Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1720

Ja, és süthető bagett-zsemlék (300 g):

 

DE: 0,35 €

AT: 0,59 €

HU: 0,72 €

Előzmény: jobbhorog (1719)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1719

Pontosan csütörtökön jártam a fürstenfeldi Lidl-ben (Ausztria) és érdekes megfigyelést tettem. Az összes "közös" termék ára valahol a német és a magyar ár között van, de többnyire inkább a némethez van közelebb. Pl.

Fekete-erdei sonka:

DE 0,99 € /100 g,

AT: 1,09 €/100 g,

HU: 1,30 € / 100 g.

 

De: Lasagna (készétel, 1000 g):

DE 2,99 €

AT 3,49 €

HU 3,84 €.

 

Persze minden nálunk a legdrágább...

Előzmény: Zitka (1718)
Zitka Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1718

Lidlben nem néztem, de Hofernél 1,99 a hasonló nápolyi Ausztriában is. :-(

Lehet, hogy hozzánk nem is N.o-ból, hanem Ausztriából hozzák az árut?

Előzmény: jobbhorog (1715)
Degeczi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1717
közben összevetettem pár fölírt horvát/magyar árat azonos termékeknél: úgy tűnik, azonos listából számolnak itt is, ott is

a különbség részben a forint/kuna árfolyam (és nyilván mindkettő az euróhoz képest) változásából adódik, ill. abból, h míg itt az itteni Lidikben ritkán kerekítik az árat, ott nagyon gyakran ,99 végű árat céloznak meg - ami lefelé és fölfelé is okoz kisebb eltérést

pl. az itt 569 Ft-os Master crumble reggelizőpelyhet ott 14,99 kunára "kerekítették", ami az aktuális 37 Ft-os árfolyammal csak 555 Ft-ra jön ki,
de pl. az itt 176 Ft-is toast kenyeret ott 4,99 kunára tették, ami 185 Ft

az egyetlen észrevett nagy különbség (ami miatt eredetileg rosszabb helyzetre számítottam odaát), az itt 489 Ft-os müzlicsomag, amit ott 592 Ft-nak megfelelő 15,99 kunáért lehet megvenni, ami 20% fölötti különbség - érdekes, egyébként +- pár %-on belül mozog a többi
Előzmény: Degeczi (1711)
Degeczi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 1716
szerinted mit tegyen egy olyan magyar ember, akinek "van fogyasztói öntudata"?!
megtermelni senki, még a falun élők sem tudnak minden szükségeset, így rákényszerülnek vásárolni - olyan áron, amin épp beszerezhető...

vagy nézd meg az Európa-USA viszonylatot: jellemzően annyi euróba kerül ideát (legyen az Nyugat-Európában bárhol!) egy fényképezőgép vagy akár egy autó, mint USA-ban dollárban - pedig a kettő aránya most épp gyök kettő...

akkor "nincs fogyasztói öntudata" a nyugatiaknak sem?
Előzmény: jobbhorog (1715)
jobbhorog Creative Commons License 2009.08.01 0 0 1715

Tehát nálunk jelenlegi árfolyamon 1,72 €, Németországban 0,99 €.

 

EZt nem lehet a terítési költséggel és az áfával magyarázni. Ez egyszerűen azt bizonyítja, hogy nálunk nincs verseny és a multik félelmetes extraprofitra tesznek szert, kihasználva persze azt a tényt, hogy a magyar embereknem semmiféle fogyasztói öntudatuk nincs, akkor is megvesznek mindent, ha a gatyájuk rámegy.

Előzmény: Zitka (1714)
Zitka Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1714

Az előbb voltam a Ntétényi úti Lidlben, több kartonnal volt ebből az ál-Hanutaból.

