Keresés

Részletes keresés

zsigusz83 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25216

Csak az ablakcsere nem hoz nagyon sokat, ha a ház többi "alkatrésze" sem jó hanggátló. Viszont ha a falazat és a födém is jó hanggátló, akkor az új 3 rétegű ablakok (ha még hanyagul is építik be) nagyot dobnak a zajcsökkentésen. Ez tapasztalat.

 

Pl nem mindegy hogy a falazat miből van. Az újabb NF téglák híresen gyengék ebből a szempontból: 43 dB (két oldali vakolással, ami ritka), a hagyományos vázkerámiák (B30 vagy hasonlók) 50 dB felett tudnak. Ez a 7-10 dB nem tűnik soknak, de azt tudni kell, hogy 50 dB környékén 3 dB különbség 2x-es hangterhelést jelent.

Előzmény: Kard (25210)
murray Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25215

Vecsésen töltöttem tyúkszaros kis  életem első 31 évét. Ahol én laktam nem vagy alig hallottam repülöket, főleg  a 4es út túloldalán lehet hallani. 

 

Most Óbudán sokkal jobban hallom ahogy belépnek a győr -komáromi légifolyosóról Bp fölé és beindul a fékezés.. úgyhogy ez ilyen

Előzmény: Törölt nick (25213)
Kard Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25214

Vecsésnek nem is olyan szívás. Aki nagyon szív az Rákoshegy mert ott nem 1 km magasan mennek ezek a gépek hanem inkább 50m. Szerencsére pont az ő tiltakozásuk miatt ezt az irányt ritkábban használják leszállásra. 

Előzmény: Törölt nick (25213)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25213

Most akkor képzeld el, milyen lehet az élet mondjuk Vecsésen...

 

Nálunk nincs légifolyosó, vagy nagyon magasan van, de azért van, amikor nagyon örülünk egy alacsonyan szálló repülőgépnek. Ez végzi a szúnyogirtást... :)

Előzmény: Kard (25212)
Kard Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25212

Csendes helyen vagyunk csak felettünk van légi folyosó és az néha hangos. Szerencsére még Ürömön azért még elég magasan vannak (kb. 1km) leszállás közben de valamennyire behallani a házba és ez volt kicsit meglepő.Pontosabban az hogy a kinti zaj meg a benti közti különbség nem volt akkor mint amit megszoktam.

Ez is csak akkor van ha a repteret a városon keresztül közelítik meg a gépek. Ha felszálló irány vagyunk akkor az nem gáz mert addigra 2-3km magasan vannak a gépek és alig hallani.

Előzmény: Törölt nick (25211)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25211

Nem igazán jó:

 

http://www.magyar-ablak.hu/index.php?funkcio=tartalom&id=Hanggatlas

 

 

Ezért ( is ) nagyon fontos, hogy hol építkezik az ember...

Előzmény: Kard (25210)
Kard Creative Commons License 2018.09.03 0 0 25210

Érdekes ez a hangszigetelés. Így sikerült megérteni egy problémát mert érzésre kevésbé hangszigetelt a ház mint amilyen mondjuk a volt lakásunk ahol 38-as fal plusz szigetelés volt. Tényleg az ablakok hanggátlása milyen? Mondjuk egy sima 3 rétegű ablaké?

Előzmény: gabo011 (25184)
Kard Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25209

Van garázsunk ami a pince szinte van. Olyan a garázs tájolása, hogy így főleg nyáron sokszor ráfújja a szél magára az ajtóra a vizet az meg alatta szépen beszivárog. Emiatt az ilyen nagy esőknél mint a mostani 3-4 csempe hosszan (30cm egy) áll a víz a garázsban. Nyilván nem sok csak mintha egy vödör vizet szétterítettek volna. Van erre valami megoldás? Mondjuk valami gumi nyavalya az ajtó alá ami kint tartaná azt a vizet. az se érdekelne, ha picit döccenne rajta az autó.

Esetleg állítani a garázs ajtón, hogy nyomja lejjebb magát picit és akkor jobban odaszorul a csempéhez a gumírozás bár a fugánál akkor is beszivárog. Van egy jó nagy szikkasztó (2.3 m3) 30m2-re szóval nem az a probléma, hogy nem nyelődik el a víz meg akkor úszna az egész pince. Az utolsó sor csempe is kifelé ejt egy picit.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25208

Az ilyen cégek ( illetve a tulajok ) nem szeretnek semmit befizetni az államnak. Nem is lesz komoly nyugdíjuk. Igaz, ma már nem nyugdíjnak hívják. És akkor majd megy a sírás... Most meg minden pénzt elköltenek, ezek nem tesznek félre semmit... teljesen komolytalanok.

