Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2009.11.19 0 0 3817
régebben igen, manapság gyakran vannak kimondottan jó tesztképek is a dpreview-n, többnyire Lars Rehm-től
Előzmény: Heatpump (3808)
endesp Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3816
Nagyon köszi! Persze ha addig eladom a 18 200-at, akkor már vevőd is van:)
Előzmény: festoandras (3796)
NJani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3815
Maximálisan egyetértek.
Előzmény: képfaragó (3811)
képfaragó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3814
Már borítékoltam is.
Előzmény: joepapa (3813)
joepapa Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3813

Küldtem neked mailt. köszönöm.

Előzmény: képfaragó (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3812
vennék Sigma 12-24/4.5-5.6 objektívet

ajánlatokat az oliver.schottner@gmail.com ill 30/8263412-es számokon várnám...
képfaragó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3811
Én szeretem a mérés jellegű teszteket. (különösen a sajátomat! :) ) Szerintem ha egy objektív éles, jó rajzú, akkor a gyakorlatban is jól vizsgázik. Nehéz, vagy hosszadalmas éles munka közben megbízható tapasztalatokat szerezni. A profik nem is engedhetik meg maguknak, hogy néhány munka selejt legyen, mire kiismerik az objektívet. Ezt persze sokan egyszerűen úgy hidalják át, hogy csak drága, vagy a legdrágább objektíveket veszik meg. Gyöngyszemek azonban a régebbi objektívek között is vannak. A tesztek azért is fontosak, mert az élességteszt jó volt, a gyakorlati munka során pedig gondok vannak, akkor a fotósnak saját magában kell keresnie a hibát. Azt sem árt tudni, hogy melyik rekeszérték mellett milyen teljesítményre számíthatunk. Fontos a teszt a vásárlás miatt is. Az okos más kárán tanul. Sokszor kölcsön lehet kérni egy-egy kiszemelt darabot. Sajnos sokszor látom hogy a mérésnek tűnő tesztek is semmitmondóak. Ilyen eset például, ha valaki a objektívtesztelés során súlyos hibát vét, például JPG-ben tesztel, APS méreten teszteli a fullméretes optikát, nem kellő pixelszámú géppel tulajdonképpen nem az optikát, hanem a gépet teszteli, vagy ,,bozóttesztet" végez, vagyis lefényképez valamit az ablakából, amikor is a téma nincs egy síkban, és az időjárás is minden tesztnél más. Ha az élességteszten megfelelő egy optika, akkor már jöhet a szubjektív vélemény az autófókuszról, a használati kényelemről, torzításról, méretekről, az állványcsavarról, stb. Az élességtesztet azért is jónak tartom, mert néhány teszt után kialakul egy rutin, hogy milyen egy igazán éles kép, és egy bármelyik (éles kontrasztos vonalakat tartalmazó) felvételem élességét minősíteni tudom.

Ha már ennyire ragozzuk ezt a kérdést, felajánlom hogy aki megadja nékem a postacímét annak ingyen küldök egy teszttáblát.
Heatpump Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3810
Igazad van, a fotográfia nem a tesztekről szól.
Kompozíciót tanulni és gyakorolni azzal, ami éppen van, az például sokkal hasznosabb, mint teszteredményeket nézegetni.
Előzmény: VANDOR (3805)
joepapa Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3809

Nikon Makrovaku szett eladó!

 

Falcon eyes dmf-880 + dmr +67mmes tartó +72/67mmes átalakító újszerű hibátlan.

 

email, vagy 06 7ven 2öt7886hat

 

 

Heatpump Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3808
A dpreview egy amatőr banda, jól fizetett tesztelők és nem fotósok. Legalább is inkább a tesztjeikben „profik”, nem a fotográfiában. Ha valaki megnézi, a képeikből elég jól látszik. Azt mutatják be, hogyan kell rossz képeket csinálni, állandóan a gépek és objektívek hibáit, a szélsőséges körülményeket és nem az ideális, témának megfelelő környezetet keresve. Hibákat keresnek és szolgaian el is követik azokat.

Ráadásul őket támogatja leginkább szinte az összes kameragyártó, hogy még a megjelenés előtt tesztelhessék őket... Odatolják alájuk a gépeket. Ha valami,
ez aztán szponzoráció.

