Keresés

Részletes keresés

suszitibi Creative Commons License 2013.08.13 0 0 511

Sziasztok! 

Következő lenne az én nagy problémám, hogy sikerül szereznem egy román lock-ot 4szálast (metalotechnika). 

De elakadtam a befűzésével. 

Valaki tudna nekem segíteni egy befűzési rajzzal?

Szeretek varrni, de eddig csak gyorsvarrót (siruba) használtam itthon, de most  a tréningekhez és a legins-hez ez sokkal jobb lenne, de most ez kifogott rajtam.

Elég lenne egy fotó is a befűzött gépről. :)

Chainer Creative Commons License 2013.08.06 0 0 510

Üdv a fórumnak! Tudna valaki tippet adni, hogy egy sok éve Hollandiában vásárolt Aladin nevű varrógéphez hol lehetne alkatrészt találni?

Nem lehet túl gyakori típus itthon, jó lenne megmenteni.

Ékszíjcserén kívül még nem kellett hozzá nyúlni pedig sokat használjuk. A mi hibánkból tört el benne egy alkatrész.

laces58 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 509

Kedves Singer 884!

 

Van egy Csajka III varrógépem, az tiszta vas. Ha érdekel írj. gattaw58@hotmail.com

singer 884 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 508

Gyártanak még olyan varrógépeket, amikben az alkatrészek nem műanyagból, hanem fémből készültek?

Ilyen varrógépet szeretnék vásárolni, mert a jelenlegi javítása már többe került, mintha új varrógépet vettem volna...

Ja, és előre is köszönöm a válaszokat! :)

mia... Creative Commons License 2013.07.19 0 0 507

Sziasztok!

 

Van egy eladó Naumann varrógépem, 16 programos. (feleslegessé vált, mert van még egy)
Kívül belül teljes fémszerkezet, körforgós rendszer.
Tökéletes műszaki és makulátlan tiszta, gyönyörű esztétikai állapotban lévő NAUMANN háztartási, 16 programos varrógép, 8 hímzőprogrammal. Beépített világítással, saját hordtáskájával, pedállal,vezetékkel.
Teljesen átszervizelt, tökéletes állapotban van!
A varrógép Debrecenben van. Az irányára 25ezer Ft.
Ha érdekel, jelezzétek itt, vagy e-mailben.

 

 

         

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.03 0 0 506

Szia!Van eladó Veritas varrógépem, pontos tipusát majd megnézem.Szekrénnyel együtt ára 20000Ft. 

 

Előzmény: Karlos0907 (501)
9934 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 505

Üdvözletem!van valakinek infó a következö varrógépről?:Qeen Super stretch 690?válaszokat előre is köszönöm.SOS.

evi585 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 504

Nagyon köszönöm a választ!

Üdvözlettel: Népviselet

Előzmény: nimrod50 (503)
nimrod50 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 503

Üdv.

 

Minden olyan háztartási géphez, amelyik cikk-cakk varrásra képes ( ebben az esetben a tűlap is cikk-cakkra van képezve ) van hozzávaló talp is, amely normál háztartási cikk-cakk talp ( rövidszárú)

Minden alkatrész forgalmazó (árusító ) kereskedésnél be lehet szerezni 1500-2000 Ft. körüli áron.

Üdvözlettel: Nimrod50.

Előzmény: népviselet (502)
népviselet Creative Commons License 2013.06.22 0 0 502

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni: Naumann Textima Kombinat 8014/25-ös

varrógéphez létezik-e olyan talp (esetleg tartozéka is), amivel cakkozni

lehet? Sajnos a használati útmutató nincs meg hozzá.

Üdv: Éva

 

Karlos0907 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 501

Sziasztok!Én egy Veritas 9000A5-ös varrógépet szeretnék venni reális áron ha tudna valaki írjon már üzenetet.poloskaresz@citromail.hu 

Előre is köszönöm!

Üdv:Karlos0907

laces58 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 500

Kedves topikolók!

Költözködés miatt eladnám  Csajka III varrógépemet, az összes tarozékával együtt. Ez eredeti igazi orosz vas Keveset hasznátam, hibátlan. Vastagabb anyagok varrására is alkalmas. iá. 19000

Ha valakit érdekel : gattaw58@otmail.com

Mesyy Creative Commons License 2013.04.18 0 0 499

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy régi orosz 2M típusú elektromos háztartási táskavarrógépet,de sajnos a kezelési útmutatót nem adták hozzá.Valaki tud nekem ebben segíteni? Nagyon megköszöném.