Előzmény: Kard (25207)
Kard Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25207

Mondjuk nálam már ez alapján kiesett volna egyből:

http://www.ceginformacio.hu/cr9311251823

2017-ben 14 millió forint forgalom egy építő cégtől. Vicc kategória.

Előzmény: Törölt nick (25206)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25206

Igen, le kell csekkolni valahogy a szakikat. Nekem mindössze a vizessel volt szerencsém, hogy olcsó volt vagy drága, azt nem tudom megítélni, de legalább nagyon jó munkát végzett. Kőműves, burkoló sehol nincs, egy kis munkára már nem jönnek ki, pláne a Balaton körül. Innen csak egy ugrás Ausztria. Talán az idősebbek között van megbízható, de azok legfeljebb télen dolgoznak, mert nyárra már az előző szezonban betáblázzák őket.

Egyszer egy vasárnap délelőtt legalább 20-at felhívtam a környékről. Kettő volt talán hadra fogható... de egyik sem jött  el a megbeszélt időpontra.

 

Vagyis marad a magad uram, ha szolgád nincsen. Ezért aztán nagyon sokan inkább nem újítanak fel semmit, hanem eladják. Nekem,- utólag belegondolva,- meg sem kellett volna vennem... mindig tanul az ember...

Előzmény: Kard (25205)
Kard Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25205

Sajnos tényleg ez van de ma meg anélkül nem találsz mestert. Én is adtam. Nem tudtam mást csinálni. Nálam az volt a meggyőző amikor kivitelezőt kerestem, hogy a srác a saját házába hívott el megbeszélésre többször is illetve valaki ajánlotta akit valamennyire ismerős volt. Illetve érdemes valamiféle háttér ellenőrzést csinálni. Neten keresgélni az illető/cég után, megnézni az előző év forgalmát stb.

Előzmény: Alapi42 (25204)
Alapi42 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25204

Köszönjük az infót.

 A tanulság  : előre sohasem szabad fizetni.... igaz ilyenkor nagy nagy türelem kell, hogy mestert találjunk.

Előzmény: Csuripacsirta (25203)
Csuripacsirta Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25203

Egy kis “örömhír“ azoknak, akiket még átvert/becsapott Sárközi Csaba (Balatonfüred) és a Balaton Házépítő Kft. Miközben mi itthon a pénzünk után futunk, a MekkMester Görögországban nyaralgat! Szép képeket töltött fel az intertenre. A mi pénzünkből nyaralgat, hajókázik...

 

Senkinek nem ajánlom, hogy a Balatonnál nyaralófelújítást, házépítést, egyéb építési munkát a Balaton Házépítő Kft-vel végeztessen! Többek véleménye az, hogy érdemes kerülni Sárközi Csabát!!

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25202

Van egy cimborám aki egy kályhával fűt, este 28°C van, reggelre már csak 20°, de akkor nyilván nem gyújt be, csak délután mikor hazaér melóból, akkor meg már csak 15°C.

Vagy 10°C.

Na az extrém sport.

Egy kis szigeteletlen téglaházikó.

Hiába a tömeg ennyit nem tud kiegyensúlyozni.

 

Klímával hazaérsz, bekapcsolod, és mire lerúgod a cipőd, meg leveszed a kabátod már fújja rád a meleget, mindegy hogy hány fok volt mikor beléptél a házba.

 

Nálam vegyes tüzelésű kazán van pufferrel.

Naponta, kétnaponta begyújtok, annyi a hőfok a házban amennyire beállítom a termosztátot, tökre kényelmes.

Viszont a sokszorosába kiépíteni és szerintem többe kerül üzemeltetni is.

Előzmény: Kard (25200)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25201

Remek mert nekik tökéletesen megfelel, más véleménye nem számít.

Nem költöttek se gázra, se vizes fűtési rendszerre, se kályhára, se kéményre, sem semmi másra.

Villanyszámlát nem tudom, nem kutatok más zsebében, de sokkal kevesebb mintha nem kapcsolgatnák, azt kipróbálták mikor egész nap otthon volt a csaj meg a gyerek.

Még nem ovis, de mikor bölcsiből hazaviszik és fújja rá a klíma a langyos levegőt, akkor nem fázik.

 

Két napos áramszünetben nem megy sem a gázkazán, sem a vegyes tüzelésű kazán keringetője.

Nálam mondjuk van szünetmentes, de a nagy többségnél nincs.

Lehet venni aggregátort, vagy elmenni szállodába.

Előzmény: Törölt nick (25198)
Kard Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25200

Ez már extrém sport :)

Télen hazamegy az ember akkor meleget akar nem fagyoskodni még fél óráig. Ez azért messze van egy komforttól. Programozva még talán, de így.

