Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1224
OFF nem irtal el valamit? 3 eve B30-bol epitett haz, az legalabbis fura... a 4 centivel is csak annyit tud, mint a siman vakolt pth30nf.
Előzmény: ribbanc (1222)
kellemesnap Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1223

Hali Mindenkinek.

Nem régen tévedtem a fórumra, és pár hete nézelődöm mobil pellet kályha ügyeben.

Ha tudnátok pár kérdésemre válaszolni nagyon megköszönném.

1., Kéményem nincs, azért un. parapetes módon szeretném megoldani az oldalsó falon, amit írnak pl. az IRIS típusú kályhánál: min. 1.5 m függöleges szakasz legyen a füstcsőbe, és max. 3 könyök, ez lehet szobán belül és kívül is. Szigetelni, csak 1.5 m után kell, gondoskodni kell a kondenz víz elvezetéséről - T elem.

Hova kell a T-elem? Hol lehet (BP) ilyen 80mm-es INOX füstcsövet venni? Mennyiért?

Egyszerűen kiálhatok a falon a füstcsőnyílás magasságában a 80mm-es inox-al, felviszem 1.5m magasra, teszek rá egy kupakot aztán adiosz? Túl egyszerűnek tűnik.

 

2.,  Pellet: csak a keményfa jó, vagy a fenyő és egyéb cuccok is használhatóak, van tapasztalat? Ha sikerül jó áron beszerezni, az mennyi?

 

3., tegnap írtam az Energia Központ Kht.-nak, azt a választ kaptam (fél órán belül!), hogy idén is lesz pályázat, úhu márc. ápr. környékén,  amin magánszemélyek is részt vehetnek, megújuló energiaforrás ügyben. 30% vissza nem térítendő állami támogatás igényelhető.

Tavaly pályázott valaki?

 

Kellmesnap-ot....

ribbanc Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1222
Köszi de ettől sajnos nem lettem okosabb. Ami zavar, hogy az egyik helyen 25 a másik helyen 16 KW- s kazánt ajánlanak ugyan arra a m2 vagy légm3 re.
130 m2 és kétszint kb 270-max 300 lég m3, B30 tégla 4 cm hungcell. szig. Kiszáradt 3 éves ház. Nem értem a különbség okát az árról ugye nem is beszélve. majd 4 száz ezer Ft a két kazán között. Na és most sem tudom kinek volt már tapasztalata az edilkamin szerelőivel /szakszolgálatával/ vagy ti mindent magatok csináltok? Akkor ügyesek vagytok de ahol lakom nincs ilyen szolgáltatás. Sajna.

Előzmény: Törölt nick (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1221

A kéményről:

A tüzelőanyag égéstermékének távozásakor keletkezhet kondenzátum.

És ha keletkezhez, akkor keletkezik is!

Tehát a kémény bélelése szükséges kategória.

Mindenesetre olyan szerelőt(ket) válassz, aki mögött van valami háttér. Gondolok itt a szakmai gyakorlatra. vagy referenciákra, esetlegesen, előzőleg "látott" -e már ilyen berendezést. Megjegyzem a kor, nem befolyásoló tényező, mivel a fiatalabb szerelők fogékonyabbak az új iránt. Elnézést az élemedettebb korú szakiktól.

Vannak már kialakult "brigádok" melyek korrekt módon válalják a szállítástól, a begyújtásig, a munkálatokat.

Természetesen, ne bízz olyan szerelőben aki mindent egymaga végez!!!!

Keress olyat, aki megszervezi, és csak egy részét végzi ő maga a berendezés bekerülésének.

Soha ne fizess ki mindent előre. tisztességes előleg kell a mai üzleti világban, de kpl. előre fizetés az veszélyes.

 

Előzmény: ribbanc (1219)
TgY Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1220

A fűtés megoldás keresgélése közben bukkantam én is az Eko-karbon kazánokra, s  hamarosan egy működő példánnyal is találkoztam. A tulaj épp a kísérletezgetés időszakát élte, pellet mellett szénaprítékkal, meggymaggal, stb. is járatta már. 

 A kérdésem, amit nem teljesen értek, az a kazán vezérlése.  Leírása nem volt (SK-ból hozatta, olcsóbb volt mint a hazai beszerzés).  Az égést ugye a beállított hőmérséklet alapján szabályozza, de a csigás tüzelőanyag adagolása ettől teljesen független, egy másik menüpontban lehet az időtartamát és a köztes szüneteket beállítani.  Így nem értem hogy lehet akárcsak 1 napra is magára hagyni, vagy túladagolás lesz, vagy pont fodítva kevés lesz az utánpótlás. 

