Keresés

Részletes keresés

Sopánka Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31279
bocs mindenkitől. Csak az OFFot meg az ONt akartam <BIG> betűvel.
Előzmény: Sopánka (31274)
gyuri74 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31278
Pont megtelt a postafiók, már töröltem, próbáld újra! De küldheted a gyuri74@c2.hu-ra is.
Előzmény: LencseBéka (31164)
csanya. Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31277
Csóványos 31128

Elöljároban annyit hogy nekem is van egy lányom bár nem olyan nagy mint a tied.
Többekkel egyetértve én is úgy gondolom hogy nem való egy tiz éves lányt igy hajtani DE ha TI és Ö igy látjátok helyesnek ám tegyétek.

Remélem a kialakult konfliktust sikerül rendezni kulturáltan.

Ha legközelebb találkozunk túrán igérem megszólitalak hátha megváltozik a (mások mondáiból) kialakult véleményem.

Pataporc babája

Sára a neve aszem 2600 grammal született.Jól kajál PP-nek böven van teje még a mélyhütöbe is jut belöle:)

Joeyline 31148

Larzen majd ir egy jó kis programot ami folyamatosan számolja pl "ezt én mint régibb kezdetü hozászólásaid....

csanya

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31276
sokkal valószínűbbnek tartom hogy ezek az adatok valahol megvannak csak ő tudja is hogy hol, velünk ellentétben. :))
SK úgy tűnik mindent tud:)))

Előzmény: Sopánka (31274)
kukucs33 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31275
Sziasztok!
A futtatott témáknak köszönhetően mostanában kissé felületesen olvasom a topikot ezért nem tudom, hogy volt-e már szó róla:
Mikor jelenik meg a túranaptár nyomtatott formában?
Előre is köszi a választ.

A kitűzőim/jelvényeim egy szalagra vannak feltűzve egymás alá, megszerzésük sorrendjében. A szalag pedig egy könyvespolc tetején van rözítve, onnan lóg majdnem a földig.
kukucs33

Sopánka Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31274
-----OFF-----
Mondd SK, te itt éled az életedet vagy csinálsz valami mást is a túrázáson és a fúrumon kívül? ;-)
Hogy számoltad ezt ki?
-----ON-----
Na, tényleg tereljük békésebb vizekre a témát.
Larzen, bocs, végül időhiányban nem nyomtattunk rendezői emléklapot. Nem merem megígérni, hogy pótoljuk, bár szeretném. Nevlapot persze kaphatsz, semmi akadálya.
A pontőrök nevének és elérhetőségének a feltüntetése a nevlapon nagyon jó ötlet volt!
Hm, érdekes, szerintem nem volt rajta az elérhetőség, csak a (nick)név.

Apropó, örömmel jelentem, végre most hogy BKVvel járok, a tavaly ajándékba kapott GPS-t rendesen kipróbálgatom. Szerintem sokat segít egy túra pontos távjának ill. szintjének meghatározásában! Majd közlöm a részleteket.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31271)
Múzsla Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31273
Szia Robi!
:)))
Előzmény: Törölt nick (31272)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31272
Ez jóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!
A névnapomon született meg az új rekord :)))))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31271)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31271

A tíz legtermékenyebb nap a hozzászólások száma szerint:

2004. jan. 07., Sze 215
2003. ápr. 28., H 194
2003. nov. 05., Sze 159
2003. nov. 06., Cs 143
2004. jan. 05., H 143
2003. jún. 10., K 140
2003. márc. 04., K 134
2003. febr. 10., H 133
2003. dec. 04., Cs 123
2003. febr. 18., K 119

A tíz legtermékenyebb nap a karakterek száma szerint:

2004. jan. 07., Sze 100751
2002. jún. 17., H 82179
2004. jan. 05., H 80291
2003. febr. 10., H 79575
2003. jún. 10., K 76781
2003. márc. 10., H 69100
2002. ápr. 22., H 67441
2003. febr. 17., H 65629
2003. máj. 08., Cs 63209
2002. márc. 25., H 61760