De sajnos az ára tényleg 465. :-(

Előzmény: jobbhorog (1701)
Zitka Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1713
Ausztriával jobb az összehasonlítás, mert hasonló nagyságú piac. Sőt kisebb. Mégis olcsóbb jónéhány élelmiszer ott, és nem az alacsonyabb Mwst. miatt... Hanem a versenyhelyzet miatt.
Előzmény: Degeczi (1711)
v_peti Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1712
Terítési költség: van ún. "osztrákadó" is. Én neveztem el "osztrákadónak" azt az árkülönbözetet, amit ugyanazon hírlapok német és osztrák ára között látok különbözetként.
Pl. Újság Németországban: 8€, Ausztriában: 8.80€.

Előzmény: Degeczi (1711)
Degeczi Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1711
nincs igazi verseny sem, de a Lidi esetén nyilván a terítési, szállítási költségek is magasabbak nálunk, mint a sokkal nagyobb piacot jelentő Németország esetén, így azzal nincs is sok értelme közvetlenül összehasonlítani

épp az ennek a boltnak a fő előnye a multikkal szemben, h jópár olyan terméket lehet náluk megkapni, amit német piacra szántak, így sokkal jobb minőségűek

a Tesco pl. egészen mást forgalmaz itt, mint az angol boltjaiban


a napokban fölírtam horvátországi Lidikben pár cucc árát összehasonlítás végett, rövidesen meg is teszem (de az már előre is biztos, h ott érezhetően drágább, mint nálunk - az épp jó forintárfolyam ellenére is...)
Előzmény: szenyor Lopez (1710)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1710
Bárgyú magyar... valahol vásárolni kell. Valahol meg kell venni a cuccokat. Nem mehet mindenki németországba. Ettől függetlenül valóban vérlázító amit tesznek ezek a boltok. De még a lidl a legnormálisabb az árakat tekintve. Az aldi szimplán vicces.
jobbhorog Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1709

Így van, ahogy írtad.

Szerencsére ebben a pillanatban is Németországban vagyok, és megint tele lesz a szolgálati kocsi csomagtartója...

De azért különösen most nyáron nagy gond (mély)hűtött árukat hazavinni. Pedig a 25 dkg-os márkázott vaj 65 cent minden üzletben (Lidl, Aldi, Kaufland, Edeka sajátmárkás termékek.) A jégkrémszállítás még reménytelenebb... Nem baj, így is megspórolok minden elköltött 10000 Ft-on kb. 3-4 ezret.

 

(Ausztria egyébként érezhetően drágább, mint Németország, de még az is sokkal olcsóbb, mint Magyarország.)

 

Döbbenetes, hogy az Euró 310-ről 265-re esett vissza, az árak meg mennek felfelé. A bárgyú magyar meg csak tömi a bevásárlószatyrát.

Előzmény: Zitka (1708)
Zitka Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1708

A Lidl egyeduralkodóvá vált tehát a „diszkontpiacon”, és úgy alakította az árait, hogy mára már nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a Lidl nem diszkontáruház.

 

 

Jól levezetted, én még így nem nagyon gondoltam át. De abszolút igazad van.

Ma éppen azért kattintottam a topikra, mert a friss reklámújságot nézve felhördültem. Mélyhűtött bogyós gyümölcsök 829. Pár hónapja ez még 699 volt, pár hete 749, most megint felment az ára. HOlott az EUR meg szelídül vissza...

 

Megszűnt a lidl-s Hanuta? Én még a 299-es árra emlékszem... Ennyi volt a megboldogult Plusban is. Az Aldiban u.ez már 499 (ha nem tévedek). :(((

 

A penny-profit én nem is sorolom az igazi diszkontok közé, nálam nincs kategóriája. Méret alatti. :-)))  Se normális sajátmárkás árujuk nincs, és szinte semmi, amiért bemennék. Van viszont rendetlenség, kosz, lejárt áruk. Kb. 70-es évekbeli Közért/ABC. :-(

 

Jövő héten én is megyek Ausztriába (ha sikerül szállást szerezni), asszem megint tele csomagtartóval jövünk haza. :-))  Röhej, hogy pár éve még _vittük_ a kaját, most meg hozzuk. :-)