Előzmény: Törölt nick (25197)
kjapp Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25199

"...igaz ha áramszünet van akkor gyorsan pulóvert kell húzni..."

 

A könnyúszerkezettel ez a gond, hogy nincs tömeg, nincs ami csökkenti a hőingadozás amplitúdóját.

És ez nem is igazán télen a probléma, mert megfelelő szigeteléssel egy padlófűtéssel nagyon egyenletes hőmérséklet biztosítható. 

 

A probléma nyáron van, ahol hőtároló tömeg híján csak folyamatos splitklímával lehet élni csak. Nem véletlen az, hogy a könnyűszerkezetes építési mód Európában főleg északon (ahol hosszan tartó 30 fok feletti nyarak még most sem jellemzőek), a nehéz kő, tégla pedig délen van terjedt el.

 

Magyarországon a megfelelően szigetelt tetőteret télen könnyű jól kifűteni, de ugyanezzel a szigeteléssel nyáron klímaberendezés nélkül 30 fok feletti hőmérsékletet kell elviselni az olyan nyarakon mint mostani, amikor 30 napnál is hosszabb egy olyan meleg periódus, amikor nappal 30 fok felett van, éjjel is 22-25 fok feletti a külső hőmérséklet.  És ezek a meleg periódusok egyre hosszabbak és gyakoribbak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (25197)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25198

Hogy ez remek, vagy nem, azt ennyiből nem lehet megítélni. Pl: mennyi a villanyszámlájuk? Ha hazaérnek, mennyi idő alatt lesz mondjuk a 15 fokból 22? Ha van kisgyerekük, akkor az mit szól a hideg lakáshoz, ha hazaviszik az oviból?  Mondani nagyon sok mindent lehet... Ettől még lehet, hogy jó, csak nekem nagyon necces...

 

Ez a család megfagyott volna, ha a mi utcánkban él. Egyszer volt kétnapos áramszünet, mert egy markoló szerencsésen elszakított egy földkábelt. A fél falu sötétbe borult. De mindjárt kicseréltek két oszloptrafót is. Két nap...

Előzmény: Törölt nick (25197)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25197

Én igen.

Ismerőseim két klímával fűtenek egy könnyűszerkezetes házat.

Fürdőben van egy hősugárzó, de állítólag soha nem kell.

Kikapcsolják őket mikor elmennek, bekapcsolják mikor hazaérnek, még csak az sincs, hogy programozva van egy órával korábbra vagy valami.

10cm gyapot a falban, 10cm eps kívül, 5cm eps a padlóban, mindenhol padlószőnyeg kivéve fürdő, konyha, előszoba, hogy ne legyen hideg a padló.

Remekül működik, igaz ha áramszünet van akkor gyorsan pulóvert kell húzni.

 

Viszont láttam olyat hogy kétszintes könnyűszerkezetes, a földszinten padlófűtéssel, az emeleten radiátor, mindez egy szivattyúval egy termosztáttal vezérelve a földszintről.

Na az igazi elmebaj volt.

Az emeleten télen simán volt 10°C hőingás.

Át lett alakítva, két köre, két termosztáttal, két szivattyúval, azóta jó.

Előzmény: Törölt nick (25193)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25196

Akkor a téli fűtésszámlád sem lehet sok, ekkora ablakokon még novemberben is jön be elég meleg a napból. Nálunk ez 5,3 m hosszú és 25 cm-e a parapet. Télen, éjszakára meg be kell húzni a függönyöket, vagy leereszteni a redőnyöket, különben a szoba a világűr hidegét látja, vagyis sugárzással nagyon sok hő távozik a szobából. Ez lenne a lényege egy jól működő háznak, nem pedig az agyonszigetelés...

Előzmény: Kard (25194)
Kard Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25195

Igen csak azt meg bukják, hogy tavasszal meg ősszel amikor napközben még van 23-24 fok beengeded a meleget az felfűtve a házat egész éjjel ki tud tartani akkor is ha kint éjszakára 10 fokra hűl a levegő. Megspórolsz a hidegebb hónapokban pár órányi fűtést közben meg elbukod az év háromnegyedében, hogy vagy többet kell fűtened vagy épp hűtened.

Nem véletlen, hogy már olyan vakolat is van ahol ilyen apró kapszulákat raknak a vakolatba amiben speckó anyag van aminek a halmazállapot változása (az ami nagy energiát igényel) 24 vagy 26 fokra van belőve. Ezzel a fal van hatalmas hőtároló tömeggé alakítva.

