Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.19 0 0 756
Szia!

Megjöttem. Attilával egyeztess időpontot és én alkalmazkodom. Ha megbeszéltétek azért szólj, hogy mikor

Tom

Előzmény: tig_ris (755)
tig_ris Creative Commons License 2002.03.19 0 0 755
Hazajöttél?:)

Hétvégén átvihetjük a gépet? Az Attilának is szólok.

Előzmény: MagyarOpelMantaClub (754)
MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.19 0 0 754
A spoilerek szerszámai ("öntőformái") készen vannak, tehát a kész cucc mindíg ugyanúgy néz ki, de szerintem hozzá lehet szabni utólag a 'kocka' rendszámhoz is. Az ára pedig 15.000 HUF.

Tom

Előzmény: irba (753)
irba Creative Commons License 2002.03.19 0 0 753
dRm

Persze , a gondolatot még nem bűntetik, különben meg kapják be :)))) Ha ilyen tré a rendszer, hogy nem lehet behozni régebbi autókat akkor majd mi kitatáljuk hogyan lehet ;-)

Van még olyan lehetőséged, hogy ha van kint valami haver (vagy tejelsz neki vmennyit), behozza lábon az Asconát, mintha kirándulni jönne ide. Onnantól a tiéd, bejelenti , hogy ellopták és kész.

A másik verzió, amihez kell jóadag bátorság is, hogy kiviszed a rendszámod és felrakod a gépre, úgy jössz be vele.

Egy időben és is sokat gondolkoztam ezen, mert az enyém is AF-es. Aztán mondtak olyan manta árakat, hogy nem érte volna meg.

Ha kell B Ascona alkatrész szólj, hátha van. (4 ajtós) Kipuff rendszer az nincs mert kell a mantámra.

Nincs képed az autódról ? Ha csak annyi a baja hogy szar gátló meg kipu akkor szerencséd van.

Tom

Szóval mennyi a spoiler ? Nekem nem világítás gondom van (bocsi, ha rosszul fejeztem ki magam), hanem hogy kocka rendszám lesz a gépen, és a spoilerben ehhez kisebb kivágás kell. De ezt utólag is meg lehet műteni, csak gondoltam megkérdezem tudtok-e olyat is csinálni, aminek kis rendszámra van szabva az alja.

Előzmény: dRm (742)
Mantona Creative Commons License 2002.03.18 0 0 752
Prored!

megbeszélem jövő hónap 10.e után hátsó spoiler+első spoiler:-) + van a két lámpa közé betét kurva frankó Irmscher matricával 6 ezerért. Mantásoknak kötelező!!!!!!!nekem is van de nekem mégdrágábban..neked barátibb árat mondtam:-)) ugye kell?:-))

szóval akkor termosztát..de annyira nem érdekes majd digit lesz benen ugyis:-)

Tom!

köszi mindent ismét...király lett a verda holnap jövök még telefonálok úgyis..és akkor megbeszéljük ezt a kormány dolgot!:-))

király az irmscher:-))

tükrök pedig készen lesznek holnap utánra kb:-) majd akkor megpiszkáljuk valamikor....

Veisace Creative Commons License 2002.03.18 0 0 751
Mantona

Nézesd meg lehet hogy a termosztáttal van a probléma.

Előzmény: Mantona (746)
Veisace Creative Commons License 2002.03.18 0 0 750
Tom

Megegyezik mert bele lehet rakni az 1.4es E kadett mocit, ha ügyes az ember. :)
A háten veszek egy kombi chevettét amiben nincs moci meg váltó a limó kasztnit meg úgy sincs értelme megcsinálni mert csak gatyám... 2ből egy lesz. :)

Előzmény: MagyarOpelMantaClub (744)
proRED Creative Commons License 2002.03.18 0 0 749
MagyarOpelMantaClub
Képzeld mi történt velem."Messzi" úton voltam és egyszer csak elfogyott az erő,nem ment a gép,láttam,hogy fogy a delej az akksiból.Na mondom én itt ledöglöttem.Lemerült az akksi,nem töltött semmi.Mint kiderült rossz volt a feszszabályzóm./azóta már kicseréltem/.Fateroméknak kellett utánam jönni és hoztak egy akksit amivel/helyzetjelzővel/hazajöttünk.
Nagyon megilyedtem,még én is pedig autószerelő vagyok.
Értél te már ilyet?

