Keresés

Részletes keresés

condriXM Creative Commons License 2003.02.09 0 0 1053
Amit en irtam az arrol szol, hogy _nem tudtad hogy 7.5J folott van_ nem pedig azt, hogy a torvenyt nem tudtad :-)
Előzmény: don_kihote (1051)
ak_ Creative Commons License 2003.02.09 0 0 1052
Üdv
Azért annyira nem kell megijedni, mert ha nem nyilvánvaló, hogy te csináltad a mahinációt, amitől 7.5 joule fölé ment a torkolati energia, akkor joggal hivatkozhatsz arra, hogy kereskedelmi forgalomban szabadon vásárolható eszközt vettél és nem várhatják el tőled, hogy meg tud mérni a torkolati energiát. Ezután minden résztvevő számára az okozza a legkevesebb problémát, ha a hatóság megbízást ad a fegyver 7.5J alattira való átalakítására, a számlát meg kifizettetik veled.
don_kihote Creative Commons License 2003.02.09 0 0 1051
Kedves condriXM!
"A törvény nem tudása nem mentesít a büntetés alól!" Sajnálom, de így van. Egyébként régebben a szomszéddal egymás tetőjéről lőttük a galambokat, de jó tíz éve nem vetemedünk ilyesmire az alább vázolt okok miatt. Egyébként mióta fegyvertartásim van a légpukát az udvarra sem vittem ki, nehogy valami kö..ög feljelentsen, mert nem azt mondanák, légpuskáztam, hanem, hogy nagygolyóssal fenyegettem a "demokráciát". Különben Szláviákat használtunk, KB 20-25méterről, szerintem nem kell annál jobb darab.
Előzmény: condriXM (1050)
condriXM Creative Commons License 2003.02.09 0 0 1050
Honnan a nyübôl kellene neked tudni azt, hogy a szabályosan/legálisan vásárolt pusku torkolati energiája 7.49 vagy 7.51 joule?
Előzmény: Hasszan (1049)
Hasszan Creative Commons License 2003.02.08 0 0 1049
En a kertunkben csinaltam egy ~20 meteres lopalyat egy kezdetleges golyofogoval a vegen, amire ra lehet fogni, hogy biztonsagos loveszetet tesz lehetove.
A szomszedoknak van egy idegbeteg kutyajuk, aki minden elesebb zajra azonnal elkezd ugatni, mint a veszedelem. A celloveszet ohatatlanul is zajjal jar, hiszen mind a dugattyu, mind a lovedek becsapodasa intenziv zajforras. Igy ahogy elkezdek gyakorolni/szorakozni, a hulye kutya is razendit, minek kovetkezteben mind en, mind a szomszedok idegesek lesznek.

Ez eddig meg kibirhato lett volna, de hogy-hogy nem egyszercsak beallitott ket kozeg, es elmondtak, hogy a kedves szomszedaim bejelentettek, hogy en a kertemben lofegyverrel valo visszaelest kovetek el. Mondtam nekik, hogy dehogyis, nekem csak egy CF20-asom van, ami minden tekintetben megfelel a magyar jogszabalyoknak. Lehet, hogy erelytelen voltam, de a vege az lett, hogy bevittek a puskat is, meg engem is. A yardon kimertek a torkolati energiat, kiderult, hogy ~7.72J, mely eredmeny alapjan meginditottak ellenem a megfelelo retorzios eljarast.

Na ez valojaban nem tortent meg, csak egy visszatero remalmom.

Előzmény: Dworkyll (1047)
condriXM Creative Commons License 2003.02.08 0 0 1048
Van valami speci szerszam vagy kiprobalt technikaja a rugo kivetelenek? Olajozni kellene a belsejet a hengernek :-) Azt latom, hogy egy keresztcsap tartja a zarodugot, de ha azt kipunnyantom, a rugo biztosan kidonti a falat mogotte. Na meg vissza is kellene valahogy rakni. Utoljara apam meg en szorgoskodtunk vagy fel oran at, mire a szlaviara ra tudtuk csavarintani a kupakot. Ez meg ugye 440-es...
Dworkyll Creative Commons License 2003.02.08 0 0 1047
Most frankón,

mi a realitása annak, hogy ez megtörténik.? Jelenleg van négy csövem amit rendszeresen használok. Full legál, sub7.5 ami kell. Soha senki a büdös életben nem nézte meg hogy mi ez és mit tud, pedig hurcoltam őket kocsi hátsó ülésen és vonaton is, tokban.
Sőt, amikor betörtek hozzám, és két helyszinelő yard morzsolgatta kezét éppen a csúzlijaim fölött, (amiket valszeg a rohadékok elvittek volna, ha nem történik valami) akkor se szóltak a csúzlikról egy kukkot se. Pedig a HW 45 éppen nem látszik túl barátságosnak a 7.5 juole témában.

