Keresés

Részletes keresés

emgergo Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31459

"Jön valaki "normális" tempóban túrázni?"

50%.

Vagy Téli TT, vagy a Börzsöny. De ez csak szombat este derül majd ki.

Előzmény: Güsziológus (31440)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31458
HOLNAP SZOMBAT! MENJETEK TÚRÁZNI!

Így van, aki ráér, jöjjön holnap a Keletibe, pattanjon fel a Rákóczira, de Kál-Kápolnán az átszálláskor ezúttal ne a Mátra felé vegye az irányt! Kaptam még egy kis adalékot Somodi Maritól az emilcímemre, be is másolom, ami közérdekű:

"(...) a regisztráció után rögtön lehet indulni az Erőmű elkerülésével.
Térkép, útvonalleírás van.

Az Erőműbe együtt indulunk regisztráció után.
Az Erőműben szakvezetés és vasuti turizmus fórum lesz.
Még itt is két választás van,
1. megnézi az erőművet, és az Erőműhídon keresztül folytatja a túrát.
2. részt vesz a vasúti fórumon, kb 11-ig tart.
elvileg még így is elérheti a kUnhegyesről 5 után induló vonatot.
Mobilom: 06-30-646-8399
Akkor holnap a Tiszahídnál.
Üdv.
Mari"

Előzmény: lükepék (31450)
hallgatoozoo Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31457

Mindenkinek aki hozzá szólt!
/új topik-téma/

Na átnéztem egy „százas csomagot” (az előzőt=)), és a következőre bukkantam:

- emgergo 31260

és kész. Ennyi volt az összes, amit közérdekűt találtam a topikban (meg talán kettő beszámoló)

> Lehet hogy csak rosszul gondolom, és egy fórumnak egyáltalán nem (fontos) célja hogy „megfelelően” informatív legyen. (?)
De különben - Mivel a fórumnak nincsen témák illetve hozzászólások szerinti rendezője (vagy hogy jobban értsétek: „sorbarendezője”), - és az Indexnek ugye nincsen-, ezért enélkül ez a topik ((bár-persze nyilván nemcsakez)) nem több, mint 100 és 100 ember keresztbe-válaszolgatása. (azaz valami „csetszerűség”, ha miden igaz így nevezik :-P) – bocs ha a nyers kritikám esetleg mellbe vágna néhányotokat, de hát én ezt így gondolom –nnna.

És mivel a topikban (egyenlőre legalábbis úgy tűnik) nem merült fel egy „használható-informatív” másik fórum létrehozásának igénye – hát azt mondom üsse kavics! /úgyse én vagyok az, aki a legtöbbet olvasok(nék)/

hallga
(akinek csak vannak Ötletei)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31387)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31456
"Az egyetlen változás az eddigi túrákhoz képest, hogy a cél a királyréti Sportcentrum helyett az Oktató Központban lesz (a királyréti buszmegállótól 100 méterre a parkoló felé).

Indítás 2004. február 7.-én 18 órakor a Börzsönyi főalapponttól, szintidő 15 óra. A teljes táv 46 km, szintkülönbség 2400 m."

Ez így elég érdekesen hangzik. Mivel az útvonal (ami a kiírás szerint ugyebár változatlan) a P jelzésen vezet be Nagy-Hideg-hegy felől Királyrétre, így a táv szvsz legalább 1 km-rel rövidebb. (Eredetileg 45,8 km volt, akkor most kb. 44,8 km, és a szint is bizonyára kevesebb lesz, kb. 2390 m!)
Mondjuk a rajtot is meg kell valahogy közelíteni, és a céltól is kell még menni kb. 300 m-t a buszfordulóig, vagy 400 m-t a kisvasútig, ami télen is közlekedik (bár ez eddig is így volt).

Előzmény: larzen (31292)
Franken Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31455
Max. A4-ig kihajtogatva, egy dossziéba lefűzve elég sok elfér (nem baj, ha csak az alján van, gondolj bele, hogy az Andezit füzete is csak A5-re hajtható ki; vmelyik meg kilóg belőle, pl. a a a Gerecse). Valaki ide teszi az okleveleit is. Az oklevél méretváltozások miatt találtam ki a külön rendszert.
Előzmény: lükepék (31415)
vulpes Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31454
Várom, még nem ért ide...
Előzmény: -thewy- (31453)
-thewy- Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31453
vulpes, mail ment... (ez így olcsóbb :)) )
Franken Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31452
NAGYBETŰKKEL ÍROM, HOGY KIEMELKEDJEN A TÖBBI KÖZÜL.

A TTT KIAD EGY DÍJAT, MELYNEK CÍME: "HAZAI LEGJOBB TT." MINDÉG AZ ELŐZŐ ÉVESET KÉSZÍTJÜK EL AZ ADOTT TAVASZON.