A sok csili-vili grafikonokból pedig semmi használhatót nem tud meg az ember, csak számokat. Megtudni, hogy milyen az objektív a kézben, gépen használva milyen képeket készít, azt el kell menni és meg kell nézni élőben. Nincs mese.


Ken-nel kapcsolatban: annyira márkahű, hogy van neki Nikonja, Canonja meg Leicája, meg Minoltája, Contax-a, Mamiya, 4x5 inches, távmérős meg a fene tudja milyen gépe is, és hát egyszerre csak egy lehet a kedvenc :-) Ennyit a márkahűségről.
Előzmény: NJani (3776)
dnemethfoto Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3807
Ott a pont VANDOR!
...és ez a lényeg
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3806
Meglesz a 80-400VR?
Előzmény: Blaze of Glory2 (3798)
VANDOR Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3805
Udv,

most jol megneheztel ram mindenki, de csak befustolok id ket gondolatomat ...

- Ugy tunik, divat Ken Rockwellt nem szeretni. Barhol megfordulok, az emberek tobbsege -vermersekletetol fuggo mertekben - szidja. En azt gondolom, az o velemenye egy a weben elofordulok kozul, elolvasom, leszurom belole amit magamra nezve hasznosnak tartok es elvetem, amit nem. Kicsit bohoc (melyik amcsi nem?), kicsit gyerekes (melyik amcsi nem?), de az vitathatatlan, hogy modjaban all terben es idoben sokszorosat tapasztalni annak, amit mi, hungarian amatorok remelhetunk. Vagyis ralatasa, az van boven.
Aki keres, a legkuszabb adathalmazban is talal valami hasznosat, aki meg isteni kinyilatkoztatast var tole ... annak ugy kell.

- Engem nem erdekelnek a (szintetikus) tesztek. Merthogy szamomra az jon le beloluk elsosorban, hogy az adott obi hogy teljesit szintetikus teszteken. En viszont fotozni szeretnek veluk, nem teszt-helyezeseket elerni. Ezert aztan elolvasom egy-ket, altalam elismert fotos velemenyet, megnezek egy-ket vele keszult fotot, ha tehetem, kiprobalgatom, oszt eldontom, kell(ene)-e, avagy sem.
A vilag elvonalbeli fotosai hasznaljak, megdobbento fotok szuletnek veluk. Nem ciki kicsit, hogy mi, akik, ha lenne penzunk, lehet, hogy megvennenk ... mi a jobb felso sarok periferialis mtf-gorbejenek 4 angstromos hibaja miatt leszolunk egy obit?
Ugyan mar ...

Persze, oszinten tisztelem en a tudast, a teszteloket, meg a tesztalanyoket is, de egy informativ, elgondolkodtato, vizualis elmenyt nyujto foto keszitesenel a tesztelt tulajdonsagok, nos ...

Barmiben fogadnek, hogy HCB, vagy Capa egyetlen tesztet sem olvasott, egyetlen eszkozt sem tesztszempontok alapjan valasztott, megis orokre meghatarozo alakjai lettek a fotografianak.
sdragon Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3804
Biztos fontosak a szintetikus tesztek és érdemes is őket átnézni megismerni, de nekem általában fontosabb a használhatósági tesztek, ezért kérdezek olyanoktól, akik ugyanazzal a témával foglalkoznak, mint én.
Sokkal jobban érdekel, hogy adott objektív, hogyan viselkedik abban a szituációban, amiben majd én használom, mint azok az adatok, amit laborban mértek.
Előzmény: NJani (3776)
Grusor Consul Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3803

Szerintem, akinek elég esze van, az világosan értette, amit írtál. De ha esetleg nincs elég esze, viszont volt már gép és objektív a kezében, az is...

 

... meg egyetlen épeszű ember sem vesz netes teszteredmények alapján objektívet.