Van itt valaki akinek lett volna gondja LÉGPUSKA torkolati energiából?

Dwo

Előzmény: don_kihote (1045)
little747 Creative Commons License 2003.02.08 0 0 1046
De előbb gondolom átnyálaznák a katalógusukat.
Előzmény: don_kihote (1045)
don_kihote Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1045
"Fakabáték bekopoghatnak és mérhetnek egyet a torkolatimon?"
Bizony-bizony!:(((
Nem otthon mérnek, hanem a jardon.

Előzmény: Dworkyll (1043)
Luchiano Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1044
Springer440 említette, hogy a HW90-nek gázrúgójavan. Tudnátok néhány szót szólni erről. A léyege az mint a lövegeknél a léghelyretolónak?:)
Esetleg more info anywhere.

Üdv

Dworkyll Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1043
Dear Mr. Secretary,

a PCP-t még nem is emlegettem. A pneuval arra a konstrukcióra gondoltam, amikor a lövés előtt egylövésnyi ájert passzírozol össze, és a lövéskor csak egy szelepet nyitsz. Puska: walther lgr, pisztoly Gamo PR45, Compact.

GVass doki,

azt értem, hogy ha netán visszaélnék jól határőreink bizalmával, és kabát alatt becsoszognék mondjuk egy FX2000-el, aminek ugye állítható a torkolatija, és én becsszóra 7.5 alatt használnám, akkor KI ellenőrizhet és milyen alapon? BKV és parkolóőr gondolom nem. Mint mondtam elmiletileg magánterületen használnám. Fakabáték bekopoghatnak és mérhetnek egyet a torkolatimon?

Dwo

Előzmény: springer440 (1034)
Funk Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1042
Sajnos csak egyre fogja futni,ha a csládi kasszából apránként sikerül kisíbolni.Jó hétvégét mindenkinek!

Funk

Előzmény: springer440 (1041)
springer440 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1041
Dear Funk!

a targetben még nem jártam, de ahogy látom, el kellene oda látogatnom egyszer. a HW-90 elírás volt. valszeg a gázrugója miatt van kitiltva demokratikus kis hazánkból. viszont ez az összes pusku igen komoly műszer, simán megérdemel egy jó kis távcsövet mindegyik. persze ez az én véleményem, meg hát nem is vagyok valami sasszem :(
én a helyedben vennék 1db HW-80-t, 1db HW-97-et. már, ha rám szakadna a nemzeti bank ugye. nem lehetsz könnyű helyzetben.

csé: springer

Előzmény: Funk (1040)
Funk Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1040
A Targetban múlt héten (Kén u.)HW80 77000-,HW77 82000-,HW 97 94000- pénz volt.Az első kettő között nem túl nagy az ár különbség,viszont a 97-en nincs irányzék,csak távcsővel használható,ami + zseton.HW 90-es állítólag nem hozható be Mo.-ra.

Üdv:Funk

Előzmény: springer440 (1039)
springer440 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1039
HW-97 volt a kezemben na!
Előzmény: springer440 (1037)
springer440 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1038
Funk!

van még infó mindkét puskuról:

www.straightshooters.com

csé: springer

Előzmény: Funk (1035)
springer440 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1037
Dear Funk!

sajnos HW-ügyben nincsenek személyes tapasztalataim. egyelőre ;) de biztosan vannak itt a topikban olyanok, akiknek már volt alkalmuk kipróbálni az általad említett típusokat. tény, hogy ha távcsővel szeretnéd használni a csúzlit, az alsókar-fix cső páros megóvhat néhány kellemetlen meglepetéstől. a csőtörősöknek tud olyan nyavalyájuk lenni, hogy a cső a sűrítőkamrával szőget zár be (lóg, vagy éppen felfelé meredezik a cső) ilyenkor speciális állítható szerelék kell a távcsőhöz, vagy gyártatsz egyet magadnak. alsókarosnál ilyen problema nincsen. egyéb iránt szerintem talaj mindegy, hogy alsókaros, vagy csőtörős a cucc. esetleg még egy problema lehet szerintem, mégpedig az ár. egy HW-80 már 80 pízért kapható, viszont, ha jól emléxem egy HW-77 120 körül van. egyszer volt már a kezemben egy HW-90 is. hibátlan darab!

csé: springer

Előzmény: Funk (1035)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1036
hi,
altalanos szabalyok szerint: ha egy EU-tag egy masik EU-tag orszagban ker enegdelyt, akkor az ottani tv. alapjan torteno jogosultsag stb. igazolasa mellett a honossag szerint ileltekes orszag hatosagit is bevonjak es csak az o egyetertesukkel vehetsz enegdelykoteles fegyvert.

