Keresés

Részletes keresés

Ildiko* Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8081
Sziasztok !

Köszönöm a tanácsokat, remélem mos sikerül a képeket csatolnom a kis mókikról.
Napról napra fejlődnek, már kis mókusnak nyitva van a szemük.

Íme a kis tünemények :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8080
Móki megint vemhes!!!!

Kismókusra előjegyzést felveszek :) Fogalmam sincs mennyiért. Ha valaki szeretne mókust szóljon, szerintem megegyezünk. 6 hetes korukra az összes kismókusnak gazdit szeretnék találni... (gondolom lesz kínai is és tibeti is...)

A gáz csak az, hogy fogalmam sincs mikor fütyült a Móki. Most az egyszer nem írtam fel - erre nem bekapta a legyet? A nagy tartalékketrecünket meg szombaton hozzák vissza, addig Töki bácsi egy kis ketrecben pattog... nincs mit tenni, egyszer már megölt két kismókust, Móki hasa egyre nagyobb, nem kockáztatunk.

Mókit reggel óta nem láttuk... lehet, hogy már holnapra megszületnek? Nagyon remélem... (nem merjük megpiszkálni a barlangját, nehogy megzavarjuk)
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8079
Köszönöm a segítséget. :)
Előzmény: roli310 (8076)
roli310 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8078

Szia!

1hónap múlva jöhetsz érte, pontos időpontot pedig majd egyeztessünk később.

Ki is lehet engedni a kocsitokba ha nem bírja a bezártságot, nem lesz egy vadállat :)

Én a mostani 6hetes kicsikkel simán kimegyek a kertbe, közben ők a vállamon ülnek vagy a kezemen és nem szöknek meg. Persze próbálkoznak, de ha szökési kísérlet van visszarakom őket oda ahol eddíg is voltak :) Ja és egyszerre csak egyet viszek ki, mert ha többen vannak kicseleznek :)

Roland

 

 

Előzmény: dettybogyó (8066)
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8077



roli310 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8076

Hello!

Szúrd is be a képet a "beszúrás" címkére kattintva!

 

Előzmény: zsuzsi__ (8073)
mados Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8075
Jelentem sokasodunk, úgy néz ki végre nálunk is megvannak picik! :-))))))))))
A szülők fehérek,reméljük a kölkök is azok lesznek.Lusta vagyok visszalapozni,mit mondtatok,mennyi idő múlva lehet bekukucskálni hozzájuk?
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8074
Elnézést az esetlenkedésért...
http://kepfeltoltes.hu/100414/DSCF0949_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100414/DSCF1395_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100414/DSCF1404_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100414/DSCF1411_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8073
Kép méret jó, tallózás, feltölt, majd mehet. Mit csinálok rosszul?
Ha esetleg most sikerül, akkor ez egy régebbi kép, itt még nem volt baja.
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8072
Nos akkor a képek mégegyszer... :) Ilyen volt régen.
zsuzsi__ Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8071
Sziasztok!
Jó régen jártam már erre. Az én mókusomat Sziporkának hívják, nem tudom emlékszik-e rá valaki.
Már több mint 2 éve él velünk, eddig minden rendben volt vele.
Azonban azt vettem észre, hogy a mellső lábánál kihullott a szőre, így kilátszik a bőre. Nem tudom milyen bőrbetegség lehet ez. Ezért fordultam hozzátok.
A farkán is alig van szőr, meg olyan "fakó" is lett. Nem csillog már olyan szépen a bundája mint régen.
A hangulatával/étkezéssel nincs semmi gond, ugyanolyan mint ez előtt, csak nagyon megijeszt, hogy kopaszodik.
Ha valakinek van valamilyen ötlete azt szívesen fogadom.
Csatolok néhány képet előtte és mostani állapotról.

Előre is köszönöm mindenkinek!
Zsuzsi
Lászy Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8070
Szia!

