Keresés

Részletes keresés

patriot Creative Commons License 2000.01.04 0 0 29
Szia Borka!

Most csak úgy kutyafuttában, me' dolgoznom kell...
Kiváncsi lennék egy egyetemista véleményére is a "passzivitásukkal" kapcsolatban.
(A nyárral kapcsolatban -ha minden igaz- van egy kis reménysugár...)

borka Creative Commons License 2000.01.04 0 0 28
patriot!
Igazat szóltál, egyet értek veled! (Xikita szólt, hogy itt vagy!)
Az egyetemisták teljesen zárt körben mozognak, nem "pezsdítik" a város életét. A nyárról pedig annyit: egészen döbbenetes, mennyire kihalt a város mondjuk egy nyári hétvégén. Végig lehet úgy menni a sétálóutcán, hogy EGYETLEN EMBERREL SEM TALÁLKOZOM!!!
Előzmény: patriot (26)
csite Creative Commons License 2000.01.04 0 0 27
2 éve nem Veszprémben élek - sajnos :-(( -
de amint tehtem visszaköltözöm!!!
Én is az "alternatív" zenét szeretem, de azért k'rva jó bulikat nyomtunk a Kuplung - Art Cafe-ban, ezt miért hagytátok ki?
Meg a Dörginyót(Dörgicse) kocsmát a Jutasi úton.
A Kismocsiban régen a havi flipper rekorder 1 üveg piát kapott!!!
Régi szép idők!
Örök szerelmem e város!
patriot Creative Commons License 2000.01.03 0 0 26
Üdv mindenki!

Egy ismerősöm hívta fel a figyelemm a topicra.
(OFF- Helló Ernyő! - ON )
Ez a nyár kérdés elég érdekes. Tyúk-tojás effekt. Azért mennek le az emberek a partra, mert nincs élet (nincs "zenéstáncoshely") a városban, vagy azért nem érdemes ezen helyeknek kinyitni, mivel úgyis mindenki lemegy a partra. Szerintem az utóbbi eset él.
Más. Ahhoz képest, hogy 4-5000 (valaki írhat pontos összeget) egyetemista jár az egyetemre, kb. ugyanaz a párszáz emberke mozog esténként. Már ha... A Fintorban pl. kb. 100 emberrel már tuti hangulatot lehetne csinálni. Hol a hiba?

srábelbalambér Creative Commons License 2000.01.03 0 0 25
Én is Vp-ben jártam egyetemre.

Egyszer egy vetélkedőn (akinek mond valamit, egy AKÓ-n) az volt a feladat, hogy a csapatok szedjék össze minél több vp-i vendéglátóipari egység céges pecsétjét. Az elsőévesek csapata lett utolsó (ha jól emléxem) 52 különböző pecséttel, míg a többi csapat holtversenyben 54-gyel.

Abban az időben a legtovább a kollégium földszintjén elhelyezkedő, az egyetemisták által üzemeltetett KOL-klub tartott nyitva a legtovább...

Srábel Balambér

csite Creative Commons License 2000.01.03 0 0 24
2 éve nem Veszprémben élek - sajnos :-(( -
de amint tehtem visszaköltözöm!!!
Én is az "alternatív" zenét szeretem, de azért k'rva jó bulikat nyomtunk a Kuplung - Art Cafe-ban, ezt miért hagytátok ki?
Meg a Dörginyót(Dörgicse) kocsmát a Jutasi úton.
A Kismocsiban régen a havi flipper rekorder 1 üveg piát kapott!!!
Régi szép idők!
Örök szerelmem e város!
Daoldin Creative Commons License 2000.01.03 0 0 23
Valóban, Veszprémben is szép számmal akad belőlük, legnagyobb sajnálatomra :(
Jó, tudom, lendit a kereskedelmen, sok pénzt hoz a konyhára meg mittudomén, de a sok tahó tanuljon már egy kis kultúrát. Ha én egy idegen országban vagyok, bármennyire szegényebb az, nem kezdek el úgy csinálni, mintha az enyém lenne minden.
No de ez már egy másik topic is lehetne :o))
Maradjunk Vp. témájánál :o)

D'aoldin
ui: bocs, egy kicsit felment bennem a pumpa...

