Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2006.10.11 0 0 1730
Gigantikus pókok No, hát itt az ősz, gyühet az nagy pókos rettegés. Aki madárpókot gyanít, nézzen bele, hátha segít.
Steffike Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1729
Köszi! Őshonos? Ez meglepő. Pedig eléggé "egzotikusnak" nézett ki... Köszi mégegyszer!
Előzmény: Blaze of Glory2 (1728)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 1728
Lycosa singoliensis - szongáriai cselőpók. Őshonos.
Előzmény: Steffike (1727)
Steffike Creative Commons License 2006.10.09 0 0 1727

 

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy ez a szépség milyen fajta? Kint, szántóföld mellett, egy tanyán, a ház falán találtuk, és nem tűnik őshonosnak... Kb 6-7 cm-es volt.

KarkeczAni Creative Commons License 2006.10.08 0 0 1726

Köszi szépen.

Ani

 

Előzmény: Mad árka (1725)
Mad árka Creative Commons License 2006.10.07 0 0 1725
Kész is. Vadon élő állatok, növények - 204-es hozzászólás, bikapók.
Előzmény: KarkeczAni (1723)
Mad árka Creative Commons License 2006.10.07 0 0 1724
Délután megpróbálok róla feltenni egy kis anyagot, majd jelzem.
Előzmény: KarkeczAni (1723)
KarkeczAni Creative Commons License 2006.10.07 0 0 1723
Szia!

Találkoztam én is Budaörsön ilyen pöttyös pókocskával és le is fotóztam.
Nagyon fürge és amikor meglátott egy lódarazsat rögtön elszaladt, elbújt.
Jó lenne megtudni többet róla.









Előzmény: Silver (1718)
szenati Creative Commons License 2006.10.01 0 0 1722
A múltkor lefagytam üzenetküldés közben, így nem vettem észre, hogy a link nem ment át. Akkor itt van másként:
http://cerberus.elte.hu/taxonomia/bszaranea2005b.pdf
Előzmény: szenati (1721)
szenati Creative Commons License 2006.09.29 0 0 1721
Nem egy nagy szám, de talán érdemes megnézni.
Előzmény: Silver (1720)
Silver Creative Commons License 2006.09.29 0 0 1720
Köszönöm, tényleg az.
Már napok óta keresgéltem de sehol nem találtam rendes fotókkal ilusztrált pókadatbázist.
Van ilyen valahol egyáltalán?
Előzmény: Zultan (1719)
Zultan Creative Commons License 2006.09.29 0 0 1719
Ha jól tudom, bikapók. Szép.
Előzmény: Silver (1718)
Silver Creative Commons License 2006.09.29 0 0 1718
Ismeri valaki ezt a négypöttyös fajtát?
Mit lehet róla tudni?



Alvara Creative Commons License 2006.09.28 0 0 1717
nem jött be a link :) inkább csak ide irom

http://alvara.uw.hu/pook.jpg
Alvara Creative Commons License 2006.09.28 0 0 1716
Jaj nekünk ő volt a kamránkban, de elengetük a ház elötti árokba a fotózás után :) Fogalmam sincs milyen "pókocska" lehet, de jól rámijesztett, mert nem volt kicsi. :) Itt a kép linkje:

bezzicata Creative Commons License 2006.09.28 0 0 1715

Összefutottam egy pókkal a kertben. Először azt hittük, a lapított borsószemhez hasonló puttonyt csak felszedte valamilyen növényről, de látva a művészi mintázatot, rájöttünk, hogy teljesen hozzátartozik. Elég nehéz volt fotózni, mert roppant mozgékony, de talán valaki felismeri..

elölrőlfelülről
Skarlát Creative Commons License 2006.09.26 0 0 1714
Üdv!

Van egy pókom, de nem tudom, hogy milyen.

Még csak kb. 1 cm hosszú.
Fekete, de a fején van egy nagy szürke folt, ami a potrohán folytatódik olyasmi mintával, mint a keresztespóké. A portoha alúl szürke, és a csáprágói is. Az első két lába fekete, a többi világosbarna, fekete csíkokkal.

