Keresés

Részletes keresés

csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3182

természetesen minden tiszteletem a Nőké!

 

Ő az logikájuk (igen hiszem h van ilyen) nélkül nem működne a világ, mi meg csak élvezkedünk itt mindenféle baromsággal...

Előzmény: csocsanszkaja (3181)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3181

hát nálunk is annyi a asszony dolga, h ha a gáz ment akkor a termosztátot kapcsolgatta...

Azt sem mindig jól. (volt olyan, h egy kicsit feljebb vettem, mert úgy gondoltam kell, Ő meg elkezdett szelőzetetni, mert melege volt. a termosztát meg elkezdte dolgoztatni a kazánt mint állat.....)

Előzmény: Freedomocska (3179)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3180
Azért nehogy komolyan vegyél mindent vagy megsértődj---pld. utolsó hsz-em.
Előzmény: noemi9 (3177)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3179
Nyugodt lehetsz, egyszer megtalálnak.Nem lehet teljesen elbújni egy nicknév mögé,minél több a hsz-ed annál több az infó.Én nemis olyan régen fórumozok de már ezek alapján be lehetett azonosíítani ill. egy fiatalember egy témában megkeresett pedig nem küldtem neki címet........A kazánkezelési egyszeregyet kellene kőbe vésni.Javaslom első pontjának:Fehérnép 10m-es körzetéből való eltiltását(a pálinka miatt is) ill.ezen témában szavazati-beleszólási joguk törlését számukra !:)))
Előzmény: csocsanszkaja (3178)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3178

le kellene kopirájtolnom ezt a mondást :)

 

ott nem talál meg a vpop, itt megtalál a cég?

 

:)

 

szent a béke

 

 

a pálinka legyen velünk! Š

 

jó tüzet mindenkienk Š

 

 

csocsanszkaja

Előzmény: Freedomocska (3176)
noemi9 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3177
Andi lehet, hogy kiborít már néhány embert itt , én viszont örömmel és lelkesen olvasom napok óta tanácsaitokat. Egy ember miatt remélem nem fog elfogyni a jóindulatotok. Ha valami gondom akad a jövőben biztosan ide fordulnék elsőként segítségért. Ebben a topicban döbbentem rá, hogy nálunk a "mester" igazából semmit sem csinált meg jól, de azért még tudok fűteni a 14 éves Totya kazánommal.
Ha kilyukad jövök !
üdv Noémi
Előzmény: Freedomocska (3174)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3176
Látod így mindjárt tisztább--a pálinka--legyen velünk--és a kazánházba.:))
Előzmény: csocsanszkaja (3175)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3175

tisztelt Szolid + plusz öntvénykazánt gyártó cég (melyik is?)

 

Ezen nyílt fórumon megjelent írásaimat, melyben az önök- természetesen rendesen működő kazánjait egy harmadik fél leírása alapján negatívan minősítettem- szeretném nyílvánosan visszavonni és a moderátorral töröltetem is, nem szerenék hitelrontás tényállását önökkel fenntartani!

 

üdvözlettel és mégyegyszer bocsánattal:

 

csocsanszkaja

Előzmény: Freedomocska (3174)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3174
Ok,rendben--akkor bojkottáljad egy idegen ember össze-vissza beírásai alapján.A cég majdcsak felfigyel egyszer és bebizonyítja ,hogy normális feltételekkel mindenhol műkszik a kazánja ,téged valahogy megkeresnek és egy jó hitelrontási pert akasztanak a nyakadba.Hiába fogol védekezni ,hogy én így hallottam ettől meg ettől.Már egyszer leírtam ,hogy a hölgy bohózatot csinál a topicból csak olvasd el az első hozzászólásától.Akkor hajrá--vágjál a dolgok közepébe.
Előzmény: csocsanszkaja (3171)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3173
Na most vagy az van, h a víz-gáz-füttésszerelő férj nem ért a szakmályához (bocs Andi) és vissza fogja adni a szakmát, vagy ..................
Előzmény: la_co (3172)
la_co Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3172
lehet hülye ötlet, de andinak jól van bekötve a keringető? csak személyes tapasztalat, mert én anno rögtön fordítva kötöttem rá... így is melegedett, de csak a radiátorok alja. amikor észrevezzem rajta a nyilat és megfordítottam eltelt egy fél nap, a meleget meg hiába vártam. aztán öt perc múlva meleg lett...
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3171

Na jó reggelt....

