Keresés

Részletes keresés

Norboy Creative Commons License 2003.11.05 0 0 8229
Most nem vágom mit nevezel uj homlokfalnak. Uj de nem a kereklámpás. de nem is a Lada2105 lámpás. Mellesleg elég ramatyul nézett ki.....
Előzmény: rally forever (8195)
Norboy Creative Commons License 2003.11.05 0 0 8228
egy darab busz nincs ott.
Előzmény: rally forever (8194)
Gianmarco Creative Commons License 2003.11.05 0 0 8227
Hali!

Én csak azt nem értem, hogy miért Belvárosra keresztelték át a Récseit, amikor az az V. kerületet jelöli. Mivel ez a XIV. ker-ben volt, ezért szvsz a Zugló név lett volna a megfelelő. Vagy ez csak nekem jutott eddig eszembe? :-)

Ne sírjatok srácok! Én még vezettem is ilyen ráncos 260-ast! :-) (...) (Az esemény '90-ben volt)

Asszem félreértetél minket. Nem azért sírtunk, mert utáltuk őket, pont ellenkezőleg. :-)
Azt meg csak úgy halkan kérdezem meg, hogy hány évesen vezetted Te azt a buszt ’90-ben? :-)

Előzmény: SaxViktor (8226)
SaxViktor Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8226
Hali!

Garázsok nevével kapcsolatban...

Szerintem P.Stephenson jár a legközelebb a megoldáshoz. Mármint a sztahanovista elméletével. Ugyebár 1997-ben kapta az új nevet, tehát azt kizárhatjuk, hogy a rendszerváltás nagy névváltoztatási lázában nevezték volna át Récseit. Ugyebár Mezőt (akinek a neve szintén nem kívánatossá vált) 1996-ban bezárták. De már akkor (sőt, már évekkel korábban*) felröppent a hír, hogy előbb-utóbb bezárják Récseit/Belvárost is. Valószínűleg akkorra már körvonalazódott a mai felállás, mely szerint Budai- és Pesti Üzemigazgatóságok lesznek. Mező kilőve, Fürst nevét is meg "kellett" változtatni és mivel a maradék 5 garázsból már 4 egyben területnevet is viselt (utalt az elhelyezkedésre) már nem állt semmiből a Belváros nevet ráragasztani.

*
Mező és Belváros bezárása előtt már évekkel felmerült egy terv (Rákospalotai lévén sokat hallottam erről), hogy a két garázst összevonják és kitelepítik Palota és Dunakeszi határába, valahova a szemétégető mellé. Akkor persze hiper-szuper modern cuccokról szóltak a pletykák, persze aztán anyagi háttér sem volt. Arról nem is beszélve, hogy bármilyen más üggyel kapcsolatos lakossági fórumon mindig akadt valaki, aki ezt is szóba hozta, majd a lakosság heves tiltakozásába fulladt, mondván, hogy nagy lesz a zajterhelés, meg hogy büdös lesz, stb. Szerintem én örültem volna egyedül ennek a beruházásnak az egész kerületből. :-)

rally forever Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8225
Hát ez majd csak legközelebb jövő nyáron kerül szóba, mert addig itt van nekem egy másik vizsga, az érettségi :o(

De valszeg így fogom csinálni. Kösz.

Rally

Előzmény: attah (8213)
rally forever Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8224
Köszönöm a tájékoztatást! :o)

Récsei úr meg nyugodjék békében.

Rally

Előzmény: Törölt nick (8210)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8223

Ez így ebben a formában igaz, de ne feledd, nekem "munkaeszközöm" a jogsi, amit a cég üzemorvosa érvényesít, és bizony, ő betartja az utasításokat.
Mikor egyszer a körzetinél akartam meghosszabbíttatni, mondván, az közelebb van, el is hajtott, mint bábaasszony a magzatvizet, mikor meglátta hogy ez biz hivatásos, és ráadásul még gépkocsivezetőként dolgozom.

T.