Milyen pók lehet?
Egyeltalán mérgespók?

Ha tudtok, légyszi segítsetek.
Sisko76 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 1713

Üdv.

 

Közben az Állatkert egyik kedves munkatársa azonosította a pókokat.

 

A két nagyobb pók szongáriai cselőpók nőstény, a harmadik ugyanez a faj, csak a hím.

Blaze of Glory2 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 1712
Első kettő: pici Lycosa. Szongáriai. A harmadikat nemtom.
Előzmény: Sisko76 (1711)
Sisko76 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 1711

Na igy talán jobb.

 

 

1. 2. 3.
Sisko76 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 1710

Üdv.

 

Tudja valaki milyen fajhoz tartoznak ezek?

 

 

muphrid Creative Commons License 2006.09.18 0 0 1709

Hm... Üdv az új tagoknak! :) Klassz, hogy így fellendült a topic.

Kicsit rosszul voltam, mikor az oldalon lévő képeket és történeteket olvastam, de ez betudható még a reggeli afférnak. Mindegy, az illetékesek tudják a sztorit (ha már olvasták az illetékes topicot :)))).

Basszus, hogy a fenébe van minden lakásban szongáriai? Vagyis inkább mitől védett, ha annyi van belőle, mint a nyű? :'( El vagyok keseredve, félek, talán a koliban nem támadnak.

Na, egyelőre ennyi. Taéán még: nem gondolkoztatok még a költözésen? Ez őrület! 20-25 darázspók? Szongáriai itt, szongáriai ott? Lakásban méteres pókháló??? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Megyek is a kutyás topicba... :)))

RealJackal Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1708
Köszi a kimerítő választ, már csak azt áruljátok el, hogy ezeket az infókat hol lehet a neten fellelni:)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1707
A fekete ozvegy dologban vitatkoznek. Egy teljesen egeszsegess felnottre elvileg nem letalis a mereg (a pok eleve nem hasznal sokat). Ettol fuggetlenul persze a fraszt hozzak ram, ha csak rajuk gondolok.
A fekete ozvegynek es haverjainak azert kell ilyen eros mereg, mert altalaban predaszegeny kornyezetben elnek; eppen ezert, ha megis feltunik egy, akkor mindenkepp le kell teriteniuk. (A kupcsigak is ezert rendelkeznek pl lorugas-szeruen eros mereggel. Nem egy fajuk pl. veszelyes az emberre is -egy csaladjuk ugyanis csiga letere halakra vadaszik.)
A fekete ozvegy raadasul nem fordul elo lakasban/hazban. Inkabb a haz korul veszelyes; errefele egy ismerosom mondta, hogy az istallojukban kell esznel lenni, amikor vodrokhoz, szerszamokhoz, hasonlokhoz nyul az ember, ahol halot szohet. Egy masik ismerosom apjat tuzifa-hasogatas kozben marta meg egy.
A hegeduhatu pok viszont sajna tenyleg elofordul ruhazatban, cipokben, stb.
Madarpokok kozott is vannak veszelyes merguek, de egyik sem halalos.
Előzmény: Blaze of Glory2 (1706)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1706

Fekete özvegy: a nőstény bárkit kivégezhet, kortól, nemtől, testsúlytól függetlenül. Marha erős mérge van, és nagyon sok (valójában nem igazán tudják, minek neki ekkora arzenál) Az a baj vele, hogy szeret az ember közelébe menni, bemászni cipőbe, ruhába, ágyneműbe - néha repgépen elvisznek egyet-egyet a világ másik pontjára.

Brazil vándorpókról hallottam, azt tartják az egyik legmérgezőbbnek (nemtom, hogy van ez - a méregerősség mellett ugyanis az adag sem mindegy)

Ausztráliai tölcsérhálós pók - fekete és nagyon könnyen fel lehet idegesíteni - barátkozás nem ajánlott, szintén R.I.P.

