Keresés

Részletes keresés

negyvenketto Creative Commons License 2003.11.20 0 0 59
idézet az RTL klub cikkjéből:
<< A Baumag elnöke nemrég körlevelet küldött a tagoknak, amelyben azt írta, az eddigi szerződések megszűntek.

Ez már alapban marhaság, mind a kijelentés, mind egy általános egyoldalú szerződésfelmondás.

Előzmény: p1mp0 (57)
negyvenketto Creative Commons License 2003.11.20 0 0 58
Felhúztam magam a levélen, de sajnos nagyon sok igazság van a pirosbetűsben.
Előzmény: p1mp0 (54)
p1mp0 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 57
Baumag: hiába állt fel ellenőrzési bizottság

Nem túl régi. A levél fényében kezdek kételkedni abban, hogy tényleg kiment az említett levél (én biztos nem kaptam) és nem csak hangulatkeltésről van szó. Valaki kapott az ott említett levélből?

Lassan az az érzésem, hogy mindenki csak a saját pecsenyéjét sütögeti...

Előzmény: Gege.of.PeT (56)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.11.20 0 0 56
na, jo hogy ezt is odavagtad, mar majdnem lefordultam a szekrol... egyesek igy akarjak visszaszerezni a penzuket?

a csend tenyleg idegesito, meg a maskor oly lelkes bulvarsajto is kussol ezerrel. vagy olvasott valaki valamit?

Előzmény: p1mp0 (55)
p1mp0 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 55
Az ügyvédek véleménye lemarad (bocs):

Ez egy törvénysértő igény és a jelen helyzetben a szövetkezet tagjainak megkárosításához is vezethetne. A szövetkezetnek nincs és nem is lehet önálló költségvetésű egyetlen bizottsága sem, mert a bizottságok nem jogi személyek. Ilyen elkülönítést a számviteli törvény sem tesz lehetővé. Ilyen elkülönítés teljesítése egyébként bűncselekmény is lenne. A büntető törvények szerint ugyanis egy ilyen összeg elkülönítése a jelen helyzetben már kimerítené a csődbűntett fogalmát. Azon túl tehát, hogy ezért a kérés törvénysértő és bűnös, indokolatlan - és ekkora összegben különösen indokolatlan - is.

A bizottságok kiadásait a Szövetkezet egyébként is fedezi a számviteli szabályok betartásával. Arra is van mód, hogy egyes kiadásokra előre elszámolási előleget vegyenek fel, és az előleggel minden esetben részletesen el kell számolni. Az elszámolási előleggel a tárgyhó utolsó napján el kell számolni, a fel nem használt összeget vissza kell fizetni, és a következő tárgyhóra újra fel lehet venni

Előzmény: p1mp0 (54)
p1mp0 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 54
Ha az elnök nem adja meg az általunk megválasztott ellenőrző bizottságnak az információkat, ha nem működik együtt velük, akkor a decemberi taggyűlésen le kell váltani!

"Az Igazgatóság utasítja a BSFSz könyvelőit, hogy 10.000.000.-, azaz tízmillió Ft-ot az EB működésének biztosítása céljából különítsen el oly módon, hogy azt az EB-nek az arra irányuló kérést követő és azt az EB-nek az arra irányuló Az elkülönített összeg felvételéhez a cél előzetes megjelölése mellet az EB bármely 2 tagjának együttes aláírása szükséges. Az EB a felhasznált összeggel utólag elszámolni köteles, azt kizárólag a működéséhez szükséges körben használhatja fel."

Forrás: Jogi vélemény

Ha igaz a fenti levél, akkor sok, kevés, vagy éppen elegendő a 10.000.000,- Ft az ellenőrző bizottságnak?
Egyébként érdemes elolvasni a teljes levelet...

Akinek van jog iránti affinitása a következtetéseket cáfolhatná vagy megerősíthetné.

Előzmény: Peka (52)
negyvenketto Creative Commons License 2003.11.20 0 0 53
Szerintem a feljelentés nem vonja egyből maga után a vagyon zárolását. Biztos vagyok benne, hogy már volt is feljelentés, illetve polgári per indítása a Baumag ellen.

Ma voltam bent a Madách téri irodában, visszakaptuk a szerződésünket a tartozáselismerés helyett, illetve feliratkoztunk teljes jegyzőkönyvért, amit kb. 3 munkanap után lehet átvenni.