ANNYIT KELL CSAK TENNETEK, HOGY SORBA LEÍRJÁTOK, 1-TŐL SOKIG, HOGY MELYIK VOLT A LEGJOBB, MELYIK A KEVÉSBÉ LEGJOBB, STB, EGÉSZEN AZ UTOLSÓIG. (AZ UTOLSÓ SOHA NEM AZT JELENTI, HOGY AZ RETTENETESEN ROSSZ VOLT, HANEM VOLT ATTÓL JOBB IS; EZÉRT ADJUK KÖZRE AZ ELSŐ 10-20 HELYEZETTET). AZONOS HELYEZÉSEK IS LEHETNEK, EZT KÜLÖN KÉRJÜK JELÖLNI. AMI FONTOS, HOGY MINDEN OLYAN TÚRÁTOK KERÜLJÖN FEL A LISTÁRA, AMIT A TÚRA RENDEZÉSÉNEK IDŐPONTJÁBAN ÉS NEM RENDEZŐKÉNT TELJESÍTETTETEK.

AZTÁN MÁR KÜLDHETITEK IS. VAGY AZ ADATAIMNÁL MEGADOTT E-MAIL CÍMRE, EZ A MUNKAHELYI, VAGY AZ OTTHONIRA, AMI A KÖVETKEZŐ: m.p.n@freemail.hu

Köszönöm az újabb három listát, már csak, több mint 92-őt várok a topicosoktól.

Előzmény: zsolt.gyarmati (31397)
Optika Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31451
"Azokkal a kitűzőkkel mit csinálsz amelyikhez nem járt oklevél. Igaz ma már kevés ilyen van de az én kitűzőimnek durván a fele ilyen."

Jogos kérdés. Még csak pár darab van és csak úgy ott heverésznek a polcon, de ilyenek lesznek a jelvényszerző mozgalmak díjazásai is. Majd oklevél méretű kartonlapra többet feltűzök, odaírom micsoda és a dátumot.
Tudom, hogy 1 év múlva kinövöm a helyet, de most ez van.

Előzmény: Törölt nick (31362)
lükepék Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31450
Csatlakozom!!!
mindenki ismeri már álláspontotokat, mindenki kellőképp elmélyült benne tegnap, megfontolta negyedóra alatt és elfelejtett 3 mp alatt...

HOLNAP SZOMBAT! MENJETEK TÚRÁZNI! ÉS HÉTFŐN BESZÁMOLÓT KÉRÜNK! mármint holnap biztos dolgoztok.. szóval akkor VASÁRNAP!

Előzmény: Cam Mogó (31442)
Optika Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31449
Köszi. Igyexem.
Előzmény: Güsziológus (31447)
Optika Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31448
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Sver! VM minden prózai költeményének minden mondata, azon belül minden szó annyira de annyira a helyén van, hogy nem csak a résztvevőnek adja vissza pontosan a hangulatot. Van mindig néhány utalás, amit csak a szituáció és helyszín ismerete magyaráz (pl. itt a Hosszúerdő-hegybe tényleg belemartak és magára hagyták), de ez lejön a többi beszámolóból. Pl. ma az én együgyű mondatszerkezeteimből.

Most, hogy a beszámolókat időrendben visszafelé katalogizálom, rendkívül jól szórakozom, hogy kitaláljam - így konkrét címek nélkül -, melyik műve, melyik túrától írodott. :-)

Előzmény: sver (31431)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31447
Már akartam írni, hogy jobbulást.

Nekem jó a 7:00, sőt, egyenesen ezt preferálom. A Battyány tértől megyek, bár az is lehet, hogy a 6-os villamost elkapom és a Keleti Károly utcánál szállok fel. A végállomás bizalomgerjesztőbbnek tűnik, bár kora reggel nem hiszem, hogy sokan lesznek.

Viszek távcsövet. Belenézhetsz:o)))))

Előzmény: Optika (31445)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31446
"A Kinizsi Téli teljesítménytúrát hagyományosan minden évben más útvonalon rendezik!
És a félreértések elkerülése végett (elsőbálozók) ez a ttúra a "jellem próbája", nincsenek ellenőrzőpontok!"

... de a rendezők a résztvevők haladását figyelemmel kísérik (autóból figyelik).

Ja, azok számára, akik még nem, vagy rosszul tudják:

A TÚRA JANUÁR 11-ÉN, VASÁRNAP LESZ!!!

Előzmény: Joeyline (31360)
Optika Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31445
Előnyben szoktuk részesíteni a rajtnyitáskori indulást. Remélem felépülök addig.
Előzmény: Törölt nick (31444)
phe Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31443
"Ha többeket érdekel, leírom majd, mit gondolok a hazaszeretetről, ha nem, valószínűleg akkor is."