Előzmény: jobbhorog (1701)
Wormie Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1707
Szerintem tipikusan "mennyit lehet lehúzni a magyarokról" mentalitás alapján alakítják az áraikat. Sajnos. :-(
Előzmény: jobbhorog (1701)
v_peti Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1706
PLUS: Nálam akkor vágták el magukat, amikor pár éve a nonfood erőltetésével drasztikus kínálatcsökkentés következett be náluk. Azóta MINUS-nak neveztem őket.

Bár nincs messze a határ, de a legközelebbi nagyobb város 35 km-re van. (Bár a város 10 000 lakosú sincsen, az üzletek száma tekintetében nem egy kisváros. Sőt most nyílt egy nagy pláza is.

Van LIDL, Spar, Eurospar, Interspar, Hofer (Aldi), Lidl, Penny, Edeka meg talán Meinl is, na meg a Billa. És ott a Merkur, ahol jelentős törzsvásárlói kedvezmények vannak, és nagy választék. Nem szorítja ki a sok nonfood a kajákat, mint a PLUS-t MINUS-szá alakították. ja persze, PLUS is van, Zielpunkt néven.



Előzmény: jobbhorog (1701)
jobbhorog Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1705
Tudom. Ausztriában is (majdnem ) minden olcsóbb, bár ott kissé magasabb az árszint, mint Németországban.
Előzmény: v_peti (1703)
jobbhorog Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1704
Azért az 1,59-ről 1,54-re való leárazás még mindig több mint 3%. A 884-ről 879-re ezzel szemben 0,57%... Meg aztán egy olyan országban el lehet ezzel is finnyázni.
Előzmény: v_peti (1702)
v_peti Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1703
Aldi. Sógoréknál az is olcsóbb (Hofer néven).
Előzmény: jobbhorog (1701)
v_peti Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1702
Érdekes módon Svájcban is ezt csinálják! Semmi értelme, de mégis!

A mostani Svájciban nem látok ilyent, de pár hónapja láttam.

Pl. 1:59-ről volt leárazva valami 1.54-re. Meg több hasonló.


Előzmény: caterina3 (1699)
jobbhorog Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1701
A tegnapi napon véglegesen elhatároztam, hogy – legalábbis átmenetileg – beszüntetem a nagybevásárlásokat a Lidl-ben. Annak idején, és ha nem lenne hihető, vissza lehet olvasni, szimpatikus volt a Lidl magyarországi megjelenése. Tetszett az, hogy normálisan áron adtak jó minőségű, addig csak Németországból beszerezhető termékeket, tetszett, hogy jól építették fel árukínálatukat, jók voltak az iparcikk-akcióik is.

2009-re elszálltak, kihasználva a magyarországi élelmiszer-kiskereskedelmi állapotokat. Itt meg kell jegyeznünk, hogy a körülmények sokat „segítettek” nekik: a Plust tönkrevágta a Spar, az Aldi bejövetele olyan, mintha meg se történt volna, gyakorlatilag egy „elitdiszkontlácot” építettek fel, kegyetlen drága árakkal. A Penny meg – annak ellenére, hogy megvannak a nyugat-európai beszerzési forrása - folyamatosan bénázik és szánalmas árukészletével inkább elijeszti a meglevő vásárlóit, mintsem új vásárlókat szerezne. Itt meg lehetne említeni végtelenül primitív és rossz minőségű felvágott-kínálatukat. A Lidl egyeduralkodóvá vált tehát a „diszkontpiacon”, és úgy alakította az árait, hogy mára már nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a Lidl nem diszkontáruház. Nem az, de Magyarországon gyakorlatilag egy élelmiszer-áruházlánc sem fér bele ebbe a kategóriába.