Megkérdeztük hogyan tovább? Az ott lévő ügyintéző azt mondta, hogy szerinte kb. áprilisban visszakapják az emberek a pénzük egy részét, ezután kb. 3 év alatt a többit folyamatosan azzal a feltétellel, hogy áprilisban egy újabb évre lemondanak a fennmaradó összegről.

A Baumag továbbra is vitatja a Felügyelő bizottság létének jogosságát így az általa tett lépéseket is, így nem biztos, hogy van esély a rendkívüli taggyűlés összehívására. Valószínű, hogy ez az oka annak, hogy az elnök nem működik együtt.

Leváltani biztos le lehet, nem tudom, mit mond ki a szabályzat, feljelenteni meg hűtlen kezelésért vagy valami hasonlóért biztos lehet őket.

Nagyon nagy a csend, s ez nem jelent jót.

42

Előzmény: Peka (52)
Peka Creative Commons License 2003.11.20 0 0 52
Nekem nagyon sok pénzem van tagi kölcsönben. Úgy alakítottam ki a betétjeimet, hogy minden hónapban szinte járadékszerüen vehettem fel a hozamokat nyugdíj kiegészítésként.
Eddig!
De mi lesz ezek után? Ha feljelentjük a szövetkezetet, akkor rögtön zárolják a vagyont! Vajon ebben az esetben a hotel és a gyár is "bezár"? Miből lesz akkor a profit?
Ha az elnök nem adja meg az általunk megválasztott ellenőrző bizottságnak az információkat, ha nem működik együtt velük, akkor a decemberi taggyűlésen le kell váltani! A leváltását követően még mindig fel lehet jelenteni.
karimax Creative Commons License 2003.11.20 0 0 51
Én még semmit, de valahogy nyomást kellene gyakorolni a vezetésre mert csak hallgatnak mint sz@r a fűben. Egyébként a váci irodát takarékossági okokból dec. 01.-ével bezárják.
Előzmény: sioux3 (50)
sioux3 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 50
Mit hallottatok arról,hogy rendőrségi ugy elinditása érdekében is gyűjtenek aláirást ?
bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.11.18 0 0 49
Szóval én elmentem az Bp. V. Kálmán Imre út 16 alatti irodába....

Nem volt könnyű megtalálni, mert még a házszámtábla is hiányzott... Sajnos az EB egyetlen tagjával sem sikerült találkoznom, csak a megbízottjaikkal. Az EB tagok nagyon őrzik az inkognitójukat :- (( Balázs úr sem volt elérhető. :- ((

A szóban lévő aláíró íven december 19-i gyűlés összehívására irányuló indítvány volt, mellyel, -és az EB bizottság elképzeléseivel kapcsolatban is - nagyon sok nyitott kérdés merült fel bennem.
De kénytelen voltam -amennyire lehetett- ismét, -de még mindig kívülről-, kicsit tüzetesebben utána nézegetni a vállat csoport dolgainak.

Amit így kívülről sikerült megtudnom: A cég egy - mai körülmények között – kiegyensúlyozottan, mondhatnám jól működő szervezet benyomását kelti, ahol a vezetésnek jó elképzelései vannak.

Ezen túlmenően se csődeljárás, se végelszámolás, se felszámolási, se adósságrendezési eljárás, csupán egy-két átalakulás, székhelyváltoztatás, ami teljesen normális egy ekkora vállaltcsoportnál. Nem tudok rosszat mondani a jelenlegi tevékenységi körökről sem. Mind-mind jól jövedelmező foglalatosságok.

Előzmény: mari111 (44)
sioux3 Creative Commons License 2003.11.17 0 0 48
Hi

Mit hallottatok,összejött a 2000 aláirás ?

karimax Creative Commons License 2003.11.14 0 0 47
A Klivinyi 1.5 milliárddal nem tud elszámolni, és már előzetesben van. Itt szvsz már 6 milliárd felett van amivel sárosak és még csak feljelentésről sincs hír. Érdekes. A bizottság megfeszített munkával ugyanazt érte el B.L.-nél mint egy egyszerű kisbefektető. Lerázta magáról mint kutya a vizet.
Előzmény: bukovaribulcsu (45)
murray Creative Commons License 2003.11.13 0 0 46
ja, hogy egy milla nem is sok??:-))
azért eléggé idegesitő érzés fogna el még egy milla esetén is!:-)
ez már biztos?
Előzmény: Gege.of.PeT (36)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.11.13 0 0 45
Végre valami hír a bizottságról.