Kiskata1959 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 498

Csak tippem van. Lehet hogy az alsó szál túl feszes. A bobinon( a fém tok amibe az alsó orsót teszed) van oldalt egy pici csavar, azzal tudod feszíteni vagy lazítani. Úgy kell ezt a csavart beállítani, hogy ha az orsót belefűzöd, és a cérnát megfogva lelógatod ne induljon le az egész, ha kicsit megmozgatod szép lassan ereszkedjen le, akkor jó a cérnához a szálfeszesség. Ha ez így már jól működik állítsd hozzá a felsőt is. Remélem elég érthető volt amit leírtam.

A másik ötletem, hogy a tárcság közé szösz vagy cérna szorult, ez előfordulhat a tűlap alatt is.

 

Üdv Kati

Előzmény: Magdi66 (497)
Magdi66 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 497

Van egy nagyon régi Singer varrógépem és varrásál az alsó szál varrása laza. Nem nagyon hukos, de látszik, hogy jobbra balra ivel a szál az öltésben. Megpróbáltam feszesíteni a felső szálat, de nagy változás nem történt, mindössze a felső szál elszakadt, amikor már túl feszes volt. Mit tegyek, hogy jól varrjon a gép?

nyuszifül77 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 496

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Husqvarna/viking class E20 géphez.Nem találok talpakat hozzá semelyik web alkatrész boltban,így nem is tudom,hogy ehez a modellhez lehet-e venni applikációs talpat meg szabadgépitűzéshez talpat.

Ha valaki tudna nakem ezekre válaszólni azt nagyon megköszönném.

Üdv mindenkinek :)

Kiskata1959 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 495

Esetleg a tű nem megfelelő. A gépet ugyan nem ismerem, nekem Elnám van, de akkor csinálta az enyém amikor nem megfelelő tűt tettem be. Nem olvastam elég figyelmesen el az ajánlást, és a majd minden varrógéphez használatos 705/H  rendszerú tűt tettem be. Mikor figyelmesebben átolvastam az El x 705- ös rendszer kell hozzá. Mint utóbb utánaolvastam a lockkokhoz általában ezt javasolják. Azóta ezt használom és nincs gondom

Előzmény: merilaci (494)
merilaci Creative Commons License 2013.03.17 0 0 494

Sziasztok.

Természetesen segítségért fordulok hozzátok...

Egy Mammylock ML1026-os overlock-al szenvedek. Anyagtól mindentől függetlenül teljesen rapszódikusan kihagy az öltés. Próbáltam állítgatni ide oda de nincs változás...

Ötletek, illetve segítséget kérnék szépen, hogy merre keressem a hiba megoldását...

Köszi előre is. A.

 

Csilike88 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 493

Sziasztok! Abban tud-e valamelyikőtök segíteni nekem, hogy a Singer Futura 1000 (régi típus) géppel milyen anyagokat lehet varrni (selyem, farmer)?

goAUS Creative Commons License 2013.03.14 0 0 492

Sziasztok! Ha tudna vki segíteni, örököltem 1 alig használt Siruba F007J varrógépet és érdekelne mégis mennyit érhet? Előre is köszönöm!

Csilike88 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 491

Sziasztok!  Szeretném a segítségeteket kérni. Kaptam egy Singer Futura 1000 típusú varrógépet, de sajnos nem tudom használni. Van valamelyikőöknek ilyen varrógépe?

Magók Emily Creative Commons License 2013.02.21 0 0 490

Én sem találtam magyar nyelvű utasítást a Singer varrógéépemhez, de a képek alapján összeraktam a dolgokat, hogy mit kell csinálni. Probálkozz még a YouTube-on is. Nagy segítség volt az is!

Előzmény: hua00 (488)
ezot Creative Commons License 2013.02.19 0 0 489

Sziasztok!

 

Én még új vagyok itt. Varrónő vagyok, és most egy új háztartási gép vásárlásra adnám a fejem.(mivel sajnos ipari gép nem fér a lakásba...)

