Keresés

Részletes keresés

FlessS Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8063
Azthiszem félre értettétek a dolgokat.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy mikor kijön a ketrecből hogy tudom ilyenné tenni mint az alábbi videóban (NEM az én mókusom) szóval értitek....:D Ketrecen belül beleugrik a kezembe, simogatom, meg minden tök jófej, de ahogy kijön egyből elbújik valahova....ezen kellene valahogy változtatni, és ezért kértem a segítségeteket:)
Snickers88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8062
Ugye ezen a videón nem a Te mókusod van, mert ezt a videót én már tavaly láttam.
Vagy ezt a mókust vetted meg, aki a videóban van?
Előzmény: FlessS (8058)
roli310 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8061

Szia! Örülök hogy írtál, de ami benne volt annak kevésbé :( Sajnálom hogy nem maradtak meg a kicsik de lehet hogy legközelebb már ügyesebb lesz.

Valószínű hogy idén fog még fütyülni!

Roland

Előzmény: cseter (8059)
TGergo79 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8060

Hatalmas ez a videó, az enyém még csak 7 hetes, sokkal kisebb mint a tied és nagyon félős, ő hány hetes? Nagyon szelíd, ahogy a kezedbe ugrik... :-) Gondolom foglalkozott vele akitől vetted. Remélem az enyém is ilyen lesz előbb utóbb.

Előzmény: FlessS (8058)
cseter Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8059
Megdöbbenve vettük tudomásul, hogy a megellet anya mellett nem voltak kicsik. Első ellése, és egy biztos lett. Állandóan kihozta a szájába, és futott vele egy-két kört aztán letette, majd ismét felvette és futott vele további köröket. Már előtte is ilyen körbe körbe szaladgálós volt. Nagyon vártuk a kicsiket és a döbbenet jutott. Ez mennyire természetes dolog náluk?
FlessS Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8058

Hello!
1 hete kb én is vettem egy ilyen kis mókust.
nagyon tetszik sokat foglalkozom vele, először amikor hazahoztam ki se jött az odvából, mostmár a tenyeremből is eszik, és simán meg tudom simogatni kesztyű nélkül....
De minap kiengedtem a szobámba és egyből be a szekrény alá-.- Eltartott egy ideig amíg újra a ketrecbe került.
Esetleg valami tanács hogy amikor kinntvan ne mennyen el, mint pl az alábbi videóban http://www.youtube.com/watch?v=0grUKnS7g08 ?
Vagy ez mind idő kérdése?

Ez az első mókusom, szóval nagyon kezdő vagyok, előre is köszi a tanácsokat.

cseter Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8057
Szia Roli. Küldtem egy mail-t neked.
TGergo79 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8056

1 hete van egy Szibériai csíkos mókus kislányunk 3-4 napig bent volt a nappaliban egy kis ketrecben akkor napi 3-4 órát is foglalkoztam vele (állítólag a tenyésztő is kezdte kézhez szoktatni) mindenester 3 nap már elvette a kezemből a narancsot, és közben engedte hogy megsimogassam a buksiját. Vasárnap kész lett a ketrece ami kint van a teraszon (tenyésztőnél is kint voltak, tehét elméletileg szokták a hideget) szóval mióta kint van megjött ez a szutyok esős idő és Bubó folyamatosan bent van az oduban, kajálni kijön, de alig alig látom. Lehet valami összefüggés, hogy vasárnap mikor sütött a nap rohangált ide oda, és most az esős időben bent gubbaszt, vagy csak akkor az újdonság ereje volt, hogy minden sarkot 100szor lecsekkolt? Remélem 1-2 nap és jó idő lesz és újra kijön. Másik kérdés, hogy a kézhezszoktatáshoz van e egy két ötletetk? Szerintem, ha bemegyek az oduba, tuti beszalad az oduba, most ebben az esős időben nem próbálkoztam, de amint jobb idő lesz neki esek. Kérdés, hogy ha bemegyek letakarjam az odu szájait? vagy várjak inkább türelemmel, akkor is ha esetleg nem jön ki órákig? Etetésről egy két tanács? Adjak neki akkor mikor bent vagyok, vagy akkor csak extra falatokkal gyümölcs, lisztkukac próbálkozzak?