A topic életében eltelt napok száma: 1743
A legalább száz hozzászólást hozó napok száma: 25 (1,4%)

kchabe Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31270
...és persze a pontőr sem unatkozik, ha megáll a pontnál néhány túrázó, és beszélhet vkivel. Az ilyen kisebb pozitívumoktól jó ez az egész.
Előzmény: Törölt nick (31268)
akibacsi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31269
miki,

Szerintem te idén nagyon nagy dolgokra készülsz, úgyhogy még ennél is keményebben nyomod, csak még szemérmesen hallgatsz róla.
Hófejérkére szívesen mennék, 3 órán belüli időt terveztem. (szeretném tartani a túrákon a 10-es átlagot, amíg a táv/szint/időjárás engedi)
A tavalyi futásod és az idei tervek ismeretében a "nem is nagyon lassan" szerintem olyan 2:30-at jelenthet, nemde?

Előzmény: miki (31262)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31268
Félre ne érts minket! :)
Nem azt várjuk el hogy vicceket meséljen mert az szerintem nem számít társalgásnak. De van egy-két túrázó ahogy észrevettem (néha én is ezek közé tartozom), akik egyedül csinálják a túrát, és olyankor nem igazán van kivel beszélgetni főleg ha gyors és az elsők között indult el. Olyankor lelkileg azért feldob ha van kihez szólni mégha csak óránként is. Ehhez persze nem árt ha a pontőr is hajlamos a társalgásra.
Előzmény: talpaló (31267)
talpaló Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31267
Hát az igaz hogy jól esik a hegyen ha a pontörnek van egy-két kedves szava. De: a pontör is ember, neki is lehet rossz napja, és tulajdonképpen nem azért ül ott hogy vicceket meséljen.
Előzmény: zsolt.gyarmati (31258)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31266
Az általad említett pontőrök esetében mindig megpróbálok valamilyen társalgást kezdeményezni, hogy legközelebb azért másképp álljanak a dologhoz. sajnos nem tudom milyen sikerrel
Előzmény: zsolt.gyarmati (31258)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31265
Nem rád utaltam elsősorban mert rólad tudom hogy ezt a módszert követed. (egyébként nagyon helyesen) Csak a Tenkes volt az ahol ez nagyon feltűnő volt és ezért emeltem azt ki.
Nem puncsolásképpen mondom de a te rendezéseiddel vagyok a leginkább megelégedve.
Annak pedig külön örülök hogy neked nem mondtam újat a nyomtatós hozzászólásommal. :))
Előzmény: Franken (31231)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31264
Hú, köszi! Kár, hogy egy másik topicban volt elrejtve, jó, hogy legalább te megtaláltad!
Előzmény: Optika (31261)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31263
Csóványos

(A "kedves" jelzőt most egy picit felfüggeszteném, nem akarok álszent lenni.)

Elöljáróban megkövetlek, elnézést, amiért az előbb Vlaszijnak írt válaszomban pontatlanul fogalmaztam. Tehát azt akartam mondani, hogy mostanában nem szóltam hozzá a ti témátokhoz. Régebben, valamikor tavaly tettem egy megjegyzést. Ha nagyon akarod, visszakeresem, egyébként most is épp ezen erőlködöm egy másik ablakban, de annyira rossz az index, hogy nem tudom letölteni a régebbi beírásaimat. Emlékeim szerint azt kérdőjeleztem meg, hogy teljesítőnek számít-e valaki, aki a táv felét az anyja ölében teszi meg. (A magam részéről nincs bennem semmi irigység, Túsnyik Béla értelmezése téves, legalábbis engem illetően, hiszen semmi értelme irigykedni egy másik emberre, főleg egy gyerekre. De gondolom, ezzel mások is így vannak.) Sőt, még korábban előfordult, hogy a te kifejezett kérésedre írtam róla itt!