 Más pellet kazánnál hogy történik az adagolás vezérlése ? Van valami szinkron az égés szabályozással ?

Előzmény: Törölt nick (1079)
ribbanc Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1219


Még mindig futom a köreimet vizteres pellet kazán ügyben. Nehéz eligazodnom. Most a 130 m2 kétszintes lakáshoz csak radiátoros fűtésre az Edilkamin Charme-t nézegetem.
16 Kw-s. Szereintetek elégséges? Az Edilkamin honlapján ajánlott szerelők szerintetek mennyire korrektek /még kéményt is kell bélelni, ha jól értettem itt a topicon, mert jelenleg csak vakolt, pl ezt is megcsinálnák?/
Azért izgulok, mert én nem értek hozzá és mint háziasszony teljesen a szerelőkre kell hagyatkoznom.

Segitsetek
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1218

Egyetértek.

De!

Nem kell eltitkolni a jót, de nem is kell dirrekt reklámozást folytatni. Ha figyelembe vesszük, hogy e fórumra is tanácsért jönnek, jövünk, ebben az esetben nincs közöttünk olyan aki éles határt szabhat a jótanács és a reklám határán.

Mikor szerelőt, készüléktipust, vagy szolgáltatást keres valaki, akkor is bizonyos mértékig reklámnak nevezhetnénk, az elérhetőség kiadását.

Szerintem a választóvíz, a kérés nélküli felemlegetés, és a konkrét kérésre felvetett cím, illetve link kiadása lehet.

Amit nem értek a fórmonidőnként az a nem barátságos hang.

Ha a hengot baráti síkon tarjuk, akkor senki nem sértődik meg egy ilyen intésen.

Az" ácsi" ? Hát én inkább humornak tartom, mint bántásnak.

Inkább, ha már reklám????

Akkor elmondanám, hogy a beleznai frissen nyílt teljes magyar tulajdonú, EU támogatásból épűlt pellet gyárban a TV2 munkatársai készítettek egy "fűrészportól a felhasználóig" riportot.

Megszólal benne a gyártó, a végfelhasználó, a készülékgyártó, és (ha nem tudnátok ilyen is van hazánkban) a Magyar pelletszövetség Elnökasszonya.

Ha nem számít reklámnak, abban az esetben megírom, a pontos lejátszás idejét.

Előzmény: Pitylogós (1217)
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1217

Ja.

 

Van itt 7 hsz-od, abból 3ban ezt a telefonszámot propagálod.

 

Na ennyi.

Előzmény: XX Hajek 1100 (1216)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1216
Szia.

"na ácsi"?

Ezt nem teljesen értem, de nekem a 9-is páros.

Most a pelletet reklámoztam vagy a kukoricát?

Mivel sem eladó pelletem sem eladó kukoricám nincs nem értem az "ácsi" megszólítást és az erőszakos jelzőt.Ha figyelmesebben megnézted volna hogy mire ment a válasz, akkor talán 1 sort sem írtál volna.

Dehát,... lelked rajta.

(......vagy , ha neked van eladó bármelyikből, akkor éljél a lehetőséggel............)
Előzmény: Pitylogós (1215)
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1215

Na ácsi, ez itt nem reklámfórum.

 

Elsőre még majdnem elhittem hogy ez csak jótanács, másodikra már kicsit erőszakos.

 

Szóval ezt lécci hagyd abba.

Előzmény: XX Hajek 1100 (1214)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1214
Pelletet a következő számon tudtok rendelni: 06-20/953-7778

Kítűnő keményfa pelletje van a srácnak korrekt kiszolgálással, nagyon jó áron.

Győr mellett van a telephelyük.

És a lényeg!!!! Ezt a kazánt kukorica tüzelésre találták ki!!!

Jelen állapotban a kukorica ára 2500-ft/ mázsa!!

Én 20-% pellet 80-% kukorica keverési arányban használom.
Előzmény: nylc (1209)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1213
Pelletet a következő számon tudtok rendelni: 06-20/953-7778
Előzmény: nylc (1209)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1212

Apellet kályha béléscsöve min 100 mm.-es kell legyen, tehát a kémény nem akadály.

Ha megírnád a földrajzi elhelyezkedését a házikónak, (város, v. megye) akkor nézek valami szakit. Persze írástudót!