Előzmény: sheenard (22)
sheenard Creative Commons License 2000.01.03 0 0 22
Ajánlom német-turistamentes övezetnek a Krím félszigetet.

Egyébként a dagadt német turisták Veszprémben is ölég idegesítőek. De erről szegények nem tehetnek... Ha egyszer itt a legjobb a gulasch...

Előzmény: Daoldin (21)
Daoldin Creative Commons License 2000.01.03 0 0 21
Persze, jó dolog a vizparton lenni, csak már herótom van és a dühroham kerget a dagadt német turistáktól...
Azzal meg én nem vigasztalódhatok, hogy máshol rosszabb, ugye?! :o)

D'aoldin

Előzmény: sheenard (20)
sheenard Creative Commons License 2000.01.03 0 0 20
A partra nem KELL menni, a partra mennek nyáron az emberek, és azért nem éri meg igazán jó bulikat csinálni a városban. Most őszintén: nem jobb a víz mellett, mint az aszfalt közelében?

Bár, a fene sem tudja... Az a baj, hogy minden pénzkérdés.

No meg néha a lakosoké is. Én emlékszem olyan felhangokra, amikor a nagy Posta előtti Jam-es bulival kapcsolódva morogtak a pógárok, hogy micsoda zaj volt.

Ezek a gondok egy kisvárosnál kikerülhetetlenek. Kis város, kis emberek. Ez vonatkozik a pógármesterekre is.

Mindenesetre egyre szebb a város, és elég jó helyek vannak. Huszonöt évig veszprémi voltam, most kaposvári vagyok, de itt negyedannyi szórakozóhely van, mint ott, az itteni környékbeli lehetőségekről pedig nem is beszélek...

Előzmény: Daoldin (19)
Daoldin Creative Commons License 2000.01.03 0 0 19
Valóban, erre nem is gondoltam, hogy Vp. viszonylag jó helyen van, de ilyenkor télidőben nem szivesen utazgatok más városokba. Nyáron meg mindenki a parton van, a sok dagadt turista között :(
Szóval az se valami felemelő élmény...
És Vp-ben a kocsmákon kivül nem sok szórakozási lehetőság van. Diszkó diszkó hátán, ami lehet hogy sok embert vonz, de még akkor is marad egy viszonylag nagy réteg, aki nem olyan zenére vágyik. Nekik (nekünk :o) ) ott a Fintor, de sajna az se midig jó, és hosszú távon unalmas.
Visszatérve nyárra, szerintem igazán csinálhatnának, valami jó kis turista- és fiatal csalogató rendezvényeket, kábé mint ami Zircen, vagy Cseszneken szokott lenni. Egy héten keresztül a Gulya-dombon, vagy mittudomén hol, lehetnének mindenféle jó kis programok, koncertek, miegymás. Akkor nem kéne mindenkinek a partra mennie ha bulizni, vagy egyszerűen csak szórakozni akar.

D'aoldin

Funtropez Creative Commons License 2000.01.03 0 0 18
Üdv mindenkinek!
Én is ideszúrok valamit mivel szintén tőzsgyökeres vp-i vagyok igaz már ritkábban járok haza. Igazatok van abban, hogy kicsit kicsi a város de eddig azt senki nem vette figyelembe, hogy Vp-nek a földrajzi fekvése a vonzereje. Ha ugye nincs buli a városban lemegyünk Bfüredre,Balmádiba, Csopakra, télen Zirc, Győr és Bp sincs messze. Mondjatok még egy ilyen várost ahonnan ezt megtehetitek. (Bécs 2 óra).
Szél: Veszprémben a szél a legkircsább. Soha nincs szmog.
Kocsmák: Fintor, Metro, Kaktusz, Buhim, Ádám, Kismocskos, Happy Drink, Skorpio, Ex Mini Drink most Brooklyn, Melodia, Sport, Ex Rigo Jancsi, Várkapu, Gösser, Szürke, Cimbora, Treff, Alfa, Kanyon, DC (amit szerinten nyilvánossá kéne tenni.).Gyerekek csak keresni kell. A fentiek közül legalább öt kocsmahivatal 04:00-ig nyitva, Brooklyn non-stop. (ez itt a rekláma helye.)
Ja és a legfontosabb, Veszprémben vannak a legcsodálatosabb lányok!!!