Blacky

proRED Creative Commons License 2002.03.18 0 0 748
Hy.
Mantona:
OK.Rendben megdumáltuk.Csak az a szitu,hogy nem igazán szerettem volna felmenni érte.Én úgy terveztem,hogy megmondod a helyet meg az időpontot és én meg elküldöm a céges anyagbeszerzőt érte.Úgyis oda jár:)Nála lenne a pénz is,és ha ő jónak gondolja akkor elhozza.De én bízom benned annyira,hogy jó állapotban van a spoiler.
Ha így neked meg a haverodnak jó akkor így lesz,ha nem jó akkor kénytelen leszek én felmenni./végül is az sem gond/.
Akkor a jövő hónap 10-e utánra beszéld le.Próbáld meg hétvégére.

Mindenkinek:
Éreztétek már úgy,hogy egy különleges ékszer gazdái vagytok és mikor az emberek utána néznek az úton akkor egy hatalmas büszkeség és megelégedettség lesz úrrá rajtatok?
Mióta Mantám van én mindíg ezt érzem./bocs ha offtopic voltam/

Kössz.Blacky

MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.18 0 0 747
Annak adja el, aki megveszi. :(. Neki még több autója van mint nekem, úgyhogy marad még bőven. :)

Meg kell nézni. Lehet jeladó, vezeték vagy maga a műszer is lehet rossz.
Újonnan venni sehol sem tudsz, de nálam kaphatsz. A műszer cseréhez (ha az a rossz) ki kell venni a műszerfalat.

Tom

Előzmény: Mantona (746)
Mantona Creative Commons License 2002.03.17 0 0 746
Tom!

remélem azt a Mantát egy olyan ember veszi meg aki tuti egyben tartja és szépen, vigyáz rá! gondolom csak olyannak adja el akinél megfelelő gazdára talál. Mi lesz helyette? másik Manta? vagy van még 4 másik?:-)

amugy qazt a hőfokmérő valamicsodát ami nekem hirtelen maximumot mutat hogyan kell kicserélni? hol lehet hozzá venni olyat?:-))) illetve mit is pontosan?:-))

Prored!
szólok a srácnak a spoiler ügyben...lefixlálom! hogy tuti hogy kell. megbeszélünk egy időpontot és akkor feljössz és elintézitek a boltot..én csak közvetitek:-))

proRED Creative Commons License 2002.03.17 0 0 745
Halika mindenki.
Bocs,hogy nem voltam a hétvégén,de néha a csajt is le kell ápolni:)
Mantona:
Valaszleg a jövő hónapban 10-e után/Fizetésnap/, lesz lém.Akkor megvenném a hátsó szárnyat,és utána pedig jöhet az első spoiler.
Szívesen megnézném,hogyan is néz ki egy lefestett lámpabúra.
Ha le tudod beszélni a sráccal az árat akkor nyomj el nekem egy mélt légy oly kedves.Kössz.

Blacky

MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.17 0 0 744
Üdv. Mindenkinek!

Nem voltam 4 napig, úgyhogy most egyben megpróbálok reagálni :)

Irba!

Az általunk készített hátsó lökhárítóban nincs kivágva a rendszámvilágítás helye, de egy fúró, egy reszelő és negyed óra az egész.

Mantona!

Igen, Lajby Mantája eladó, mert az fickó mégsem vette meg, mert az új melójához olyan autó kell, amivel rendszeresen lehet külföldre járni és cuccolni.

eisace!

Chevette ügyben nem vagyok járatos. Van egy jó barátom, aki régi Mantás és most vette ezt a Vauxhalt. Az a baj ő miskolci és meg ugye pesti, úgyhogy ezt a verdát én még nem is láttam.
Ha komolyan érdekel a dolog, akkor utána kérdezek.

Tom

Előzmény: Mantona (743)
Mantona Creative Commons License 2002.03.17 0 0 743
hy Drm!!!

no akkor sorolnám a buktatókat....

1.
nem tudsz behozni Ascona B-t magyarországra mert nem Euro2-es a motorja és magas a környezetszennyező mutatója! 1989 után gyártott autók jöhetnek be Magyarországra!

