Keresés

Részletes keresés

miklos127 Creative Commons License 2002.11.18 0 0 789
Hi Luchiano!

Thanx for your kind help, but én meg Jászberényi vagyok, szóval nem annyira odajutni a nehézkes, hanem találkozni az öreggel, elnyögni a részleteket etc. Az ember egyébként Egri György, gitártanár Jászberényben.

Thanx again, üdv

M

Luchiano Creative Commons License 2002.11.15 0 0 788
Hi miklos127!

Én Jákóhalmi vagyok. Lökjed ki az?
Ha Bp-en laksz meg tudjuk oldani a dolgot, mert majdnem mindem 7végén menek haza.

Üdv Luchiano

miklos127 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 787
Dear All, és elsősorban Dwo,

Sikerre jutott az LGR manual téma, a Carl Walther GMBH elküldött nekem egy másolatot és egy katalógust postán! Ezt nevezem Customer Care-nek! Jó látni, hogy törődnek olyan "ügyféllel", aki egy régebbi, már nem szupportált fegyvert birtokol. Megérdemelnék, hogy vegyek egy lg300-ast, de nincs kedvem :-), bár jön a karácsony... f@sz tudja...

Ja, a felhúzógomb. Valószagúlag szerzek keményfát, viszont minden valószínűség szerint saját kezűleg kell megcsinálnom. Van ugyan egy hangszerkészítő ismerősöm, de ritkán jutok el hozzá (Jászjákóhalma:-). Az öreg nagyon tehetséges, fasza dolgokat csinál és mindenféle keményfái vannak (abból csinálja a fogólapokat), pl hegyi körte meg ilyenek. A leendő gomb formája sincs még meg, de nem olyan lesz, mint az eredeti, hanem inkább az lg210-eséhez hasonló.
Az is lehet, hogy nem sikerül elsőre, majd meglátjuk. Tájékoztatlak!

szucsr Creative Commons License 2002.11.14 0 0 786
Na ezt az Index megolte mert hirdetesnek minosul..

Szerintem meg lehagytad a zaro idezojelet...

Robi

Előzmény: eritelaz (785)
eritelaz Creative Commons License 2002.11.13 0 0 785
Na ezt az Index megolte mert hirdetesnek minosul..
Szoval itt egy link ahol koru lehet nezni az adott kerdesben..
http://www.gamo-airguns.com/Menu.htm
Udv:Erik
Előzmény: eritelaz (784)
eritelaz Creative Commons License 2002.11.13 0 0 784
Zaku Creative Commons License 2002.11.13 0 0 783
Hali !

Van itt néhány érdekesség :)

www.pentagondefense.com

Üdv Gábor

gvass1 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 782
hi,
a szerkezet egy Gamo Delta lesz, ami a muanyag csoburkolattol eltekintve egy kb. Slavia 631 szintu legpuska, teljesitmenyben is.
A tulaj altal leirakbol is nyilvanvalo, hogy valoban 7,5 J alatt van az altala vasarolt darab.
Előzmény: Zaku (780)
Dworkyll Creative Commons License 2002.11.13 0 0 781
Erit:

irod "toltetlenul elsutottem". Na ennél rosszabb dolgot keveset tehettél volna. Minél erősebb a rugód ugyanis, annál nagyobb kárt csinál benne egy ilyen "száraz elsütés", mert csillapítás nélkül rezeg ki belőle a feszültség oda és vissza, és eléggé megterheli az anyagot, előkészítve egy későbbi rugótörést. Tény viszont, hogy üresen csattogva hangosabb a szerkezet.

Az íjakon éppezért rá is írják, hogy TILOS szárazon elsütni, bár ott a vessző tömege lényegesen nagyobb ellenálást fejt ki a mozgó/feszítő részekre, mint a skuló a csőben.

Előzmény: eritelaz (778)
Zaku Creative Commons License 2002.11.13 0 0 780
Hali !