Leírhatod, biztos fogja néhány embert érdekelni, de semmiképp ne itt. Találni kell hozzá egy megfelelő témájú topikot, ha nincs, nyitni kell. Az érdeklődők a nicknevedet követve meg fogják találni, ettől ne tarts. (Csak azért írom ezeket, mert tudom, hogy új vagy itt.)

Előzmény: Csóványos (31438)
Cam Mogó Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31442
Kedves Zoli! Hagyd már rá SK-ra!
Kedves SK! Hagyd már rá Zolira!
Mindketten ragaszkodtok az utolsó szó jogához?
Vagy mit akartok tisztára mosni itt a nagy nyilvánosság előtt?
Én szívesebben hallgatnék meg Zolitól néhány leírást, legemlékezetesebb túrákról, legszebb helyekről, legzordabb időjárásról, meg ilyenekről, mivel ő tapasztalat dolgában jóval fölöttünk áll.
Előzmény: Csóványos (31438)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31441
"Nálam csak a kitűzők vannak extra becsben..."

...és a jelvények?
...és a martfűi túrák, vagy pl. az Érchegységi 100(díjazása)???

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31391)
Güsziológus Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31440
Derűre újra ború.

Már azt hittem vége, de nem.
Szépen kérem, hagyjátok abba!

Okos enged, szamár szenved.

Túratársat keresni néztem be, meg aztán Optika beszámolója (na és VadMalacé) után azt hittem, vége. De nem.

Jön valaki "normális" tempóban túrázni?
Solymáron pihenő egy kocsmában, Nagykovácsiban felfedezném a rétesboltot.
Elnézést a futóktól, neki más tempó a normális. Az én célom csak annyi, hogy szintidőn belül érjek be.

vulpes Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31439
Egyáltalán mikor akarsz indulni?

Thewy, neked is szól a kérdés!

Előzmény: zsolt.gyarmati (31433)
Csóványos Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31438
Kedves Sánta Kutya!
Tudod, hogy nagyon sok hibám van.
Azért , hogy kétszer ne örülj. Én tulajdonképpen Téged hasonlítottalak Novák tanárúrhoz, ebből nem következik, hogy magamat a Liszkay-hoz /lehet, hogy más a neve/. Ez a fószer ugyanis tökhülye volt - láttasa filmet? -
én tööbször si. A lényeg, hogy nulla tudásal megbukattták az érettségin és bosszúból verte meg. Ez gonosz dolog. nagyon. Leveled alapján Téged próbáltalak dícsérni, ez nem jött be, de nem baj. Egy rókáról elég csak egy bőrt lenyúzni, persze az életben lehet, hogy van több is.
Mivel az élet csak ritkán ilyen bonyolult, egykét példa nehéz esetekre.
-Nem azt írtam, hogy azért nem kérek bocsánatot, mert nem szeretlek, hanem mert utálok bocsánatot kérni. Van más ok is, de nem akarok vitát gerjeszteni. Ez a leveled már durvább azért. Természetesen nem bánok úgy Veled, mint bizonyos grófnő az agarával. Nem tartom magam úriembernek, ezért párbajképes sem vagyok. Most folytatódik onnan. hogy egykét példe nehéz esetre.
- Tömött buszon erős fiatalember ül, mellette áll egy öregember (sajnos a férfiak rozogábabk a nőknél, mégis ritkábban kapnak helyet) A srác nem adja át a helyét. Valaki durván rászól, erre kiderül, hogy nagyon magas láza van. Kellemetlen, de azért nem teheti meg az ember, hogy nem szól, mert ezt előre nem lehet tudni.
- Túrázó eldobja a sörösdobozt - lehet, hogy annyira kimerült, hogy nincs magánál - előre nem tudható, persze, hogy rászólsz.
Mivel kaptam kellemes üzeneteket is, lehet, hogy folytatom, de az az igazság, hogy nem vegyok elég rutinos, Előző levelemet is Borcsi keresztanyjánál írtam, nehezemre esett a belépés. Ráadásul túlléptem a félórát, lemerevedett a háló ezért megírtam Word-ben újra, a végén kiderült, hogy az első változat mégis elment.
Ha többeket érdekel, leírom majd, mit gondolok a hazaszeretetről, ha nem, valószínűleg akkor is.
üdv.

Nagy Zoltán

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31417)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31437
"...haladunk a Fekete-fej felé. Útközben rátérünk a P- jelzésre, majd a kisp.. szóval az útvonalrövidítők rétjén vágunk át. T-túrákon tiltott területen járunk. Nagyon szép hely, nem is értem miért ragaszkodik a jelzés távvezetékoszlopok lábaihoz, melegben gőzölgő betonúthoz és csapzott akácerdőhöz."