2. nézd meg a behozható autók listáját a www.vam.hu és ott majd eligazodsz!
3.
csak úgy hozhatod be (esetleg) ha alkatrésznek hozod be! ha mázlid van...mert lehet az is hogy ugy se hozhatod be...de asszem igen. (én is igy hozok be egy Audit alkatrésznek) miután behoztad úgy csinálhatsz belőle olyan autót ami forgalomba helyezhető hogy átütöd a motr+alváz számot és ismerősnél eredetiségvizsga. a vámon még igy is nyoma marad gy autónak amit behoztál és nem tudod igazolni hogy hova tetted....(alkatrész eladásról kell papir)

ezek után nem árt fényezni az autót miután új számot kapott és nem árt kicsit átalakitani!

továbbá van kipufogósom és vannak eladó Koni gátlók! olcsón. jók. szólj nekem és pontos adatokat mondok! ha tényleg érdekel!

4.

szar az AF-re és használd a kocsid! nekem is AF-es..kit érdekel:-)))

de én szurkolok hogy sikerüljön az hogy jó legyen az autód!

üdv. Mantona.
aki nem szeg törvényt:-) mielőtt még az első hacker lenyomozza a gépem! amugy ha tényleg le akar nyomozni mivel felbuzditok bűncselekményre küldjön egy Mailt és megadom az ip számom meg az adatokat...és nem kell fárassza magát:-))

sőt akár az adataimat...

mert ugye mondani én mondhatok bármit...
kipuff ügyben

dRm Creative Commons License 2002.03.17 0 0 742
Ez csak egy ötlet! Még nincs rá meg se a pénz, se a mersz :-)) Ha jól tudom, ötletet nem büntetnek :-))) Amúgy meg nyomozzon le bárki. Mit tud tenni?
Nekem mindenről papírom van, és ha esetleg (!) így tennék, akkor is, amíg begurul a garázsba tiszta az autó, miután kigurult, tiszta az autó.
Ennyi. Valószínűleg egyébként az enyém most is ilyen.De ez nem az én művem...Én csak az vagyok, aki folyton szív miatta...

Azért köszi a választ, és várom a további hozzászólásokat, leginkább emailben.

Köszi,
dRm

Előzmény: capri-3 (741)
capri-3 Creative Commons License 2002.03.17 0 0 741
eszednel vagy ember?
ilyeneket meg viccbol sem szabad irni, egy ugyesebb hacker pillanatok alatt lenyomoz a regisztracioid alapjan!

amugy meg ha megtartod a kocsit, a fenti hibak nem szamithatnak igazan.
a kipuffrendszert is meg lehet csinalni 40-50E Ft-bol.
gatlokbol ujak (koni), aztan mar szaguldhatsz is!!!
soxerencset

Előzmény: dRm (740)
dRm Creative Commons License 2002.03.17 0 0 740
Hello mindenki!

Nekem egy Ascona B-m van, amivel eléggé megszívtam. Legalábbis eddig azt hittem. AF-es alváz, AF-es motor. Bűncselekményből származik, törzskönyv kiadása hatóságilag megtagadva, rosszak a gátlók, lukas a kipufogó, és össze-vissza van hegesztve az egész kipufogó redszer...amúgy mindezek mellett egész jó állapotban van. :-)) Nem dühöngök, mert első autó, nem értettem hozzá (most sem vagyok profi, de egy Ascona B-vel már nem b*sznának át többet), és ha jól hallom -látom- majdnem mindenki megszívja az első autóval.

***********

És akkor most a lényegre térek:
Arra gondoltam, hogy -tekintve, hogy AF-es az alváz és a motorszám, és papírom van róla, hogy át vannak ütve a számok- mondjuk némeországból behozok egy 2.0i Ascona B-t, ami tip-top állapotban van...Mindezt alkatrész vámmal tenném, és hazaérkezés után egy ügyes szám-variálással, és egy rsztábla átcsavarozással megoldanám a problémámat. :-)))

Az ehhez kapcsolódó kérdéseim pedig a következőek:

1/ Szerintetek 200ezer ft körül kapok kint egy jó állapotú Ascona B 2.0i-t?

2/ Van valami buktató, amire én nem gondoltam, és ti már ismeritek, vagy bármi fontos, amit jó, ha tudok?

Előre is nagyon köszi a segítséget,
dRm

Előzmény: Mantona (738)
irba Creative Commons License 2002.03.16 0 0 739
Inkább a roncstelepeket nézzd ! Ez van sajna...
Előzmény: Mantona (738)
Mantona Creative Commons License 2002.03.16 0 0 738
mert láttam elég sok helyen Opel bontókat...de nem tudom még hogy lesz...olsón sokmindent lehet kapni kint. csak keresni kell. viszont itt is tudok sok alkatrészt olsón. szóval ez még kérdés.

amugy láttam kinn egy eladó Mantát földig ültetve irmscher +peres gumik+szegecselt felni+3.0 motor:-))

4500!!!!!!!!! EURO!!!!

nem semmi....