Előzmény: GABORBP (8220)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8222
hála a Jó Istennek!!!!

Ez baromi nagy nyereség, mert itt (nem mondom, de van aki igy is tudja) egy rohadt g*ci társaság csinálja, hajszálhíján kib@sztak múltkor, és a mai napig nem tudom, mit csináltam rosszul!!!!! csak üvöltözött a hülye idióta. Semmi kedvem többet látni a pofájukat.

huhh:)

Előzmény: attah (8221)
attah Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8221
Ha már megvan az elsősegély vizsgád - a Bnél már megszerezted - akkor már nem kell többet letenni.
És egészségügyi alkalmasságit sem kérnek C-s jogsi csinálása előtt, hanem majd a leendő munkahelyen vagy a Pávnál kérik majd.

attah

Előzmény: Törölt nick (8214)
GABORBP Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8220
"A különbség annyi, hogy kissé szigorúbban vizsgál a oki"

Hát nálunk a háziorvos az ilyen dolgokat leginkább csak aláírja.

Egyébként én is jövőre akarom megcsinálni a B-t.

Előzmény: Tector (8215)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8219
azaz.

OK.

Előzmény: Tector (8217)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8218
nem arról beszélek (hogy engem vizsgálnak)
hanem amikor nekem kell különféle "mutatványokat" bemutatni

azért kérdem, mert lentebb azt olvasom, hogy "egészségügyi ha még nincs"

Előzmény: Tector (8215)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8217

Jááájjdehülyevagyok, lehet félreértettelek.
Ha az elsősegélynyújtós vizsgára gondolsz, azt viszont passzolom, mert anno egyszerre csináltam a B-C -t, és ugye egyszerre vizsgáztam elméletből.
Arra meg, sajnos nem emlékszem, hogy az E -nél töltötem -e ki eü. tesztlapot...

T.

Előzmény: Tector (8215)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8216
amilyenre raknak.
de helyközi kezdésnek természetesen.
Előzmény: rally forever (8192)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8215

De igen.
Méghozzá 2. csoportú, ha állást is akarsz vállalni.
A különbség annyi, hogy kissé szigorúbban vizsgál a oki, és ne 10, hanem csak 5 évre érvényesíti a vezetői engedélyt.

T.

Előzmény: Törölt nick (8214)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8214
ezek szerint ha van egészségügyim (B kat.-nál meglett), akkor nem kell c-nél? :)
Előzmény: attah (8213)
attah Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8213
Sziasztok!

Rally: egy jótanácsot ha elfogadsz tőlem. A csoportunkban az egyik srác is egyszerre a B+C teszi le. Neked is ezt javaslom, mert ugyan többet kell egyszerre tanulni (és perkálni), de időben és a vizsgák számában is szerintem jobban jársz.

Kresz vizsga:
1 tesztlap B-ből 55 kérdés
+
3 tesztlap C-ből
a., kresz
b., szerkezet és müszaki ismeretek
c., munka és tüzvédelem
laponként 25 kérdés

Egészségügyi vizsga ha még nincs meg

B rutin és forgalom

utána C rutin, Biztonságos Üzemeltetési vizsga (BÜV) és forgalom

üdv: attah

Előzmény: rally forever (8191)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8212

"Halála körülményei számomra nem ismeretesek, de ettől még nem viccelődnék nevével..."

Nem is állt szándékomban. Nem e célból dobtam be a kérdést.
Csak egy felvetődött gondolatomat kissé félreérthető módon fogalmaztam meg.

T.

Előzmény: Törölt nick (8210)
GABORBP Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8211
Cinkotából vajon mi maradna? Netán némi orosz beütéssel Dakota?:)
Előzmény: Tector (8196)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8210
8150-nek :

Már sok volánnak, így a VolánBusznak SINCS Ik-266-os autóbusza.

más

Récsei Ernő nem volt se vörös se fehér.
Halála körülményei számomra nem ismeretesek, de ettől még nem viccelődnék nevével.

Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8209

A fenti mondatom csak egy "hangos gondolkodás" volt azon elmélkedve, hogy eme tény nem volt elég (szerintem) a névváltoztatásra. :o)

"...mégis nekem mindig "Récsei" marad. :)"

Nekem is...
Mint ahogy még sokszor Kelenföld üe.-t is Fürstnek, és Dél-Pestet pedig Kiliánnak mondom...

T.

Előzmény: P.stephenson (8208)
P.stephenson Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8208
Nekem ebből az jön le, hogy R.E. egyszerűen csak hősi halált halt, és nem...hmmm..."vörös" volt.
Ezt én se mondtam.
Első reakcióm az volt, hogy jól dolgozott, pl. 500%-ot teljesített (vagyis sztahanovista).
Utána beugrott, hogy valszeg hősi halált halt, így módosítottam.

Ezenfelül még lehet, hogy valakinek nem tetszik, ezért Belvárosnak nevezi át.

Én spec. a garázs bezárása után kezdetem el érdeklődni a buszok iránt, mégis nekem mindig "Récsei" marad. :)

P.s

Előzmény: Tector (8207)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8207

Nos, nem bírom tovább magamban tartani.

(Forrás: HáBé honlapja)

"Egy kis történelem: E garázs 1930 novemberében épült Mihailich Győző és Hültl Dezső tervei alapján. Előbb Szent Domonkos, majd Szent Imre, 1948-tól pedig Budapest ostromában életét vesztett Récsei Ernő kalauz nevét viselte 1997-ig, amikor az újbóli névadást követően a szerintem jellegtelen Belváros nevet kapta. Épületét a Műemlékvédelmi Hivatal a védett épületek, létesítmények, városrészek listájára felvette, tehát a leendő felhasználó köteles az épületet eredeti küllemében – természetesen felújítva – megorizni."

Nekem ebből az jön le, hogy R.E. egyszerűen csak hősi halált halt, és nem...hmmm..."vörös" volt.
Ezért nem tudok választ adni a találós kérdésem 2. részére sem.

T.

Előzmény: P.stephenson (8204)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8206

Közben mellékesen jut eszembe, hogy az IK 260 MR (BFD-462) fennvan "velünk" a Mátyás -templom mellett.
Desajnos fotózhatatlan, mert jól körbe van állva egyéb járművekkel.

(Mellesleg, a jármű leírásánál sajnos tévedtem: A váltója 6 gangos, valszeg ZF licenc. Tegnap megkérdeztem).

T.

rally forever Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8205
Munkás...meghalt?

Hmmmmm, csak nem sofőr volt, és buszvezetés közben hősi halált halt?

Vagy pedig a garázs portása volt :o)

Rally

Előzmény: Tector (8203)
P.stephenson Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8204
egyre forrósodik
A munkás? :O

Én egyebet nem tudok mondani.
Talán '56-ban halt meg?
Vagy '45-ben?

P.s

Előzmény: Tector (8203)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8203

Munkás...meghalt... egyre forrósodik... :o)

T.

Előzmény: P.stephenson (8202)
P.stephenson Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8202
Jajj. Nem valami munkás volt, aki meghalt, és utána róla nevezték el a garázst?

P.s

Előzmény: Tector (8201)
Tector Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8201

rally forever:"...Tutkó, hogy vmi. főmufti neve volt ez..." Hideg...

P.stephenson:"...valami jómunkásember volt az 50-es években, nem?..." Langyosodik...

T.

rally forever Creative Commons License 2003.11.04 0 0 8200
Hát akkor nem a betűk fáradtak el. Hacsaknem pont egyszerre koptak le :o)

Récsei...hm. Tutkó, hogy vmi. főmufti neve volt ez.

Miért lett Belváros? Mert az akkori kormány biztos éppen hazug csalónak kiáltotta ki ezt a Récseit :o)

Az igazi válaszokra én is kíváncsi lennék.

Rally

Előzmény: Tector (8196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!