hőcserélőn át lehet fűteni illetve a hőt kivenni.

Valaki írta korábban, hogy vastagon szigetelt betonkockába teszik a hőcserélőket. Jól gondolom, hogy azonos térfogatú beton több hőt tárol mint a víz? Hasonló lenne a padlófűtéshez, csak itt magasabb lenne a hőmérséklet, akár 80-90 c is. Ki mit gondol erről?

az 50-60 fokos  hőingadozástól megrepedne idővel.

üdv r

Csaba110 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3059
Szia Süsü83!

Mi a fűtési rendszerekbe az úgynevezett "Y" szűrőt használjuk nevét az Y betürűl kapta mert úgy is néz ki vagy még szenyszűrőnek is szokták nevezni mert ezekben a szűrő fém betétes és akár a gőzt is kibírják.Lehet kapni 1/2" tól 2" ig menetes kivitelben 2" felett karimás kivitelben . A fűtési rendszerek visszatérő ágába szerelve a szivattyú elé rakjuk ezzel védjük a kazánt is és a szivattyúkat is.

Üdv:Csaba
Előzmény: Süsü83 (3039)
Csaba110 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3058
Szia Süsü83!

Az 1500l tartályról érdeklődnék hogy mennyiért válnál meg tőle. Vagy esetleg csere érdekelne e igaz nagyobb tartályt nem tudok ajánlani de fűtésszereléshez való dolgokat esetleg.

Üdv:Csaba
Előzmény: Süsü83 (3046)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3057

Szia Ferke!

Ha most vágnék bele a fűtésátalakításba, 60kw-os kazánt, 4000l-es puffert .... építénék be. A mi házunk 120-130 m2 műanyag nyílászárókkal, hőszig nélkül egy szinten (a födém legalább le van szigetelve). Én nem mertem a vezérlésnek nekiugrani, a szerelőm hívott egy villanyászt, aki kicsit komolyabb munkákhoz szokot (3órát kinlódott a rendszeremmel+segített a padlófűtés légtelenítésében is) A füstcsőre milyen termosztátot tettél (gondolom ha nem ég a tűz lekapcsolja a kazán keringetőjét, hogy ne pörgesse feleslegesen a 90c-os vizet). Én arra is gondoltam, hogy a kazán visszatérőjére is kéne egy csőtermosztát, hogyha magasabb 90c-nél beindítsa a padlófűtés visszahűtés céljából. nem lenne jó a puffert felforralni. A mágnesszelep tem tudom mire jó, nálunk két motorosszelep vált a szerint, hogy a fűtéshez van e elég meleg víz a puffrba, vagy a gázkazánt működtesse. Az okos szerelőim a gázkazán elé raktak iszapleválasztót, hogy a 12 éves öntötvas hőcserélős, azóta teljesen kikapcsolt gázkazánt megvédjék. Ezt az iszapleválasztót majd a padlófűtés előremenője elejére szeretném áttetetni, hogy érjen valamit.

Előzmény: Ferke1967 (3038)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3056

Szia!

Szerintem régen Tőled vettem az infókat a Badigó kazánról:-D Neked is kiskazános van ha jól emlékszem.

Rámsózott fenyő brikettel, és kicsit tulságosan nagyra sikerült tölgy és bükk rönkfával (50-60 cm hosszú 10-25 cm átmérő) fűtök. Egy sor brikett, 1-3 rönk nagságától függően, majd plafonig brikett. Elöl a kis ajtónál egy tíz centis rés barad, ide papír, vékony gyujtós, és ha eszembe jut néhány "bőr fa" kerül, és egy pici használt étolajat rálocsolok. Begyújtás után negyed óra, amíg az üzemi hőfokot eléri, ilyenkor 0,5-1 cm re kitámasztom az alsó szellőző csapóajtót. Eleinte egy kicsit sok levegőt adtam neki, sikerült a kis töltőajtóról és a hőcserélő ajtajáról leégetnem a festéket (momentán a kis töltőajtó belső lemeze narancssárgán izzott :-D), valamint olyan hangokat hallatott, mintha 10 kg-os kalapácsal vernék. Szerintem ezzel egy pár mázsa fát sikerült elprédálnom. de így fixre nyitott szellőzővel, hogy nem kap túl sok levegőt 2-3 órát is elpöszmörög. Szerintem rendes tüzifával is meg lehet így pakolni.

