Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.21 0 0 1038

https://vedabase.io/hu/library/bg/18/28/

 

Ezt neked is írták, meg nekem is...

Előzmény: ErkölcsTan (1037)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.20 0 0 1037

Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 1036

Az öndicséretnek van egy átható szaga - illata - de hát az ízlések különbözőek a világban....

Előzmény: Elminster Aumar (1035)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 1035

"Jómagam meg sok más tudományos társaság mellett a Para-Kutatási Tudományos Társaságnak is a tagja voltam."

 

"Bástya elvtárs: Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység."

https://www.youtube.com/watch?v=vdMGGeDZN0Y

 

 

"de az állami szervezetek és az intézmények is igazodtak az általam fetárt valósághoz. Most is ez a folyamat játszódik le."

 

"Az elefánt és az egér mennek át a hídon. Megszólal a kisegér:
- Hallod, hogy dübörgünk!"

Előzmény: ErkölcsTan (1033)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.20 -1 0 1034

de az állami szervezetek és az intézmények is igazodtak az általam fetárt valósághoz. Most is ez a folyamat játszódik le.

 

_____________

 

Akkor a tudományos istened létezésével fordulj az egyházakhoz, teológusokhoz, hiszen közös a

 

mondanivalótok : isten létezik !!

Előzmény: ErkölcsTan (1033)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.20 0 0 1033

"Nekem is úgy tűnik, hogy eléggé általános álláspont az, hogy Isten létezésének a kérdését nem lehet a tudomány tárgyává tenni. De szerintem ez általában nem egy őszinte álláspont. Hanem csak pragmatikus konfliktus-kerülés."

 

Egyértelmű dolog, hogy minden alá lehet vetni tudományos módszertani vizsgálatnak.

Nincs kivételes dolog. Már eleve az a kijelentés, hogy valamit nem lehet, téves állítás.

 

Tehát aki ezt a téves állítást elfogadja, az nem tesz mást, mint saját magát és másokat is korlátoz.

 

Jómagam meg sok más tudományos társaság mellett a Para-Kutatási Tudományos Társaságnak is a tagja voltam. Isten számomra nem volt más, mint egy a sok megoldandó para-jelenségből. ... és megoldottam ezt is, mint már sok más hasonlót.

 

Mindig az volt, eddig is, más általam megoldott para-jelenségeknél, hogy a megoldásom megszületése után jó darabig kételkedtek egyesek a megoldás jó voltában, de aztán egy idő után még is elfogadottá vált. Egy idő után nem csak az emberek, de az állami szervezetek és az intézmények is igazodtak az általam fetárt valósághoz. Most is ez a folyamat játszódik le.

 

 

 

 

 

Előzmény: Siphersh (1032)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.20 0 0 1032

Nem hiszem, hogy szükséges vagy lehetséges volna Istent teljes egészében természettudományos fogalmakban definiálni, de ki lehet választani bizonyos istenképekből egyes jól meghatározható tulajdonságait az Istennek, és összevetni az ismert tudományos tényekkel.

 

Ezt tette például a Charles Darwin, amikor annak idején ráeszmélt a biológiai felismerései teológiai következményeire, és fokozatosan elvesztette az istenhitét.

 

Nem Isten létezésének a kérdését "vizsgálta", de a tudományos tényeket racionálisan össze tudta vetni a monoteizmus bizonyos alapvető állításaival. Vagyis nem teljesen független egymástól a tudomány és a teológia, és eléggé nagy mértékben közös nevezőre lehet hozni a kettőt ahhoz, hogy bizonyos tudományos tényeket a monoteizmus cáfolatának lehessen tekinteni.

 

Nekem is úgy tűnik, hogy eléggé általános álláspont az, hogy Isten létezésének a kérdését nem lehet a tudomány tárgyává tenni. De szerintem ez általában nem egy őszinte álláspont. Hanem csak pragmatikus konfliktus-kerülés.

 

"tudományfilozófia esszémet"

 

Köszönöm, nem érdekel.

Előzmény: ErkölcsTan (1030)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.20 0 0 1031

Közben már elgondolkoztam rajta és korrigáltam.

Viszont talán már neked is felajánlottam, hogy elküldöm az összefüggő tudományfilozófia esszémet a kérdéskörben.

Mondjuk nem a próba nyomtatott könyv formátumot, de az azt megelőző word fájt, tehát a "kéziratot".

Kapok egy e-mail címet, vagy akár egy fb profilt, vagy oldalt oda üzenetként messengerrel át tudom küldeni.

 

Általában aki elolvassa egyben, az a gondolatébresztő, kijózanító visszajelzéseket küldi.

Gondolom nem tartasz egy kis olvasástól?

