Keresés

Részletes keresés

Sidda Creative Commons License 2006.01.23 0 0 180

Akkor én is csak csöndesen köszönöm meg.

 

Amúgy valami olyasmit akartok megkérdezni az írótól, hogy Pitonnak miért nincs nője? Vagyis valami ilyesmi. Tök kis hülye vagyok az angolhoz. Ha foglalkoznék vele menne, de nincs időm. = (

Na mindegy engem azért zavar, hogy egyedül van.

Előzmény: +Majmunka+ (171)
Serpentina_Seriphinus Creative Commons License 2006.01.23 0 0 179
Hi Aspen,

I was wondering if we would see Lucinda again in Summer or in Brothers in Arms?
Is she a relative of Lucius, by the way?
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.22 0 0 178
Thanks Merlin, you can make your universe as tolerant as you want :-)
Előzmény: GuessLess (177)
GuessLess Creative Commons License 2006.01.22 0 0 177

This question has obviously been eating us alive for long, but it obviously came up so suddenly after reading Esther's excellent side-story.

 

I know you always say that this is not a slash but a family-story, but I don’t think that references to someone being gay would be so to say "out of genre". Of course it might cause some trouble for Severus at WFS… On the other hand, who knows how tolerant the wizarding world is in your universe…

 

cheers!

G

Előzmény: +Majmunka+ (175)
GuessLess Creative Commons License 2006.01.22 0 0 176

Pont így!!! :DDD

 

G

Előzmény: +Majmunka+ (175)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.22 0 0 175

És hogy gondolod? Pl:

 

Dear Aspen, would you be so kind to inform us about our beloved Severus's sexual preferences? Don't worry, I can assure you, we all can accept him either gay (there are a lot of slash fun here) or straight (remain some hope for us :-) too. Have you a plot to fulfill his/our fantasies? I've itching ears... :-) Curiosity rulez.

Előzmény: GuessLess (174)
GuessLess Creative Commons License 2006.01.22 0 0 174

Akkor jár majd erre, ha látja, hogy kérdezünk tőle vagy felvetünk dolgokat. Angolul, persze :) Szóval rajtunk múlik, mikor jön újra.

 

G

Előzmény: +Majmunka+ (173)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.22 0 0 173

Majd legközelebb, ha erre jár Aspen a fórumon, el ne felejtsünk rákérdezni :-)

Hátha közlékeny hangulatban lesz.

Előzmény: GuessLess (172)
GuessLess Creative Commons License 2006.01.22 0 0 172

Nem hinném, hogy lesz folytatása, bár többen a fél karjukat odaadnák azért a az utolsó kérdésre adott válaszért :DDD

 

Aspen rebesgetett valami olyasmit, hogy a 7. évről szóló regényben esetleg kiderül Piton orientációja....

 

G

 

 

 

Előzmény: Melkor. (170)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.22 0 0 171

OFF

Kedves Sidda, ahogy ígértem, szólok: A Growing Pains (Felnőtt fájdalmak) 1. része felkerült a Menedékre. A frissítésekről már csak az Invitón fogunk szólni (én vagy Enahma, vagy aki előbb észreveszi :-) Jó olvasgatást.

 

Előzmény: Sidda (167)
Melkor. Creative Commons License 2006.01.21 0 0 170

 Egyetértek! Ennek ugye lessz folytatása? Nem, nem csak azért érdekel, hogy mit felel Severus az utolsó kérdésre (na jó elismerem majd meghalok a kíváncsiságtól :))

 

GuessLess Creative Commons License 2006.01.20 0 0 169

Na, akkor most még egyszer, hátha az előző linknél yahoo group tagnak kellett hozzá lenni... most a skyehawke-on is fent van már ez a side-story!

Snape POV interjú

 

Érdemes elolvasni, szerintem nagyon jó!

 

G

+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.19 0 0 168
Nem, a Menedéken lesz fönt Avedney-nél. Az Idő-járás már fent van. Sztem bármikor felkerülhet, ha minden igaz, már nála lehet az első fejezet, bár nem tudom biztosan.
Előzmény: Sidda (167)
Sidda Creative Commons License 2006.01.19 0 0 167
Nincsenek is olyan nagy boci szemeim. de azért mindig kifaggatlak. Ja és a memóriám teljesen okés, így mindenre emlékszem emit mondasz, és olyankor alig várom, hogy lefordítsák. a magyar sztori amúgy tényleg állat. Majmunka fordítását is epekedve várom. a merengőn lesz majd fent? Oda is szoktam menni néhanapján. Majd szóljál rendben?
Előzmény: milena85 (161)
GuessLess Creative Commons License 2006.01.19 0 0 166

Ha még nem olvastátok volna, mindenképp ajánlom a yahoo groupban megjelent egyik challengre érkezett pályázatot, by Esther :)

Severus örökbefogadást megelőző interjúja a WFS-től az ügyintéző boszorkánnyal, az az interjú, ami félbeszakadt, mivel a másik tag (Darswaithe)megpróbálta Harryt elrabolni... ezt ugye Harry nem látta, ezért nekünk is kimaradt. Helyenként nagyon szórakoztató! És ami fő, Snape POV!