Őszintén szólva magam sem értem, miért írja le a jelzés azt a vargabetűt? Most én is nagyon élveztem a kötetlen útvonal előnyeit, én legalább évente 1x megfordulok a "tiltott területen".
Szvsz ugyanez a véleményem a P jelzés Pilisszántót elkerülő szakaszáról... (ne engem kövezzetek meg, amiért arra vezet a jelzés :o)

Előzmény: Optika (31425)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31436
"Most komolyan elgondolkoztam rajta, nem kellene-e egy Házavató Túrát tartani... "

Tegnap kitaláltam egy új túramozgalmat, amit majd egy teljesítménytúrával lehetne felavatni! Ha Te is úgy gondolod, a kettőt esetleg kombinálhatnánk...
(A részleteket majd személyesen, vagy mailben!)

Előzmény: Sopánka (31398)
Cam Mogó Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31435
Juhhé, ez a nap más sokkal jobban teccik mint az előzők!!!
Optika, ebben Te is "hibás" vagy :)))
Előzmény: Optika (31425)
lükepék Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31434
most elpirultam, de nem teljesen értem..
Mi?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (31424)
zsolt.gyarmati Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31433
GYereee!

Látod, thewy is hiv!

Előzmény: vulpes (31427)
Tibet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31432
Sver !

Tegnap írtad, hogy jöhetnek a farkasok... Szerencsére kevés van belőlük :-) Legalábbis a Bükkben nem voltak, még éjszaka sem :-)

Tibet

sver Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31431
Jellempróba! Az finom lesz, úgyis nagy jellemnek tartom magam. :-)))

(más hozzászólásokhoz)
Optika! A beszámolód ismét fenomenális!!!

VadMalac! Lehet, hogy bennem van a hiba, de nem értek mindent a beszámolóidban. :-) Sőt a sok finom utalás, metafora, vagy mi a csoda jelentős részét egyáltalán nem értem. Egyszer, ha összefutunk (úgy értem, hogy Te futsz, én gyaloglok, és a kedvemért kicsit lassítasz), majd kikérdezlek, hogyan születnek ezek a "mély" (tényleg ez a legjobb jelző) beszámolók.

Üdv mindenkinek!!! sver

Előzmény: Joeyline (31360)
ujfiu Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31430
Sziasztok,
kicsit megkésve...

2003-as összesítés

Az év a tervezetthez képest gyengén sikerült, de cserébe eljutottam olyan helyekre, amire nem is számítottam. A jövő év még gyengébb lesz.

Összes gyalogos táv: 1202,655 km
Ebből 3km/h-val gyephavasi túrán: kb. 180 km
Ebből következően gyephavasi túrák összes kalauzideje: 60 óra
Összes gyalogos szint: 41358 m
Összes kerékpáros táv: 139 km
Összes kerékpáros szint: 1500 m

Részletek:
Teljesítménytúrák: 11 (BUÉK - Gyermekvasút, Pro Patria)
Ebből feladott: 1 (Börzsöny Éjszakai)
Átnevezés: 0
Táv: 521,855 km
Szint: 17493 m

Egyéni gyalogos túrák:
Magyarország: 2 (a túraévem kerete is egyben), Németország: 10
Táv: 459,4 km
Szint: 13855 m

Gyephavasi túrák:
Németország: 3, Ausztria: 2
Kalauzidő: 60 óra
Szint: 9210 m

OKT szakaszbejárás:
Táv: 41,4 km
Szint: 800 m

Kerékpáros túra:
Németország: 2, ebből 1 gyephavasi túrával kombinált
Táv: 139 km
Szint: 1500 m

Legek:
Legkedvesebb rendezés: BHTCs
"Leglaposabb" (szintben): Csavargás a megyeszélen
Legnagyobb szívás: Börzsöny Éjszakai
Legrosszabb hangulat: Márciusi Emléktúra
Legegzotikusabb: A Gyermekvasút nyomában (indiai vendég teljesítő)
Legnagyobb kihívás: Pro Patria
Legnagyobb élmény: első magán gyephavasi túra az Alpokban
Legnagyobb csalódás: magán gyephavasi túra a Zugspitzére
Legnagyobb krízis: Palóc40 eléhezés
Legnagyobb megtiszteltetés: a sóbrigád tiszteletbeli tagja lettem
Legjobban sajnálom, hogy kimaradt: Rocky130
Legmerészebb bevállalás: magántúra 75km, 2445m

vulpes Creative Commons License 2004.01.09 0 0 31429
Hát így hogy már te is invitálsz...! Mindenesetre kicsit nehezebb lett a mérleg "menni" serpenyöje. :)
Előzmény: -thewy- (31426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!