A tegnapi Lidl-beli látogatásom sokkoló volt: folyamatos áremelések és az ezzel gyökeresen szembenálló, primitív reklámok. Kezdjük azzal, hogy pár hónapja a Forint árfolyoma erőteljesen zuhanni kezdett, a 310 Ft/€ magasságot is megjárva. Ennek „köszönhetően” a Lidl minden Németországból beszerzett árucikk árát 10-15%-kal felemelte. Azután jött az ÁFA- változás. Alapvető árucikkeknek csökkent az áfa-ja: a Lidl ezeknek a néhány forintos árcsökkenéseknek hatalmas feneket kerítve poszter nagyságú hirdetéseket jelentetett meg, pedig az normális dolog lenne, ha kisebb az adó, kisebb az ár is. Ezzel szemben az áfa-növeléssel sújtott termékek árát mindenféle csinnadratta nélkül jelentősen megemelték. Az igazi pofátlanság azonban nem ez. A Lidl nem változtatta (esetleg tovább növelte) azokat az árakat, amelyeket az árfolyamváltozás miatt felemelt, annak ellenére, hogy a Forint árfolyama visszatért a 270 €/Ft szintre. Vagyis 10-15% extraprofitot zsebelnek be anélkül, hogy bármit tennének érte. Lehet okolni ezért persze a magyarországi fogyasztóvédelem érzékelhetetlen szintjét, a magyar vásárlók bárgyú mentalitását. Nem tudom. Az biztos, hogy itt nálunk nincs verseny. Valószínűleg megegyezett árak vannak, mesterségesen fenntartva ezt a – különösen a fizetésekhez viszonyítottan – irreális árszintet.

A helyzet az, hogy akik látják a német Lidl árait, egyszerűen fel vannak, fel lehetnek háborodva a magyarországi árakon. A munkám miatt minden hónapban egyszer kiutazom Németországba. Az ottani árak ittenivel történő összehasonlításáról pár hozzászólással már írtam. Ezt tetézi az, hogy azóta a Forint árfolyama csökkent (én még 280-nal számoltam), tehát az árkülönbség tovább nőtt. A magyar Lidl azzal „büszkélkedik”, hogy a márkázott vaj árát 299-ről 295-re (!!!) engedte le, miközben a német ár 0,65 €. Tehát 175 Forint. A süthető bagett-zsemle múlt héten volt akcióban 195 helyett 145 Forintért. Az állandó német ára 35 Cent, tehát 94.50 Forint. A 200-os minőségi csokoládé árát tegnap emelték fel 399-ről 415 Ft-ra, miközben a német ár 0,99 Euro, tehát 270 Ft. A legdurvább példa lehetne a Lidl-Hanuta (tehát a Hanuta-hoz hasonló Haselnussschnitte) sorsa: a német ár 0,99 € (12 db), nálunk a végén 465 Ft-ért szándékozták eladni. Miután nem sikerült, fogták magukat és kivonták a forgalomból. Ugyanez a sors jutott a 98% húst tartalmazó hamburgerhúsnak, vagy a teljes kiőrlésű lisztből készült süthető zsemléknek is. Ezeknek állandó vásárlója voltam, és elkeserít, hogy csak azért nem forgalmazzák már őket, mert irreális áruk miatt nem lehetett őket eladni. Mondja meg valaki, a 2500 ml-es Bourbon-vanília fagyi ára mitől ment fel a 2005-ös 499 Ft-ról 829 Ft-ra? Miközben a jelenlegi német ár 2,29 €, tehát 618 Ft?

Sorolhatnánk tovább a példákat, de nem érdemes. Tegnap jártam egy Intersparban is. Bizonyos termékeknél a kimagasló választék mellett – tűrhető árakat is tartanak. Az említett márkázott vaj ottani ára 254 Ft és a sajtok is jelentősen olcsóbbak, mint a Lidl-ben. A 1500-2500 Ft/Kg közötti ár felvágottakban pedig ott sokkal magasabb a választék, mint a Lidl méregdrága, előre csomagolt árukészletében.

