Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.05.17 0 0 37
Mijen alkalmazást fejlesztettetek ACAD-ra?
Előzmény: YERICO (36)
YERICO Creative Commons License 2001.05.16 0 0 36
Nem bántom ln, de egy ACAD-hez nem kell valami extratuticsúcshardver. Az R14 alapban lefog kb 40 MB memóriát, az NT újabb 40-et, így 128 már kényelmesen elég hozzá. Mi egy P2-233-ason 128MB memóriával fejlesztettünk MS C++-ban, ami ugyebár zabálja a memóriát. Viszont olyet tud a debugja, amit mástól még nem láttam, azaz futás közben belejavíthatsz a kódba, majd fordítasz, és onnan folytatja. Hát nem semmi.
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.11 0 0 35
Ne bántsd Macimedvét, látszik a beírásán hogy régi motoros, és amit írt abban igaza van.
Az R14-óta az ACAD rendesen fut MS Windows alatt, és tényleg nincsenek gondok képernyővel.

A LISP pedig nem gyengus, a LISP szép és "apróbb" feladokhoz pont megfelelő szerszám.

Előzmény: YERICO (34)
YERICO Creative Commons License 2001.05.09 0 0 34
Baromság, az AUtocad R14 MAP2 simán megy egy P2-266üon 128 MB RAM + 4 GB-os IDE vinyó es egy szimpla 2 MB-os S3 videokártyán. Ezen fejlesztettem is. Barmilyen videokartyan elfut, nem kell neki semmi spec dolog. Ja, winnt-n ment.

Ehhez fűznám, hogy programozni én nem ajánlom a LISPET. Ha komolyan akarod, akkor ott van az ObjectARX, ami egy c++-os objektumkönyvtár, sokkal jobban használható, és MINDENT meg lehet vele csinálni, míg a Lisp igen gyengus dolog.

Előzmény: Macimedve (17)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 33
Tudja valaki hogy miért nincs élet a
http://www.cadvilag.hu
oldalain?
Leo-Pold Creative Commons License 2000.09.07 0 0 32
Hello!
Jövo hét Kedd-Szerda-Csütörtök /szept. 12-13-14/ Autodesk Expo az ELTE-n, mentek?

Pinocchyo te mégy?

Varga Illés Levente Creative Commons License 2000.09.05 0 0 31
Az archilink ( www.archilink.hu ) új, önálló rovatában bemutatunk minden olyan szoftvert - a későbbiekben hardvereket is - melyek az építészek, építők, társtervezők munkáját segítik.

Célunk, hogy a vásárlás előtt álló leendő felhasználó képet alkothasson az egyes szoftverekről, azok képességeiről, árairól, más szoftverekkel való összehasonlításban pedig előnyeiről, hátrányairól.

A közeljövőben levelezőlistát és fórumot is indítunk CAD felhasználók számára, ahol segítséget lehet kérni, tippeket lehet adni. A lista és a fórum együttesen lehetővé teszi majd, hogy a szoftvert fejlesztő cégek által elmondottakat felhasználói kontroll alatt is értelmezhessük.

Kérjük, hogy véleményeddel, hozzászolásoddal Te is irányítsd az oldalt ! Kiváncsiak vagyunk arra, hogy Te mire vagy kiváncsi !

archilink

angelnet Creative Commons License 2000.06.06 0 0 30
Szia Ugrifules!

Nem ott kell beallitani, hanem az az aktualis nyomtao alatti gombot kell megnyomni.
Sajnos nekem magyar van, az angolt meg regen hasznaltam, igy nem igazan tudom az angol gombokat..

1.plot ablakban
2.Tools&Preferences...(a legszelesebb gomb)
3.Modify - itt tudod beallitani!

Előzmény: ugrifules (29)
ugrifules Creative Commons License 2000.06.06 0 0 29
Nekem van egy AutoCAD LT97 upgrade jogtiszta szoftverem, ami működik is rendesen, csak éppen a nyomtatási beállításokban a rajzlapméretet nem tudom megadni, mert a Size gomb nem aktív. Így hasznáni sem tudom, mert a korábbi LT verzióm nem ismeri fel a 97-essel készített file-okat. Tud valaki esetleg megoldást?
Pinocchyo Creative Commons License 2000.06.06 0 0 28
Sziasztok!