Van még egy ausztrál pók, ami nagyon hasonlít alakra és méretre a fek. özvegyhez (nevét nemtom) úgy emlékszem, fekete alapon a potroha vörösen sávozott.

Ezek mind nagyok, az apró pókokról általában sikeresen elhitetik a közvéleménnyel, hogy veszélyesek. Kivétel tán a fekete özvegy, ami elég pici is lehet, és már ölni tud (kifejletten ált. borsónyi a nőstény potroha, de láttam már 65mm-es lábterpesztésűt is, az kb. akkora, mint a lent belinkelt szongáriai) Van péel az olaszo.-i tarantella, amit valahogy felkaptak, de tudtommal nem okozott még sem halálesetet, sem mérgezést.

Egy kivétel van tán a pici pókoknál, a kara-kurtnak nevezett állatság, ami (ahogy rémlik) Örményországban szedegeti a birkákat-teheneket-embereket. Igazságtartalmát nem tudom, de nem is vágyom nagyon ellenőrizni.

 

A madárpókoknak annyira erős mérgük (általánosságban) nincsen, mint a fentieknek, viszont nagyok, amivel együtt jár a nagy adag. (Ők inkább mechanikusan pusztítják el a zsákmányt, a földhöz szögezik őket - emiatt a csáprágóik sem úgy nyílnak, mint a többi póké)

A szongáriai, ami lentebb a kezemben pihen, ezekhez képest röhej.

Előzmény: Brutalis Harmonia (1705)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1705
A fekete ozvegy csak idosek es fiatalok esetben okozhat halalt (vagy tobbszoros marasnal, allergianal).
A hegeduhatu marasa baromi fajdalmas, szoveti nekrozist okoz, de ez is csak ritkan eletveszelyes. Mondom en. Ugy be vagyok gazolva mindkettotol jelenleg, hogy csak na.

Ausztraliaban elnek eletveszelyes dogok. Raadasul aggresszivak is. Sydney kertvarosaiban, pl. (Hulye egy hely Ausztralia. Annyi mergezo dogot, mint ott van, sehol nem latni.)
Meg a brazil bananpok (bocs, de magyar, latin neveket nem tudok), ami neha atjut az USAba, ugyancsak eletveszelyes tud lenni.
Előzmény: RealJackal (1702)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.09 0 0 1704

Érdekes... valahol megláttam leírva a szongáriai cselőpók nevét és rögtön a kis kátránycsomó jutott eszembe. :-)

Mondjuk nekem szerencsém volt, mert nem sikerült egyet se...

 

Előzmény: RealJackal (1688)
fokhagymabors Creative Commons License 2006.09.04 0 0 1703

emmár döfi!

 

(a szónak mindkét értelmében)

Előzmény: szenati (1700)
RealJackal Creative Commons License 2006.09.04 0 0 1702

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy melyek azok a pókfajták, amelyek halált okozhatnak? Lapozgattam egy kicsit a topicot, de elég sok már benne a hozzászólás, és nem volt türelmem visszalapozni. Amiről én tudok:

 

-Fekete Özvegy

-Barna remete pók (ez egyezik a hegedű pókkal? Valahol Észak Amerika középső részén tanyáznak)

-többet nem tudok, de feltételezem, van még néhány

 

Ami Magyarországon él és veszélyes:

-mérges dajka pók (személyes tapasztalat)

-valaki emlegette a búvárpókot. Ez mit csinál?

 

A válaszokat előre is köszi.

Fish(525 Touring) Creative Commons License 2006.09.04 0 0 1701

Üdv all!

 

pont egy ilyen rohangál a két ablak közt most nálunk itt az irodámba!:-))majd szívgörcsöt kaptam tölle,az biztos én hozzá nem nyúlok,fosok töllük mint állat,ezért tisztelem is őket eszemben nem lenne bántani,jobb töllük minél messzebb!:-))

Előzmény: Bong (1677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!