Ezt a levelet én is meg szerettem volna írni. De a Balázs úron keresztül sehogy sem sikerült a bizottsághoz eljutnom.

Ezek után a levél tartalma már egyáltalán nem lep meg. :-((

Máris megyek aláírni a Bp. V. Kálmán Imre út 16 sz. alatt a III. emeleti irodába 9-16 óra között.

Minél hamarabb megvan a 2000 aláírás annál jobb.

Terjesszétek Ti is a levél tartalmát!

Előzmény: mari111 (44)
mari111 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 44
Ez pedig a másik kiadott tájékoztató, amiben segítségünket kérik:

-------------------------------------------------

TISZTELT TAGTÁRSAINK
Tájékoztató 2.

Ígéretünkhöz híven az elmúlt hétről az alábbi tájékoztatást adjuk:

Sajnos a Bizottságunk továbbra sem tud semmilyen eredményről beszámolni.
Balász László Úr a Szövetkezet Elnöke 2003.10.31-én megígérte, hogy az írásban elküldött kérdéseinkre választ ad.
Ígéretét nem teljesítette.
Kérdéseink kivonatosan az alábbiak voltak:
· Cégcsoport nevei, jegyzett tőkéjeinek összege, tulajdonosok nevei és hányadai.
· Balázs László Elnök Úr –mint magánszemély- mely cégben és milyen összegben és %-ban tulajdonos.
· Balázs László Elnök Úr mely cégekben és milyen tisztségekkel bír / tulajdonos, részvényes, igazgatósági tag, igazgató, vezérigazgató FB tag, szövetkezeti elnök vagy tag, aláírásra jogosult személy.
· Folyamatban lévő beruházások
· Kimutatás havi bontásban a lejáró összegekről.
· Milyen kilátást lát, időben, ütemben és mértékben a vissza nem vásárolt üzletrészek ellenértékének megtérítésére.
Sajnos a kérdéseink kérdések maradtak.
A cég könyveibe, könyvelésébe, pénzügyeibe betekintést nem engedélyezett.
Könyvvizsgálóját nem mentette fel a titoktartás alól.
· Az Ellenőrző Bizottság rendkívüli közgyűlést szeretne összehívni.
Ehhez kérjük minden szövetkezeti Tagtársunk segítségét.
· A közgyűlés összehívásához több mint 2000 hiteles szövetkezeti tagsággal rendelkező tag aláírása szükséges, de ennél több aláírása vagy meghatalmazás jót tesz.
· Az aláíráshoz kérjük hozza magával a szövetkezeti belépési nyilatkozatát, vagy 1 évnél nem régebbi szerződését.
· Budapesti tagjainkat- akik ezt megtehetik- kérjük, hogy aláírásaikat a Bp. V. Kálmán Imre út 16 sz. alatt a III. emeleti irodában tegyék meg 9-16 óra között 2003.nove,ber 12-től.
· Várjuk olyan tagtársaink jelentkezését, kik a az aláírás gyűjtésében segítségünkre lehetnek.( A helyi irodákban, vagy azok környékén)
· Pár napon belül eljuttatjuk a helyi irodákba, hogy a kapcsolatot kivel vehetik fel. Nagyon fontos, hogy a szükséges 2000 aláírás 10 napon belül rendelkezésünkre álljon.
· Információt, tájékoztatót az alábbi budapesti telefon számon kaphatnak 9-16 óra között,(061)354-1808)
· Keresünk olyan tagokat, akik a központi irodában ( Bp. V. Kálmán Imre u 16 III-ik emelet) vállalják tagtársaink tájékoztatását..

Segítségüket előre is köszönjük és kérjük bízzanak Bennünk!

Bpest,2003-11.07

ELLENŐRZŐ BIZOTTSÁG

mari111 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 43
Kedves Sorstársak!

Ime az Ellenőrző Bizottság elnökének tájékoztatója:
------------------------------------------------
Tájékoztató
a szövetkezeti tagtársak részére

Ígéretemhez híven tájékoztatom a tagtársakat tevékenységemről, hiszen személyes felelősségemnek és kötelezettségemnek érzem.

