Keresés

Részletes keresés

Daniel's Creative Commons License 2018.06.07 0 1 2268

Sziasztok!

 

Leendő amatőr társaim, 21. én vizsgázom, jön még valaki vizsgázni?

dr_ius Creative Commons License 2018.06.04 0 0 2267

Köszi.

Előzmény: pacs_425 (2261)
Desert Rat Creative Commons License 2018.06.02 0 0 2266

Nekem már az is bódottság ha nem szégyen.

Előzmény: hp47 (2264)
pacs_425 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 2265

Felesleges a jogászkodásért

 

Kérdezték...

 

Előzmény: Ali999 (2262)
hp47 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 2264

Azért szerintem vannak még jogkövető emberek a rádióamatőrök között is!

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.02 0 0 2263

"A többit meg úgy sem lehet ellenőrizni"

 

Ezen jót nevettem.

Előzmény: Ali999 (2262)
Ali999 Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 2262

Felesleges a jogászkodásért. A rádiózás nem különféle vizsgafokozatokkal megy ma már, hanem

elég csak a hívójel (akár novice is). Szerencsére a kutya sem foglalkozik már vele, kivéve

néhány frekvencia-önjelölt-felügyelőt.

 

Egy jó rádió és antenna kell. A többit meg úgy sem lehet ellenőrizni

Előzmény: pacs_425 (2261)
pacs_425 Creative Commons License 2018.05.31 0 1 2261

Tessék:

 

Kezdő:


- 80m, 25W helyett 100W
- új sáv: 40m (nem a teljes sáv!), 100W
- új sáv: 20m (nem a teljes sáv!), 100W
- új sáv: 15m, 100W
- 10m, 25W helyett 100W


CEPT Novice:

- a 160m-es sávon ez eddigi morze mellett fónia is mehet, 10W helyett 200W-tal (nem a teljes sávban!)
- 80m, 50W helyett 200W
- 40m, 25W helyett 200W
- új sáv: 20m, 200W
- 15m, 25W helyett 200W
- új sáv: 12m, 200W
- 10m, 50W helyett 200W


HAREC:

- új sáv: 60m, 15W EIRP

 

A további apró részleteknek utánanézhet akit érdekel.

 

Előzmény: dr_ius (2260)
dr_ius Creative Commons License 2018.05.31 0 0 2260

Jó lenne valami lényegi összefoglaló...

Előzmény: Törölt nick (2257)
pacs_425 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 2259

Remek hír reggeli kávé mellé, köszi hogy megosztottad!

Természetesen köszönet azoknak is akik dolgoztak az ügyön, mindig öröm ha jó irányba változnak a dolgok.

Előzmény: Törölt nick (2257)
Pityu199 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2258

Van olyan dolog, amiről te nem első kézből értesülsz? :)

Előzmény: Törölt nick (2257)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.30 0 1 2257
Operator Creative Commons License 2018.05.30 0 1 2256

Mint ha nem egészen lenne gömbölyű az, hogy te nyilatkozhatsz a klub nevében... khhmmm...

Előzmény: normafa műhely (2255)
normafa műhely Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2255

Öreg Csóka! Az írásodba rejtett kérdésedre mely: 

 

"A KDR tanfolyam jó volt, csak sokunknak problémája a vidékről való felmenetel volt a gond. (mondjuk én 100 km-ről könnyen oldottam meg!)  Dresszíroztam én a Tibiéket, hogy az internet adta lehetőségeket használják ki...   Jó pár év múlva úgy tudom bejött, hogy ma miként van, az rejtély....  mivel sehol propagálva nincs...  (Vagy, ha van, nem eléggé!)"

 

válaszom csak annyi hogy az online vizsgafelkészítő tanfolyam működött, de mostanára lenullázódott a klub. Az oktatást és még pár más tevékenységet kiszerveztük a Normafa Műhelybe, ott fog tovább működni.

 

I(con

Előzmény: Princ of Carpatia (2236)
Pityu199 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2254

Nincs semmi probléma, csak nem értettelek.

Nem szoktál alaptalanul írogatni.

Most egy kicsit megkevertél vele, mert nem tudtam mire vélni a dolgot.

Így már rendben van minden. :)

 

73! Pityu.

