Keresés

Részletes keresés

wolf2farkas Creative Commons License 2008.07.05 0 0 45
Üdv! Arany és ezüst befektetésekkel foglalkozom. Magyarországon 2004.05.01 óta vásárolhat befektetésként állampolgár aranyat ill. ezüstöt. Igen, jóltudod itthon csak a BÁV értékesít aranyat. Mi székhelyünk Svájcban van és az arab emirátusok fizetőeszközét a dínárt és a dirhamot kínáljuk befektetésként.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.05 0 0 44
igen
Előzmény: robboy33 (40)
BigBacon Creative Commons License 2008.07.05 0 0 43

Az aranypiac osztrák certifikátos cuccot forgalmaz, a báv pedig nem (ha jól tudom). Ebből következően a bávos arany csak a kibocsátónál adható el könnyen, mert nyugaton nem csipázzák a kevésbé ismert cégektől származó árut. Természetesen nem arról van szó, hogy a báv gagyit árulna, de nem ismert a külföldi piacon. Márpedig aki aranyban tartja a pénze egy részét, annak fontos szempont a minél szélesebb körű, országhatárokon átívelő értékesíthetőség.

Előzmény: Lilia (42)
Lilia Creative Commons License 2008.07.05 0 0 42

en is nezegettem mar oket. koztuk es a bav kozott ingadozom egyelore. ha valakinek van valami infoja, megkoszonnem.

Előzmény: robboy33 (40)
fLeSs Creative Commons License 2008.07.04 0 0 41
1300 a célár, vhol olvastam egy elemzőtől.
azért az 1000-rel meg fog szenvedni, nem biztos, hogy elsőre áttöri.
Előzmény: V.4_BlackVoid (39)
robboy33 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 40
ÉN IS ARANYBAN GONDOLKODOM A BEFEKTETÉST ILLETŐEN.TALÁLTAM 1 OLDALT:ARANYPIAC.HU VALAKI RENDELT MÁR INNEN,ESETLEG ADOTT EL IDE?KÖSZÖNÖM
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.07.02 0 0 39
Itt van a grafikon errol. Inflacioval korrigalt aranyar.
http://goldismoney.info/forums/attachment.php?attachmentid=46846&stc=1&thumb=1&d=1214958563

Ez egy jo kis forum egyebkent az aranyrol.
http://goldismoney.info/
Előzmény: V.4_BlackVoid (38)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.29 0 0 38
Ez csak a nominalis ar. A hivatalos inflacioval korrigalva az 1980-as evek 850 dollaros csucsa mai dollarban $2300. A valodi inflaciot nezve meg $4000-$5000.

Azota az aranytermeles tetozott 2001-ben es egyre kevesebb a kitermeles.
Előzmény: BigBacon (37)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.29 0 0 37

A mostani helyzet hasonlít a 80-as évek elejéhez:

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (36)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.28 0 0 36
A java meg hatravan. A Bull marketnek mindig a vege a legkemenyebb emelkedes. Gold bull meg soha nem tartott 15 evnel rovidebb ideig. Es ami miatt megy fel az arany, azok a tenyezok nemhogy gyengulnek, hanem erosodnek.

Kockazat nyilvan mindig van egyebkent, barmibe is rakod a penzedet. Ezert is en inkabb ezust parti vagyok, az ezust 90%-a ipari felhasznalasra megy (elektronika) es ugyanakkor monetaris fem. Mig a kibanyaszott arany vagy 90%-a meg mindig megvan, ezustbol a felhasznalas magasabb mint a banyaszat - a felhalmozott keszletek csokkennek.

Tehat ha valsag lesz az ezustnek az is jo, ha meg nem, az is.
Előzmény: BigBacon (35)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.28 0 0 35
Az árfolyamemelkedés szempontjából későnek tűnik aranyat venni, hiszen nagyot emelkedett az elmúlt másfél-két évben.
Előzmény: V.4_BlackVoid (34)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.28 0 0 34
Aki meg $1000 alatt szeretne aranyat venni az igyekezzen....
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.27 0 0 33
The Greater Depression &
What You Should Do About It
http://www.financialsense.com/editorials/casey/2008/0627.html

"Reduce your standard of living now (while the situation is still under control), greatly increase your savings (in gold, which is real money) and rig for greatly changed patterns of production, consumption, employment and business for a considerable time. The hurricane that’s just starting to hit the economy will both trigger and worsen problems in other areas. Starting with politics, because nearly everyone today believes the ridiculous notion that the government should guide the economy."


LEAP/E2020 Summer 2008 Alert – July-December 2008: The world plunges into the heart of the global systemic crisis
http://europe2020.org/spip.php?article553&lang=en

DJ 34 eves trend alatt. A GM arfolyama annyi mint 1955-ben volt. Az olaj ara $140 folott zarta a hetet.

Terminus Est
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 32

"Meg hat tozsdekrach ott is volt."

 

Azóta hány fordulat volt nálunk? Aranytartást indokló esemény legalább öt darab.

Előzmény: V.4_BlackVoid (30)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 31
Ez oké, de a nyugati kontinuitás akkor is oktávokkal a világ többi része felett áll.
Előzmény: V.4_BlackVoid (30)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.27 0 0 30
"A nyugati világban 100 éve nem hajtanak el semmivel, akár német márkát is nyugodtan tarthatsz otthon, majd beváltják a dédunokáid."