A múlt héten az alábbi események történtek:

2003. október 31:Délelőtt elkészítettem a tagok felé az első tájékoztatót.
12 óra – az Ellenőrzési Bizottság találkozik
13 óra – az Elnök úrral egyeztetett találkozó ideje.
Eredménye: Az elnök úr készséges volt, bár a bizottság jogosultságát vitatta, s kérte a jogi megfogalmazását a bizottság jogkörének. Ő az előre egyeztetett kérdésekben a válaszát megkezdte, de az ő stílusában mindig elkanyarodott …. Az Ellenőrzési Bizottság nem kapta meg a várt konkrétumokat: 1./ az átfogó vagyoni helyzetről
2./ a Baumag csoport cégeinek tulajdonosi kötődéséről
3./ az október 27-i közgyűlés jegyzőkönyvéről
Hangsúlyoztam ezen összejövetelünk eredménytelenségét, ezek után az Elnök úr ígéretet tett, hogy hétfőn e-mailen átküldi a válaszokat, mivel ő ezt a fajta kommunikációt szokta meg. Hétfőre ígérte a jegyzőkönyvet is.
Este tagi telefonok fogadása.

2003. november 1: Mivel sokan szerettek volna az Ellenőrzési Bizottságban dolgozni, de a Bizottság már megalakult, viszont a sok segítő szándékot úgy gondoltam ki kell használni a közös célunk érdekében, ezért szakértői támogatói kör szervezésébe fogtam.
15-20 óra között az előző napi üzenetrögzítő lehallgatása és a tagok visszahívása lehetőség szerint

2003. november 2. (vasárnap): Megalakul a tenni vágyók erőteljes támogatásával a szakértői támogatói kör.

2003. november 3. délelőtt telefonok fogadása és az üzenetrögzítő meghallgatása
délután: EB ülés a háromtagú igazgatóság tagja, Patonay Istvánné ügyvezető igazgatónő meghallgatása. Megtudtuk, neki pénzügyi jogköre nincs, ő csak a Baumag irodák feletti felügyeletet és irányítást látja el. A szövetkezet irodáiban a kasszák üresek. Ezek után meghallgattuk a közgyűlés jegyzőkönyvének hitelesítőjét, Szilágyi Gábort, hogy hol tart a folyamat, de érdemi információt ő sem kapott...

2003. november 4. dolgozom, de ezen kívül tagtársaim tájékoztatására ügyfélszolgálat felállítását szervezem meg a Budapest, V.ker. Kálmán I. u. 16. sz. alatti Baumag-irodahelyiségbe. Az alábbi telefonon lehet a tájékoztatást igénybe venni: 1-354-1808.

2003. november 5. Egyre világosabbá válik, hogy Balázs László Elnök úr időhúzásával a Bizottság érdemi munkáját hátráltatja, nem adja meg a kívánt és általa megígért tájékoztatást, sőt a közgyűlés által felhatalmazott pénzügyi ellenőrzési jogkör gyakorlását egyáltalán nem teszi lehetővé.
Tájékozódtam a rendőrségen, hogy egy esetleges rendőrségi feljelentés milyen következménnyel járhat a szövetkezet helyzetére. A rendőrség esetleges közbelépése a szövetkezet vagyonának azonnali zárolásával, működésének felfüggesztésével járna. Ez nem érdeke a tagságnak.
Este hazaérve telefonok és az üzenetrögzítő késő éjszakáig történő meghallgatása.

2003. november 6. Kora reggeltől szerveztem a bizottsági ülés időpontjának péntekről csütörtökre történő előrehozását. Sikertelenül. A bizottság tagjai közül senki sem tudott kijönni velem a Baumag budaörsi központjába, hogy a sokadik módosításra ígért jegyzőkönyvet végre megszerezzük. Végül a jegyzőkönyv-hitelesítő Szilágyi Gábor vállalta ezt és együtt mentünk ki a délelőtt folyamán a budaörsi központba. Sikerült egy még nem végleges példányt kapnunk. Kértem a jogi osztályról a Baumag-csoport érdekeltségi körébe tartozó cégek tulajdonosi szerkezetét bemutató dokumentumot, sajnos a kapott anyag nem teljes. Az ott dolgozó Baumag alkalmazottak készségesek és közreműködőek voltak. Szilágyi úr javaslatára az éppen ott tartózkodó dr. Ábrók Zoltán ügyvéd úrral konzultáltunk, és mint a Baumag vezetőségéhez tartozó ügyvédet tájékoztattuk a tagság igen feszült hangulatáról. Hangsúlyosan kértük a kialakult feszült helyzetből való kilábalás mielőbbi kidolgozására és a tagság folyamatos, konkrét és korrekt tájékoztatására.
Este ismét a telefonok és az üzenetrögzítő meghallgatása.