Ez konkrétan lépcső nélküli, így jó sok ágat lehet beletenni, az aljarácsból, amit én sose használok, lehet mindenfélét készíteni, de simán elfér benne fából készült polc is.
Ha az emil címemre írsz, gyorsabban válaszolni tudok...
laszy1@gmail.com
Előzmény: Ildiko* (8044)
Snickers88 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8069
Az Office-ban is van egy képnézegető a Microsoft Office Picture Manager és azzal is lehet képet kicsinyíteni.
Előzmény: Ildiko* (8064)
pumukli48 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8068
Én az IrfanWiev-t használom, ott van az Image-ben Resize (átméretezés)
de biztosan lehet más képnézőben másképpen méretezni a képeket
szia
Előzmény: Ildiko* (8064)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8067
Köszi a videókat,nagyon tetszettek!(szegény móki:-( )Persze a tojásokat is sajnáltam volna......
Előzmény: TGergo79 (8056)
dettybogyó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8066
Szia Roli310! Akkor a jövő hónap vége felé hozhatom el a pici fehéret? Majd egyeztessünk ez ügyben, hogy pontosan mikor és hogyan! Viszont miskolcról megyek érte, szal hosszú út vár rá és nem tudom, hogy ez hogyan fog rá hatni... Van egy kisállathordozóm, remélem kibírja benne 2 órán keresztül, amíg hazaérünk... Itthon már egy szép, nagy ketrec várja :-) Szóval már nagyon várjuk a kis szőrgombócot!
Előzmény: roli310 (8042)
Snickers88 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 8065
Mikor kint van adjál neki a kezedből magot, vagy amit nagyon szeret és akkor kint se fog félni tőled.
Nekem anno azt ajánlották arra, h megszokja a rajtam mászkálást, hogy egy kosárkába vagy dobozkába tegyek egy kis csemegét és amikor belemászik, hogy egyen, emeljem fel és akkor kénytelen lesz rajtam keresztül lemászni. Így megszokja azt, hogy rajtad mászkál. Szerintem ezzel lehet próbálkozni. :)
Előzmény: FlessS (8063)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8064
Szia Pumukli !

Tennék fel még több képet a picikről,de nem tudok, mert túl nagy a mérete. Hogyan tudom kicsinyíteni ?

Ildikó
Előzmény: pumukli48 (8050)
FlessS Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8063
Azthiszem félre értettétek a dolgokat.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy mikor kijön a ketrecből hogy tudom ilyenné tenni mint az alábbi videóban (NEM az én mókusom) szóval értitek....:D Ketrecen belül beleugrik a kezembe, simogatom, meg minden tök jófej, de ahogy kijön egyből elbújik valahova....ezen kellene valahogy változtatni, és ezért kértem a segítségeteket:)
Snickers88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8062
Ugye ezen a videón nem a Te mókusod van, mert ezt a videót én már tavaly láttam.
Vagy ezt a mókust vetted meg, aki a videóban van?
Előzmény: FlessS (8058)
roli310 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8061

Szia! Örülök hogy írtál, de ami benne volt annak kevésbé :( Sajnálom hogy nem maradtak meg a kicsik de lehet hogy legközelebb már ügyesebb lesz.

Valószínű hogy idén fog még fütyülni!

Roland

Előzmény: cseter (8059)
TGergo79 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8060

Hatalmas ez a videó, az enyém még csak 7 hetes, sokkal kisebb mint a tied és nagyon félős, ő hány hetes? Nagyon szelíd, ahogy a kezedbe ugrik... :-) Gondolom foglalkozott vele akitől vetted. Remélem az enyém is ilyen lesz előbb utóbb.

Előzmény: FlessS (8058)
cseter Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8059
Megdöbbenve vettük tudomásul, hogy a megellet anya mellett nem voltak kicsik. Első ellése, és egy biztos lett. Állandóan kihozta a szájába, és futott vele egy-két kört aztán letette, majd ismét felvette és futott vele további köröket. Már előtte is ilyen körbe körbe szaladgálós volt. Nagyon vártuk a kicsiket és a döbbenet jutott. Ez mennyire természetes dolog náluk?
FlessS Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8058

Hello!
1 hete kb én is vettem egy ilyen kis mókust.
nagyon tetszik sokat foglalkozom vele, először amikor hazahoztam ki se jött az odvából, mostmár a tenyeremből is eszik, és simán meg tudom simogatni kesztyű nélkül....
De minap kiengedtem a szobámba és egyből be a szekrény alá-.- Eltartott egy ideig amíg újra a ketrecbe került.
Esetleg valami tanács hogy amikor kinntvan ne mennyen el, mint pl az alábbi videóban http://www.youtube.com/watch?v=0grUKnS7g08 ?
Vagy ez mind idő kérdése?