 

http://groups.yahoo.com/group/ayearlikenoneother/message/8560

 

 

 

 

perek Creative Commons License 2006.01.18 0 0 165
Jaj, csak ne kellene annyit tanulni!:-)
Rájöttem, hogy Aspen direkt kedvez nekünk, hiszen mire kijön a következő fejezet, addigra vége a vizsgaidőszaknak, így pl. nekem nem lesz lelkiismeretfurdalásom amiatt, hogy nem azt olvasok, amit kellene. Én azért el szoktam lenni egy fejezettel 1-2 órát, mire minden (kevésbé:-)) rejtett forrását felfedezem az előszöri gyors átolvasás után, na meg egy szótár segítségével leginkább!. A Hermiones levéllel például nagyon szenvedtem:-)
p
Előzmény: GuessLess (164)
GuessLess Creative Commons License 2006.01.17 0 0 164

Nem, nekem is új volt, a napokban túl sok munkám volt, és nem néztem be oda... A zenéje nekem ennek kevésbé tetszett, de képileg talán jobb volt. :) Mindenesetre szép munka.

 

Jaj, csak ne kéne ennyit dolgozni :(((

 

G

Előzmény: perek (162)
perek Creative Commons License 2006.01.16 0 0 163
Jaj, nem tudok helyesírni...vagy csak fáradt vagyok..nézzétek el nekem.
Előzmény: perek (162)
perek Creative Commons License 2006.01.16 0 0 162
Biztos, hogy volt valami jövőképe Aspennek, nem úgy néz ki, mintha teljesen koncepcitlan lenne az AYLNO :-). Csak tényleg izgalmas (lenne) tudni, hogyan változtatott a hozzáállásán miközben írta.

Adott egy kis támpontot Aspen az ASLNO-ról, szegény Draco megérdemel egy kis szerelmet Pansy után.:-) Azért elég szörnyű volt, amikor kiderültek a lányról a dolgok. Na meg, hogy D-t gy át lehetett verni. Malfoyok (bocsánat a Snapek se :-)) nincsenek ehhez hozzászokva.

Most jön a magyarban az ominózus párbeszéd D és H közt S samponjáról!!! Emlékszem, hangosan kacarásztam azon a részen, alig várom, hogy magyarul is élvezhessem :-DD *szempillarebegtetés*
Reméljük Fekete Kavics is rendbejött már...

Egyébként felkerült egy új AYLNO-videó a yahoo-ra! Csak nem tudom, hogy lehet ide beszúrni... Vagy ez csak nekem új hír?:-)) Szerintem ennek gazdagabb a képi világa, de az elöző zenéje joban tetszett. Ja és a teli szájjal nevető Severus se semmi a végén.

p
Előzmény: GuessLess (156)
milena85 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 161

 

Szia, Guessless :)))

 

Valóban nem voltam egy ideje, mert nem volt netem. De mindig lementettem az új részeket Nagininál :))) Majd megint megírom a következő résznél a skyehawkon, hogy mennyire jók vagytok :)) Egyrészt nagyon igaz, másrészt meg kell majd a pozitív hozzászólás, mikor mindenki szidni fog titeket, hogy hogy lehet itt abbahagyni, meg követelik majd az új részt :))) Jól emlékszem, ugye? Az a bizonyos OWlery-s rész jön?

 

Majmunka: ne féltsd Siddát! Nem olvassa ugyan az angolt, de azzal a hatalmas boci-szemeivel mindig kiszedte belőlem a sztori főbb emlékeit :))) Akárcsak a Happy DAys in Hell esetében :)))  De azért valószínűleg a sok általam összezagyvált infóból a nagy részét úgyis elfelejtette már, és hát a Guesslessék fordítása vitathatatlanul ver engem :))) Nagyon imádom az AYLNO-t. Most is éppen azt olvastam :))) 1545 oldal TNR 14-esben!!!