Ami a hozzászólásod utolsó bekezdésében foglalt alaptalan és vérlázító minősítéseket meg az egyéb oldalvágásokat illeti, azzal most nem kívánok érdemben foglalkozni, amíg a válaszod meg nem érkezik. Ugyanis, bár ilyet tévedésből sem illik írni, de tudom, hogy mégis egy félreértés az alapja, és biztos vagyok benne, hogy kettőnk közül te érzed most rosszabbul magad, amiért nyilvánosan ilyen kínos helyzetbe hoztad magadat, és már fogalmazod is a bocsánatkérést. Azt sem írom ide, hogy én minek tartalak, bár az messze nem lenne ilyen sértő.

Kokárda és Bécs-Budapest és ilyenek: egyszerűen nem értem, hogy jön ez ide. Semmi köze a témához. Mások örültek a szurkolásnak (mint ahogy a feleséged is jó néven vette, hogy a Pro Patria egy rövid szakaszán kerékpárral kísértem a futását), és nem arra használták fel, hogy homályos megjegyzéseket tegyenek. Mehettem volna előre azokhoz, akikért odamentem, de megláttalak titeket, és kerepeltem (nem pedig kelepeltem, mint a gólyák), mert becsültem Borika teljesítményét, és látva a fáradtságát, segíteni akartam kicsit. A kokárdának meg egész egyszerűen semmi köze a témához, miért hozod ide, mit akartál kihozni belőle?
Kettőnk között egyébként politikai, világnézeti kérdésben, de még stílusban is igen jelentős különbség van, ami mind a kettőnk számára régóta világos, de ennek sincs a témához semmi köze, ettől még akár beszélgethetünk is emberien, és engem ez nem szokott befolyásolni a véleményalkotásban, amikor a túrateljesítményekről van szó. És nagyon jó lenne, ha továbbra is meg tudnánk őrizni ennek a topicnak a politikamentességét, amit nem segítenek az olyan kitételeid, hogy "liberális baromság". Próbálj egy kicsit semlegesebben fogalmazni, kérlek, különben nem tudunk többé túratársként tekinteni egymásra ebben a társaságban, mert könnyen felütheti a fejét a gyanakvás, hogy ki mit miért mond és kivel kell világnézeti alapon rokon- vagy ellenszenvezni. Kár lenne.

Ha már utalgattál, ne titkoljuk, hogy a 3. számú esetben az a "vigyázz, megjöttek" túrázó én voltam, nincs benne semmi szégyellnivaló. Egyszerűen csak el akartam kerülni, hogy összekapás legyen a dologból, de nem sikerült. Nem írtad ide a folytatást: te megkérdezted rögtön, hogy Borikáról beszélünk-e, mire ez a "nem igazán ellenszenves túrázó" rávágta, hogy igen, és innentől kettőtök között folyt a vita. Senki nem titkolta, hogy rólatok volt szó, egyszerűen beszélgettünk. Az említett túrázó el is mondta, hogy mit, bár csakugyan elég ingerülten.

Ami mármost a véleményemet illeti: azt én itt sosem írtam le (talán egy-két foszlányt igen, de a lényeget egészen biztos, hogy nem) mert túlságosan személyes és intim, nem a nagyvilágra tartozik. A dolog egyik oldala élettani jellegű, e tekintetben hajlok rá, hogy elfogadjam Miki véleményét, mivel tudom, hogy sokat foglalkozott ezzel a témával, és én nagyon tisztelem a felkészültségét. Habár kétségeim vannak, mert nagyon sok rosszat hallani a hosszú túráknak a fiatal ízületekre tett káros hatásáról, és vannak rossz példák is, de ez nyilván egyénfüggő, és nagyon remélem, hogy a kellő orvosi felügyelet biztosítja az egészséges fejlődés lehetőségét Bori számára.
Van egy másik oldala is, amiről egyáltalán nem akarok itt írni, mert ilyenről csak szemtől szemben lehet beszélni. Mivel a beírásod a te véleményedet tartalmazta rólam és nem pedig az enyémet rólad, így nem volt akadálya, hogy figyelmesen elolvassam és örömmel fedezzem fel benne az alábbi részt:
"Tudomásul kell vennetek, hogy a mi családi életünkbe, szabadidő töltésünkbe bunkó módon nem szólhattok bele. Természetesen a tapintatos megjegyzéseknek majdnem örülünk is. Mi együtt éljük le az életünket. Ebben benne van sírás és
nevetés is."