 

bojkottot azért irtam, mert ha veszel egy kazánt X 100.000.-Ft-ért, akkor attól elvárható lenne, h egy füttésszerelői rákötés és feltöltés után, ha begyújtasz, akkor az felmelegíti a lakást (na jó egy nap kell, h beállítsd a huzatszabit).

 

1000-ból 1..... Ja nyugi, neked nem ilyen kazánod van? Tudom-tudom meg vagy vele elégedve. most. visszaolvasva az első pár hozzászólásodat nem ezt mutatta a dolog. Egy kérdésem lenne. Ha anyaghiba miatt kilyukad a kazán, kihívod a szervízt, hogy garis a cucc, szerintetek nem fognak kiröhögni és arra hivatkozva elutasítani minden reklamációt, h "ja kérem itt ez a lemez módosítva van, így már nem garanciális a cucc..." Szóval nem kéne egy hónap próbálkozás ,meg köszörülés meg alátétezés ahhoz, h működjön.

 

SZERINTEM!  Nem akarok senkivel sem vitatkozni, én is tanácsokért, érdeklődni jöttem ide és ha úgy gondolom, h talán építő jelleggel (nem mindig) tudok hozzászólni az nem árthat a Fórumnak...

 

ANDI!

 

egy képet tényleg dobhatnál, bár ha a férj mint szaki kötötte be, akkor nem igazán tudom mit láthatnánk rajta.....

 

üdv mindenkinek: csocsanszkaja

Előzmény: Freedomocska (3133)
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3170
Szolid + plusz 4 tagos öntvény kazánom van. Az most Cca. 153.900.-Ft
Gravitációs fűtés, 2 colos csövekkel. 26,5 kW teljesítménnyel.
Egy hónapig tartott, amíg belőttem, hogy megfelelően üzemeljen.
Ez egy veszélyes üzem, türelem és bizonyos műszaki intelligencia szükséges,a zavartalan üzemeltetéshez.
Nem hagyományos kazán, annál több.
Pontosan azzal az 1 db lángterelő lemezzel több.
Egyébként olyan, mint egy hagyományos kazán.
Az a lemez, könnyedén eltávolítható, és akkor ugyanúgy működik, mint bármely más kazán.
Naponta takarítom, mert szeretek vele foglalkozni, és minél tisztább, annál jobban muzsikál. Kifogástalanul üzemel, és kevesebbet fogyaszt, mint a hagyományos kazán.
Köszönöm Who111 ! :-)))
dako60 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3169
Csak olvasgatom itt a hozzászolásokat, Andi elég jól türi a megpróbáltatásokat, én már biztos agyvérzést kaptam volna már egy párszor.A dolog elég rejtélyes, hogy szinte semmi nem jön be és ha jól emlékszem valamikor régen azt írtad Andi , hogy gázzal meg rendesen üzemelt.Szívesen megnézném közelről is azt a ominozus kazánt, mert azért így távlatilag osztogatni a jótanácsot az más. Egyébként a miénk is zárt. Gáz+vegyes közös rendszeren 22-es rézcsővel problémamentes üzem. A vegyes csak 3 tagos gyengehatásfoku Vinyisztó. Azért a szünetmentes az rá van kötve.
MadDekken Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3168
Ma már egészen ügyesen tüzelt.

Nálunk gravitációsan üzemel, bár lehet szivattyúval is, de úgy ritkán szoktam, mert gravin is nagyon jól megy.