Előzmény: NJani (3800)
joepapa Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3802
köszönöm az érdeklődést a sigma 150 es eladva.
Előzmény: Apama (3760)
fejes.i Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3801
Tudja fene... végül az ún "szintetikus" teszteket is le kell fordítani emberi nyelvre. Miért hisszük azt, hogy az emberek kikapcsolása mindenféle értékelési folyamatból, meg annak leírása matematikailag már "objektívvé" is teszi az eredményt?
No mindegy - nem vitázni szeretnék ezen, mint kiderült, nem is mondtunk egymásnak ellent.
Előzmény: NJani (3799)
NJani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3800

Kerestem a hsz-emben hol utalhattam Bjornel kapcsolatban csúsztatásra vagy mit lehetett korrupciónak kiolvasni belőle, de nem találtam, ezért mégegyszer és utoljára nekiugrok az értelmezésnek. B.R általam is elismert, kiváló fotós. A "tesztjeivel" kapcsolatos véleményére lehet adni, de azok nem többek véleménynél. Nem labor körülmények között végzett szintetikus tesztek. Egyszerű, használhatról szóló vélekedések. Kimegy, kipróbálja, fotózgat, jól megnézi az eredményt minden szögből aztán leír egy szöveges véleményt és ad egy pontszámot. A szöveges értékelés hasznos is mert a több évtizedes tapasztalat nagyon fontos, de a pontozás ? Mi a referencia? Mihez hasonlít? Kinek kell az IR? Vannak rögzített, megismételhető körülmények? Nyilván közrejátszik, hogy épp hol, hogyan tesztelt, stb. Mint mérnöknek gondolom ezt nem kell neked magyarázni. Na ezért állítottam, hogy a szintetikus tesztek talán objektívebbek. Ennyi.

Előzmény: képfaragó (3784)
NJani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3799
Ja, én is közel 30 Nikon optikát használtam eddig, az én véleményem is nagyjából Rorslettéhez volt hasonló. Da ha visszaolvasol nem azt állítottam, hogy ne higgyen senki ezeknek az embereknek, hanem hogy a szintetikus tesztek objektívebbek.
Előzmény: fejes.i (3797)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3798
Eladó Sigma 50-500 EX HSM Nikon bajonettel. Tok, doboz, leírás, első-hátsó sapka, állványgyűrű+napellenző van. Szép állapot, hibái; belsejében néhány porszem (szerintem nem érdemes érte megbolygatni). Külsején a festés itt-ott kopott (drága EX...) a legtöbb várható helyen, de van egy a kitolódó tubuson is.
Pontos fókusz, jó expó, jól működő rekesz, működésileg hibátlan.

Ára; 160E HuF
Érdeklődni;
fejes.i Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3797
Björn Rorslett gyakorlatilag csak Nikonokról írt véleményt - nem kérdés, hogy elfogult Nikonos, de itt most a Nikon adok-veszek topicban vagyunk, ha minden igaz.
Volt a kezemben már pár optika, s többnyire állt velük kapcsolatban B. R. véleménye.
Előzmény: NJani (3776)
festoandras Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3796
Neked OK!
Előzmény: endesp (3788)
rollin46 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3795
AF Nikkor 85/1.8 D újszerű, dobozában, papírokkal eladó.

80.000 Ft
-FRIPP- Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3794
Eladó D200-ad nincs véletlenül ?
Lehet irreálisan olcsó is !
Előzmény: Aga (3793)
Aga Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3793
kepes lennel ezt tenni vele? annyit kap erted is mint egy rendes emberert...
Előzmény: -FRIPP- (3792)
-FRIPP- Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3792
Igazad van , most már tudom mi a teendő :
Minden nap éles késsel várom ezután.
Itt mindig tanulok valamit.
Előzmény: Aga (3791)
Aga Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3791
najah, de ha eles lett volna akkor nem zavart volna el... azaz nem lett volna kit elzavarnia... lehet, hogy igy jartal jobban :P
Előzmény: -FRIPP- (3789)
-FRIPP- Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3790
Még mindig D200-at keresek , 20.000 expo alatt , magyarországi beszerzésűt , markolat nélkül .
-FRIPP- Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3789
A feleségem élességtesztet hajtott végre a hétvégén , aztán elzavart megfenni a késeket.
Mégcsak egy nyomorult d300-at sem ajánlott fel.
Valamit rosszul csinálhattam ...
Előzmény: képfaragó (3784)
endesp Creative Commons License 2009.11.18 0 0 3788
No én meg éppen egy ilyet akartam venni, csak a 18-200 -nak kellett volna elmennie előbb:( De ha addig nem megy el, decemberben egy napra szívesen bérbe venném Tőled. Természetesen a megfelelő garanciák mellett. (Lenne egy kis modell fotózás, ott szeretném kipróbálni)
Előzmény: festoandras (3782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!