Előzmény: MadDekken (3047)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3055

Köszönöm a választ!

Akkor ez rossz ötletnek tűnik, marad a hagyományos tartályos megoldás //egyenlőre csak tervben//

Előzmény: misikt (3051)
solid+plus Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3054
Elöször is köszöntök minden kedves Fórumost aki megpróbál segiteni ötleteivel, tapasztalataival ebben a mindenki által zsebbevágó témában sorstársainak. Célirányosan kérdeznék /kevés időm van fórumozni/ , minél több tapasztalatot szeretnék szerezni a SOLID +Plusz öntöttvas kazánról,mert előbb-utóbb itt a tél és nem vagyok róla meggyőződve,hogy ezzel a kazánnal nyugodtan nézhetek elébe. Tehát erről a tipusról sziveskedjetek nekem ŐSZINTE véleményt mondani annál is inkább,mert reklamáció szintjén a forgalmazóval már a "második" fordulónál tartok.Hozzászólásotokat előre is köszönöm.
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3053
Jani!
Köszönöm!
Előzmény: janijani (3044)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3052
Köszönöm az információkat!
misikt Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3051
Nem igazán jó ötlet. Mire megoldod a hőszigetelést alul és felül, bonyolultabb, mint egy tartály. Meg ott van a fólia hőállósága, (mert nem 40-50 C fokos vizet kellene tárolni) és a szivárgásmentesség, ami hosszú távon nem biztosított. És még nem beszéltünk a zoxigénnel való folyamatos érintkezésről, ami nem olyan nagy baj, ha réz hőcserélőkkel adjuk át, és vesszük ki a hőt, de az meg kicsit drága egy ilyen projekthez.
Előzmény: Törölt nick (3050)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3050

Sziasztok!!

Próbálkozott már valaki  kifóliázott földbeásott "gödörpufferral"??

Vagy ez egy hülyeség??

Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3049

Szia Süsü83!

 

Érdemes figyelni a vaterát, és a teszveszt, expresszt stb. . Én vaterán vettem 4m3-est 25000-ért

Ferke

Előzmény: Süsü83 (3046)
janijani Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3048
Előzmény: Süsü83 (3046)
MadDekken Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3047
Nekem is Badigó kazánom van, és ez az elölről begyújtás felkeltette az érdeklődésemet. Mekkora hasábokkal pakolod tele? Mennyi idő alatt melegszik így fel?
Könnyen begyullad az egész, vagy ég elölről hátra?

Én mindig felülről gyújtok be, de hátha ez jobb.
Előzmény: pocmokpapa (3034)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3046
Üdvözlök Mindenkit!

Puffertartálynak való kiszuperált tartályt keresek. (Van egy 1,5 m3-es, de azt a hajamra kenhetem egy 60 KW-os kazánnál.) Nem tudjátok hol lehetne egy 4-5 m3-est beszerezni?
Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3045

Szega ja nyugi!

 

Én mezőgazdasági boltban vettem. Volt vagy 1500 Ft kb. Cserélhető fejest nem láttam még. Én 6 méterest vettem, de volt 8-as is.

Vettem még 500Ft/db áron kazántisztító drótkefe-fejeket is. Egy kisebbet ( kb 5cm átm. 7-8 cm hossz) meg egy nagyobbat ( 7-8X10 cm).Ezek csak fejek, menetes véggel. Egy vasrúdba belehegesztettünk egy anyacsavart, oszt kész.

Ferke 

Előzmény: ja nyugi (3041)
janijani Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3044

Cserélhető fejjel nem tudom hol kapsz, talán kérdezz meg egy kéményseprőt. Sima kotrókefét sokhelyen láttam,vasboltokban keresd ahol kályhacsövet is árulnak.

Győrben gyártják,itt van az árlistájuk

Előzmény: ja nyugi (3041)
trabygo Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3043

Tisztelt ja nyugi .