Van barnaszenünk, abból szoktam egy vödörrel borítani bele, aztán meg rá némi fa. Ha elérte a 65 fokot, akkor teszek rá pár hasábot, és innentől kezdve, nyomja 65-75 fokon. Óránként, másfél óránként teszek rá pár hasábot, megpiszkálom stb. Igazság szerint nem kellene annyit piszkálni, de én szeretek tüzelgetni...

Asszony mindig reklamál, hogy miért nem képes 3-4 órát égni benne a cucc, ezért akarom kipróbálni a Te módszeredet. Azt hiszem vmelyik nap kipróbálom.

Van jó két nyarat "napfürdőzött" akácom, azzal biztos jó lesz. Beszámolok majd.
Előzmény: pocmokpapa (3163)
td cdx Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3167
Andi!
Kb, mennyi kg fával nem tudod kifűteni a házat?
Bármilyen fajtával tüzeltek fontos hogy száraz legyen, de ezt gondolom ti is tudjátok!
Ha a házatoknak esetleg nagy a hővesztesége, attól a a radiátorok még lehetnének forróak.
Lehet hogy néhány közeli fénykép valóban segítene!
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3166

Szia!

Szerintem nem jó ötlet, hogy a gázkazán is a pufferba dolgozik. Nálunk közvetlenül nyomja bele a padlóba, de ugyanazt a háromjáratú szelepet használja, amire a puffer van kötve. Nálunk a 2000l-es puffer egyenlőre elég a padlófűtéshez, de radiátorhoz biztos kevés lenne. Nagy hidegbe szerintem a mi rendszerünk is gagyi lessz. Ha le tudnánk hőszigeteltetni a tecót, akkor nem félnék. lehet hogy még egy puffert rá kellene kötni a rendszerre(a Tiédre is).

Előzmény: Calderara (3062)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3165

Köszi az infót Ferke

Ügyi vagy.

Előzmény: Ferke1967 (3063)
NRZ Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3164
Így csak a találgatás fog folyni.
Egy képet igazán felnyomhatott volna, mint ahogy itt egyesek kérték is, de valamiért nem nagyon volt reakció.
Előzmény: janijani (3161)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3163

Ja ha asszony van a dologban......

A nejem közölte, hogy ő is tud rakni a tüzre, lement a pincébe, majd 2 perc elteltével kiabált, hogy szaladjak, mert ég a pince. Hát a lelkem mivel kicsit ragadt a kisajtó, kinyitotta  a nagyot. Hát biza az a fránya parázs meg csak úgy minden felhatalmazás nélkül ki talált hullani :-D.

Kár, hogy nincs puffered, nem kellene kockáztatnod.

Szerintem igazi faja száraz tüzelővel megtömve sokáig fog fűteni a kazánod. De előszőr mindenképpen Te csináld, közvetlen fűtéssel puffer nélkül nem tudom, hogy fog viselkedni a kazánod, nálunk a puffer miatt sokáig alacsony a visszatérő hőfoka, De nálatok a radiátoros fűtésnél hamar megnőhet.

Majd írd meg léci, hogy sikerült.

Előzmény: MadDekken (3069)
janijani Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3162

Hogy egyértelmű legyen a jobb meg baloldal, amit az előbb írtam akkor igaz,ha szembeállok a kazánnal.

Ha bemásznék a kazán mögé akkor baloldalon alul a visszatérő és jobboldalon alul a vízbetöltő.

Előzmény: janijani (3161)
janijani Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3161

Attól, hogy víz-gáz-fűtés szerelő még tévedhet.

 

Nem ismerem a Solid tipusú kazánt, az enyémen felül van az előremenő csatlakozás, hátul alul jobboldalon a visszatérő csatlakozás és hátul alul baloldalon a kazántöltő csapnak a csatlakozása. Ezeket gondolom nem szabad felcserélni.

Előzmény: Ferke1967 (3160)
Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3160

Szia janijani!

 

Írta Andi1982, hogy a férje víz-gáz-fűtés szerelő. Cuppanós lenne, ha fordítva lenne bekötve a kazán:)))))))

 

Amit írtál, az naponta (24 óra alatt) 40-45 kg akác eltüzelése. Andi! Megy ez neked? El tudsz tüzelni ennyi fát?