Veszprém rulez!!!

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.03 0 0 17
Üdv mindenkinek, most fedeztem fel a topicot (pontosabban a volán-topicban utaltak a létezésére).

Veszprémben "csak" vendégként fordulok meg, de gyakran és szívesen.

OFF

V_peti, Te is szombathelyi vagy? Én ott lakom 200 méterre a kúttól. Szerinted is TOTALkáros az a város? :-(

ON

Üdv

Macibb

FotexZoli Creative Commons License 2000.01.03 0 0 16
Daoldin, megprobálom....

abban az utcában van, ami a dózsa térről vezet a pápai útra

ha a pápai úti keresztetődéstől indulunk, akkor jobbra van egy lepusztult kocsma /ez még nem az/ , asszem az a neve ,hogy hullamosó, nos ez után van egy kisebb és egy nagyobb élelmiszerbolt, és ez után van egy nagy, szép ház, aminek a pincéjéről beszéltem, a főnők neve: Gyuri

Előzmény: Daoldin (13)
Daoldin Creative Commons License 2000.01.03 0 0 15
Fintor: a pénteki Más bulik nagggyon jók. Az én izlésemhez ez áll legközelebb. Hétközben sajna nem sűrűn tudok eljárni (ugye a munka), de azt mondják az Alternativ zenei játékok se rossz, nomeg néha a Fintour.
Bárka: nem sűrűn voltam ott, de akkor teccett. :o)
DC: háááát, ugye elvileg oda csak egyetemisták mehetnek, vagy minimum diákkal rendelkezők. Meg úgy általában diszkó zene szól, szóval, nem az esetem. Bár egyszer-kétszer (állitólag) jó zenék is mennek (persze ez izlés dolga).

D'aoldin

Előzmény: Xikita (14)
Xikita Creative Commons License 2000.01.03 0 0 14
Fintor, Bárka, DC, ezekről ki mit tud?
Előzmény: Daoldin (13)
Daoldin Creative Commons License 2000.01.03 0 0 13
Kocsmák? Egy téma amihez értek :o))

FotexZoli: az dózsavárosi borozó pontosan hol van? Elég ritkán járok arra...

Cimbora: Nem rossz, jó sokáig van nyitva, csak nem mindig a "legjobb" arcok járnak oda :(
Soproni: szvsz elég jó (törzshely :o) ), csak kicsit drága, és pénteken is 11 felé zár
Szürkebarát: régebben nagyon hangulatos volt, mostanában kezd lepukkanni, nomeg igen drága is.
Metró: nem lenne rossz, csak sajna ki vagyok tiltva :o)
Sokadrangú kiskocsmák-
Buhim: szar a fröccs (legalábbis az első), a sör meg drága, viszont elég sok fiatal jár oda.
Panoráma: kedvencünk, csak nagyon korán zár.
A többibe (Bárka, Kismocsi, Sörpince stb) elég ritkán járok, illetve már jó régen voltam, ugyhogy nagyon nem tudok véleményt mondani.

