Keresés

Részletes keresés

pozo Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31368
Ellenőriztem a hétvégi "Téli teljesítménytúra" útvonal adatait, s bármily meglepő, azok helytállóak, tehát a táv 25 km, a szintkülönbség 640 m. Megmondom őszintén én is kétkedtem bennük, különösen a szintkülönbségben, de a Térképcenter kft. által kiadott térképen utánamérve a fent említett adatokat kaptam.
talpaló Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31367
Mondjuk szerintem épp te voltál aki a legtöbbet írt de mind 1
Előzmény: Joeyline (31361)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31366
A gyűjtéshez:

Nekem egy 60x80 méretű parafatáblán vannak a kitűzők, jelvények. Rajzszeget szoktam a táblába tenni és arra akasztom rá a tűzőnél fogva a kitűzőket. Ja, és időrendi sorrendben. A túramozgalmas díjazások egy szalagra vannak tűzve a tábla körül és annak a szélére. Kupák, éremek ilyenek a vitrines szekrényemben.
Egyébként erre a táblára nekem 210-211 kitűző fog férni. Már megvan az új ugyanilyen táblám, az előzőre már csak pár darab fér.

Indul valaki 8 óra környékén a Téli ttúrán? Csatlakoznék valakihez, kb 5 órás menetidőt szeretnék menni. Ha jól számolom, az lesz a 200.-ik ttúrám.

PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31365
De vannak fűtött helyek. Az igazolólapom ugyan most nincs nálam, később beírhatom hogy hol és mennyi kilóméternél.
Ami biztos: kb 17 nél Algyőn a Halászcsárda, utána Makóig a gáton (kb 35-40km) három vagy négy helyen gátőrház meleg teával, Makón iskolában kajával, innen Szegedig 30km, itt is gátőrházak teával.
Előzmény: Optika (31248)
Csóványos Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31364
Kedves Sánta Kutya!