Én is gyorsan utánanéztem Deltának. Cadet Delta néven valszeg orosz (ukrán ?, mindenesetre ciril betüs és rubel áras) lapon találkoztam csak, imho ez a GAMO által Delta néven forgalmazott darab. Viszont a Gamo lapján nem találtam v>170 m/s Delta puskut. (Delta v=160 m/s, Deltamax v=170 m/s)
300 m/s felett én csak a HUNTER sorozatot és a SHADOW 1000-es találtam, persze nem magyarországi forgalmazásban. A célzókája (fiber-optikus) sok Gamo típuson fellelhetö, igen jó darab a nemében. Persze nem diopter. Árkategóriájában igen jó darab lehet a Delta. Pofás alakja van, a kidolgozást képröl nem tudom megitélni. (Nekem tetszik a sátorvas elötti "tár").

Üdv Gábor

Előzmény: eritelaz (778)
springer440 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 779
Halló!

azért azt a 305 m/s-ot nem kell feltétlenül készpénznek venni ám. mennyiért vesztegetnek mifelénk egy ilyen delta tip. puskut?

csé: springer

Előzmény: eritelaz (778)
eritelaz Creative Commons License 2002.11.13 0 0 778
Sziasztok legpuskasok!
Nemreg vettem kizarolag repulo patkanyra(galamb,vereb)egy kis legpuskat.A boltban nezve az arat azt gondoltam,hogy valami bovli,de a "Made is Spain" felirat valahogy megnyerte a bizalmam.A puska a GAMO muvek gyereke,Cadet Delta neven hoztak forgalomba,nehany szamomra meroben uj dologgal.A fegyver egy jo minosegu szurke munyag tok,egy fekete mar gyengebb minosegu erdesitett feluletu muanyaggal bevont csovel szerelt.Ujdonsag volt szamomra a regi Slaviak utan,hogy ez a fegyver allithato csapott iranyzekkal van ellatva,hasonlo szerkezeti elven mukodik mint az AK csalad tagjain megszokott iranyzek.Maga a skalazott es preciz szerkezet egy egyszeru megoldassal optikai megvilagitast kap,amit ugy oldottak meg,hogy egy szines(zold es narancs)uvedszalat belehuztak egy atlatszo muanyag csobe,majd felkorben meghajlitottak es ugy szereltek ra a nezokere.Igy celzaskor az uvegszal ket veget latod,ami egymas mellet ket zold pont kepeben jelenik meg.Tovabbi erdekesseg,hogy a fegyver tus reszen egy parnazott betet van,ami a hatrarugast segiti kompenzalni loveskor.Ezt lkatva szinten mosolyra huzodott szam,hiszen mi tovabbra is egy legfegyverrol beszelunk.Addig amig fel nem huztam.Mar ekkor gyanus volt,hiszen a megszokottol joval nagyobb erot kellett kifejtenem.Eloszor csak felhuztam a fegyvert es toltetlenul elsutottem,megprobaltam felterkepezni az elsuto szerkezet finomsagat,gyengeit stb.Az igazi meglepetes ekkor ert.Akkorat durrant uresen,hogy a macskaim szana szet futottak a hazban!Ha egy kicsit erosebb volna a hangja siman egy .22 esnek gondolnam.
A fegyveren van egy egyszeru biztonsagi elem,az elsuto billentyut egy kis tamasztoval lehet biztositani amit a mutato ujjal kenyelmesen lehet manipulalni.
A fegyver a gyarto adatai szerint 550f/s azaz 167.64m/s kezdosebessegu loves leadasara kepes,ami nem kiemelkedo adat,viszont rendkivul pontos loveseket lehet leadni vele.20m es tavolsagrol meg atuti a gipszkartont es egy fenyofa gerendara ugyanilyen tavolsagrol leadott loves nyoman a csapott orru szoknyas lovedek kb 1cm melysegbe uti be magat.Kesobb a gyarto web oldalan megneztem,hogy elerheto egy 1000f/s azaz 304.8m/s kezdosebessegu valtozat is,ami azert mar joval komolyabb darab.
Osszesegeben a fegyvert egy egyszeru,jol kezelheto,nagyon fimon darabnak tartom,utolag sem bantam meg,hogy erre esett a valasztasom.Ajanlom mindenkinek a figyelmebe.
Udv:Erik
Zaku Creative Commons License 2002.11.10 0 0 777
Hali Dwo !

