Keresés

Részletes keresés

Luchiano Creative Commons License 2002.12.13 0 0 898
Az ötlet jó de lőteret én sem tudok
springer440 Creative Commons License 2002.12.13 0 0 897
szal hol is van olyan lőtér, ahol lehet légpuskuzni?
springer440 Creative Commons License 2002.12.13 0 0 896
pedig eléggé nagy rá az esély :)
Előzmény: condriXM (895)
condriXM Creative Commons License 2002.12.13 0 0 895
En benne lennek, csak ne fagyjon a fulem a tusahoz
Előzmény: jurko_e12 (893)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.12 0 0 894
nagyondurvan behaltunk....
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 893
NA....csak hogy be ne haljon a forum irok meg egy kicsit...:)))

bar tudom hogy eleg "Frissnek" számítok itt a fórumon de lenne egy ötletem (vagy 6letem)

kinek mi lenne a véleménye arről, valamikor a nem tul távoli jövőben, rendezhetnénk egy kis amatőr versenyt , természetesen egy jől megszervezett, rendezett körülmények között megtartott talalkozóra gondolok, persze ha meg most a telen csinalnank meg a kkor mindeneppen valami fedett lőterre kellene menni (mert odakinn ráfagyunk a fegyverre...) de ha nem olyan surgös senkinek akkor javosolnék egy március-aprilisi, időpontot egy szabadteri helyen , vlami kajalassal egybekotve esetleg...atto fugg hogy hányan lennenk.... szóval ha valakit erdekel szívesen segitenek megszervezni....

udv

en

jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 892
Gvass!

Csaszar!!!!! ezer hála és köszönet...

udv

en

gvass1 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 891
hi Jurko,
be lett csomagolva amugy a kert Kaliber ujsag, imho a heten postazasra kerul.
Előzmény: jurko_e12 (890)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 890
na mind1...azert köszi....hááát pécs az egy kicsit kiesik....vettem egy kaliber magazint...meg megvettem a 2003-as évkönyvet is, abban vannak hirdetesek ráfexem egy kicsit a telefonra...

udv

en

HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.12.10 0 0 889
Az az igazság hogy én Pécsen vettem.
A Konzum áruháztól mész lefelé a parasztelosztó (távolsági buszvégállomás) felé ,baloldalt mint vadász-horgász bolt szerepel (na ez volt a reklám helye :-) )
De Budapesten nem tudok neked segíteni. :-(
Előzmény: jurko_e12 (886)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 888
hi,
bezonyam. Legyengites nelkul a Gamo CF20, Hunter 440, Magnum 3000 mind olyan 20-25 joule magassagaban teljesitenenek.

De persze enynit mifelenk meg veletlenul sem tudhatnak.

Előzmény: condriXM (887)
condriXM Creative Commons License 2002.12.10 0 0 887
Hejha! Akkor ha jol szamoltam 23.345J jon ki. Az mar behorpasztja a betonszunyog mellet is :-)))
Előzmény: gvass1 (882)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 886
Na ez egyra barátibb....elmegyek es megnezem....cime is van a boltnak? esetleg tobb is? van esetleg bolt az Arpadhid kornyékén?
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.12.10 0 0 885
A Kettner boltokban lehet kapni 3900 Ft környékén red dot-ot (AKAH ?)
Legallábis én ott vettem.két üzemmódja van egy erőssebb és egy gyengébb (megvilágítás?).
Bekapcsolva nem jó hagyni mert lemerül az elem( ki gondolná :-) )

Nekem egy fég LP-411-esen (ha jól tudom) van.
Nem tudom ismeri e egyáltalán valaki ezt a cuccot.

Előzmény: jurko_e12 (881)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 884
hi,
a diopter leginkabb versenylegfegyverekre valo, es nem nagyon tudok olyan aftermaket cuccrol, ami a szokasos hobbilegfegyverekre felszerelheto.
(plane olyant, ami itthon kaphato)

Igen, red pointtal jellemzeon kinyujtott kezzel lehet loni.

Előzmény: jurko_e12 (883)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 883
HI!

Gvass!

És a diopterek? azok is csak hobbi célra jók? azok kb mannyibe kerülnek?

eltekintve attól hogy verseny vagy nem verseny...lehet egy redPoint-al kinyujtott kézel lőni, vagy nem? (tehát látok e benne valamit ha kinyujtom a kezem, vagy az mer messze van es ezert "ugy kell vele lőni mint egy puskáva"?)

Üdv

Én

gvass1 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 882
hi,
Egy atlagos 5,5 mm-es diabolo cca. 1 gramm tomegu.
Az ugye 0,001 kg SI-alapegysegben.
(a sebesseg mertekegysege meg m/s)

A red dotokrol: inkabb tobblovetu hobbilegpisztoylra (baromkodni sorosdoboz ellen) idealis, semmint pontloni.
CP99-szereleksin jelenleg meg az importornel sincs...