Nagyon sok rossz tulajdonságom van, csoda, hogy néhányan kibírják velem. Az egyik ilyen, hogy utálok bocsánatot kérni, hasonlóan kellemetlenül érzem magam, ha tőlem kérnek bocsánatot. Ilyenkor kínosan egyik lábamról a másikra állok. Csip-csup ügyekre ez persze nem vonatkozik, ha valakinek pl a tyúkszeméről véletlenül elrugaszkodom síbottal, megeresztek egy bocsot. Azért persze őrlődtem, de hasonlóan Kosztolányi Aranysárkányához, ahol Novák tanárúr az őt megverő elbuktatott diák bocsánatkérésére hiába vár, bocsánatkérésemre ne számíts. A régi megjegyzésed valahogy úgy szólt, hogy Borika az édesanyja nyakában kalimpál. Ez nagyon nem tetszett nekem, már csak azért sem, mert nem igaz, ugyanis karján vitte, ezáltal nem zsibbadt el a lába, és könnyedén elszundikált, míg a volt baráton kisfia a nyakban való vitel után néha fájdakmasan vonaglott a földön. Sajnos ez a barátság elveszett, mert nem akart Borika kínzásához asszisztálni, nem akarta, hogy tőle kérjék számon, hogy bánok a gyerekemmel. Azt hiszem a barátság azért akkora, hogy ha bajban lennék, segítene, de nem vagyok és több mint egy éve nem beszéltünk. Néha rákérdezek másoktól, hogy vannak, természetesen jól Mivel együtt mentünk családilag, egy hegy sem rúgta le magáról a lányomat azért, mert saját lábán kívül galád módon még az anyjáét is használta.
A helyesírási hibára jogosan hívtad fel figyelmemet, sajnos nem elütés volt, ami azért gyakori lehet, hanem hiba. Amikor a semlegességre szólítasz fel , az helyes, de nem célszerű Neked többes számot használni, azaz :nem tudlak többé túratársként tekinteni a helyes. Mások nevében akkor se fogalmazz, ha sokkal jobban ismered az illemszabályokat és 100 %-ig biztos vagy abban , hogy rengetegen osztják a nézetedet. Itt rögtön hozzáteszem, remélem, akire nem tartozik, már kevésbé figyel és unalmas volt, hogy én sok szempontból elégedetlen vagyok magammal, az elején jelzetteken túl is. Hosszasan írtál és én is, Belőled sem jött ki minden és bennem is maradt, én nem szeretnék Veled erről beszélni és nem azért mert félek, hanem mert nagyon nagy a távolság, elbeszélnénk egymás mellett, és esetleg konfliktusforrás is lehet.
Általában törekszem arra, hogy azt, aki engem nem bánt, én se bántsam. Időnként konfliktuskereső vagyok, néha kerülöm. Például ha egy ipse azt terjeszti rólunk, hogy merev arccal, öröm nélkül túrázunk, akkor ha kerülöm a konfliktust azt gondolom, hogy ugyan nincs is igaza, de ha már ezt a megjegyzést tette, ő legalább biztosan sugárzó arccal túrázik és ez jó dolog. Ha konfliktuskereső vagyok, akkor azt mondom , hogy remélem, hogy soha az életben ne találkozzak ezzel a fószerrel, mert amit állít, annak az ellenkezője igaz.Roppant távol áll tőlem a simulélonyság illetve az ehhez az ugyancsak negatív tulajdonsághoz hasonlító pozitív tulajdonság. Ezért fogalmazok úgy, hogy a nem különösen ellenszenves, pedig lehetne mondani, hogy csillogó szemű, lelkes, stb, csak éppen akkor a hátunk mögött gyalázott minket, ráadásul úgy, hogy Ő feladott egy neves túrát, rossz szájízzel nehéz objektívnek lenni. Azzal együtt, hogy nagyon sokmindenben egyetértünk, és leveledben sok olyan van, amiben főlém kerültél
szerintem vegyük tudomásul, hogy annyira különbözünk, hogy jobb, ha messze elkerüljük egymást. Természetesen köszönés marad.
Sajnos történt egy félreértés, ez borította ki a bilit. Moliére sem igen tudna frappánsabbat alkotni. Egyebek mellet azért is estem a csapdába, mert én csak havi 5 órát internetezhetek, és nem néztem utána, hogy Te kiről írtál. Az is hozásegített ehhez a tévedéshez, hogy akinek írtál, az éppen ha jól emlékszem negatívan nyilatkozott rólam.
Tehát az általad korábban emlegetett kabátot nem Te loptad el, hanem én. Jóhiszeműen tettem, mert a sötétben azt hittem, hogy az enyém.

Üdvözöllek!

Nagy Zoltán

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31263)
PrInCe Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31363
A túrát megrendezték, igaz csak nyílt bejárásként. De jó volt!! Ha tehetem, máskor is megyek.
Előzmény: alpesi (31255)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31362
Egy kérdés: Azokkal a kitűzőkkel mit csinálsz amelyikhez nem járt oklevél. Igaz ma már kevés ilyen van de az én kitűzőimnek durván a fele ilyen.

Előzmény: Optika (31342)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31361
OFF

Na, utolértem önmagam, 4 lap nem semmi volt, termelékenyek voltatok :)

ON

Előzmény: Joeyline (31360)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31360
"Sziasztok! Én is tervezem a fantáziadús elnevezésű Téli teljesítménytúrát (hátha legalább egy olyan Kinizsi Encián túrám lesz, amit sikerül teljesíteni :-)) ). Ismeritek az útvonalat? Mennyire jól követhető?"

A Kinizsi Téli teljesítménytúrát hagyományosan minden évben más útvonalon rendezik!
És a félreértések elkerülése végett (elsőbálozók) ez a ttúra a "jellem próbája", nincsenek ellenőrzőpontok!

Előzmény: sver (31351)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31359
"OK. Kidolgozom a koncepciót, aztán privátban egyezkedünk a technikai részletekről. Anyagiakról nem szeretnék hallani, s ha bejön, mások is megkaphatják a rencert..."

Köszi, ez nagy segítség lenne!

Előzmény: ujfiu (31347)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31358
"Csak óvatosan!

A személyes adatokba (pl. e-mail cím) nem lenne jó, ha bárki betekinthetne!"

Nem is fog, a nyilvántartás csak a rendezőségre tartozik.