Mondjuk az USA-ban pont az aranyat tiltottak be 50 evre, hehe. Meg hat tozsdekrach ott is volt. Nemetorszagban meg a penzzel futeni lehetett. Nem olyan egyertelmu ez. Es nem garancia az elmult 100 ev a jovore nyugaton se.
Előzmény: BigBacon (29)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 29

"Az elmúlt 20 évben a nyugati világban senkit nem hajtottak el befektetési alapokkal"

 

A nyugati világban 100 éve nem hajtanak el semmivel, akár német márkát is nyugodtan tarthatsz otthon, majd beváltják a dédunokáid.

De mi Magyarországról beszélünk, ahol 20 évenként megnyomják a reset-gombot...

Előzmény: Törölt nick (25)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.27 0 0 28
Bizony. Nyakunkan a II. Nagy Gazdasagi Vilagvalsag. Mar el is kezdodott. Aki nem hiszi nezze meg 5 eves felbontasban a tozsdeindexeket.
Sokra mesz az alapoddal ha az alapkezelo becsodol. Raadasul Magyarorszagon nincs is tozsdei ceg aki aranyat termel, kenytelen vagy virtualis reszvenyt venni ami csak egy computerben letezik. Az E-Trade-et par eve ugy kellett megmenteni a csodtol.

Gondolom megoldhato a valodi reszveny is, de ha nagy valsag van, nem fogsz tudni vele kimenni Ausztraliaba, hogy eladd.

Az elmult 20 ev sztem statisztikailag irrelevans. Ez olyan mintha ugy ulnel be az autoba reggel: az utobbi 2 evben nem volt balesetem, ma se lesz. A mult nem hatarozza meg a jovot.
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 27
hacsak nincs a hónad alatt egy előkapható mobil olajkút mondjuk
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 26
nemcsak vh-ról van szó, nyilván az más eset, akkor már megette a fene az egészet s tök mindegy hogy aranyad van-e, vagy éppen 10 éve kivezetett Kontrax részvényed, de egy komolyabb pénzügyi válság (ami felé szerintem nagyon szép úton halad az emberiség ezzel a virtuális lufivilágával), nos akkor a millió csődbemenő cégek/alapok stb .. között valszeg jobb ha fizikailag van a tulajdonodban egy olyan cucc, amivel a világban rohangálhatsz, s elcserélheted egy kiló kenyérre ha nagyon megszorul az ember :-)
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 25

Na mindegy, kár ténykérdésekről vitatkozni. Az elmúlt 20 évben a nyugati világban senkit nem hajtottak el befektetési alapokkal.

Mondom világháborús körülményke között igazatok van, részemről a vitát lezártam.

Előzmény: BigBacon (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 24
van, persze, bár akár az még könnyebben hamisítható
Előzmény: BigBacon (19)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 23
Nem kell ahhoz VH, hogy elhajtsanak a papíralapú izékkel.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 22

De egyébként sem rosszabb egy részvény, mint egy II. világháborús államkötvény, amelyek teljesen elértéktelenedtek. Hogy lenne már rosszabb?

 

Egyébként egy világháború esetén igazat adok neked, de szerintem ez egy elég extrém lehetőség egyelőre .

Előzmény: V.4_BlackVoid (18)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.27 0 0 21
Magyarorszagrol hogy lehet ilyenbe fektetni ?

Mondjuk ha mar papir, akkor miert arany? Vannak sztem nyerobb agazatok is ha reszvenyt kell venni: mutragya, energia.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 20

1. a Streettracks Gold nem részvény, hanem alap. Semlegesíti az egyedi kockázatokat.

2. A hírek pozitív irányba is elsülhetnek: hatalamas új készletet fecdeznek fel stb.

3. Egyébként pedig ilyen alapokba egyébként sem szeretnek nagyon spekulatív részvényeket tenni. Egy aranytermelő multiban pedig egy emelkedő aranyár-trendben egyedi kockázat sem túl sok van.

Előzmény: V.4_BlackVoid (18)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 19
Persze, a saját forgalmazásúnak van sorszáma, ahhoz meg tartozik egy certifikát. Ez esetben más lehet a hozzáállás.
Előzmény: BigBacon (17)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.06.27 0 0 18
Egy reszveny meg rosszabb. Becsodolhet a ceg, allamosithatjak, elvehetik a banyaszati jogat, sikkaszthat a CEO.
Előzmény: Törölt nick (15)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 17

"elvileg ezek a mini aranytömbök sorszámozottak (anyagában)..."

 

Nem hiszem, hogy nagy tudomány lenne belenyomni egy gagyi tömbbe a rócsild feliratot. Az 100%-osan tudom, hogy az idegen aranyat bevizsgálásnak vetik alá, viszont azt nem tudom, hogy a saját forgalmazásúban megbíznak-e ránézésre.

 

Előzmény: Törölt nick (11)
BigBacon Creative Commons License 2008.06.27 0 0 16

"Ausztriaban ugy tudom ermeket minden bank arul."

 

Az éremben már van felár, ezért nem tölti be 100%-osan az aranyba fektetés eredendő célját. Ha világvége van, akkor leszarják a vevők a vienna philharmonic-ot.

Előzmény: V.4_BlackVoid (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!