Ez az első mókusom, szóval nagyon kezdő vagyok, előre is köszi a tanácsokat.

cseter Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8057
Szia Roli. Küldtem egy mail-t neked.
TGergo79 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8056

1 hete van egy Szibériai csíkos mókus kislányunk 3-4 napig bent volt a nappaliban egy kis ketrecben akkor napi 3-4 órát is foglalkoztam vele (állítólag a tenyésztő is kezdte kézhez szoktatni) mindenester 3 nap már elvette a kezemből a narancsot, és közben engedte hogy megsimogassam a buksiját. Vasárnap kész lett a ketrece ami kint van a teraszon (tenyésztőnél is kint voltak, tehét elméletileg szokták a hideget) szóval mióta kint van megjött ez a szutyok esős idő és Bubó folyamatosan bent van az oduban, kajálni kijön, de alig alig látom. Lehet valami összefüggés, hogy vasárnap mikor sütött a nap rohangált ide oda, és most az esős időben bent gubbaszt, vagy csak akkor az újdonság ereje volt, hogy minden sarkot 100szor lecsekkolt? Remélem 1-2 nap és jó idő lesz és újra kijön. Másik kérdés, hogy a kézhezszoktatáshoz van e egy két ötletetk? Szerintem, ha bemegyek az oduba, tuti beszalad az oduba, most ebben az esős időben nem próbálkoztam, de amint jobb idő lesz neki esek. Kérdés, hogy ha bemegyek letakarjam az odu szájait? vagy várjak inkább türelemmel, akkor is ha esetleg nem jön ki órákig? Etetésről egy két tanács? Adjak neki akkor mikor bent vagyok, vagy akkor csak extra falatokkal gyümölcs, lisztkukac próbálkozzak?

Ui: www.vadonline.hu ha valakit érdekelnek odukamerás felvételek, idén még csak a macskabagoly oduban van költés, de remélem lassan a cinkék is nekikezdenek... főképernyőn klikk az álatok fotójára (külön-külön)

 

Bubu ketrece
KaNoncsi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8055
Nekem is volt régen hogy a feje tetején kihullott a szőr, de még mielőtt bármit is kezdtem volna vele visszanőtt, egyik napról a másikra.De jó egy hónapig volt ez a gond nála.
Mindenesetre én szereztem be Béres cseppet, cicáknak valót és mivel 1 kilóra 1 cseppet ír én 2-3 naponta teszek az ivóvizébe, remélem így nem adagolom túl, de haszna is van.
Egyébként én is azt tapasztalom hogy a fiú móki rendetlen.
A ketrecbe hónapokig egy sarkot használt wc-nek, de mostanában az a sarok tök tiszta és nem látom hová jár....remélem nincs baja és piszkol valahová attól hogy én nem látom.
Viszont előfordult már hogy mikor ki volt engedve találtam móki-kakit az ágy alatt valamit megtisztelt egy adaggal a számítógépes asztalon is.
Előzmény: S z i s z i (7949)
Lászy Creative Commons License 2010.04.13 0 0 8054
itt egy kép a kis Godzilláról...
még nincs teljesen 3 hetes, de akkora, mint egy négyhetes bébi...
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8053
Szia !

Emailedre küldtük a választ.
Előzmény: Jeges84 (8051)
Ildiko* Creative Commons License 2010.04.12 0 0 8052
Szia Roli !

Köszönjük szépen. Olyan kedvesek, úgy tudnak bújni. Kb. 1/2 órát voltak kint velünk.
Előzmény: roli310 (8049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!