Teljesen egyetértek, és nagyon örülök, hogy te is így látod! Épp ezért nem is írtam itt le a véleményemet. Hosszú-hosszú ideje rágódom rajta, hogy egyszer négyszemközt, tapintatos formában elmondjam, amit gondolok, de nem tettem, mert nem voltam biztos benne, hogy jó-e ez, és abban sem, hogy hogyan fogadnád és milyen szándékot tételeznél fel mögötte. Ha komolyan gondoltad, amit ideírtál, és látom rajtad az érdeklődést, majd egy alkalmas helyen és időben elmondom, ha találkozunk valamelyik túrán.

Előzmény: Csóványos (31214)
miki Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31262
larzen,
Nagyon keményen nyomjátok!
A Hófejérkét szeretném megfutni, nem is nagyon lassan. Ha esetleg összeáll egy csapat, beszállnék én is.
Optika Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31261
Kikerestem: PP SMS-e.
Előzmény: Optika (31246)
zsolt.gyarmati Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31260
Igazad van. A rendező NEKÜNK rendezi a túrát, ÉRTÜNK!

Ha nem tenné, lehet, h azon a 7végén otthon ültünk volna. Minden turának, rendezésnek megvan a maga szellemisége, pozitivuma és negativuma.

Ugy látom ez egy POLITIKAMENTES TOPIC, DE:

Azt kell irja, ÖRÜLJÜNK hogy ez a SPORT még működik, sőt, fellendülöben van! És nem tették tönkre, nem adták el, szerencse hogy privatizálni nemnagyon tudják, nem kötöszködnek (vagy igen?)

ÉS:
Egyre több a fiatal, aki hétvégén nem a BANKBA (Bank dance hall, nyugati), hanem túrázni jár.

BEVALLOM - Tavaly még jártam néha bankba is :-)))
fiatalság... HAVEROK BULI SZAMBA...

Előzmény: kchabe (31224)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31259
"tudom is én itt már ki mit ír?:)"

Nem, és ez magában nem lenne baj, ha nem csinálnál úgy folyton. Aztán meg vigyorogsz.
Tudod, Csóványosnak könnyebben elnézem az eredeti beírását, mert ő új az indexen és ez volt az első ilyen tőle, és amilyen büszke a becsületére, nem kétlem, hogy tisztességgel bocsánatot fog kérni, ami nem egy "sorry ha nem hát nem" lesz. De téged tisztelettel megkérlek, hogy a jövőben vagy egyáltalán ne tegyél rám megjegyzéseket, vagy ha már feltétlenül szükségét érzed, akkor legyél olyan kedves, és olvasd el figyelmesen a topicot, és ne randomgenerátorral nyilváníts véleményt.
Köszi.

Előzmény: Vlaszij (31225)
zsolt.gyarmati Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31258
Huh- az a baj, hogy pár év mulva egyáltalán nem lesz kivitelezhetetlen amit irtam. Sőt, már most is kivitelezhető, csak kicsit drága lenne....
--------
A személyes kontaktrol

Nekem nagyon sol esik a pontokon egy-egy biztató mosoly, egy két kedves szó.

