Keresés

Részletes keresés

Süsü83 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3397
Szervusz Csaba!

Köszönöm a segítséget! Jók a rajzok. Elmentettem őket.
Ez ma megoldás kisebb teljesítményű rendszerben is működne? Nálam a kazánok 1"-os csővel vannak kötve a 2"-os gyűjtő ágra. Vannak olyan keringetők, amelyek pl 3/4 "-os csőre is köthetők keverő szivattyúként? Ezek a keverőszivattyúk mennyire befolyásolnák a fő szivattyú teljesítményét? Gondolom erre a keverési feladatra elég 50 W alatti teljesítmény is. Az a gond, hogy nálam nagy a szintkülönbség és nem árt ha jó a keringetés.
Előzmény: Csaba110 (3396)
Csaba110 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3396
Szia Süsü834

Nagyobb gázkazánoknál visszakeverő szivattyút szoktunk beépíteni ami rögtön a kazán után van beépítve az előre menő és a visszatérő vezeték közé .Természetesen kisebb teljesítményű mint a főköri szivattyú és kisebb átmérőjű csővel van kötve.
A VIESSMANN honlapján találsz olyan kapcsolási rajzot ahol ez a megoldás van . Tervezési segédletekben a nagy teljesítményű gázkazánoknál Pl:Vitoplex 200.

Remélem tudtam segíteni.

üdv:Csaba
Előzmény: Süsü83 (3394)
Who111 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3395

A keverőszelep mindenhol jól működik.

Itt is.

Előzmény: Süsü83 (3394)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3394
Üdvözlök Mindenkit!

Jelenleg két 55 KW-os gázkazánnal fűtök egy elég nagy rendszert. Az a probléma, hogy a kazánok a nagy rendszer miatt elég lassan érik el az üzemi hőfokot. Ez viszont nem jó a káros kondenzáció miatt sem. Mit tennétek ebben a helyzetben? A teljesítmény adott, nagyobb kazánt nem tudok beépíteni. Gondoltam arra is, hogy ezt a rendszert több egységre bontanám mágnesszelepekkel. Tudom, kényes rendszer nem árt szűrni a vizet. Így nem egyszerre kéne mindent fűteni. Egy másik lehetőség: Keverőszelepek a kazánok elé? Vegyes kazánoknál olvastam már ilyet. Itt mennyire működne?
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3393
Köszönöm a segítséget!
Az ára nekem is soknak tűnik. Sajnos lakatos érzékem az nem sok, ezért max csináltatni tudnék. Amiért lehet, hogy elég sokat kérnének. Kivel érdemes csináltatni? Egy "mezei" lakatos megcsinálja? Ha eljutok odáig, akkor egy maszek készítésű Totya (kb 55 KW) szerű kazánba szeretném beépíteni. Előtte még leszigetelem alaposan a kazánt, mivel a kisiparos nem tett rá semmit. Mivel érdemes szigetelni? Kőzetgyapot jó vastagon megfelel?
Annak nagyon örülnék, ha nem kéne folyton tisztogatni a kazánt. Apropo kevés égéstermék. Mekkora kémény sükséges? Nálunk van egy használaton kívüli 6 téglás kémény (25×25cm?), ami kb 8 m magas lehet. Ez megfelel egy 55 KW-os kazánnak. Gondolom magas, jó huzatú kéményhez elengedhetetlen a pillangószelep (főleg szeles időben). Mekkora szűkítéssel érdemes próbálkozni, akkor, ha szeretném megfogni a meleget?
Előzmény: Luiggi70 (3382)
Vezo228 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3392
Értem most már, köszi mindenkinek.
Előzmény: Luiggi70 (3391)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3391
Végül is semmi extra nem történik csak a gázkazán keresztül folyt meleg víz energia pocséklás .A kémény huzata hűti a hőcserélőjét és ezáltal kimegy a kéményen a meleg.
Előzmény: Vezo228 (3387)
Csaba110 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3390
Szia norris53!


Felkeltette érdeklődésem a szerkentyűd nagyon tetszik és volna pár kérdésem ha nem probléma .
- Az égőfej vezérlését hogy oldottad meg .
- A csiga ami továbbítja a tüzelőanyagot az szakaszosan működik vagy állandóan forog.
-mekkora az átmérője a csigának és milyen hosszú
- működéséről egy pár szót írhatnál és ha van valamilyen rajz vagy bármi amiről meglehetne csinálni azt szívesen venném vagy elküldheted privátban is.
-működne e fa aprítékkal is.
-begyújtás hogyan működik.
Előre is köszi.