2461-es hozzá szolásomban meg találsz mindent.

Üdv: Trabygo.

Előzmény: ja nyugi (3041)
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3042
d= 5 méteres
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3041
Tisztelt Jani-Jani!

Kellene nekem egy d méteres kotrókefe szár, cserélhető fejjel.
Mennyiért lehet hozzájutni és hol kapható?
Előzmény: janijani (3040)
janijani Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3040

Nem rossz az a 6-7 m magas sparhertkémény és nem biztos, hogy jobb lenne ha magasabb lenne.Nekem van erről tapasztalatom. 

Először 8 m 14 x 14-es kéménybe volt kötve a kazánunk és nagyon jó huzatja volt. Évenként 1-szer jött a kéményseprő és kiseperte, azt is inkább csak illendőségből. Utáltuk is nagyon, mert a padláson levő kéményajtón át seperte, szállt a korom és a padláson csupa fekete volt minden.

Ráépítettünk a házra mégegy szintet, a kéményt is feljebb kellett rakni, 11 m lett. Azóta sokkal gyengébb lett a huzatja és egy télen 2-3-szor is ki kell seperni amikor már nem akar jól húzni.

Vettem egy hosszúszárú kotrókefét és azóta én seprem, nem engedem be a kéményseprőt. A padláson van ugyan kéményajtó a szabály miatt, de körülkentem malterral és a tetőről kotrom a kéményt. A kotrókefére rákötöttem egy vasdarabot súlynak és úgy eresztem le.

Olyankor szoktam kotorni, amikor már nem lángol de még jó parázs van a kazánban így a huzat kihozza a kormot és nem telik vele a koromzsák (ezt kitakarítani az igazán nagy kaland!)

A kotrókefe szárán érzékelni lehet a kéményben levő hőmérsékleti viszonyokat.

A fölső rész épp csak langyos, talán 40-50 fokra saccolom. Ahogy húzom ki a kefét egyre melegebb, az alsó részt már nem állja az ember keze. Először tapasztalatból rájöttem erre, azóta kesztyűben kormozok.

Tehát van egy bizonyos optimális méret, ha ennél hosszabb vagy rövidebb a kémény romlik a huzatja. 

Előzmény: Ferke1967 (3038)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3039
Szervusz Ferke1967!

Gázos fűtés kiváltásán töröm az agyam egy jó ideje. Nagyban gondolkodom, mivel egy 400 m2-es kertészet fűtési kapacitását kéne legalább 50%-ban kiváltani egy jófajta vegyes kazánnal. Legalább egy 60 KW-os nagy tűzterű (amibe bála is elfér) kazánt szeretnék beszereltetni (A kéményem nem hiszem, h többet engedne.) . (Van teljesen új kb. 55 KW-os lemezkazim, de a maga 30×22-es ajtajával nem egy nagy durranás. A vállalkozó csak így tudott fizetni.)
Sok nyitott kérdés van még. Pl..: Mekkora legyen a puffer mérete? A legutolsó hozzászólásodban olvastam, hogy 60-70-es szórzóval is lehet akár számolni. Jó lenne maximális pufferkapacitást építeni, mivel a sátraknak nagy a hőigénye egy hideg éjjelen. Természetesen tartaléknak mindig ott lenne a gázkazán is. Szeretném külön vezérelni a sátrakat,de ez mágnesszelep nélkül nem fog menni. Elég nagy a rendszerem és kosz is van benne bőven. Hol lehetne olyan szűrőt beszerezni, amit lehet fűtési rendszerhez is csatolni? Találtam a neten néhány poharas szűrőt, de azok csak ivóvíz szűrésére alkalmasak, mivel nem bírnak csak 40 °C-ot.

Üdv.:

Süsü1983
Előzmény: Ferke1967 (3038)
Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3038

Szia Pocmokpapa!

 

Csak azért merek visszaírni, mert szinte földik vagyunk. Legalábbis lőtávolon belül lakunk. Én Cegléd mellett.