2003. november 7. Tájékozódtam, és a legfrissebb információk szerint a tagság eddig önmér-sékletet tanúsított, a szövetkezet ellen büntetőeljárás nem indult.
Délután: Ellenőrző Bizottsági ülés, ahol beszámolok a bizottság tagjainak a heti munkámról. Eldöntjük, mivel Balázs Úr többszöri megkeresésünkre sem válaszolt, a bizottság érdemi munkájához a felmentést nem adta meg, a kérdéseinkre (amit még az előző pénteken tettünk fel) ma estig sem válaszolt (21 óráig dolgoztunk az EB számítógépénél).
A bizottság elhatározta: a következő, december közepére tervezett közgyűlés előkészítése során erőteljesebben fogja a tagok érdekeit képviselni. Ennek érdekében támogatjuk a tagok önálló, szabályos kezdeményezéseit a beígért közgyűlés mindenképpeni megtartására és a tájékoztatására.

Szeretném megkérni a tagtársaimat, hogy az Ellenőrző Bizottság munkáját segítsék, akár – mint mi – önkéntes munka felajánlásával, javaslataikat, észrevételeiket írásban tegyék meg a fenti címre.

Fontos tájékoztatás: Akinek tartozás-elismerő nyilatkozata van és az eredeti szerződését elvették az fáradjon be az irodába és kérje vissza a szerződését.
Nagyon fontos: arra kérek minden tisztelt tagtársamat, hogy az irodai alkalmazottakkal kellő intelligenciával és kulturált hangnemben beszéljenek. Ők csak alkalmazottak, a kialakult helyzetről nem tehetnek így jogos indulatainkat ne őfeléjük nyilvánítsák ki.

Budapest, 2003. november 10.

Patyi István
Ellenőrző Bizottság
elnök

Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.11.12 0 0 42
sajnos nagyon ugy nez ki...

anno volt valami gaz valamelyik masik szovetkezettel is. dunaprofit, vagy mi. mar hajol emlexem. azokkal mi lett??? tuderrol valaki vmit?

Előzmény: sioux3 (40)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.11.12 0 0 41
>beszéltem egy énzügyi felügyelet jogászával, s kértem tanácsot mi tévő legyek.
Ő csak azut mondta, mindegy< :-))

Naná, azt nem mondhatja, hogy pereld a Magyar Államot, melynek ostoba intézkedései az egész lavinát elindítoták. Ha ezt sikerülne is bebizonyítani, lehetne szémítani a teljes összegre. :-))

Előzmény: negyvenketto (38)
sioux3 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 40
Szasztok

Akkor ezek szerint az egyetlen megoldásnak az látszik,ha következő közgyűlésen a szövezkezet felszámolását szavazzuk meg ?

karimax Creative Commons License 2003.11.10 0 0 39
Az üzletrészszerződést átolvasva a rendőrségen egy ales mondta hogy ez polg.peres ügy.Az ügyvédem tanácsára igénybejelentést tettem, de személyesen nem vették át tőlem. Az ajánlott, tértivevényes levelemre 8 nap után sem jött vissza a tértivevény.
Egyébként előttem jött ki egy károsult B.L.szobájából az ügyvédjével, és azt mondta hogy ködösít a vezér.
Előzmény: bukovaribulcsu (37)
negyvenketto Creative Commons License 2003.11.10 0 0 38
Én azt gondolom, hogy ha többen léptek fel sincs több esélyetek... De valamekkora esély van.

A közgyűlési határozat magában nem mentesíti a vezetőséget a felelősség alól, hiába mondott ki bármit a közgyűlés az első pontban.

A közgyűlési határozat egyébként megtámadható, én pl. úgy szavazhattam, hogy nem is én vagyok a tag, hanem a párom.

A szavazás nem folyt jogszerűen, emiatt az egész nem ért semmit.

Kilátások.

Per nélkül várni... nem túl lelkesítő, mivel a bizalom veszett, szvsz nem lesz fenntartható a cég működése. Bizottság ide vagy oda.

A kötvény nem fog semmivel sem többet érni, mint a mostani papírunk sajnos.

Ha a cég nem fizet (s bármilyen határozat kötelezi pl. bírósági akkor sem) akkor max megindul a felszámolás, ahol jó arány már a 30-50%-os kártalanítás is.

Mit érünk el egy bírósági végzéssel?

Elmarasztalják a vezetőséget, s fizetésre kötelezik a céget, de ha nem akar, nem fizet.