A Condrix altal berakott peldany 5500 penzbe kerul a GunBoxban.

(Ugyanott van egy uj Walther Lever Action Short 94.900- helyett 87.900-ert.)

Előzmény: condriXM (876)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 881
ja, és még egy igen fontos kérdésem lenne, azek a redpointok, hogy müködnek? egészen pontosan arra gondolok hogy közerről vagy távolről kell belenézni? tehát ha van egy ilyen redPoint egy pisztolyon akkor ugy célzol vele mint egy puskával? tehát egészen közel kell húznod a szemedhez a cuccot vagy ha kinyújtod a kezedet akkor is látod a célt? Versenyen pl használnak ilyesmit? szabad ilyesmit használni versenyen?
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 880
uff ez császár...nekem is kell egy ilyen...vajon hol lehet kapni ezt a cuccot??? vagy hasonlót???A bolt ahol vetted megszünt vagy elköltözött, vag van a cégnek másik boltja valahol???

van az a reklam asszem a kaliber magazinban hogy "legpuskát karácsonyra" ,vagy valami hasonlo..háát nem tudom , lehet hogy én sem "anyáznám" a jézuskát ha hozna nekem egy ilyen célzórendszert....vagy valami hasonlót (komolyabbat....:-)))), ez van , mindenki annak örül(ne) amire vágyik...

condriXM Creative Commons License 2002.12.09 0 0 879
Hi, Igen, igy volt elemmel egyutt, ha jol tevedek Kettner boltban vettem. Az hetszentseg hogy jo mindenfele puskara /Hunterra raprobaltam, passzol a tavcsotarto sinre, es gondolom az szabvany meret/. Sajnos nem emlexem mikor vettem, de olyan '99 kornyeken, azota mar az a fegyverbolt sincs meg :-((
A pisztolyomra nem volt jo, mivel azon egyaltalan nincsen tavcsotarto, de itt lathatok a kepek, hogyan is nez ki a dolog:
1. az eredeti iranyzek:





2. az altalam keszittetett tarto felszerelve:





3. a Tasco a helyen:
Előzmény: jurko_e12 (878)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 878
condriXM

Ez igy kompletten 3000HUF volt? de goldolom ezt csak a te pisztolyodra lehet felszerelni nem?, a CP99-het egy ekeg komoly szerelősínt kellne hogy vegyek ami kb 5500-8000 huf- ba kerul...

azzal asinnel ami rajta van ugy latom hogy fel lehetne rakni a legpuskámra (a tavcső helyett a bemarásra) vagy tevednék vagy ez nem is jó puskára csak pisztolyra vagy az mindegy hogy mire rakod...???

Zaku!

Előtem sem ismeretlen az elsütő billentyű elakadásának a hibája se én azt vettem észre hogy ott nem az elsütőbillentyu ragad be hanem a tar akad meg valamiert...ilyenkor --- >kinyit, tar kivesz, betesz, becsuk azután minden ok (akár a windows) a tárazás utáni szánfelhüzási elakadás is ismerős probléma, de ez is a tár miatt van szerintem mivel amikor hátrahúzod a szánt ahhor a tár is fordul(na) egyet de ha az el van akadva akkor a hártahüzás is kb az első harmadnál elakad...csak azt nem tudom hogy ez most a tár hiba vagy piszoly hiba ...de sajna gyanitom hogy a pisztoly hiba mert gondolom valamiert nem kerul tokéletesen a helyére a tár az osszecsukásnál a tár...ha megfigyeled gyakrabban fordul elő ha tárazáskor a pisztolyt nem pont egyenesen tartod az osszecsukás pillanatában, igy gondolom gond leget a tár megvezetésével....de ez persze csak elmélet én igy gondolom...de lehet hogy tevedek....gvass mester,mit szolsz hozzá?

condriXM Creative Commons License 2002.12.09 0 0 877
Upsz: elhejezese=elhelyezese!
Amit kifelejtettem: a sarga csavarhuzo folott latszik egy fenyes valami. Ez egy aluminium tombbol kimaratott tarto, amit a pisztoly nezokejenek helyere kell csavarozni, es erre rogzul a Tasco.
condriXM Creative Commons License 2002.12.09 0 0 876
Hi,
Koszi gvass a formulat, mar csak azt mondja meg valaki, hogy mi a sulya egy 5.5mm-es Gamo Match laposfeju skulonak (SI-ben).
Red dot iranyzekkent nekem egy Tasco "Ez Sight" szolgal, ami lehet hogy gagyi, de 3000 penzert mit var az ember. Viszont meglepoen jo es konnyu vele soros dobozokra loni. Lezert is probaltam, azzal meg a pontagyuaknak sem volt nehez eltalalni 5m-rol egy kolasuveg kupakot. Ehun az excajg:





Itt meg az elhejezese a gyari doboz altalam kivajt szivacsaban:





/Bocsi a modemesektol/
Zaku Creative Commons License 2002.12.09 0 0 875
Hali !