Ui: www.vadonline.hu ha valakit érdekelnek odukamerás felvételek, idén még csak a macskabagoly oduban van költés, de remélem lassan a cinkék is nekikezdenek... főképernyőn klikk az álatok fotójára (külön-külön)

 

Bubu ketrece
KaNoncsi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8055
Nekem is volt régen hogy a feje tetején kihullott a szőr, de még mielőtt bármit is kezdtem volna vele visszanőtt, egyik napról a másikra.De jó egy hónapig volt ez a gond nála.
Mindenesetre én szereztem be Béres cseppet, cicáknak valót és mivel 1 kilóra 1 cseppet ír én 2-3 naponta teszek az ivóvizébe, remélem így nem adagolom túl, de haszna is van.
Egyébként én is azt tapasztalom hogy a fiú móki rendetlen.
A ketrecbe hónapokig egy sarkot használt wc-nek, de mostanában az a sarok tök tiszta és nem látom hová jár....remélem nincs baja és piszkol valahová attól hogy én nem látom.
Viszont előfordult már hogy mikor ki volt engedve találtam móki-kakit az ágy alatt valamit megtisztelt egy adaggal a számítógépes asztalon is.
Előzmény: S z i s z i (7949)
Lászy Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8054
itt egy kép a kis Godzilláról...
még nincs teljesen 3 hetes, de akkora, mint egy négyhetes bébi...
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8053
Szia !

Emailedre küldtük a választ.
Előzmény: Jeges84 (8051)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8052
Szia Roli !

Köszönjük szépen. Olyan kedvesek, úgy tudnak bújni. Kb. 1/2 órát voltak kint velünk.
Előzmény: roli310 (8049)
Jeges84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8051
Szia4
E-mail ment.
Előzmény: Ildiko* (8048)
pumukli48 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8050
Kicsinyítsd le a képeket
Előzmény: Ildiko* (8048)
roli310 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8049

Gratulálok, aranyosak :)

Mostantól érdemes akár naponta kivenni őket néhány percet simogatni. 4-5hetesen pedig ahogy kinyílik a szemük már tudni fognak normálisan futni, akkor aztán lehet kergetni őket :) És ha már 4-5hetesek az anyjuk nem védi őket és akkor már ki sem kell venni Cukit, mikor kiveszitek a kicsiket! (igaz az én egyik anyamókim egyáltalán nem védte őket, a másik meg majd meg esz. Szóval különböznek a mókik is.)

De a kicsinyeit nem fogja azért bántani, mert kiveszed őket.

Roli

Előzmény: Ildiko* (8048)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8048
Sziasztok !

Sikerült kivenni a kicsiket, végül is Cuki legelső mókuskái 5 kis " szökevény" Kivettük őket az odúból és szanaszét szaladtak. Azt se tudtuk, hogy tereljük vissza őket. Időnként elaludtak a kezünkben, majd ismét futásnak eredtek. Roli, ahogy tanácsoltad Cukit külön ketrecbe tettük másik szobába , így nem láthatta, hogy foglalkozunk a kicsikkel. Amennyire meg tudtuk állapítani, valószínű 2 fiú és 3 lány született .

Íme a kis csipet-csapat

Tudnánk több képet is feltenni, csak nagyok a képek méretei!
A honlapra több képet teszünk fel róluk!
horvathjozsef.eoldal.hu
horvathjozsef.freewb.hu
lacika5555 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8047
Sziasztok!

Szeretnélek megkérdezni titeket hogy kint tarthatom a mókusokat? Télen nem lesz bajuk? vagy ha fúj a szél? vagy nem tudnak megfázni? mindenféleképpen fedett helyen lesznek!! de mégis kint... írjatok léci előre is köszönöm....
roli310 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8046

4-4.5hetesen nyílik ki a szemük, ekkor már ki is merészkednek az odúból. én 4hetesen kezdtem el úgy hozzájuk nyúlni hogy az anyát nem vettem ki.

Már elég nagyok ahhoz hogy nem féltené őket nagyon, nem muszály már kesztyű(én a bendzin kútról hoztam nejlon kesztyűt), de mivel először veszed ki őket inkább vegyél kesztyűt!