Előzmény: Güsziológus (31343)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31357
Hát ja:)
lényeg hogy van majd legközelebb már egy teljes műsor lesz reméljük:)
Előzmény: emgergo (31356)
emgergo Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31356
Jelen pillanatban annak is örülünk, hogy ennyi van :-).

Remélem lesz is még.

Előzmény: Vlaszij (31352)
-thewy- Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31355
A francba, én miért nem látszottam a tévében??? :)
Túsnyik Béla Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31354
"(A magam részéről nincs bennem semmi irigység, Túsnyik Béla értelmezése téves, legalábbis engem illetően, hiszen semmi értelme irigykedni egy másik emberre, főleg egy gyerekre. De gondolom, ezzel mások is így vannak.)" SK

Én nem is akartalak értelmezni téged. Általánosan beszéltem arról, amit odakinn tapasztalok. Legközelebb csak azt olvasd el, amit leírok.
Részemről nincs harag.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31263)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31353
"> Úgy gondolom ez a topik kissé „túlnőtte már magát”. Csak mint vendégművész szerényen javasolnám egy önálló teljesítménytúra topik létrehozását, hogy nyugodtan olvashassuk a beszámolókat meg a különféle objektív információkat a témában.
//ez pedig maradhatna a csetelésre// "

Nem értek egyet!
Nem csetelés ez, ami itt folyik. Olvastam régebben egy teljesen más jellegű és máshol lévő fórumot, ott tényleg nem a fórum nevében lévő témáról volt szó, hanem mindenféle dolgokról társalogtak (cseteltek) egymással a résztvevők, de itt nem erről van szó.
Egy ttúrás fórum szóljon a ttúrákról, az ottani sportszakmai tapasztalatokról!
(Megjegyzem, hogy akár az élménybeszámolókat fel lehetne tenni egy külön honlapra, ami csak azzal foglalkozna, és ezáltal maradandóan elraktározódnának azok számára, akiket ilyen érdekelnek.)

Előzmény: hallgatoozoo (31287)
Vlaszij Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31352
Na...:)
megnéztem a duna tévés buék müsort...:)
háát kicsitt rövid volt de azért teccet :)
még több ilyen kell:)
Előzmény: Joeyline (31349)
sver Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31351
Sziasztok! Én is tervezem a fantáziadús elnevezésű Téli teljesítménytúrát (hátha legalább egy olyan Kinizsi Encián túrám lesz, amit sikerül teljesíteni :-)) ). Ismeritek az útvonalat? Mennyire jól követhető?

Valószínűleg egyedül indulok ezúttal... Már előre rettegek a farkasoktól meg a fagyhaláltól. :-)

ujfiu Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31350
Joey vigyázz,
szerintem a felajánlás (csak) a brainstormingra vonatkozott...
Előzmény: Joeyline (31349)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31349
"Elfelejtetted hozzáírni, hogy "ezt én, mint régibb, tapasztaltabb rendező és teljesítménytúrázó mondom".
Azt programozta le, amit mutatsz magadból."

Ha neadjisten úgy lenne, akkor elnézést kérek!
Többen is ismernek személyesen, hogy ki vagyok.

Ezzel minősíthetetlen volt Larzen megnyilvánulása!

"Egy következő hozzászólásodra (holtidőben megírni, előkészíteni kontra nincs holtidő) pedig egy megoldási lehetőség: 1-2 ember a már elindított emberek kartonjaival foglalkoznak, és ameddigre lemegy a rajt, rövid időn belül elkészül minden az érkeztetéshez."

Erről épp tegnap este beszélgettünk a barátnőmmel, hogy az idén nyáron induló új főváros környéki ttúránknál ezt kell majd alkalmazni! Ezzel együtt köszönöm javaslatot!

"Ha gondoljátok szívesen segítünk, akár többen is a topicból, egy "brainstorming"-ban a rendezést illetően."

Megtisztelő a felajánlás, sajnos ekkora indulói létszám kezelésére már nem tudunk önerőből berendezkedni, az MVTE egy kis létszámú országos egyesület. Továbbítom a felajánlást az egyesületnek!