D'aoldin

FotexZoli Creative Commons License 2000.01.03 0 0 12
ha egy tiszta, kulturált kocsmába akartok iszogatni, kártyázni, akkor javaslom a dózsavárosi borozót, szerintem ez a legtisztább kocsma a városban
v_peti Creative Commons License 2000.01.03 0 0 11
Hogy valami szívderítő is legyen, beszéljünk arról, hogy melyikek a legjobb kocsmák!
Szerintem Cimbora rulez! A Kismocsiban meg az a jó, hogy közel van az egyetemhez!
v_peti Creative Commons License 2000.01.03 0 0 10
Veszprém a Királynél Városa, Szombathely a Nyugat Királynője, de egyik város sem tündökölm a régi fényében. :(
Mivel Szombathelyen lakom és Veszprémbe járok egyetemre volt alkalmam összehasonlítani a két várost. Veszprém "büszkesége" a 20-emeletes, Szombathelyé a "TOTAL"-benzinkút.
Az előbbi a kommunisták műve, az utóbbi az utóbbi a szadeszes városvezetés "érdeme".
De sajnos nem ez az egyetlen negatívum.:(

macarpi Creative Commons License 1999.12.17 0 0 9
Én meg Sopronba. Éppeg azt akartam kifejteni, hogy az egyetemi (tehát legszebb) évek alatt _sem_ voltam Veszprémben.

Amúgy hiányzik, bár amit ritka hazalátogatásaimkor látok, az elszomorító. Este tíz után szinte kihal. :(((

Előzmény: FotexZoli (8)
FotexZoli Creative Commons License 1999.12.17 0 0 8
de azok az évek legalább szépek voltak, nem?

sok buli.....stb. , néha én is buliztam az egyetemistákkal, bár én Győrbe jártam

Előzmény: macarpi (6)
macarpi Creative Commons License 1999.12.17 0 0 7
Bocsi, Daoldin; elírtam a nicked :-((

mac

macarpi Creative Commons License 1999.12.17 0 0 6
Eredetleg én is veszprémi, de már vagy három éve nem. Na meg persze az egyetem alatt se nagyon.

Viszont igaza van Daolinnak, télleg lepusztult ekkissé.

Előzmény: FotexZoli (5)
FotexZoli Creative Commons License 1999.12.17 0 0 5
na még a végén megél ez a topic

miért nem látok ilyeneket??: szeged, pécs, stb??
vagy majd hamarosan látunk??

Előzmény: Daoldin (4)
Daoldin Creative Commons License 1999.12.17 0 0 4
Egen, én itt vagyok, de bárcsak máshol lennék...
Nna, szóval most nem igazán van időm kifejteni a véleményemet (pedig lenne), szóval majd hétfőn ha nem baj.

D'aoldin
Ui: Mozinet? A helyi internet cafe cime, csak régebben a moziban müködött, gondolom innen a név.

Előzmény: FotexZoli (1)
FotexZoli Creative Commons License 1999.12.17 0 0 3
igen van, bocsi, későn vettem észre

bár jobb ez így, mert szerintem egyátalán nem elátkozott a város, csak egy kicsit- most hogy kikapott a csapat 11év után

én a várba jártam, előtte a dózsavár. ált. suliba
TI?

Előzmény: GoldenEye (2)
GoldenEye Creative Commons License 1999.12.17 0 0 2
Ugyan már van 1-2 veszprémes topic...(Elátkozott város, Lovassysok, Fotex valami...)

De sebaj. Csatlakozom és adminisztrálom magam itt is.:)

FotexZoli Creative Commons License 1999.12.17 0 0 1
hosszúhajú!!!

mint már irtam, már nem.....

utoljára katonakoromban voltam otthon, veszprémben huzamosabb idejig, néha a fősuli alatt is, de most már más.......szelek fújnak

Te ott vagy?? mi most a helyzet??

mi ez a mozi dolog???

Előzmény: Daoldin (0)
Daoldin Creative Commons License 1999.12.17 0 0 0
Aloha!

Szintén Veszprémből :o)
Közös téma? Nagyon elmaradott város lett belőle, túlságosan kisvárosi. Hogy miért?
Nna, ez itt már egy téma :o)

D'aoldin

Előzmény: FotexZoli (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!