Lehet-e olyat csinálni, hogy van egy magyar és egy angol acadom, és szertnék az angolbol is magyart. Arra gondolok, hogy néhány file átmásolásával megoldható-e.

Üdv.

gecko Creative Commons License 2000.05.18 0 0 27
vagy van egy angol peldanyod ami lopott es azt masoltak le es van hozza szeriaszam is :))

vagy atmasolsz nehany acad filet es muxik (ezekkel teszem hozza magyaritod a menurendszert de a parancsokat angolul adod ki... :))) )

van vagy 4-5 acad 14 verziom asszem elfekvoben :))))))))))))))))
csak a render funkcio nem mux csak a 14.0-as verzioban vagy a 14.01 amiben a mittom en most mi a neve a verzioszama 3-as

dehaman itt tartunk csinaljunk a topicbol autodesk topicot

kinek van meg a 3d studio VIZ jolenne ha valaki meg tudna vele dobni...

Előzmény: Pinocchyo (26)
Pinocchyo Creative Commons License 2000.05.18 0 0 26
A feltört CD azt jelenti, hogy van rajta egy full Acad amit fel kell telepíteni, ez persze induláskor keresné a kulcsot, azonban van hozzá egy kis progi, ami kiüti belőle ezt a rendkívűl zavaró momentumot.
Előzmény: angelnet (24)
gecko Creative Commons License 2000.05.16 0 0 25
CADves asszem valahol van egy mech desk 2.5-am :)
persze nem jogtiszta csak "demo" :))

de lehet hazsnalni ha van gep hozza :)

megnezem mekkora
huha 400 mega felett van de nem tom melyik acad 14 konyvtarat hasznalja de majd utanna jarok asszem joool

Előzmény: CADves (22)
angelnet Creative Commons License 2000.05.16 0 0 24
Figyelj maa, ha crackelt CD-d van, akkor
az mar fel van torve....vagy atvertek?!

Előzmény: Pinocchyo (23)
Pinocchyo Creative Commons License 2000.05.15 0 0 23
Segítség

Acad R14 Crackelt CD-m van, de nem tudom, hogy törjem fel. kérlk segítsetek...

Pinocchyo Creative Commons License 2000.04.26 0 0 21
Én Acad R14-et használok W2k alatt, és gyakran előfgordul, hogy bár az acadból kiléptem mégis tekeri a procit. Ilyenkor rendszerint a task managerben endprocesszel kiütöm. Nem hiszem, hogy ez lenne a szabványos megoldás.
Nem tudja valaki, mi okozza ezt?
Pinocchyo Creative Commons License 2000.04.26 0 0 20
Kedves Angelnet, mivel a help ismét nem érkezett meg kérlek rugaszkodjunk el a freemailtől, és küld el egy ismerősöm emil cimére a kovacs_janos@yahoo.com címre..
türelmedet köszönöm.
Előzmény: angelnet (19)
angelnet Creative Commons License 2000.04.26 0 0 19
Pinocchyo, megkaptad a helpet?
Pinocchyo Creative Commons License 2000.04.26 0 0 18
Kedves Angelnet, nem kaptam meg az igért helpet. Kérlek küld mégegyszer.
Előzmény: angelnet (7)
Macimedve Creative Commons License 2000.04.26 0 0 17
Én az R12-ből láttam az utolsó, minden funkciójában jól működő teljesen magyar nyelvű (help is) crackelt változatot.
Ez egyébként egyszerűbb feladatokra bőven elegendő, további nagy előnye, hogy már viszonylag gyenge hardveren (P60+16 MB RAM) is jól fut. Ezt még DOS-ra optimalizálták, bár fut Windows alatt is. Windows alatt van néhány vindózós funkciója, (szövegszerkesztés stb.) amik tökéletesen nélkülözhetők, javasolt egy (majdnem) üres config.sys-sel és Autoexec.bat-tal DOS-hoz telepíteni.
A későbbiek már NT-re optimalizáltak, bár az R13 elég vacakul, de fut DOS alatt is. Ezekhez már nagyon komoly hardver kell, főleg videokártya, monitor és RAM szempontjából.