Üdv:Csaba
Előzmény: norris53 (3377)
Csaba110 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3389
Szia Scroll-comp!


Én pár éve kipróbáltam hátha megtudom csinálni a vegyes kéményét alumínium spirál kócolt csőből de nem bírta csak egy hónapi és kiégett a vegyes becsatlakozásánál utána kipróbáltam a horganyzott spikó csövet de az se bírt csak egy fűtési idényt most saválló spiko csövem van körülötte üveggyapot és a külső burkolat alu spikócső ez bevált már a ötödik fűtési idényt csinálom vele eddig semmi gond nem volt vele.

Üdv:Csaba
Előzmény: Scroll-comp (3388)
Scroll-comp Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3388
Tisztelt uraim.

Kérdésem lenne.
Egy kéményes gázkazán füstgázának mennyi lehet a max hőfoka.
Mennyi lehet fatüzelésű kazánnak a füstgázának a max hőfoka.

Azért kérdezem, mert szeretném tudni hogy egy szigetelt alu csöves kémény ami eredetileg gázkazánhoz volt kibírnáe a fa tüzelésű kazánt?

Előre is köszönöm.
Vezo228 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3387

Ja, értem, tehát egy "átfolyásos üzemet" akadályozna meg a gáz elé betett visszacsapó szelep, de nem történik semmi extra, ha hagyjuk átfordulni benne a vizet, nem?

 

Előzmény: Luiggi70 (3386)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3386
Nem a gázkazán szivattyúja keringtet pluszba hanem a vegyes kazáné keringteti a gázkazánba,vegyes üzemben ha nincs visszacsapó szelep.
Előzmény: Vezo228 (3385)
Vezo228 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3385

Szia!

A gázkazánban lévő szivattyú honnan kap vezérjelet? Vízhőfok? Én úgy hallom, hogy ezen csak átfolyik a víz, pluszba nem keringet, de aztán bármi lehet.

Előzmény: Luiggi70 (3384)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3384
Szia
az egy visszacsapó szelep szerintem csak fél megoldás lenne,mert a gáz kazánban feleslegesen forgatná a vizet a szivattyú amikor megy a vegyes tüzelésed.Először Én sem tettem be megspórolván azt a 2-3000Ft-ot .
Előzmény: Vezo228 (3383)
Vezo228 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 3383

Szia Csaba!

 

Köszönöm szépen, hogy ennyit foglalkozol a problémámmal! Hálás vagyok érte!

 

Az általad leírtakat megpóbáltam szimulálni úgy, hogy a gázkazán indulásakor a vegyes kazán előremenő ágát lezártam egy odaépített golyóscsappal. Természetesen ez nem üzemelt.

 

Szerintem ez kb egyenértékű egy visszacsapó szeleppel, mivel nem engedi beáramolni a melegvizet a  vegyes kazánba, sem arra a csődarabra, ahová a csőtermosztát került.

(Itt egy kicsit megkeveredtem, mert a vegyes kazán elmenőjében megfordul az áramlás, amikor a gázkazán dolgozik, tehát, ha a gáz dolgozik és mehet a víz tökön-babon, akkor a vegyes előremenő vezetékén kapna melegvizet, ugye? :) )

Ha ez így van, akkor gyakorlatilag elég a vegyes szivattyúja elé egy visszacsapó szelep beépítése. Jól gondolom?

A gáz elé nem akarok tenni, mert azt a készüléket a szobai termpsztát indítja, nem csőtermosztát. A rendszerben tartása talán a beépített tágulási tartálya miatt, a nyomás és hőfokmérő miatt is indokolt, legalábbis nekem :)

 

Szóval, elég volna egyetlen visszacsaó szelep beépítése és "fél-automata" lenne a fűtésem?