NEM !
Csak a bársonyszerü anyagból levöt szuszakolom a csöbe, leheletnyi WD40-el. Ez bevált. A rézkeféket a gagyi flóbertem csövébe szoktam tömködni. Néha.

Üdv Gábor

Előzmény: Dworkyll (775)
gvass1 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 776
hi,
"de jön a hétvége. nem tudtok valami jó elhagyatott helyet bp környékén, ahol lehetne sörösdobozt gyilkolászni, és nem akkora a forgalom, mint az M7-en?"

Sajna akarmennyire elhagyatott, kozteruleten (erdoben stb.) nem folytathatsz loveszetet legfegyverrel.
Mert pl. a vador meglat, feljelent orvadaszat miatt, es elkobozza az eszkozt.

Előzmény: springer440 (774)
Dworkyll Creative Commons License 2002.11.08 0 0 775
Zaku,

te azokat a rézkeféket tényleg keresztülszuszakolod a 4.5 milin? Én nem spiláznám a dolgot, hanem áttolnék az egyik irányba egy spárgát simán, aztán egy akkorka csomó, hogy ne feszüljön nagyon, megnedvesítve némi WD40-el, és lehet sikálni :-). Párszáz forint és évekre elég.
Légpuskacsőből elvileg ugye nem kék égésterméket takarítani.

Dwo

Előzmény: Zaku (773)
springer440 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 774
halló légsűrítők!

hát, nem igen írogatok már mert sok minden nem történik, mióta déluán is éjszaka van már :(
de jön a hétvége. nem tudtok valami jó elhagyatott helyet bp környékén, ahol lehetne sörösdobozt gyilkolászni, és nem akkora a forgalom, mint az M7-en?

csé: springer

Zaku Creative Commons License 2002.11.08 0 0 773
Hali !

Én a Fövadászboltban (Bp József krt) vettem mint tisztítókészlet. (Durva rézkefe, finom rézkefe, meg valami bársony-szerü anyagból kefe, összecsavarozható pálca, müa tok, kb 2.5 kHUF)

Üdv Gábor

Előzmény: miklos127 (772)
miklos127 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 772
No, behalt a topic. SV Chairman feltesz hát egy tisztításipari kérdést:

Honnan szerezzek pálcát a cső kihúzásához (4.5)?

Zaku Creative Commons License 2002.10.30 0 0 771
Üdvözlet Springer kartács !

Köszönet a tanácsokért. Amint nyugodt körülményeim lesznek elmélyült írásra (valszeg estefelé) engedelmeddel megy a levél magánban.

Üdv Gábor

Előzmény: springer440 (768)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.30 0 0 770
Dear Mr SV Chairman,

megnéztem, az enyém száma 19017 :-) Használati utasítás nincs. Viszont kattanásra sem emlékszek, nagyon finoman nyílik, csukódik az átkötés. Kép ment emilen :-))

A távcső egy 4x32-es finomszálkeresztes egy noname szereléken. A Daisyben vettem, nagyon jó fejek. Igaz a többi kompániával is jók a tapasztalataim, de ide tudok eljutni a leggyorsabban, és az áraik is jók.

El Presidente di Clubbo Izs-Walther y Dworkyll

Előzmény: miklos127 (769)
miklos127 Creative Commons License 2002.10.30 0 0 769
Hi Dwo!

Klub OK, én leszek a Senior Vice Chairman ... ööö ... és esetleg még a pénztáros! :-)

Most a puskámról, ezer bocs, akinek off.
A fegyver egy mk főhadnagyé volt, aki civilben is fegyvermániás, az edzőjétől vette meg (hogy versenyzett-e vele, nem tudom), de aztán pisztolyos lett és nem tudta kihasználni - hát vérzett a szíve eladni, az látszott... A neten hirdette meg, és nem utolsó sorban azért hívtam fel, mert annyi jót írtál a puskáról. Aztán megnéztem, és aszontam: "meg van véve".