Arról nem is beszélve, hogy iszonyatos mennyiségű adatot nyomnak fel a vinyóra, főleg ha van egy-két elemtár is. Ezek a programok jó néven veszik ha egy SCSI vinyó nyekereg a háttérben, vagy legalább egy jó sok cache-val megpakolt IDE vezérlőre akasztott cucc.

Videokártyábol célszerű olyat venni, amit az Autodesk javasol, mert különben lehetnek problémák. Sok kártyához van külön Autodesk meghajtó is, ezek nagyon meggyorsítják a munkát és ügyes pluszfunkciókat tartalmaznak. Az én kedvencem a SPEA kártya.

Monitorként legalább 17" kell (ideális a 20-21"), a 14 vagy 15"-os monitorokon tényleg csak szórakozásból lehet cadelni, dolgozni nagyon nehéz. Főleg, ha tablet hijján van néhány menüsor is.

Kezdőknek vagy otthon barkácsolóknak legjobb egy R12, (lehet crackelt magyar, vagy kulcs nélküli angol) ezen jól meg lehet tanulni, és nem kerül egy vagyonba a gép sem.

Pinocchyo Creative Commons License 2000.04.26 0 0 16
Bocsi, hogy kissé késve szólok hozzá, dehát a húsvét....

A tablet egy príma dolog, és szerintem bármihez jó! A teljes képernyőt kitöltheti a rajz, mert nincs szükséged a menüsorokra, és a fent lévő ikonokra.
Bár az elején valószínüleg lasítja a munkát, az álandó le nézel a tabletra, felnézel a monitorra, de ha már érzésből tudod, hogy mi hol van akkor olyanná válhat mint amikor a titkárnő 10 ujjal gépel, és a monitort nézi. Továbbá meg kell tanulni az egérmozgások helyett a tablet relatív elmozdulásait.
Vannak ismerőseim, akik ikonokkal teszik körbe a képernyőt azt mondván, hogy így nem kell mindig le-fel nézelődni, de ehhez nagy képernyő kell.

angelnet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 15
Mind igaz, amit irsz, de szerinetem erosen feladat
fuggo, hogy ki mit hasznal.
Bizonyos dolgokhoz jo a tablet(valoszinu a legtobbhoz), de vannak olyanok, amikor tok felesleges a hasznalata. Az en munkam ilyen, biztos ezert voltam elfogult.

Az angol-magyar kerdesnel eleg furcsa a helyzet;
Rentgeteg fele Autocad forog kozkezen.
-angol, angol helppel
-magyar, angol helppel
-magyar, magyar helppel

Valoszinu, aki csak probalgatja, az nem veszi
meg fel millioert a Cad-et(kello dokumentaciokkal), hanem valahonnet
beszerzi olcso penzert.
Ez altalaban angol, mert ehhez nincs hardver kulcs. De lattam mar crackelt magyart is.
Ilyenkor jonnek a telefonok: Te ez miert nem
muxik, miert fagy le, hogy kell, stb.
Angolhoz beszereznek magyar konyvet...hat
csodalkoznak, ha hulyesegeket csinalnak?

Előzmény: Macimedve (14)
Macimedve Creative Commons License 2000.04.25 0 0 14
Ha a tablet jó, akkor miért jobb ha nincs?

Egy nagyon kezdő meg inkább kitalálja, hogy mire utalnak a kicsit furcsán fordított magyar parancsok, mint ha meg kell tanulnia angolul a műszaki rajz kifejezéseket.
Mellesleg, ha valaki nagyon kezdő, az az angollal sem találkozott. Tök mind1, hogy melyikkel kezdi. Az anyanyelven meg talán mégis könnyebb....
Én vegyesen használtam magyart-angolt, mert az első verzióm (2.63!!) csak angolul létezett. Úgy tanultam meg az alapokat. Aztán az R12-ből már magyar is volt. Az újabb parancsokat csak magyarul tudtam.
A tablettal meg tök mind1 a nyelv. Kis gyakorlattal szinte vakon lehet vele dolgozni. ÉS nem kell tudni a parancsok nevét. Az ikonok elég egyértelműek. Ha nem tetszenek, rajzolsz magadnak olyat, amilyet akarsz.