Előzmény: Törölt nick (25190)
Kard Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25194

A nappalinkon egy 3.2m széles földig érő ablakunk illetve egy 3.4m széles 60-as parapetű ablakunk van és mint írtam korában 35 fokban sem volt 27-nél több a házban. Annyi, hogy a redőny mindig ott van leengedve ahonnan süt a nap. Mivel a nappaliba három égtáj felől jöhet fény így gazán nincs sötét se volt.

Szerintem a függöny nem sokat ér árnyékolásra mivel már belül fogja meg a meleget. Valamennyit visszaver de a nagy része akkor is bejön és fűt. Ezért kell kívül tartani a nap sugarait. Erre meg a redőny vagy a zsaluzia a megfelelő.

Előzmény: Törölt nick (25191)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 1 25193

Ehhez a spóroláshoz nagyon kis tömegnek szabad  csak lennie. És jó nagy teljesítményű fűtésnek, hogy ez az elvártaknak megfelelően működjön. Nyilván a padlófűtés szóba sem jöhet. Én még nem láttam ilyet, ami ezt tudta volna kielégítően. 

Előzmény: Törölt nick (25190)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25192

Ugyanezt írtam.

 

Előzmény: Törölt nick (25190)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25191

Igen, ha csak lőrés méretű ablakaid vannak. Ha viszont azt akarod, hogy a téli nap is melegítsen sokkal nagyobb ablakok kellenek. Cserébe, nagyon sokat spórolhatsz a fűtéseden. Árnyékolásra meg be kell húzni a függönyöket. De én úgy gondolom, hogy inkább nyáron legyen meleg, mint hogy a téli gázszámlám kb. a duplája legyen. Ezért írtam, hogy jól kell megtervezni a házat. Az alvásra szolgáló helyiségek ne a déli oldalon legyenek...

 

Egyébként, egy nagyobb tömegű ház egy óra alatt nem fog lehűlni 24...25 fokra. ( És hány fokról? ) Legfeljebb, ha egész éjjel nyitva tartod az ablakokat. Ami rendben is van.

 

Előzmény: Kard (25189)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25190

Könnyűszerkezetesben lakók, ha olyan az életvitelük, akkor napi 8 óra fűtést megspórolhatnak azon, hogy nincs hőtároló tömeg.

Egy nagy tömegű házban hiába is kapcsolod ki a fűtést, a hőmérséklet nem kezd meredeken csökkenni, viszont ha egyszer lecsökkent akkor sok idő mire újra felmelegszik, ezért nem tudod megtenni hogy amikor nem vagy otthon akkor csak 10-15°C legyen, amikor hazaérsz akkor meg hirtelen 22°C.

Nyáron ugyanez csak fordítva klímával.

Ha egész nap van otthon valaki akkor mindegy.

Előzmény: Törölt nick (25187)
Kard Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25189

Szerintem ez nyáron igazán hasznos. Gyakorlatilag meg lehet úszni a klímát. Éjfél körül szellőztetsz egy órát és lehűl a ház olyan 24-25 fokra és másnap egész nap kibírja ha van valamilyen árnyékolás.

Mondjuk nekünk ez tök jó működik a klíma téglával is igaz vasbeton födém van.

Abban a nagyon melegben augusztus elején jött egy hétvégén ismerős és az volt az első kérdése amikor belépett, hogy ugye van klímátok. Nincs :)

Előzmény: Törölt nick (25187)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25188

Nehogy az hidd, nyáron sem jön jól. Ha jó nagy a tömeg, akkor lassabban fog lehűlni. Az igaz, hogy lassabban is melegszik fel, de a falak, az egész épület mondjuk 3 nap alatt, elég nagy tömegnél is beáll a nappali- és éjszakai hőmérséklet középértékére. Ha kisebb a tömeg, akkor éjszakára valamennyit hűl a lakás. Egyébként, ezen csak energiabefektetéssel tudsz változtatni. Mondjuk, egy-két klima? Ezért kell egy házat nagyon körültekintően megtervezni.

Előzmény: gabo011 (25184)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 25187

Ezt sem értem. Nagyobb hőtároló tömeg? Nyilván kell valamennyi, de amennyivel nagyobb, annál lassabban fog felfűteni. Lassabban is hűl le, de ez miért jó? Egy adott tömeg felett bármit csinálsz, ugyanannyiba kerül a fűtés.

 

Ahol nagyon gyors a felfűtés, mondjuk könnyűszerkezeteseknél, ott még értem, reggel elmennek otthonról, lekapcsolják a fűtést, nincs, vagy csak alig van hőtárolás, gyorsan lehűl a lakás. Este hazamennek, egy- két óra múlva már meleg van. Ebbe mi a jó? A könnyűszerkezetest is csak padlófűtéssel tudom elképzelni, ugyanis ott van néhány m3 beton, az a hőtároló. Annyi azért kell.

Előzmény: gabo011 (25186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!