Nekem a kb 50-55 kw-os Totya kazán egy kb 70 éves "sparhert" kéménybe van belekötve. 6-7 méter magas lehet, a belsejét majd megmérem. Kiválóan üzemel vele.

4000 literes tartályt raktam rá. Ilyen időben kb 5 óra alatt melegszik fel a víz 40-ről 70 fokra-közben természetesen a lakást is melegen tartja a kazán. Ez a 30 fok hőkülönbség most 18-19 óra alatt fogy el. A lakás kétszintes, 120 m2 alapterületű. Nyílászárók gagyik, hőszigetelés zéró a házon. Sima radiátoros a fűtés.

A vezérlésre érdemes egy kis agykapacitást szánni. Neten van egy Tina nevű elektromos tervező program. Laikus vagyok, de meg tudtam tervezni vele:)

Szobatermosztát, csőtermosztát, és a füstcsövön egy termosztát. Ők vannak összekötve, és vezérelnek 3 mágnesszelepet, meg két keringetőt. Az "agy", ami vezérli az egészet, kb 3000 !!!!! forintból jött ki. Van benne kb 1 méter vezeték, 5 db relé, meg egy 10-es csoki. TV szerelő 2000-ért forrasztotta össze a kapcsolási rajz alapján, az anyagköltség meg 1000 volt.

Kiválóan működik, teljesen automatán.

A tartályom fedett helyen van, de szabadban. A hővesztesége kb 2 fok/24 óra.

Így szigeteltem le: A tartályra közvetlenül hőtükör-fólia, majd 5 cm üveggyapot. Megint hőtükör, aztán 5 cm alukasírozott kőzetgyapot. Aztán 10 cm üveggyapot, majd újra hőtükör. A végén még rátettem 5 cm hungarocell-t. Van még hőtükröm, lehet, hogy majd egyszer rátekerem, hogy szép ezüst színű legyen, mert az tetszik a gyerekeimnek:))

Most meg kell még bontanunk a rendszert, mert nem hallgattam a fűtésszerelőre (nem volt pénzem hallgatni rá). Ő ajánlotta, hogy rakjunk be egy iszapleválasztót, mert ekkora vízmennyiséghez már kell. Nem tettünk. Most majd teszünk. A mágnesszelepek membránjára rárakódik ugyanis a trutyi, és nem zárnak rendesen. A visszacsapó-szelepekkel ugyanez a helyzet.

Na ennyi.

Előzmény: pocmokpapa (3036)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3037

Ja! Fályintos a báláskazid:-)

Fával mit tudhat (kb 70kg beleférhet)?

 

Előzmény: crgabor (3035)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3036
Szia!

Elmondom, hogy most hogy van és, hogyan csinálnám, ha most kezdenék bele.

Számítsd ki a házad napi maximális hő szükségletét, ezt teheted tudományosan, vagy a tavalyi leghidegebb napokban elhasznált gázmennyiségből is kiindulhatsz. Figyelembe kell venni, hogy naponta csak kb. 6-8 órán át  akarsz tüzelni. Tehát ha a –20 C-s téli napokon egész nap 20 kw-on ment a gázkazi,  akkor bizony kell egy 60kw-os vegyeskazi. Én sajnos egy kicsit alulméreteztem a dolgot, illetve a kéményem adott volt, és a szimpla kiskéményre maximum 35 kw-os (Badigó) kazánt találtam. A mai eszemmel már nagyobbat tettem volna rá, mert a 12m-es kéményem huzata szerintem jóval nagyobb kazánt is elbírna. A puffert a kazánhoz kell méretezni 50-es szorzóval („szakértők szerint” szerintem 60-70-es is lehet, a jelenlegi 2m3-es pufferem egy kicsit kicsinek találom a 35kw-hoz), tehát a 60kw-os kazánhoz 3-4 m3-es puffer kell. Tartályt a Magnet kft-től, a használtartály.hu weblapról , ócskavas telep, illetve lakatos szakemberektől viszonylag ócsón  beszerezhető, de nagyon-nagyon le kell hőszigetelni (még ezzel a nagyon-nagyon-nal kapcsolatban vannak pótolni valóim). Így a leghidegebb napokon egyszer, az átmeneti időszakban  pedig 2-3 naponként kell felfűtened a tartályod. Na persze van aki akkora tartályt belök, hogy heti rendszerességgel kell csak felfűteni állítólag.