Előzmény: GuessLess (156)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 160
Hogyne szabadna jönni, sőt!!! Nagyon szívesen látunk mindenkit :-)
Előzmény: Sidda (159)
Sidda Creative Commons License 2006.01.16 0 0 159
Tudom, néha be szoktam somfordálni, és olvasgatni, mert alíg bírom ki. Engem nem zavar, ha megtudom a dolgokat, mert amikor elolvasom, az úgy is más. De ha nem szabad idejönni, akkor távol maradok inkább. = )
Előzmény: +Majmunka+ (158)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 158
Vigyázz itt, mert ez kimondottan spoileres fic. És Aspen bizony tartogat még egyet s mást a 60. rész után :-)
Előzmény: Sidda (157)
Sidda Creative Commons License 2006.01.16 0 0 157
Nem akarok belerondítani a dolgokba, de én csak magyarul tudom olvasni. De ez első sorban Mila85 érdeme, mert ő mutatta meg. A többi meg már Fekete Kavics, meg GuessLess varázslatos fordítási tudományának köszönhető. Ja az eredeti író fantasztikus, és szerintem nyugodtan megpróbálkozhatna az élesben történő írással, ha eddig még nem tette. Kár, hogy JKR learat minden babért a Hp-vel, mert egy -két fic valóban a könyvvel vetekszik, mint pl ez is. Köszönöm az élményt, és várom a folytatást.
GuessLess Creative Commons License 2006.01.16 0 0 156

Hahó, de jó, hogy Te is itt vagy, rég láttalak a fórumokon :)

 

Na igen, nehéz felfogni, hogy tervezés nélkül hogy hagyhat hátra ennyi szuper kis cselekmény-morzsát, amit aztán később felszed és felhasznál valami nem várt fordulatra... Én se értem. Biztos van azért valami ködös "jövőképe", meg biztos többször visszaolvas, mit lehetne még az elejtett megjegyzésekből felhasználni. Na mindegy, végülis nem is ez a lényeg :) csak most, hogy a hatvanvalahányas részeket fordítom, látom a morzsákat, amikből a nyolcvan-kilencvenvalahányas részek összeállnak... Néha leesik az állam :)

 

G

 

 

 

 

 

 

Előzmény: milena85 (155)
milena85 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 155

Azóta követem az AYLNO-t, mióta kijött a 73-as rész. Ez segített eljutni odáig, hogy elolvashassam a HBP-t.

Sok dolog izgatott a fejezetek között, de egy dologban a mai napig biztos voltam: hogy a regény alaposan megtervezett. Egyszerűen olyan dolgokat függesztett össze, amik csak 10-20-30 fejezettel arrébb váltak világossá. Hihetetlen, hogy nem így van- vagy legalábbis nem így volt az elejétől kezdve.

 

perek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 154
Nagyon jó volt aaz Aspenes beszélgetés, így utólag is!:)
Érdekes, hogy Samhainkor még úgy tervezte Draco pálfordulása csak csel, de aztán beleszeretett a kis családba:)) Azért azon már sokat gondolkodtam, hogy Harry Grimmauld téri látnoki álmait mennyire tervezte előre. Ez megmagyarázza, hogy kevésbé. Bár lehet, hogy csak szereti a kihívást.
Amikor Ron büntetése miati veszekedés után megint álmodik, mit gondoltok Aspen előre megtervezte, hogy mi lesz? Szerintem zseniális volt, mert tényleg egyértelműnek tűnt amikor olvastam, hogy vége az örökbefogadásnak, a másik magyarázat viszont még tökéletesebbnek. Hihetetlen, hogy ASpen mennyire tud játszeni az olvasóival, és elhitetni velünk bármit, amit akar.
p
perek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 153
Teljes mértékben egyetértek, a jó könyvek nem lehetnek elég hosszúak. A GyUnál szerencsére ott vannak a háttér(?)történetek, s mire végzek vele, kezdhetem újra, mert már a felére nem emlékszem:-) Legalábbis a Szilmarilokkal most iígy állok. Bocsánat az offért mindenki mástól.
Megkaptam a küldeményedet Majmunka, köszönöm szépen. Szerintem átküldheted a többit egyben, mert pillanatnyilag üres az a postaládám.
Még nem néztem át a többi topicra, mert az Aspennel való beszégetést olvastam vissza, meg a leveleimet csekkoltam.
Nagyon jó volt ez a beszélgetés, így utólag is.
Előzmény: +Majmunka+ (152)
+Majmunka+ Creative Commons License 2006.01.15 0 0 152
Sosem értettem az ilyesmit. Nekem mindig az volt a bajom A gyűrűk urával is, hogy rövid. Egy jó könyv sosem lehet elég hosszú, a rossz meg mindig túl hosszú. A HP sorozatnál is nagyon remélem, hogy Rowling nagyon odateszi magát, és produkál egy káprázatos 7. könyvet, hogy utána még sokszor elolvashassam egy nagy menetben az egészet előről. Ha az AYLNO megyar fordítása készen lesz, kinyomtatom az egészet, hogy ne képernyőről kelljen olvasni. Már alig várom...
Előzmény: perek (151)
perek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 151
Túl hosszú, és akkor még csak a magyarról írtak (ti. 60 fej.), a többire nem emlékszem pontosan. Még sose utáltam könyvet v. bármilyen írást a hosszúsága miatt, legfeljebb, ha tényleg rossz volt. De legalább beleolvasok, mielőtt véleményt formálok valamiről.
p
Előzmény: +Majmunka+ (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!