 

Előzmény: Princ of Carpatia (2252)
Daniel's Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2253

Princ of Carpatia," Unokámtól tudtam meg, hogy vagy hatezer pénz befizetésével lehetőséget kapott, hogy vagy 12 órát gyakoroljon a tesztek kitöltésére...  No, nem ragozom..." Ezt nem igazán értem, mire akarsz itt kilyukadni? Az elkövetkezendő vizsgára nekem is meg van a helyem, szerencsét próbálok, én rádiózni szeretnék, ennek az élményét átélni, nem építeni akarok. Én a jogi, biztonságtechnikai, forgalmi részeket megtanultam, a műszaki engem egyáltalán nem érdekel, így hiába olvasom, a kosz is jobban rám ragad. Lessz tippsó, vagy bejön vagy nem. Rádióm bolti, antennám bolti, kábelem bolti... stb.

Előzmény: Princ of Carpatia (2236)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2252

Oké! Elnézést a reklamálásom okán! Bár legyen mondva: A lényegi része a szólásomnak az a rész lenne ami az idézett rész után íródott! 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Pityu199 (2249)
Pityu199 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2249

Te meg miért nem dolgozol? :)

 

Ti most elviccelitek e dolgot, pedig én komolyan nem értem.

Nem úgy "ismerem" Princ of Carpatia-t, hogy csak úgy megalapozatlanul írogasson, kikérjen magának dolgokat.

Ha az első alkalommal elnézte volna, megértem.

De másodszor is?

Ezért bizonytalanodtam el, és ezért kérdeztem.

Esetleg mégis csak én nem látok, vagy értek valamit jól, vagy felületesen olvastam, amit írt?

Nem kötekedni, vagy viccelődni akartam.

 

Előzmény: Törölt nick (2247)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2247

Csak össze ne cseréld a kék dobozt meg a kék tablettát..... :) :)

Előzmény: Törölt nick (2245)
Pityu199 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2244

:)

Azért is kérdeztem, nehogy a kor miatt ne értsem.

Bár még kiderülhet az is.

 

Előzmény: Törölt nick (2243)
Pityu199 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2242

Bocsáss meg, de én sem értem a felháborodásodat. :(

Előre mondom, semmi kifogásom az ellen, amit írtál, kérdeztél!

De valóban tőled való az idézet.

"Konkréten: A NMHH  (?)  honlapján szinte minden velük kapcsolatos infó megtalálható. Miért nincs egy picinyt bővebb része a rádióamatőröknek szólóismeretnek?   Vizsgakérdések, gyakorló tesztlapok, stb... "

De nincs ezzel semmi gond.

Leírtad a véleményedet, nem is bántottál meg vele senkit, akkor mi a probléma?

Ő megmondta, hogy honnan idézett, te pedig nem találod.

Na, ez miatt szóltam én is hozzá, hogy értsem én is a "nézeteltéréseteket".

 

Pityu. HA4SI

Előzmény: Princ of Carpatia (2241)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2241

Mégegyszer kérdezném:  A becitált idézetedet miért kötöd hozzám?  Mégha gondolatolvasó is lennél, akkor is kikérem, hogy kövess meg!  Én ilyet, mit beidéztél még tartalmilag sem mondottam!  Nem akarom dúrvítani a párbeszédünket, de Te némileg "félrebeszélsz"!   Ha mondok valamit, és van azzal kapcsolatban ellenvéleményed, avagy az enyémtől eltérő észrevételed, semmi gond! No, de , ahogy Te "inspirálódsz" az kicsinyt...   No, de spongyát rá! 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Desert Rat (2240)
Desert Rat Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2240

2236-ban írt mondatod inspirált hozzászólásra.

Előzmény: Princ of Carpatia (2239)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2239

"Miért nincs egy picinyt bővebb része a rádióamatőröknek szóló ismeretnek? "

 

Kicsinyt kíváncsivá tettél!  Honnan, melyik "szösszenetemből" idéztél?    Amúgy én is a példámmal a minden lehetőséget említettem, és nem a vagy-vagy lehetőségét!  Talán, ha a lényeget vennéd figyelembe! Magyarán: A "hatósági vizsgák" történése már régen túlhaladt a régi megszokott lehetőségeken! LÁSD: JOGOSÍTVÁNYOK VIZSGÁJÁNAK megvalósúlt, és mindenkinek elérhető lehetősége!  No, én erről beszéltem "nyuszó-muszó"! 

Minden jót!  Öreg csóka

 

Előzmény: Desert Rat (2238)
Desert Rat Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2238

"Miért nincs egy picinyt bővebb része a rádióamatőröknek szóló ismeretnek? "

 

- Azért, mert az MNHH egy hatóság amely engedélyeket ad ki - egy így van a 2-e körzetben is, hogy az FCC nem foglalkozik okítással és tanácsadással, csak vizsgáztatással.  Amik vannak lehetőségek például próbavizsgára, azok magán-kezdeményezésűek (Pl : https://hamexam.org ), felkészüléshez pedig ott vannak az iskolák vagy a rádióklubok - természetesen nem ingyen. Évente kb ötezerrel nő az engedélyesek száma.  