 

Köszi, Vezo

Előzmény: Csaba110 (3372)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3382
Szia nekem is van egy kis Badigo kazánban egy saját gyártmányú égőfej.Az amennyiért adják tényleg sok egy kicsit ,ha van egy kis lakatos érzéked jóval olcsóbban el lehet készíteni.A tűztér ajtón keresztül tüzelek vele fűrészporral,szerintem azért javasolják minél lejjebb mert ez több levegővel jár mint egy hagyományos tüzelési mód és a ventilátor sok meleget kényszerít ki a kéményen keresztül .Ezt a kéménycsonk pillangószelepjének a zárásával lehet mérsékelni,pont ma kisérleteztem vele és észrevehetően hamarabb melegítette üzemi hőfokra a vizet.A kazán füstjáratait kb hetente takarítom egy kis seprővel ez szerintem mindent elmondhat az égés tökéletességéről.A kéményen minimális füst látható üzem közben.És persze folyamatos üzemben megy a kazán.
Előzmény: Süsü83 (3381)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3381
Visszaégés: Az elnevezéséből ítélve nem valami kellemes dolog. Mennyire lehet ez a jelenség komoly? Állítólag a gyári berendezések rendelkeznek védelemmel. Pl.: A Zalaszentgróton gyártott készülék oldalán ha jól láttam akkor egy kb. 5l-es vizes tartály van. Nem rég volt szerencsém látni egy berendezést üzem közben. Nos nem túl sok infot tudtak nekem adni, mivel csak néhány hónapja fűtenek vele egy spec kazánban. Ők napraforgó kaszattal fűtenek. Nem tapasztaltak semmi szokatlant.
Apropó spec. kazán. Nekem a berendezés is drágának tűnik. Nem tudom hogy mennyire érdemes erre költeni.
Nekem van egy teljesen új Totya szerű kazánom. Kérdés érdemes-e ezzel összehozni. Azért is kérdezem, mert nálam a kertészet miatt nagy hidegben akár 10 órát is menne folyamatosan. Folyamatos üzemben, ha pl. nem faaprítékkal fűt az ember, akkor jó ha van hamukihordó. De ezzel az opcióval az égető berendezések is rendelkezhetnek.
A másik a füstjáratok tisztasága. Mennyire gyakori az eltömődés jól beállítások esetén?
Előzmény: palko55 (3378)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3380
Szervusz Norris53!

Nagyon jól néz ki a házilag készített apríték égetőd! Nagyon hasonlít a profi berendezésekhez! Erős műszaki vénára vall a kivitelezés. Gondolom október óta kinőtte a gyerekbetegségeit is és azóta jól üzemel. Mennyire lesz tartós a konstrukció? Ez a kérdés már a profi készülékek láttán is felmerült bennem. Azért is mert, nálam a kertészet miatt nagy hidegben akár napi 10 órát is menne folyamatosan. Puding próbája az evés. Drágán venni...gyárit...két-három év után meg kidobni...pazarlás.
A képet nézve a kazán, amivel üzemel az égető egy hagyományos vegyes kazán. A gyártók szerint a legtöbb vegyes kazánnal összehozható az apríték égető. Ez nem rossz. Láttam spec. kazánt üzem közben, szép, meg jó, de ÉR ANNYIVAL TÖBBET???
Nekem is van egy teljesen új Totya szerű kazánom amibe talán érdemes lenne betenni az apríték égetőt. Nekem azt mondta a gyártó (Szany), hogy az égetőt a hamuzó ajtón keresztül érdemes a hatásfok miatt a kazánba tenni.
Milyen hatásfokkal üzemel a tűztér ajtón keresztül a berendezés?
Előzmény: norris53 (3377)
palko55 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3379
Ha valaki készitett már házilag galyapritogépet és tökeletes lett szivessen veném a segitségét. Nem horibilis összegbe gondolkodom, csak amit én meg tudok csinálni. Fontos, hogy be huzo hengeres legyen. kösz.
palko55 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3378
Üdv. Lehet az házi vagy gyári kivitelezésü apritékégetö ha vissza ég mindegy, 3 éve használom a sufniba készitett szerkentyüt, volt már vissza égésem. De szerintem függ a tüzelöanyagtol is az égés gyorsaságátol. Engem a napraforgo ocsu vicelt meg azota keverem forgácsal és apritékkal. Amit Szanyba a Nagy család gyárt szerintem kifogástalan, csak számomra az árával volt bajom.
Előzmény: Süsü83 (3376)
norris53 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3377
Üdv :nektek másképp gondolkodó lényeknek
Nos amit itt feszegetünk igaz csak részben de létező dolgok s mi --legalábbis én a magam módján próbállom olcsóbbá tenni a fűtést
Családi ház amit fűtök egy vegyestüzelésűkazán amire egy magam gyártott
akár pellet tüzelésére is alkalmas szerkenytyűt s október óta ezzel fűttök -a tüzelőanyag a napraforgóaratásakor száritásakor keletkezett tisztitási hulladék
Előzmény: Süsü83 (3376)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3376
Üdvözlök Mindenkit!