Előzmény: au rora (1211)
au rora Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1211
Sziasztok! Most találtam csak erre a fórumra illetvea pelletfűtés sem volt eddig előttem túl ismert.Vásároltunk egy ikerház-felet pár éve és a nappaliban a falban megy a padlástérig egy kémyény. Most a gázmizéria kapcsán meg eddig nagyon szerettünk volna kandallót belelkesültünk,hogy a jövő fűtési idényre csináltatunk, kályhát vagy kandallót.Ma kiderült hogy a cső az béleletlen és mindössze 110mm átmérőjű .
Na itt kérek segítséget. Ha veszek egy pellet-kályhát, akkor a kéményt ki kell béleltetnem,ugye? Ráadásul csak a padlásig tart Nekem kiegészítő fűtésnek kellene "csak"egy kályha vagy kandalló.. Ha jól látom általában a kályhák füstcső kivezetése 70-80 mm körüli ,tehát ez éppen jó lenne. De mi az hogy levegő-bevezetés? Ezt hogyan lehet megoldani?
.Hol nézzek kályhát meg szakembert aki végigvezetne engem a kivitelezésben??
Nagyon köszönöm!!!
pistike3 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1210

Probáld meg az Edil Kamin honlapján a szervízt aszem ők az alkatrész árusítok.

És a honlapjukon lelehet tölteni a használatiutasítást

Előzmény: kissbg123 (1203)
nylc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1209
Sziasztok!

Tudja valaki, hol lehetne most rendes, minőségi keményfapelletet kapni?
(Pest megye)

Globalstone-nal légyszi kíméljetek, a fenyője még csak-csak, de a keményfája botrány, nem tudom mit darálhattak bele, talán földet.

Köszi
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1208
Sziasztok.

Alapterület 160-m2, semmit nem kellett állítani a kazánon, automatán figyeli az égést.
A kukorica kalóriája magasabb a keményfa pellettnél, semmi változás nem történt a fogyasztásban.



30/869-5541


Üdv.: Hajek
kissbg123 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1207

Köszönöm a részvétet, rám fér.

 

Ördöngősség ennek a készüléknek az első bekapcsolása? Mindenképpen kell ehhez nekem szakembert hívni? Kell ezen valami misztikus dolgokat beállítani, amit a földi halandó nem tudna megtenni?

 

 

Ben

Előzmény: Jesu (1204)
mclasky Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1206
Szia!

Ez engem is érdekelne. Gondolom ha 4 hónapja használod akkor már az új típusú kazánod van. Kellett állítani a paramétereken vagy gond nélkül átállt kukoricára?

Üdv,

Zsolt
Előzmény: XX Hajek 1100 (1196)
bezo63 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1205
Szia Hajek!!!

Mekkora alapterületet fűtesz,és mennyi a "fogyasztás"? Egy feltöltéssel mennyit megy el? Ha adnál tel számot felhívnálak.

üdv

Zoli
Előzmény: XX Hajek 1100 (1196)
Jesu Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1204
Részvétem. Biztos lehet után rendelni,de biztos bazidrága. Nem lehet, hogy MÁR TÖRÖTT VOLT A CSOMAGOLSÁBAN! (khm. garancia?)
Előzmény: kissbg123 (1203)
kissbg123 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1203

Sziasztok,

 

Ma vettem a praktikerben egy edilkamin mariu kályhát. Természetesen nem adtak hozzá manuált, nem tud valaki küldeni 1et?

 

Amilyen ügyesek voltunk, a szállítás során egy csempéje megrepedt. Lehet ilyet szerezni valahol?

 

 

Ben

 

 

 

Jesu Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1202
Nem akartam én senkit lehurrogni, csak olyan természetes nekünk már ez a "jólét".
Ki vinné el? Miből? Ugyanmár.
25° 4'58.76"N 55° 8'48.53"E
Előzmény: bpmcwap1 (1201)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1201
bocs, hogy kifakadtam csak mióta rendszeresebben olvasom ezt a forumot 3-4óránként botlok egy egy ilyen tipusu OFF hszbe... igy 12 hét után kicsit besokaltam...
sorry!
Előzmény: bpmcwap1 (1199)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1200
Ok.

Csak tanács volt.
Bocs hogy írtam valamit.

Nem értem miért kell valakit 1ből lehurrogni, mert valamit mond ami a többség számára még nem ismert.
MOST ennyi a kukorica és most van hideg!... és itt a pont...