És simogathatod is őket egy kicsit egyenként, hogy szelidüljenek. 4hetesen már jó ha napi 1-2órát kint vannak veled. Nem muszály velük folyamatosan foglalkozni, elég ha tévézel ők meg közben mászkálnak rajtad...

Előzmény: Ildiko* (8043)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8045
Szia Bétowen !

Nekünk most 3 hetesek,barnák, 3 hét múlva elvihetők. Fényképeket már töltöttünk fel, meg tudod nézni Ha érdekel ezen az email címen jelezz vissza :

horvathjozsef69@gmail.com
Előzmény: bétowen (7879)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8044
Szia Lászy !

Meg szeretném kérdezni, hogy ez az a fajta, amiben lépcső is van és van benne egy fémrács is vagy nincs benne semmi ?
Előzmény: Lászy (8036)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8043
Szia ! Köszi a tanácsot, holnap megnézzük őket. Ha az anyja látná, esetleg már nem etetné őket? Mikor lehet velük úgy foglalkozni, hogy az anyjuk is lássa ? Most még kesztyűben lehet megfogni őket, hogy az anyjuk ne érezze az ember illatot ?
Mikortól esznek önállóan ?
Előzmény: roli310 (8042)
roli310 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8042

Szia!

Akkor jó helye lesz a kis fehérnek is :)

Most 12napos, úgyhogy kb. 5hét múlva lehet elvinni.

 

 

Ildiko: nyugodtan kiveheted őket és megnézheted a nemüket!Az anyjukat addíg vedd ki egy kis ketrecbe és vidd messze, hogy ne lássa mikor kiveszed a kicsiket.

 

Előzmény: dettybogyó (8039)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8041
Sziasztok !

Sikerült képet csinálni 2 kicsiről. Csatolom a képeket. Nézzétek milyen aranyosak:)))
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8040
Sziasztok !

Sikerült képet csinálni 2 kicsiről. Csatolom a képeket. Nézzétek milyen aranyosak:)))
dettybogyó Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8039
Szia! Persze, hogy érdekel a kicsi fehér lánymóki!!!! Mikor hozhatom el? Mindenképpen lefoglalnám!!!!
Előzmény: roli310 (8031)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8038
Sziasztok!

Úgy vesszük észre, hogy Almánk már párzásra fütyül, ez már nem az a tipikus figyelemfelhívó csipogás. állandóan gyűjtöget is, és ha kint van, mindig fészket akar építeni a komód alá.:) Szóval egy kisebb ketrecbe betettük Mogyival őket, hogy ha bármi gond van, azonnal szét tudjuk szedni őket. De Alma úgy csinál mint kiskorában, amikor Mogyival megismerkedtettük: hanyatt vágja magát, és nem hagyja, hogy Mogyi tegye a dolgát. Holott Mogyit meg feltüzeli a csipogásával. Szerintetek mekkora ketrecbe kell minimum(!!!!) rakni őket? A ketreceik teljesen egyformák, így egyikükébe sem merjük berakni őket, mert ha gond van, nem bírjuk szétszedni őket, nem érjük el mindenhol őket, sok a búvóhely is.

Valami tanács?
Jeges84 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8037
Sziasztok!
Ha van valakinek Csongrád megyében eladó kis csíkos mókusa az dobjon rám egy privit.Köszi.
Lászy Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8036
Szia!

A ketrec 15000 ft, és azonnal elvihető, vadi új, alja rács van benne, 40*70 az alap, 80 cm magas.
Előzmény: Ildiko* (8035)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8035
Szia Lászy !

Érdekelne a ketrec. Mennyibe kerül ?



Előzmény: Lászy (7907)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.11 0 0 8034
Sziasztok !

Most sikerült először megnézni őket. Nagyon édesek.
Nekünk 4 csíkos mókusunk született. Most 3 hetesek, a nemüket még nem tudjuk, de reméljük ,hogy vegyes a kis társaság. Budapesten lakunk. A honlapon megtaláljátok az anya mókusról, Cukiról a képeket. Ha valakit érdekel, írjon.

Honlap: http://www.horvathjozsef.freewb.hu
http://www.horvathjozsef.eoldal.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!