A magyar joggyakorlatot figyelembe veve tehat ennek eselye egy nagy budos nulla.

Az, hogy egyes orszagokban szabadon tarthato fegyvert - mely itt esetleg enegdelykoteles konyneden be tudsz hozni, az nem vitatott (de uyganigy tudsz venni jugoban egy hangtompitos skorpiot is konnyeden), de a buntetojogi kovetkezmenyeit ennek a magyar BTK alapjan kell vallalnod.

Előzmény: Dworkyll (1032)
Funk Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1035
Tehát jól értem,ha mindkettő HW egyformán tetszik,akkor inkább at alsókarosat?

Funk

Előzmény: springer440 (1034)
springer440 Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1034
Dear Mr President!

én, mint igazi falbontó club fan ezeket az állításaidat azért cáfolnám, az alábbiak miatt:

1. oldalkaros légpuskáim száma: 2 (1db. IZS-61, 1db DIANA 48) csőtörős puskuim száma ellenben csak 1db (GAMO HUNTER)

2. ha tehetném PCP puskuim száma is jelentős lenne, de három tuti. (1db. AA S-410E, 1db FX TARANTULA, 1db. CAREER ULTRA 9mm)

tehát a falbontó club is szeretne ám pneut, csak hát nem teheti :(( de eljő még a hajnal...

csé: springer

Előzmény: Dworkyll (1033)
Dworkyll Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1033
Funk,

alsókar a tuti, oldalkar a még tutibb :-)) SZvsz a pneu meg a legtutibb, de a "falbontóklub" ezt vitatja :-))))

Dwo

Előzmény: Funk (1031)
Dworkyll Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1032
GVass doki,

írod: "A nemeteknel az ilyen majdnem eles floberteket minden indoklas nelkul gyakorlatilag regisztracio-szintu enegdelyezessel veheted meg"

Ez hogy néz ki összekombinálva az EU-val? Csak német állampolgárok kaphatnak, vagy kaphatnak más EU/nonEU pógárok is?

Tényleg, a jogharmonizáció egy dolog, de ha a termékek szabad áramlása felől közelítünk (nincs vizsgálat a határátlépéskor) akkor mi az akadálya, hogy egy "szigurúan ellenőrzött (sub7.5J) polgár egy libárálisabb helyen vásároljon?

Hol ellenőrizhetnek és ki egy polgárt, akinek van valamilyen "lövedék-köpködője?" (Feltéve hogy nem lő bele senkibe és semmibe, továbbá nem lengeti nyílvános helyen, hanem csak magánterületen használja)

Ez utóbbi kérdésre érdekelne a hatályos magyar gyakorlat, meg a perspektívája.

Előre is háláskösz,

Dwo

Előzmény: gvass1 (1029)
Funk Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1031
Köszönöm válaszod,de még mindig hezitálok az alsókaros HW-k és e között.

Üdv:Funk

Előzmény: gvass1 (1030)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1030
hi,
azt, hogy melyik kaphato eppen itthon, es mennyibe kerul pontosan, azt csak az importor tudja megmondani. Es lehet, hogy egy het mulva mar az sem lesz igaz:-)) Ezekbol a draga cuccokbol nem nagyon van raktarkeszlet.

A HW80-at emlekeim szerint azert neveztem csucskategorianak, mert semmi tobb, mint egy csoletoros legpuska, de szinte minden azzal kapcsolatos igenyt maximalisan kielegit, ha nem is olcsoert.

(A cucc - konkretan ezt tudom - a GunBoxban van a Keletinel 77.900-ert. (5,5 mm))

Előzmény: Funk (1028)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1029
hi,
"Van itt valami olyasmi, hogy eredeti lőfegyverből M20-as kaliberre átalakított pisztolyok, revolverek, de ezekhez hosszan idézi a jogszabályt, amit nem értek.