A felhúzókar végén nekem is ua van, mint a Tiéden. Én is gondolkodtam már rajta, hogy milyen jól nézne ki valami szép keményfa, mondjuk egy hegyi körte, vagy dió, esetleg cseresznye, ilyesmi. Legyártani ugyanazt a formát nem lenne nehéz.

Dioptert használok, de nem az eredetit, hanem egy rekeszes-színszűrőset. Távcső is fasza lenne, sőt, igazából az tetszene jobban, nem tudod véletlenül, hol érdemes?

Egyet sajnálok, nincs meg a leírása (bár a lőtérről még előkerülhet). Neked nincs véletlenül eredeti haszn. ut.? És mégegy: Neked a töltéskor a csőfarnál a töltényűr nyitásakor a "kilincs" teljesen kihúzza a tüskét a furatból, vagy érezhetően kattan még egyet az ék amikor nyitod ill. zárod? Nekem az utóbbi.

Üdv

Mik
SVC

springer440 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 768
Dear Zaku!

háát, igen, ez csak 50ccm-es mikrodízel :)
szóval ez úgy van, hogy ez a probléma természetéből adódóan nem gyakran jelentkezik ám :) hogy miért nem, azt talán magánban.

a módszer:
az új tömítés installálása előtt ki kell törölgetni alaposan a sűrítőkamrát, és az új tömítésnek csak annyi kenést adni, (1-2 csepp olaj, vékony réteg zsír) hogy a berakáskor ne nagyon "kapaszkodjon". hogy a berakott dugattyú mögött mi van, az már majdnem mindegy a tömítésnek. ha bővebben érdekel a téma írj magánba.

csé: springer

Előzmény: Zaku (767)
Zaku Creative Commons License 2002.10.29 0 0 767
Üdv mindenkinek !

Springer kartács !

Visszaszemezgettem a topikot, és 665 sz. alatti hozzászólásod kapcsán kérdezném a következöt.
Az irtad, hogy pusku összerakás közben a saját hülyeséged (idézet !! :)) miatt zsir/olaj került a dugattyú homlokfelületére, és csak a turbo hiányzott a TDi motorhoz. Mivel nem szeretem az ily kis ürtartalmú diesel motorokat, a hatást inkább elkerülném. A Gamo rúgója, a dugattyú mögötti rész tocsog a zsírban. (Gyárilag) Megosztanád velem/velünk az összerakásnál szükséges helyes eljárást a tömítés átszakadásának elkerülésére ? (Gondolom a csere után már nem követted el a hibát)
Most még elméleti a dolog, de szeretek idöben felkészülni a dolgokra.

Üdv Gábor

Dworkyll Creative Commons License 2002.10.29 0 0 766
Mik,

alapítsunk :-) Springer kartáccsal már van egy, az IZS klub, gondolod, betagozhatjuk mellé? :-) Ha igen, találj ki egy tisztséget, Spring a főtitkár, én az elnök vagyok :-)) Lehetsz bármi, tőlem akár elnök is :-))

Egyébként hol találtál rá? Nem egy elterjedt tipus :-))

És mivel irányzol? Diopter, nyílt, vagy távcső?

És mid van a felhúzókar végén? Nekem egy kicsit elsárgult, csúnyácska műanyag, egyedül ezt szeretném még valahogy föltuningolni

Dwo

Előzmény: miklos127 (765)
miklos127 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 765
Hi Dworkyll,

Vettem egy LGR-t!!! Alapítunk klubot? :-)

Dumáljuk ki a csöveket! Az enyém az 5568-as. Már kézbe venni is felér egy közepes dugással! :-)

M

springer440 Creative Commons License 2002.10.28 0 0 764
Dear Mr. President!