Mivel vastag anyagokat is szeretnék varrni vele(farmer, munkaruházati anyag--ebből táskát varrok így van, hogy a pántoknál 8 réteg anyag is van.

Milyen varrógépet ajánlanátok, ami ezt el is vinné, tehát erős gép? (új gépet szeretnék garanciával, tehát nem 30 évest, az van nekünk is, de több szempontból ki se állhatom...)

 

Sajna vidéki vagyok, így nem tudom üzletben kipróbálgatni a gépeket sajnos...

 

Ja és fontos lenne a talpnyomás állíthatóság is.(nekem ez jön be, ha különböző vastagságúak az anyagok)

 

Várom a tapasztalatokat.

Köszi

 

hua00 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 488

Tisztelt Fórumozók,

 

Édesanyámnak vettünk egy SINGER 3229-es varrógépet (netes vásárlás...), de a világon ne találunk hozzá magyar nyelven használati útmutatót.

Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy miként tudunk előrremenni a témában, azt nagyon megköszönném.

 

Üdv,

P.

green11 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 487

Köszönöm!

nimrod50 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 486

 

 

  Kedves green11!

 

  A géphez gyári ajánlás O-25, T-30 műszerolaj, de ezeket csak nagy kiszerelésben lehet kapni ( Csepel, petró-

 

 kikötő), de tökéletesen helyettesíti a MOL lökésgátló olaja( Alábbi képen)

 

 Üdv.: nimrod50

Előzmény: green11 (485)
green11 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 485

köszönöm a segitséget,a gép ipari textima altin 8514 tipusú,már csak az lenne a kérdésem milyen olajat tehetnék bele-köszönöm

Előzmény: nimrod50 (481)
Dorkateo Creative Commons License 2013.02.04 0 0 484

Ha a Berninára akarnak rábeszélni, akkor gondolom a Varrógépszaküzeltebn jártál. Ők Bernina forgalmazók. A Bernina jó és drága. Hogy konkrétan melyik modell mennyire egyszerűen kezelhető anyukád számára, ehhez inkább ki kéne próbálni, az a tuti.

Ahol ezt biztosan szívesen és szakszerűen megteszik neked az a Varróvilág, a Vörösmarty utcában. Csak Elnát árulnak, ez a másik ismert svájvi márka, sztem olcsóbb kicsit, mint a Bernina, és ők a márkaszervíz is, a foltvarrók között fogalom a nevük! Az előző cégnek egy picit olyan híre van, hogy gyorsan el akarnak adni, aztán már nem vagy annyira érdekes. Ezt annyiban megerősíthetem, hogy nekem sem engedték kipróbálni a 420e Ft-os gépet, így aztán oda mentem, ahol ki is próbálhattam.

Előzmény: csokolom001 (483)
csokolom001 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 483

Szia!

remélem jársz még ide a fórumra, most ugyanebben a cipőben járok nagymamámnak keresek varrógépet ......Toyotával indultam, de a boltot felhívtam és mindenképp a Berninára akarnak rábeszélni, érdeklődnék, hogy megvettétek-e és hogy működik, valamint nagymamám fogja tudni használni szerinted???

Esetleg, ha más is olvassa és tud nekem tájékoztatást adni, megköszönöm...

TOYOTA vagy BERNINA????

Előzmény: Zaba (442)
gólyás Creative Commons License 2013.01.09 0 0 482

Sziasztok!

 

Tanácsotokat szeretném kérni:

 

Jóanyámnak vettem egy Veritas Famula (4891) gépet.

 

Az alap programokat (egyenes, cikk-cakk) oda-vissza, és a gomblyukvarrást szépen csinálja, azonban a többi programnál (pl. 6-7-8) csak visszafelé továbbítja az anyagot.

 

Az irányváltó kar viszonylag nehezen mozog, s amikor az említett programokhoz tartozó állásba fordítjuk az öltéshossz-állítót, akkor "le megy" (visszafelé állásba) az irányváltó, és nem is lehet "előre" felé állítani.

 

Egyébként nem zörög, nem csörög, szép állapotú.

 

Elvileg a kezelési utasítás szerint jártunk el, s Édesanyám nem ma kezdett géppel varrni..:)

 

Köszi a segítséget, csekély ellentételezésként el tudom küldeni magánban a szkennelt használati utasítást, akinek kell.

 

Üdv' S.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!