Ezért sem szeretem azokat a pontokat, ahol ennyiböl áll a kommunikáció:

-Szia!
-Számod?
-Lapod?
-(joutat, szia) - ez utobbi néha kimarad

Előzmény: Törölt nick (31211)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31257
Helyesbítek: ha nem jön közbe semmi, akkor ez a 200. De közbejött alpesi.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31256)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31256
Kivételesen számvadászok egyet: ez a mai 200. hozzászólás. Új rekord! :-) (A régi 194.)
alpesi Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31255
"A híd túl messze van túrát meg sem lenne szabad rendezni"
Sajna nem is rendezték meg az idén, de nem a "szabály" miatt.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31238)
whippy Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31254
Köszi.
Részletes választ kaptam a Somodi Máriától emilben.
Előzmény: (budai-)H.G. (31123)
whippy Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31253
Köszönöm az infót.
Ott leszek, leszünk.
Előzmény: larzen (31079)
Optika Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31252
Lehet, hogy Tvik jön még egy gráffal, hogy ma ki-kinek szólt be? Na, megyek, nem floodolok itt, megpihentetem szemeim egy nyugis pol-topikon. :-)
Előzmény: talpaló (31245)
miki Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31251
Így látom én a Nagy család és néhány más túrázó között kialakult vitát:

Hogy Borika későbbi teljesítményére és egészségére milyen hatással van az ő korában nagynak tűnő terhelés, nem tudjuk, az idő fogja megmondani. Reméljük, szülei tudják, mit csinálnak. Feltételezem, hogy alaposan elmélyedtek az edzéselmélet és a fiatalkori sport tudományában. Kriszta eredményei mindenesetre meggyőzőek ebből a szempontból.

Az őket érő kritikák úgy tűnik, előítéleteken nyugszanak. Borika teljesítményeit nem szükségszerűen tartom egészségtelennek, legalábbis sok más, szintén fiatal korban kezdett sportághoz képest, mint pl. a torna, vagy akár az atlétika. Ilyen helyeken az egymás közötti versengés és a nem mindig kellően hozzáértő, eredménycentrikus edzők nagy kárt tehetnek.

Ha saját, (nem létező) gyerekem sportpályafutását kéne egyengetnem, én is inkább túrákra és hosszabb, de alacsonyabb intenzitású és nem versenyszerű futásokra próbálnám vinni, persze, csak ha szívesen jönne. Nagyon figyelnék arra, hogy mindig kellően regenerálódhasson, ne terheljem kimerült állapotban és a sérülés legkisebb jelére nagyon alaposan elgondolkodnék.

A nagy teljesítmények, sajnos vagy nem, mindig különleges körülmények között születnek, gondoljunk csak a sakkozó Polgár-lányokra, a kenyai futókra, küzdősportokra vagy még sorolhatnám.

Tegyük fel, Borika nem lesz világhírű sportoló, mert a módszer nem működik, nem bizonyul eléggé tehetségesnek stb. Vajon akkor úgy fog visszatekinteni a gyerekkorára, hogy milyen kár, hogy nem nézett inkább több tévét? Alig hiszem. Ő ezáltal biztosan különlegessé válik bizonyos értelemben.

Gondoljátok, hogy mondjuk Egerszegi Krisztina, aki teljesen kiégve és az úszást meggyűlölve vonult vissza, most azt mondaná, hogy miért nem élte inkább az átlagos tizenévesek céltalan és értelmetlen életét?

Csóványos,
A benneteket ért támadások szerintem nem kis mértékben a stílusodnak köszönhetőek. Ha minden vélt vagy valós sérelemre agresszióval válaszolsz, tovább fog mérgesedni ez a vita, aminek én nem örülnék.

Ugyanez érvényes Túsnyikra is :-)

Előzmény: Csóványos (31214)
Franken Creative Commons License 2004.01.07 0 0 31250
Elfelejtetted hozzáírni, hogy "ezt én, mint régibb, tapasztaltabb rendező és teljesítménytúrázó mondom".

Azt programozta le, amit mutatsz magadból.

Egy következő hozzászólásodra (holtidőben megírni, előkészíteni kontra nincs holtidő) pedig egy megoldási lehetőség: 1-2 ember a már elindított emberek kartonjaival foglalkoznak, és ameddigre lemegy a rajt, rövid időn belül elkészül minden az érkeztetéshez.

Ha gondoljátok szívesen segítünk, akár többen is a topicból, egy "brainstorming"-ban a rendezést illetően.

Előzmény: Joeyline (31235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!