hogy mitől volt a csőlötyögés, nem tudom, a fegyvermester szaki nem igen osztja az észt :( egyszer csak lötyögött, minden előjel nélkül. jellem ző, hogy mikor vettem a puskut, megkérdeztem az üzletben, milyen az alkatrészellátás, és biztosítottak, hogy ami kell, másnapra itt van. kb. 1 hónapja mikor a baleset történt, meg is rendeltem azokat az alkatrészeket, amik miatt a lötyögés lehetett, és már múlt hét pénteken meg is érkezett :) de akorra már meguntam a várakozást, elvittem a szakihoz. hát ez lenne a teljes sztori. a távcső sztori az más ügy, szerintem a cső a rossz. vettem egy gyári DIANA szereléket a 48-ra, és egy BUSHNELL SPORTSMAN (olcsó) távcsövet, és láss csodát egyszer belőttem, és a pusku ponos, mint halál. pedig az eladó szerint a két cső azonos minőségű. na, mindegy, okosabb nem lettem.
a 4kg-os puskukkal semmi bajom, a DIANA nagyon szuper (annyi pízér legyen is). mellesleg lőttem már 1X versenypuskuval is, az tényleg egy más világ. amire ránézel, azt találod el és kész.

csé: springer

Előzmény: Dworkyll (763)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.28 0 0 763
Spring:

mitől kaptad a csőlötyögést? Márhogy tanuljunk is az esetből :-) A másik, a múltkor panaszkodtál a távcsöved céltartásáról. Ez a csőlötyögés összefügg vele, vagy tök mástól volt?

Dwo

PS mi bajod a négykilós csúzlikkal?? :-)))

Előzmény: springer440 (762)
springer440 Creative Commons License 2002.10.28 0 0 762
halló légsűrítők!

örömmel jelentem, hogy kedves GAMO HUNTER puskum fegyvermester általi birizgálásból kifolyóan teljesen meggyógyult! mellesleg van nálam egy MAGNUM 3000 kölcsönbe. így volt szerencsém összehasonlítani a gyári, illetve a megberhelt elsütőszerkezetet. nyílt irányzékkal lőttem 20m-re egy pisztoly lőlapra, és mondhatom, sokkal jobb eredményt értem el a berhelt cuccal. azt már nem is mondom, milyen klassz volt a 4+ kg-os DIANA 48 után kézbe venni a kis HUNTERt :)
a varnyak meg csak jönnek...

csé: springer

golbat Creative Commons License 2002.10.24 0 0 761
:) Akkor marad az MP-651K urpuska, csak nehogy tul pontos legyen :))) (En mar "kinottem" vele a garazst... ;) Az ifjusag okitasaban teljes mertekben egyetertunk.

(Azert azt hozzatennem, hogy egy jobb paintball marker is 2-300 eFt, ehhez kepest a softair cuccok "olcsobbak" de ugye azert az egy masik hobbi...)
Golbat.

Előzmény: Dworkyll (760)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.24 0 0 760
Sir Gol,

nem kötözködni akarok, valaha (gyerekként) én is softairral kezdtem. A szép de karcsú verzióval :-). Komolyan mondom, hogy a Gamo PR45-öse, lévén pneumatikus, nem igazán hangosabb a soft nünükéknél, viszont fényévekkel pontosabb és tartósabb.

Továbbá sztem nem lehet elég korán kezdeni a gyerkő felkészítését, hogy LŐNI komoly dolog. Odafigyelés, átgondoltság, koncentrálás ésatöbbi. Na itt bukik gigantikusat a soft. Hát ki tud komolyan venni egy tízdekás játékpisztolyt?

Amúgy találtam egy boltot, ahol az SA80 full extrás (azaz sorozatlövő!!!) softverzióját rőfölik rongyos 135 rugóért. Ezt már profinak mondhatnád, de még mindig rettenetesen műanyag. (Hozzá képest az IZS űrpuska egy harcokban megőszült kalasnyikov :-))) Ennyi pénzért már Dianából válogathatsz ha falat akarsz bontani, vagy használt és jó versenypuskát kaphatsz pontlövésre.

IMHO :-)

Dwo

Előzmény: golbat (759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!