Ha a kazán és a puffer megvan, akkor keress egy jó szakit aki összekalapálja az egészet (ha tényleg jó, akkor még az elsőszülött gyermekedet is el kell adnod a munkadíjára, ha nem jó akkor pedig elQ-ja és csak orálisan rettentő rosszul jössz ki a dologból mint például én). Arra figyelj oda, hogy vegyes kazánok 70%-át csak nyitott rendszerre szabadna kötni (naná, hogy nálam is zárt a rendszer), ha zárt a rendszered, akkor a tágulási tartály mérete kb. a teljes vízmennyiség 10%-a , 1,5bar biztonsági szelep, biztonsági hűtőkör (itt hallottam róla nekem momentán nincs), mindenképpen kell. A kazán bejövő vizének hőmérséklete akkor jó, ha 60C-nál nem hidegebb ezt valami keverőszeleppel (nekem sajnos még ez sincs) lehet biztosítani, ez szerintem nagyon fontos (kazán nem kátrányosodik ha van). Csőtermosztátok, hőcserélők igény szerint. Nekem nincs hőcserélő a pufferban, egy rendszer a (padló)fűtéssel, nekem ez így tetszik. Ha van gázkazánod, akkor azt ne a pufferra kösd, hanem  közvetlenül a hőleadókra, nálunk két motoros szelep vált(ana, ha nem kapcsoltam volna le az örlángos gázkazánunkat) úgy, hogy van eg állítható érzékelő a pufferba, és mondjuk ha 40c alá megy a puffer hőmérséklete, akkor átválthatna gázfűtésre. A pufferből a víz egy háromjáratú keverőszelepen keresztül jut a padlófűtésbe.  A keverőszelep után beépített keringető szivattyút egy egyszerű szobatermosztát vezérli. Ne lepődj meg, ha kiderül, hogy villanyszerelőt be kell szerezned, a fűtésszerelők szeretik elhallgatni, hogy a villanyhoz nem értenek, bár tudtommal több olyan brigád is dolgozik, akik közül az egyik villanyász. Fényképezni lusta vagyok, de remélem segítettem ;-D

Nekem idén a rendszerem itt Kecskemét közelében tokkal-vonóval kb: 600.000-re fájt L  
Előzmény: crgabor (3035)
crgabor Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3035
Szia érdeklődnék a rendszer felépítése után.Én most tervezgetem a puffertartályos fűtést,jól jönne már egy működő rendszer tapasztalatai,esetleg a a bekötésről fénykép.Ha tudsz segíteni szivesen fogadnám.Köszi.
Előzmény: pocmokpapa (3029)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3034

Szia!

 

Valahol azt olvastam, hogy a szekunder levegő arra szolgál, hogy a hő hatására a tüzifából felszabaduló gázok oxigénhez jutva eléghessenek és ne csak a kéményen keresztül elszáljanak. Az én kazánom töltőajtaján egy 1 cm-es luk van erre a célra, melynek elzárási lehetősége nincs is. szerintem ne zárd el teljesen a szekunder levegőt.

Az, hogy alulról, vagy felülről gyújtsál be, szerintem szerintem kísérlet tárgya. Én speciál előről gyújtok be. A kazánt plafonig teletöltöm tüzelőanyaggal (fával és vacak fenyőbrikettel), elölre az ajtóba teszek papírt, aprófát, meglocsolom egy pici használt étolajjal, és meggyújtom. kb 3 órán át hozzá sem kell nyulni.

Előzmény: Frobek (3028)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.06 0 0 3033
Valójában addig be sem gyújtottunk, amíg a hőszig nem készült el, ezért nem érzékelhettem a különbséget. De szerintem hőszig nélkül borzalmas lett volna a hőveszteség. Igaz most lehetne egy 20c-os pincém a 15c helyett :-)
Előzmény: Luiggi70 (3031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!