Előzmény: janijani (3158)
Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3159

Szia HUcsa!

 

Sima mezei villanyász boltban vettem. Kapcsolási tartomány meg max működési hőfok nem ismert:) Semmi adat nincs hozzá. Gondoltam legfeljebb felrobbantok 1500 Ft-ot, ha nem bírja ki az érzékelő a füstcső 160-180 fokos melegét:)

A kapcsolási tartományt meg meg tudtam nézni. Rátettem ott a boltban a radiátorra, és tekergettem. Meg lehetett saccolni, hogy 60 fok körül kapcsoljon valamit.

Otthon meg feldrótoztam az érzékelőt, bekötöttem a kanócokat, és vártam este, hogy kialudjon a tűz. Amikor elkezdett hűlni a füstcső, akkor addig tekertem a termoszt, amig nem kattant. Azóta is úgy van, és jó.

Előzmény: HUCsa (3065)
janijani Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3158

A fogyasztás 10 m3 gáz (az 95 kW 24 órára) tehát óránként 4 kW a házad hőigénye. A kazánod meg 35 kW-os.Ezt egy ilyen kazánnak vidáman kellene tudni.Itt valami oltári nagy árulás kell hogy legyen.

Ugye az előremenő vízcső a kazán tetejére van bekötve, a visszatérő meg hátul a kazán aljára?

Előzmény: Andi1982 (3147)
Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3157

Szia Andi1982!

 

Nem tudom, hogy ajánlották-e már, visszaolvasni meg nincs kedvem:))

Most kattant be, hogy tudnád megnézni, hogy a kazán teljesítménye elegendő-e a rendszeretekhez:

Csőtermosz beállít mondjuk 50 fokra. Aztán végigsétálsz a házon, és elzárod az összes radiátort. Begyújtasz, és vársz. Ha elindul a keringető, akkor kinyitsz 1 radiátort, és figyeled a kazánban a vízhőfokot. Ha pár perc után lefelé indul, akkor megette a fene az egészet:) Ha felfelé, akkor futás, és nyissál még radiátort. Egyesével. Mindegyik után nézd a hőfokot!! Felrobbanni nem fogsz, mert a 2"-os rendszeredben van víz bőven. De azért ésszel.... Ha nagyon melegszik a víz, akkor kettesével is nyithatod a radiátorokat.

Akkor van gáz, ha még van elzárt radiátorod, és már elkezd csökkenni a kazánban a hőmérséklet. Ebben az esetben kicsi a teljesítmény.

A gázkazánotok melegen tudta tartani a vizet?

 

Üdv!

Ferke1967

Előzmény: Andi1982 (3155)
HUCsa Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3156
Nem tartozás miatt, csak kíváncsiságból érdekelt volna, hogy segített-e az ötlet.
Én se várok tőled semmit, itt mindannyian segíteni akartunk.
De ha nem kell, arról nem tehetünk.
Zúdítsd csak rá a kazánodra a hideg visszatérőt, előbb-utóbb el fog repedni az öntvény, és a garanciát se fogod tudni érvényesíteni a nem megfelelő üzemeltetés miatt...
Előzmény: Andi1982 (3155)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3155
Végülis beszámolóval sem neked sem a "csapattársadnak"nem tartozok.
Úgyhogy köszi neked is, nem várok tőletek semmit!
Nem hagytam napokig úgy mert akkor hátul egyáltalán nem fűt, de nem magyarázkodok senkinek.
Előzmény: HUCsa (3154)
HUCsa Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3154
Már kipróbáltad, hogy 2-3 napig min. 70 fokon hagytad a csőtermosztátot, és nem állítgattad? Mi volt a tapasztalatod?
Nem emlékszem, hogy erről beszámoltál volna.
Szerintem meg Freedomocska igenis rátapintott a lényegre.
Előzmény: Andi1982 (3145)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3153
Köszönöm szépen!
Előzmény: Süsü83 (3151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!