Elnézést, hogy ennyit írtam, de ki kellett írni a magyarországi állapotokkal kapcsolatban érzett keserűségemet. Nem maradt más: nem romlandó élelmiszereket Németországból fogok behozni (konzervek, csokoládék, mosóporok, kutyaeledel, kekszek, liszt, cukor), friss árunak marad az Interspar (sajtok, felvágottak, hús), a Lidl-ben pedig egyedül a jégkrémet fogom megvenni, mert az még mindig kedvezőbb, mint a gyenge választékot (méregdrága Carte d’or - jégkrémeket) kínáló Intersparban.

Az igazán rossz az itthoni viszonyokban az, hogy nincs egy normális bolt, mint Németországban a Kaufland, a saját márkás diszkontáron kínált sajátmárkás termékeket a minőségi áruk mellett normális áron.

Zitka Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1700

A 2% áfa-csökkenést képesek lepedőnyi reklámfeliratokon reklámozni.... Ha jól utánaszámolok, itt elvileg 17 ft-tal kellett volna csökkenie az árnak...

Az 5% áfa-emelkedést (a többi terméknél) meg persze jól megfejelték. :-(

Előzmény: jobbhorog (1698)
caterina3 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1699
:-)) Az Aldiban igen jellemzőek a hasonló "akciók"...
Előzmény: jobbhorog (1698)
jobbhorog Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1698
Igazán kemény Lidl-akció:Ezért érdemes...
bakibaby Creative Commons License 2009.07.01 0 0 1697

"a boltvezetőket IGEN JÓL megfizetik" - Ez mit jelent ?

 

bb

Előzmény: D H (1694)
v_peti Creative Commons License 2009.07.01 0 0 1696
Viszont nem mindegyik oda való. Volt olyan, amelyik pár karton ásványvizet sajnált a tűzoltóktól. Utólag kifizették volna, csak nem volt náluk készpénz. Bár erről már annó írtam.
Előzmény: D H (1694)
Snipper Creative Commons License 2009.07.01 0 0 1695
Dorogon most kezdik építeni a Lidl áruházat, a plakát már kikerült, hogy boltvezetőt keresnek, lehet rá pályázni :))
D H Creative Commons License 2009.07.01 0 0 1694
pedig úgy tudom, a Lidl-nél a boltvezetőket IGEN JÓL megfizetik, nem értem, hogy nézheti el a beosztottnak az efféle magatartást.

Reméljük, egy Lidl-es területi képviselő (vagy hogy hívják náluk ezt a beosztást) is olvassa ezt a topicot, és hamar rendet tesz ebben a boltban....
Előzmény: maxxi46 (1690)
caterina3 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 1693
Ez szomorú, hogy ilyesmi előfordulhatott... :-(
Előzmény: Törölt nick (1692)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 1692

Azt konkrétan tudom, hogy pár éve. az egyik közeli lidl-ben kapható akciós termékeket (pl. satelite vevő, digit tolómérő, babacikkek) az ottani boltvezető-slepp a nyitás előtt megvette magának és eladta privát csatornákon keresztül, elsőrban piacozó árusoknak. Utána hoztak is valami rendeletet, hogy a dolgozó nem vásárolhat akciós terméket.

Előzmény: caterina3 (1691)
caterina3 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 1691
Ez az eset eléggé felháborító. Remélem, nem általános. Én még nem tapasztaltam ilyesmit, persze ez nem feltétlenül jelenti, hogy nincs is. (Budapesten és Hatvanban járok Lidlbe.) Amit mi észleltünk az akciós termékek körüli ügyeskedést, az az, hogy csak meghatározott kis mennyiséget tesznek ki az adott termékbőll, s ha az elfogy, aznap már nem töltik fel újra, csak másnap reggel. Állítólag ezt így adják meg nekik...
Előzmény: maxxi46 (1690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!