 

 

 

 

 

Előzmény: Siphersh (1029)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1030

Na jó .... elolvastam többször, amit írtál és azt is amit én.

Félreérthető lehettem és te meg igyekeztél azért.

Visszavonva az X-es dolog. Attól tartok most ez hirtelen dolog volt tőlem és nem érdemelted még sem meg.

 

Egyszerűsítsünk egy kicsit. Mert ez a kijelentés egyértelműen jellemző és ebben az különös, hogy nem csak az ateistákra, hanem a teológusokra is. Sőt sokszor még a szkeptikusokra, meg sima tudósokra is.  Tehát ebben eléggé nagy az egyetértés valamiért. Tovább egyszerűsíthetjük, mert elég az első mondat, a második már csak az elsőt magyarázza.

 

"Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén. Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."

 

Szerintem helytelen és hibás az állítás

és szerinted is az. Ennek több oka is lehet és van is.

 

Ez viszont a logika szabályai szerint azt jelenti, hogy a dolog még is vizsgálható tudományosan.  (?)

Mert azt kell jelentenie. Itt nem nagyon van köztes állapot.

 

Amennyiben pedig vizsgálható, akkor azt a tudományos módszertan szerint kell megtenni.

Annak pedig az első feladata éppen "Isten" helyes meghatározása.

 

 

 

Előzmény: Siphersh (1027)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1029

Kivétel nélkül mindenhol odaírtam, hogy mi az én álláspontom az adott kérdésben.

 

Pont úgy, ahogy "pölö" címen mutattad.

Előzmény: ErkölcsTan (1028)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1028

Szerintem rá foglak rakni megint X-re, mert értelmetlen amit csinálsz.

Mint írtam nem érdekel, hogy mivel nem értesz egyet,

hanem azt írd, ami szerinted az adott vonatkozásban a Te helyes ateista álláspontod.

Nem tetted meg.

 

 

Előzmény: Siphersh (1027)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1027

Hát, ez az. Ezekben a kérdésekben az ateistáknak változatos a véleményük, vagyis nem igaz, hogy  az ateisták nem tudják elismerni, hogy ezek nem valósak. Vagyis nem ateista dogmák. Hanem egyes ateisták véleményei. Te vagy az, aki úgy fogalmaztál, mint ha minden ateista egyforma lenne.

 

" Tagadod ezeket a jellemző ateista elveket?"

 

Nem hiszem, hogy jellemző ateista elvek. Csak összegyűjtöttél álláspontokat, amiket egyes ateistáktól olvastál. Ettől még ezek nem lesznek jellemzőek az ateistákra, úgy általában.

 

"Szépen menjél végig rajtuk és írd oda"

 

Jó.

 

"Az ateisták nem hisznek Istenben vagy istenekben. Ennyi."

 

Nem értek egyet. Valóban ez a legáltalánosabb jelentése a szónak, de vannak ennél szűkebb, és tágabb jelentései is a szónak. Szemantikai kérdésben értelmetlen ilyen kategorikusan fogalmazni, mert ez nem segít a félreértésekben. Szerintem: tisztázni kell, hogy mikor mit értünk a szó alatt. Ennyi.

 

"Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén. Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."

 

Nem értek egyet. Ha lenne Isten, annak lennének bizonyos következményei, amiknek a hiánya cáfolja a monoteizmust.

 

"Az ateizmus nem hit, ezért dogmái sincsenek."

 

Nem értek egyet. Nem azért nincsenek dogmái. Attól még lehetnének dogmái.

 

"Az agnoszticizmus az ateizmus egyik ága. Gyenge ateizmus"

 

Nem értek egyet. Ugyanaz, mint az elsőnél. Más értelemben is szokták használni az agnoszticizmus szót. Vannak keresztény agnoszticisták is, akik úgy gondolják, hogy Isten létezése nem tudható. Hanem hinni kell.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Agnostic_theism

 

"Semmiféle Isten nem létezik"

 

Nem értek egyet. Teljesen naív állítás. Az istenek egyfajta mitikus lények. Fiktív szereplőkként léteznek.

 

"Isten egy falszifikálhatatlan és teljességgel vizsgálhatatlan dolog"

 

Ez lényegében már volt, néggyel korábban.

 

"vallástalan = ateista"

 

Nem értek egyet. Az egyenlőség nem áll fenn. Vannak például vallásos ateista Buddhisták.

 

"Az ateizmus olyan mint a nem-bélyeggyűjtés. Tehát ezért nem lehetnek dogmái"

 

Ezzel speciel egyetértek.

 

Az ateizmus egy vallás? Akkor ennyi erővel az egészség egy betegség!