Ellenben a flóberteket itt tényleg engedélyezéshez (regisztrációhoz )kötik, de gondolom meg is adják."

A nalunk flobertnek nevezett kategoria (7,5 J alatti tuzfegyver) nem ugyanaz a nemeteknel, hanem belefer az is, amit irsz, tehat eles fegyverek csocserevel atalakitasa 7,5 J alattira.

Eezekre ertelemszeruen szigorubb szabalyozas kell, mint egy full spiater, nyitott tuzfalas, atmart toltenyuros Keserure pl.

A nemeteknel az ilyen majdnem eles floberteket minden indoklas nelkul gyakorlatilag regisztracio-szintu enegdelyezessel veheted meg.

Előzmény: gunner1 (1027)
Funk Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1028
Tisztelt GVASS 1 !

Meg tudnád nekem mondani, hogy Weihrauch légpuskából a csőletörőst(HW80) vagy az alsókarost(HW 77)vegyem?HW 90-et lehet nálunk kapni,és ha igen akkor miben különbözik HW 80-tól,illetve kb.:mit kóstál?Valamint a légfegyveres különszámban miért a HW 80-ról szól a cikk mint csúcskategóriáról?A HW 77 minőségileg gyengébb?

Köszönettel:Funk

Előzmény: gvass1 (1025)
gunner1 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1027
Aggyonisten kartácsok.

A Frankonia katalógusban az van a jobb légfegyverekre, hogy engedélyköteles.(erwerbsscheinpflichtig)
pl.a Diana lg52,(v=320m/s)
Diana lg54(v=320 m/s)
vagy a HW 90(v=330m/s
Öröm viszont (nekik)hogy az ún salutwaffen amelyek originál fegyverből lettek átalkítva csakis jelzőpatronra, (Knallpatron)-ra, azokat 18 éven felül szabadon lehet kapni.
van ilyen fegyver Bajkál, duplacsövű Tajga, Bockduplacsövű Tula, Santa -Barbara ismétlőpuska, egy Rossi vesternpuska stb.

Meg vagy 50 féle -fajta riasztófegyver, és számtalan jelzőfény, csillag, rakéta, fütyülő, durrogó, világító, miegyéb kivitelben-amit a risztóból lehet kilőni.

Van itt valami olyasmi, hogy eredeti lőfegyverből M20-as kaliberre átalakított pisztolyok, revolverek, de ezekhez hosszan idézi a jogszabályt, amit nem értek.

Ellenben a flóberteket itt tényleg engedélyezéshez (regisztrációhoz )kötik, de gondolom meg is adják.
Remélem ugyanúgy mint a jobb légfegyverekhez.
Majd egy német ismerősömtől megkérdezem.

Üdv mindenkinek.

Gyrow Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1026
Hahh! :-)

"Akkor nem egyszerubb, ha megveszi itthon a sarki fegyverboltban, es minden hulye csempeszes nelkul bedugja a lukat a dugattyun, vagy visszateszi bele az eredeti rugot???"

Lehet, de:
1. kint valszeg olcsóbb
2. EU-n belül nem kell csempészni
3. nem kell buherálni
4. buherálás = extra pénz = még drágább légcucc

"Mondom, hogy olvasni is kene a topicot, nem csak irni bele."

Ez valami visszafogott sértés, ehh??
Olvasom a topicot, onnét a kafa 5letek :)

Előzmény: gvass1 (1025)
gvass1 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1025
hi,
sot, Sk-ban 7,5 J.

"Ha most külföldön megveszi és behozza (határtól nem kell félni, elvileg...) valaki, akkor mennyire fog érdekelni valakit is, hogy nem legális. Nem hiszem, hogy attól fog tartani az illető, hogy egyszer csak a telke kapujában felbukkan a hatóság és elviszi bemérettetni a légfegyvert."

Okos testverem!
Akkor nem egyszerubb, ha megveszi itthon a sarki fegyverboltban, es minden hulye csempeszes nelkul bedugja a lukat a dugattyun, vagy visszateszi bele az eredeti rugot???

Mondom, hogy olvasni is kene a topicot, nem csak irni bele.

Előzmény: Gyrow (1023)
Gyrow Creative Commons License 2003.02.05 0 0 1024
Francba: Németországban is 7.5J a limit :-(
akkor lehet, hogy máshol sem jobb a helyzet.
Elbuktam, pedig mint 5let Yó volt :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!