Előzmény: Franken (31250)
ujfiu Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31348
ja, de ha van valakinek kész megoldása, amit felajánlana, az ne habozzon, szóljon, ne dolgozzunk kétszer
Előzmény: ujfiu (31347)
ujfiu Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31347
OK. Kidolgozom a koncepciót, aztán privátban egyezkedünk a technikai részletekről. Anyagiakról nem szeretnék hallani, s ha bejön, mások is megkaphatják a rencert...
Előzmény: Joeyline (31340)
emgergo Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31346
Na, már én is nagyon unom, így váltok:

1. Valószínűleg nem megyek a Téli Teljesítménytúrára, mert családostól megnézzük, mi a helyzet a Déli-Börzsönyben (Királyrét-Szokolya-Kismaros viszonylatban).

2. Ha hétfőn el is maradt, MA 17:40 DUNA TV-n lesz a BUÉK 20 anyag!

Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31345
Mérgemben el is felejtettem, de hátha vakakit érdekel.

Van egy etalon Word oldalam, fekvő.
Tíz dátum (év, hónap, nap; nap "neve") fér el rajta, a dátumok felett a kitűzőnek van hely.
Az oldal alján az évszám és az éven belüli lapszám.

Fentiekből következik, hogy tízesével irattározok.
Feltűzöm a kitűzőket a kinyomtatott lapra, majd egy kartonlappal együtt beteszem egy "bugyiba" (lefűzhető genoterm tasak).

Évenként lefűzöm a tasakokat.
Mint egy fényképalbumot, úgy lehet lapozgatni.
Nincs sok, de van egy-két nagyon kedves.
Ha nem kapok kitűzőt, akkor a hely üres marad.

Előzmény: Optika (31342)
Ryan Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31344
Kb másfél éve felajánlottam JZ-nek. Szerinted hányszor keresett azóta?
Előzmény: Joeyline (31340)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31343
"...eddigi összes résztvevő adatait bepötyögik..."

Csak óvatosan!

A személyes adatokba (pl. e-mail cím) nem lenne jó, ha bárki betekinthetne!

Előzmény: Joeyline (31340)
Optika Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31342
Kitűzők tárolása:

Asszem nálam a leghülyébb a módszer. Legalább is még nem halottam, hogy valaki rátűzte volna az oklevélre, ott ahol éppen nem takar ki semmi lényegeset. Első hallásra barbárság, de néha külön-külön egyik se nagy szám, de a kettő már kinéz valahogy. És nem kallódik el. És tudom mikor teljesítettem. Van egy mindössze 50cm széles, de mély polchelyem. Oda kerülnek be állítva, egymás elé, az utolsó kb. 3 túra így mindig elől van. Ha régi infó kell, csak mögé túrok. A polcon még elfér egyéb díjazás, szép kő, kavics stb.

Érdekes módon jobban becsülöm az itinereket. Miután a túrán halálra gyűrtem őket, otthon kivasalom és irattartóba megy. Elé kerül választólapnak a TTT oldalról kicsinyítve kinyomtatott naptároldal, amire a közlekedési infókat is korábban felírtam. Mögé egy excel táblázat útvonal, rész km, jelzés, tervezett és valós szintidő, átlagseb. rovatokkal. Mindkettő plusz lap nálam volt a túrán és jövőre még segítség lehet a tervezésben.

Güsziológus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31341
gyuri74
Előzmény: Vlaszij (31338)
Joeyline Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31340
"Most mondjátok meg: nincs az MVTE-ben egy számítógép sem? Vagy nincs hozzá ember, aki kezelné. Ezt a kartonozást egy sima Access-fájllal ki lehetne váltani... Arról meg nem is beszélve, hogy pikkpakk össze lehet rakni egy kis programot is az egész procedúra és a hozzá tartozó adatbázis kezeléséhez..."

Soxerettel fogadnánk ezt a programot...
Egyúttal szívesen veszünk kitartó önkéntes jelentkezőket, akik az ezres nagyságrendű eddigi összes résztvevő adatait bepötyögik...

Előzmény: ujfiu (31200)
Levcso Creative Commons License 2004.01.08 0 0 31339
de én is unom!
Azért is írtam, hogy Lükepék hozzászólása alegjobb hozzászólás a témában. ha mindenki lehiggad, akkor benézek ide.
marad a Kéktúrás topic = a béke szigete.
Teljesítméntúrázni lehet topic nélkül is.

Előzmény: Vlaszij (31325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!