 

Ezzel is egyetértek, találó hasonlat.

 

"Ha nem hiszel Istenben, nincs más lehetőség, akkor ateista vagy."

 

Nem értek egyet. A nagybetűs "Isten" egyértelműen a monoteizmusra utal, és a politeisták se nem monoteisták, se nem ateisták.

 

"Nincs Isten" .... de azért más bizonyítsa be, hogy van.

 

Próbáld meg belátni, hogy ez csak azokra az ateistákra "jellemző" elv, akiket a legtöbbet olvashatsz a fórumokon. Pont azért őket olvashatod a legtöbbet, mert ez a konfrontatív ateista számonkérés elve. Nyilván nem jellemző a csendes ateistákra, akik nem járnak fórumokra harcosan kihívni a vallásosokat. A mintavételed nem reprezentatív.

 

És egyébként én személy szerint ezzel sem értek egyet, de ez egy személyes, szubjektív dolog. Én jobb szeretem belecsalogatni a vallásost a párbeszédbe, nem pedig követelőzni.

Előzmény: ErkölcsTan (1022)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1026

Előző stornó, mert ott együttes és azonos bizonyításnak kellene lennie, de egyik fél sem képes rá.

 

Ez a helyes, mert sokszor tesznek ilyen kijelentést úgy is, hogy előtte nem történt monoteista "Isten létezik" kijelentés.

 

11. " Nincs Isten" .... de azért más bizonyítsa be, hogy van. :  Sok ateista kijelenti, hogy "Nincs Isten". Tény, hogy kijelentenek, leírnak ilyet. Ez viszont egy kijelentés és a kijelentőnek kell igazolni kijelentése igazát és nem másnak, aki nem tett semmiféle kijelentést.  https://a.te.ervelesi.hibad.hu/bizonyitasi-kenyszer-atharitasa

Előzmény: ErkölcsTan (1025)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1025

Sőt lett egy 11. Jellemző ateista dogma is:

 

" Nincs Isten" .... de azért a monoteisták bizonyítsák, hogy van. Nekik kell :  Sok ateista kijelenti, hogy "Nincs Isten". Tény, hogy kijelentenek, leírnak ilyet. Ez viszont egy kijelentés és a kijelentőnek kell igazolni kijelentése igazát és nem a másik félnek. https://a.te.ervelesi.hibad.hu/bizonyitasi-kenyszer-atharitasa

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1024

Tehát cáfolni nem tudod, mert tények ezek a jellemző kijelentések.

 

Annyit tudsz csak tenni, hogy neked mi az alternatív álláspontjaid a kérdéskörökben.

Előzmény: Siphersh (1021)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1023

Pölö

"Az ateisták nem hisznek Istenben vagy istenekben. Ennyi."

 

-  Te ezzel nem értesz egyet, mert szerinted az ateisták hiszen több Istenben is, amelyet ők maguk teremtettek maguknak.

Láthatatlan Rózsaszínű Egyszarvú, Repölő Paszta Isten, Russel teáskannája, stb...

 

-------- valami ilyesmit kellene tenned, akkor mind a tíz ponttal. --------------------

Előzmény: ErkölcsTan (1022)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1022

Úgy írsz, mintha a magukat ateistának vallók, azonosak lennének.

Egy a tábor, egy a zászló, egyek a dogmák is. :-)

 

Csak hazánkban van legalább 15-20 féle ateista irányultság.

A világban ennek több százszorosa.

Egymással sem értenek, értettek egyet nagyon sok dologban.

 

Tehát Te Anti-Ateista vagy? Tagadod ezeket a jellemző ateista elveket?

Na legyen akkor némi kísérletezés. Érdekel.

Szépen menjél végig rajtuk és írd oda

ezzel szemben a te ateista felfogásodat az adott és felvetett kérdéskörben.

 

Attól tartok ez neked nem fog menni és kikerülöd a felkérést. :-)

 

Előzmény: Siphersh (1021)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.19 -1 0 1021

"Ezek nagyon sok helyen fordulnak elő, rendszeresen használták és jelenleg is használják őket"

 

Ebből nem következik, hogy jellemzőek. Ettől még az is lehet, hogy ezekkel ellentmondó ateista vélemények még több helyen fordulnak elő, és még többet használják azokat. És akkor nem mondhatjuk, hogy jellemzőek. Vagyis nem logikus ez a következtetésed.

 

"A fentiek azért ateizmusra jellemző dogmák, mert az ateisták nem tudják elismerni, hogy ezek következetlenek, nem valósak és csak látszólagos érvelések."

 

Ez meg nem igaz. Mert én például, aki nem vagyok vallásos, a nagy részükkel nem értek egyet. És ez az ellenpélda cáfolja ezt az állításodat.