 

Szerintem az előrevivő megoldás az elérhető minden lehetőség kihasználása, és nem a vagy-vagy.

Előzmény: Princ of Carpatia (2236)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2237

Mi lenne?Semmi!!!

Gondolom Ön nem most vizsgázott,Én meg most szerettem  volna.Ennyi van nem több.

Az a kevés ember aki meg szerente amatőr lenni,azt pedig támogatni kellene nem pedig lehurrogni ha valamiről véleménye van.Lehet ha kicsit jobban lenn propagálva ez a szép hoobi akkor nem kihalnának lassan a rádióamatőrök hanem gyarapodna a számuk.Részemről lezártam a témát,mivel látom támogatás helyett oltogatás megy.

73,DX

 

Előzmény: HA0SF (2235)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2236

Üdv Barátim!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat. Van egy olyan benyomásom, hogy mindenki véleménye a VIZSGÁJÁNAK eredményességétől alakúl pro, vagy kontra!  Az eredményességtől függően dicséri azt a pár felkészítőt, aki létezik, és az utánpótlás okán foglalkozik a "Több a kihaló, mint a belépő"!  téma hozzászólásaival.   Jómagam is a KDR felkészítését választottam. (Felkészűlhettél magánként, meg volt a KDR. Volt Puskás anyag is, de csak 'a la natúr, azaz csak leírás, és boldogulj vele.. Jómagam azért mentem a KDR tanfolyamára, hogy  a régmúltam (ex MHSZ) vizsgáit már nem lehetett megkeresni.  :-)  Gondoltam: Talán ezt is figyelembe veszik...  No, spongyát rá!) 

A KDR tanfolyam jó volt, csak sokunknak problémája a vidékről való felmenetel volt a gond. (mondjuk én 100 km-ről könnyen oldottam meg!)  Dresszíroztam én a Tibiéket, hogy az internett adta lehetőségeket használják ki...   Jó pár év múlva úgy tudom bejött, hogy ma miként van, az rejtély....  mivel sehol propagálva nincs...  (Vagy, ha van, nem eléggé!)

A napokban észleltem unokámnak a jogsihoz szükséges Kressz-vizsga letétele okán a számítógépes vizsgázás meglétét, és lebonyolítását. Kérdezem: A rádióamatőr mozgalom bármelyik plattformja, ma miért nem tart ott a számítógép, internett felhasználásban, aminek egykoron már a hatvanas-hetvenes években  a propagálója volt!?

Konkréten: A NMHH  (?)  honlapján szinte minden velük kapcsolatos infó megtalálható. Miért nincs egy picinyt bővebb része a rádióamatőröknek szólóismeretnek?   Vizsgakérdések, gyakorló tesztlapok, stb...  Unokámtól tudtam meg, hogy vagy hatezer pénz befizetésével lehetőséget kapott, hogy vagy 12 órát gyakoroljon a tesztek kitöltésére...  No, nem ragozom...   És a konzultációra már nem csak az eQSO progi lenne alkalmas, hanem létezik már más lehetőség is...  Ha csak a felkészűlni akarók az utazásra szükséges összeget erre fordítanák, tán eredményesebb lenne az utánpótlás!  Gondolom én, a laikus: A MRASZ élére állhatna ennek!

 

Öreg Csóka, alias: HA2BHG

 

HA0SF Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2235

Én pedig KDR jegyzetből készültem Novice, majd Harec vizsgára is. Mindkettő sikerült. Akkor ilyenkor mi van? Amit linkeltél jó, de csak formailag. Tartalmilag azóta kicsit nehezebb. De alapos felkészüléssel, mindegyik szint ugorható.

Előzmény: Törölt nick (2234)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.28 0 0 2234

Sarkos vagy sem,ez az én tapasztalatom.

Előzmény: pacs_425 (2233)
pacs_425 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 2233

Az 5KDR felkészülésit ne használd mert az nemjó

 

Ez egy kicsit sarkos.

Én abból készültem, de mondjuk a műszaki részben nem sok újdonság volt, bár ez esetemben nem mérvadó, mert megtanultam máshol.

Viszont kollégám is az '5KDR jegyzetből készült, elsőre át is ment, pedig semmi köze nem volt előtte a témához (vegyész).

Előzmény: Törölt nick (2222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!