Jólvan na ! Ezen a topikon nem mindenki olyan szerencsés, hogy zsákszámra próbálhatja ki az éles pisztolyokat. P99-et csak képen láttam, nemhogy löttem volna vele. Látszólag ugyan úgy néz ki, mint a CP99, (inkább fordítva) azért gondoltam ...
(Igaz azért gondolkodhattam is volna, mielött hülyeséget leírok :))
Üdv Gábor

Előzmény: gvass1 (871)
Zaku Creative Commons License 2002.12.09 0 0 874
Hali !

Augusztus óta van meg a CP99. Azóta ellövöldöztünk vele 1000 - 1500 golóbist. Összegzett benyomásaim jók. (Mielött Gvass prof lecseszne, egyéb jó típussal, pl. Makarov élöben még nem találkoztam) Élethü, van súlya, nekem eztétikailag is tetszik. Hátránya talán, hogy a (szerintem aluminium) tárak hajlamosak kopásra, nem mindegy, milyen lövedéket használok, mert kiesnek. Nálam nev vált be pl. a Gamo Magnum, Gamo Match Pro. Sokáig Gamo Match-ot használtam, igen jók is voltak, de legutóbb egyszerre vettem 5 dobozzal, és ezek valami ritka szar széria. Sorjásak, mérethibásak. (A tárnál ez rögtön elöjön) Újabban a magyar KG&KG CÉLLÖVÖ fajtát használom. Ez ólomból van (?). Méretszórása jó, valamivel olcsóbb is mint a Gamo. Persze lehet, hogy csak jó szériát fogtam ki belöle. Másik problematikus része a CP99-nek, hogy ha nem tartom rendesen karban, akadozik az elsütöbillentyü. Revolverezésnél nem ugrik teljesen elöre. 200-300 lövésenként szán elsö része levesz, kitöröl, Ballisztoil spray-vel befúj, majd megy mint állat. Nálam nagyon bevált, szeretem. Két nagyobbik lányom (14,12) szintén. Náluk az új tár behelyezése utáni elsö felhúzás szokott gondot okozni. (Ök eddig SA-ban löttek)
Ennyi.

Üdv Gábor

Előzmény: jurko_e12 (869)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 873
Gvass!

Meg valami megrendeltem emailen a kaliber magazin egy regebbi szamat, mega legfegyferes kulonszámot, meg fogom en ezt igy kapni? mi a tapasztalat? es ha igen akkor mennyi idő?

jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 872
hi Gvass Mester!

akkor a lezerrel a gamo PT80 ugy 45 korul lehet ugye?? szerinted kb mekkora az az összeg amiert erdemel lenne megvenni kint szlovakiaban azt a cuccot?

neked mi a velemenyed ezekről a célzőrendszerekről? lgpuskára szoktak tenni derpointot, vagy dioptert, vagy ilyesmit es ha igen pl a diopter milyen árban van?

a másik, azt a szerelősínt nem tudod veletlen (vagy nem tudja valaki veletlen?) hogy hol lehet emrei áron kapni, ez elég irreálisan hanhzik hogy drágább mint maga a redpoint....

Zaku!
megneztem a www.umarex.de-ne amit mondtal az ott egy Top Point-al van szerelve, frankónak láccik de 100 euro csak a celzó cucc....
(155 euro a CP99 nikkeles és 255 euro a Top pointal szerelt (sima fekete))

gvass1 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 871
hi,
persze, biztos jo lenne egy muanyag szereleksin egy eles pisztoylra:-)) Ugy leszakadna, hogy nyoma sem maradna az elso lovesnel...
Előzmény: Zaku (868)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 870
hi,
a PT80 ara (lezer nelkul) nalunk olyan 25-28 ezer kozt szokott lenni.

IMHo rateszel egy tizest, es veszel egy Makarovot, vagy CP99-et sokkal jobban jarsz.

A lezer egyebkent kb. 60-80%-ot dob az aron...

MAS:
A szen-dioxid leven realis gaz igencsak erzekeny a homersekletre.

Előzmény: jurko_e12 (864)
jurko_e12 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 869
zaku!

az császár...egyiránt te hogy vagy megelégedve a CP99-el? és milyen lövedéket használsz hozzá?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!