Akkor vidd a kukoricát 3-4E kilóméterre, te meg fagyoskodjál.

Én fázom és azzal fűtök ami nekem megéri.

Jövő héten kapok a pálinkafőzőstől meggy és szilva magot, azzal is kipróbálom.

Akkor meg a szegény alkeszokat fogom meglopni?


Jah! tavaly a kukorica volt még 8E is.
Előzmény: Jesu (1197)
bpmcwap1 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1199
ha egy kicsit belegondolnál akkor rájönnél...
Mondjuk a te oldaladról megközelítve a dolgot, szerinted mi lenne ha a Afrikában is annyian autókáznának ahányan Európában és annyi gyár lenne Afrikában is mint Európában, meg annyi gyári munkás is kiiskolázva... akkor kb az itteni gyárakból, audi, ibm, ge, stb egy se maradna mert ott biztos olcsóbb lenne a munkaerő, akkor itt te éheznél, lennél munka nélkül ha még lenne hol mert annyi autótól nem ennyi lenne a szállópor koncentrátum, hanem kb mint Pekingben... És akkor most csak a humánusabb, zöldebb oldalról közelítettem meg a dolgokat, pénzről már nem is beszéltem... Mondjuk azt a kukoricát ki mennyiért szállítaná el Afrikába hogy megegyék, ami mellesleg több mint valószínű hogy eleve nem emberi fogyasztásra szánták, de te megetetnéd velük.... És azok a hajok szerinted hány millió gázolajat pöfékelnének el amik elviszik oda? És ki pakolná be és ki pakolná ki? És ki fizetné? fizetné a munkaerőt, a locsolást, a gondozást, a betakaritást.... stb... Néha olyan jó lenne ha gondolkoznának is azok akik ilyen magasztos eszméket tudnak igy benyögni... ami mellesleg OFF is az adott topikban. Én is bocsánat az OFFért.
Előzmény: Jesu (1197)
ribbanc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1198
LUCREZIA IDRO fém
Teljesítmény = 23 kW
Vízoldali telj. =19,6 kW
Fűthető tér = 420 m3
Fogyasztás = 1-5 kg/
ttp://www.olcsofutes.info/tartalom/kalyha/lucreziaidro.jpg


Itt találtuk, LENES kft? Cegléden van bemutató termük, a kéményekről nem igazán tudtak tájékoztatni. Ráadásul nekünk ebben a kéményben most a Waillant kazán van bekötve, és azt hittem én kis háziasszony, hogy el megy a kettő egykéménybe, mert azt szerettem volna, ha a fűtés a pelletesről megy a használati meleg víz meg a gázról. Akkor ez alma? Vagy van més lehetőségem?

Köszi a segítséget.
Előzmény: Törölt nick (1180)
Jesu Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1197
... felénk a kukorica 2100/mázsa. MOST. És itt a pont.
De ez nem irány. Tavaly 45-55E között volt 1 tonna. Jövőre? Ki tudja..

OFF:
Szerintem "bűn" elégetni élelmiszernek is való anyagot és ebből is látszik mennyire szar ez a világ... Belegondoltok néha abba, hogy tőlünk alig 3-4E km-re emberek/ gyerekek ezrei-tízezrei halnak éhen, pusztulnak el naponta olyan betegségekben, aminek a gyógyítása (nekünk) filléres gyógyszerekkel megoldott? Nem tudom miért nincs megoldás erre, inkább öntik be a kazánokba erőművekbe az élelmiszernek való anyagot.
Előzmény: XX Hajek 1100 (1196)
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1196
Üdv. mkinek.

Néhány tapasztalatot és ötletet osztanék meg veletek.

A Biodom 27 kazánomat 4-hónapja használom.

Pelletet a következő számon tudtok rendelni: 06-20/953-7778

Kítűnő keményfa pelletje van a srácnak korrekt kiszolgálással, nagyon jó áron.

Győr mellett van a telephelyük.

És a lényeg!!!! Ezt a kazánt kukorica tüzelésre találták ki!!!

Jelen állapotban a kukorica ára 2500-ft/ mázsa!!

Én 20-% pellet 80-% kukorica keverési arányban használom.

Érdemes kipróbálni.

Igaz, hogy minden tele tartály után porszívózni kell, mert nem ég hamumentesen mint a pellet, de szerintem ezért az árért tűrhető "pluszmunka".

Üdv. Hajek.
XX Hajek 1100 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1195
Szia,

Mit szeretnél tudni?
Előzmény: bezo63 (1138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!