 

Szóval az egyik érved illogikus, a másik meg valótlan állításra épül.

Előzmény: ErkölcsTan (1020)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1020

Eddig a következő ateistákra jellemző dogmákat leltem, amit tőlük idézek:

  1. "Az ateisták nem hisznek Istenben vagy istenekben. Ennyi."
  2. "Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén. Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."
  3. "Az ateizmus nem hit, ezért dogmái sincsenek."
  4. "Az agnoszticizmus az ateizmus egyik ága. Gyenge ateizmus"
  5. "Semmiféle Isten nem létezik"
  6. "Isten egy falszifikálhatatlan és teljességgel vizsgálhatatlan dolog"
  7. "vallástalan = ateista"
  8. "Az ateizmus olyan mint a nem-bélyeggyűjtés. Tehát ezért nem lehetnek dogmái"
  9. Az ateizmus egy vallás? Akkor ennyi erővel az egészség egy betegség!
  10. Ha nem hiszel Istenben, nincs más lehetőség, akkor ateista vagy.

Ezek nagyon sok helyen fordulnak elő, rendszeresen használták és jelenleg is használják őket, így nem szükséges semmiféle forrásmegjelölés hozzájuk. Tehát ezek köztudomásúlag ateista kijelentések. A dogmatikus bizonyításuk meg a szükséges minimális elemzésekkel megtörtént itt.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1019

Amit írtál, azt nagyon nehéz dolog bárkivel elhitetned.

Az általam elemzett ateista dogmák, ugyan is eléggé köztudomásúak.

...és köztudomású dolgot nem szükséges bizonyítani.

Az azok cáfolata meg le lett logikusan vezetve.

Akinek nincs ateista kényszerképzete, az be is tudja látni és be is látta.

 

 

 

Előzmény: Siphersh (1012)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1018

De mit akartál volna mondani ???

Előzmény: Törölt nick (1017)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1017

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152751735&t=9190095

 

9+ semmi(0)= páros.:)

 

Nyugottan hülyézz le... még öt percig keresztény leszek mijattad...

Előzmény: Darwin&isten (1016)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1016

Még fejlődik egy kicsit, és kiderül semmiféle isten nem kényszeríti, hanem ő maga az.

Előzmény: Törölt nick (1014)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.19 -1 0 1015

"hogy csak a monoteizmus és ateizmus közül lehetne választani és nincs is más lehetőség"

 

Ilyet senki se mondott. A politeista nem is monoteista, és nem is ateista.

 

"hamis dilemma"

 

Nyilvánvaló, hogy az illető azt értette ateista alatt, aki nem istenhívő.

 

Szemantikán vitázni eléggé értelmetlen dolog, de ha arról van szó, hogy szerinted nem kéne ilyen értelemben használni az ateizmus szót, akkor mondhatnád azt, és megpróbálhatnál amellett érvelni.

 

Te viszont nem ezt csinálod, hanem szándékosan félreérted, és úgy reagálsz, mint ha valami mást értene alatta.

 

Ez pedig még az érvelési hiba címkét sem érdemli ki, mert a szándékos csúsztatást naivitás lenne hibának nevezni.

Előzmény: ErkölcsTan (998)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1014

Azér a "kinyilatkoztatás" szót jobban is tisztelhetnéd, ha meg nem, akkor is gondold át, hogy a megadott magyarázat szerint - tök mindegy nem hiszel benne -, Isten által sugalltat jelent...azé túlzásnak érezném, hogy ezt a szegény embert erre Isten "kényszeríti"...

Előzmény: Darwin&isten (1013)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1013

Pontosabban : üres valótlan kinyilatkoztatás.

Előzmény: Siphersh (1012)
Siphersh Creative Commons License 2019.10.19 -1 0 1012

"Ateisták jellemző dogmái"

 

Meg se próbálod se azt igazolni, hogy jellemzők, sem azt, hogy dogmák. Ez így nem tudományos, hanem csak fantáziálás.

Előzmény: ErkölcsTan (1000)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1011

Vastyúk is talál szeget, erről az ürgéről igaz amit írtál.

Előzmény: Törölt nick (1010)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1010

Na, ezt elcseszted. Írod neki az értelmes felnőttet, erre nekem is írsz, mikó köztudottan hülye vagyok szerinted...

 

Nem tetted be a linket...pég kértelek... szépen..:(

Előzmény: Darwin&isten (1009)
Darwin&isten Creative Commons License 2019.10.19 0 0 1009

Ha netalán mégis akkor letiltotta, mert nem tudományos :-))

Előzmény: Törölt nick (1007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!