Hiába csukják be a vezetőséget, akkor sem kapjuk alapban vissza a pénzünket.

Igazából most nem látok kiutat, nem vagyok bizakodó.

Perben én is gondolkodtam, beszéltem egy énzügyi felügyelet jogászával, s kértem tanácsot mi tévő legyek.
Ő csak azut mondta, mindegy csak várni nem szabad...

Ha van tapasztalatod Gee, kérlek írd meg, mit mondtak.

Bocs, hogy ilyen összevissza voltam

42

bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.11.10 0 0 37
Ezt írásba adták?

Nekem minden esetre azt mondta a jogász ismerősöm, hogy egy próbapert mindenképp megérne a dolog.

Előzmény: karimax (34)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.11.10 0 0 36
én ugyan relative nem sok pénzt bukom (1 milla) de szeretnék lépni az ügyben. sajnos nincs ügyvéd ismerősőm, de ha valakinek van akkor szivesen beszállok.
a hét elején valamikor benézek a fehérvári fiókba, majd leirom, hogy mit mondtak...
Előzmény: elmax (35)
elmax Creative Commons License 2003.11.09 0 0 35

Egyelőre a jogász cimborámtól még nem jött válasz, de valószinüleg a legfrissebb hozzászólásokat tekintve Ő is a polgári peres eljárást támogatná. Kérdéseim: Közülünk (értsd a forumosok közül) tervezi-e valaki a per indítást? Ha igen, van-e értelme és lehetősége annak, hogy esetleg többen együtt pereskedjünk? Járt-e valaki mostanában Baumag irodában, mondtak-e ott esetleg többet vagy mást mint ami a Baumag honlapján olvasható? Köszi.
karimax Creative Commons License 2003.11.09 0 0 34
A rendőrség válasza a feljelentésre: ez szerződésszegés, polgári peres úton kell próbálkozni.
Előzmény: bukovaribulcsu (33)
bukovaribulcsu Creative Commons License 2003.11.09 0 0 33
„A közgyűlés szükségesnek tartja az üzletrész tulajdonos tagok közül egy érdekképviseleti bizottságot választani. Ennek érdekében megválasztott egy három fõbõl álló jelölõbizottságot. Ez a bizottság vállalta az érdekképviseleti ellenõrzõ bizottság felállítását, amelynek névsorát össze is állították, és az érdekképviseleti bizottság azóta meg is alakult.”

Ez elvileg helyesnek mondható, de amíg itt a bizottságok alakulgatnak a szövetkezet tisztségviselõi szépen eltávozhatnak egy meg nem nevezett baráti államba, amivel nincs kiadatási egyezményünk.

Szvsz tényleg el kell menni a rendőrségre.Mert mi a biztosítékunk az ellenkezőjéről: abszolúte semmi!

Előzmény: karimax (19)
Gege.of.PeT Creative Commons License 2003.11.08 0 0 32
Ügyvédet nem tud valaki? ha közösen lépünk fel, talán több esélyünk van...
Előzmény: Lesley (31)
Lesley Creative Commons License 2003.11.07 0 0 31
További kérdések:
Van itt valaki az érdekképviseleti bizottságból?
Mi az, ami itthon tartja még a szövetkezet pórul járt tisztségviselőit?
lapok
Előzmény: másikbukta (30)
másikbukta Creative Commons License 2003.11.04 0 0 30
Megjelent a Baumag elnökségének összefoglalója a neten, a Baumag honlapján. Próbáljuk most már ennek ismeretében továbbgondolni a dolgokat:
Jó lenne egy pénzpiaci szakértő véleménye az ott felsoroltakról. Én a kötvényt gyanús bulinak gondolom, emlékeim szerint úgyanis egy cég kötvénykibocsátása külső tőke bevonásáa céljából történik - és lehetőleg fejlesztési célra és nem szerencsés, ha a napi pénzügyi egyensúly lukainak tömködésére.
Jelen helyzetben a kötvény nem jelent tőkebevonást, csak a papírjaink átrajzolását - így tehát semmi sem indokolja, viszont megkavarja a dolgokat, mint szellentés a nulláslisztet, mert az esetleg mégis sorra kerülő felszámolás esetén felmerülhet a sorrendiség kérdése - ami úgy gondolom, hogy a tagság körében változatlanul nem eléggé kitárgyalt, de nagyon fontos téma.
Előzmény: másikbukta (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!