Apríték tüzelésű rendszerre szeretnék átállni a közeljövőben. Valamelyik hazai gyártótól szeretnék vásárolni. Mielőtt erre sort kerítenék némi referenciára lenne szükségem (égető berendezés, alkalmas kazán, tüzelőanyag, stb.). Van valakinek gyári berendezése? Szívesen megtekintenék egyet üzem közben is.Olvastam a fórumon, hogy sokan barkácsolnak maguknak. Gondolom az is működik, de biztonságosabb lehet a gyári...
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.28 0 0 3375
Mindig elfelejtem, hogy nekem egy keringetőszivattyú van a gáz- és vegyes kazánhoz... valamint a bojlerhez. Dolgozom az automatizáláson. A vegyestüzelésűre most raktam merülő termosztátot, plusz van egy szobatermosztát, a bojler EISA, áram lekapcsolva róla. Radiátorokat fűtök, nincs puffertartály, max a bojler. Ezt kellene összehangolni, jelenleg kézi szeleppel állok át a kazánok között.
Előzmény: kod1111 (3374)
kod1111 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3374
Két visszacsapó van így nincs áramlás.
Előzmény: Törölt nick (3371)
Kertesházas Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3373
Igen. Két visszacsapószelep.
Előzmény: Vezo228 (3370)
Csaba110 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3372
Szia Vezo228!


Két visszacsapó szeleppel megoltható a probléma az egyik a kazán előremenőjébe a másik a cirkó előremenőjébe kell beépíteni. Tehát ha fűtesz a vegyessel akkor a cirkón nem engedi megfordulni a vizet viszont ha a cirkó fűt akkor a vegyesen nem engedi megfordulni a vizet. Felraktam egy rajzot hogy jobban lehessen érteni a dolgot. Remélem valahogy így van kötve a rendszered.

Üdv:Csaba
Előzmény: Vezo228 (3365)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3371
A gázkazánon keresztül nem áramlik kikapcsolt állapotban víz? Az hő és nyomás veszteséget okozhat.
Előzmény: kod1111 (3369)
Vezo228 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 3370

Szia!

Ez ok, de hogy kerüli ki? Van valami plusz szerelvény beiktatva?

Előzmény: Kertesházas (3366)
kod1111 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 3369
Nálam is gáz-vegyes közös zártrendszer, megy a gáz és közben begyújtok a vegyesbe a hőmérséklet elkezd emelkedni a kazánban a csőtermosztát bekapcsolja szívattyút és a gázkazánt pedig ki. Ha már nem tűzelek és a víz lehül szívattyú ki és a gáz újra indul semmit nem kell kapcsolni. Persze a korábban leírt megoldások is jók nekem így csinálta szerelő és bevált. A kapcsolások relékkel van megoldva, ja és van még egy szünetmentes a vegyes miatt beiktatva.
Előzmény: Vezo228 (3362)
kacagógerle Creative Commons License 2008.12.26 0 0 3368
5-6.000Ft-ból megúszható.
Veszel 2 db Europa visszacsapószelepet(2200Ft/db/1coll) amit beépítessz a vegyes,és a gázos keringető után.Ezzel meg is van a vizes rész,most jön a villany.

Szerzel egy olyan mágneskapcsolót,ami elengedett állapotban is biztosít egy hidat.Pl. egy MK mágneskapcsoló.Ez egy kicsit túlzás mert 3 fázisú meg ipari,de nekem ingyé vót.:-)
Bekötöd úgy a mágneskapcsolót,hogy ha elindul a gázkazán szivattyúja,akkor a vegyeskazán keringetője ne kapjon áramot.
Előzmény: Vezo228 (3365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!