Előzmény: angelnet (13)
angelnet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 13
Nagyon jol tudom, hogy egy alahuzassal hasznalhatoak az angol parancsok, de vajon az
tudja-e, aki az alapoktol kezdi.
En mindig is igy hasznaltam.
Egy amator, aki most kezdi, valszeg nem fogja tudni rogton a menuket maceralni!
A Tablet tenyleg nem rossz dolgog, de jobb ha nincs........
Előzmény: Macimedve (12)
Macimedve Creative Commons License 2000.04.25 0 0 12
A magyar AutoCad tökéletesen működik angol parancsokkal is, de ha ez sem tetszik, akkor nagyon egyszerűen meg lehet változtatni a parancsok neveit, vagy akár lehet csinálni saját menüt.
A legjobb megoldás egy tablet, arra azt írsz, amit akarsz. Tapasztalataim szerint egy tablet egy négy gombos egérrel legalább megduplázza (ha nem háromszorozza) a rajzolási sebességet.

A 3D-be nem kezdenék bele csak úgy....
Ha a 2D már jól megy, akkor szépen apránként lehet áttérni. Pesze a legújabb verziók már inkább a 3D-t támogatják.
SZVSZ a 2D-3D attól függ, hogy ki mit akar rajzoni. Alaprajzokhoz vagy egyszerű gépészeti tervekhez felesleges időpocsékolás a 3D. Bonyolult térbeli mechanizmusnál, formatervnél vagy látványtervnél már kell. Akkor is hasznos, ha később (vagy akár közben) az alkatrészeket VEM módszerrel ellenőrizni kell.

Előzmény: angelnet (11)
angelnet Creative Commons License 2000.04.25 0 0 11
Alapszintu 2D-s rajzolas megtanulasa nem tul sok ido, de jelentosen megnoveli a tanulasi idot
a magyar Autocad, mert nagyon idiota a parancsok
forditasa.
Ha valaki ra van kenyszeritve sity-sutty megtanulja, de nem art, ha neha konzultal valami
profival, mert mindig vannak rejtett dolgok.
A 3D-s tervezes mar egy kicsit kemenyebb!
Az ujabb Autocad-ekhez mar adnak segedletet
(Learning Assistance), szerintem abbol meg lehet
tanulni az alapokat....bar nem neztem bele a
CD-be, hogy milyen.
Előzmény: hu washizu (10)
hu washizu Creative Commons License 2000.04.21 0 0 10
Latom vannak tapasztalataitok az Autocad-del kapcsolatban.A kozeljovoben en is rakenyszerulok arra hogy megtanuljam hasznalni.Kernek empirikus adatokat arra hogy mennyi ido alapszinten megismerni a progit.
angelnet Creative Commons License 2000.04.21 0 0 9
Amikor több 1000 dolgot kell egyszerre
megcsinálni 5 perc alatt.
Vagy azt akarod, hogy az Autocad dolgozzon
helyetted, és ne Te az Autocad helyett!!!
Azért rajzolni nem fog magától, de majdnem.
Előzmény: Bacilus (8)
Bacilus Creative Commons License 2000.04.21 0 0 8
A freemail nálam is rossz volt, de pár perce már megint jó...
ACAD LT 2000-rel dolgozom, engem mindig kielégítettek a funkciói. Ti mikor tudnátok használni a LISP-et?
Előzmény: angelnet (7)
angelnet Creative Commons License 2000.04.21 0 0 7
A Map3 nagyon jó, Én már nem tudnék nélküle dolgozni. Nem tudom mit értesz digizés alatt,
de szerintem nem igazán erre való.
Térképek kezelésében profi a prg, mellesleg
a Mapguide-hez elengedhetetlen.
pl: több tíz allomanyt macerálhatsz egyszerre és
utánna egy muzdulattal visszamented.
Sajnos nem tudok belépni a freemailbe, ha sikerül
majd elküldöm a hlp-t. /Neked megy?/
Előzmény: Pinocchyo (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!