Mantona Creative Commons License 2002.03.16 0 0 737
Autó ügyben...

de tervezem Manta alkatréz behozását!! majd meglátom!

mi érdekel?

Mantona

Előzmény: Veisace (735)
Veisace Creative Commons License 2002.03.16 0 0 736
Tom

A chevettével kapcsolatosan ha már szóba jött, szerkezetében egy az egyben ugyanaz mint a C kadett? Itt gondolok az Angolok teljesen más csavarjaira, mint a Rovernél.

Előzmény: Veisace (735)
Veisace Creative Commons License 2002.03.16 0 0 735
Mantona

Mi járatban voltál kint?

Előzmény: Mantona (734)
Mantona Creative Commons License 2002.03.16 0 0 734
Tom!

A Lajby Mata eladó??? dehát az nem most lett elpasszolva???? vagy akkor most mi a pálya?:-)

amugy visszatértem Németországból...nemrossz 1600km alvás+pihenés nélkül:-)))

nem a MAntonával mentem....

itt mi a pálya?:-)

irba Creative Commons License 2002.03.14 0 0 733
Igen, arra gondoltam. Azt hittem vas is van benne. Rendszámtábla világítás helye benne van ?
Előzmény: MagyarOpelMantaClub (732)
MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.14 0 0 732
Nézd meg a www.gsi.hu-n a galéria menüpontnál a Manta galéria képeket. Olyanra gondolsz, mint ami a sárga Mantán van? Ez az irmscher GSI hátsó lökhárító, rendszámtartóval. Ez alá nem kell vas, a gyári alatt sincsen. A lökhárítóba a csomagtér felöl (belülről) be kell csavarni két csavart a hátfal felöl, kettőt pedig kétoldalt, a lökhárítón erre kiképzett helyre.

Tom

Előzmény: irba (731)
irba Creative Commons License 2002.03.14 0 0 731
De ahhoz még tartó vasat is kéne csinálni, vagy kompletten áruljátok felfogatással ? Mennyi ?
Előzmény: MagyarOpelMantaClub (730)
MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.14 0 0 730
Csak üvegszálas van, azt tudunk csinálni. De lefényezve nem mondod meg, hogy üvegszálas-e vagy sem.

Tom

Előzmény: irba (727)
Mantona Creative Commons License 2002.03.14 0 0 729
Hello!!

no én most értem haza!:-) nem fogjátok kitalálni..elindultam hazafelé és szokásomhoz híven már itthon voltam bevágtam 4 sütit és nem bírtam ki...visszamentem a Mantonához és megint autóztam..le Alsógödre haveromhoz...aztán el újpalotára aztán a Moszkva térre aztán Nyugatihoz aztán haza:-))) nem tudtam abbahagyni....hihetetlen..olyan boldog vagyok hogy működik:-))) TOM NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM! MÉGEGYSZER! ÉS ANDY-nek IS!:-))) marha rendesek vagytok!:-) és jó fejek:-)) szóval szuper hogy ennyi segitséget kapok. nem hittem volna...igy minden simán megy...legalábbis könnyebben:-))) meg minden..szóval nagyon boldog vagyok hogy működik a kocsi! olyan szépen ment..ja és amugy kipróbáltam a sperrt:-)) tényleg jó:-))
jó volt ez a félig közös szerelgetés....mert azért picit én is segitettem:-)) nézni meg lehúzni azt a vasrudat:-)) 90kg. ottvagyok a szeren:-)

Prored!

megpróbálom lealkudni a hátsó spoilerek árát 20 ról 16ra. talán menni fog:-) megkérdezem...megteszem amit tudok:-) és szólok amint van fejlemény az ügyben!:-) mikor vennéd meg kb? úgy nagyjából...hogy mit mondjak a srácnak!? mert el szeretné adni mihamarább...

ajánlom vegyél lámpafestéket vagy ha jössz fel pestre adok neked..nekem van..és fújd le a MAnta hátsó lámpáit feketére. nagyon dizájnos:-)))

----------------------------------------------------------

szuper lett a difim!:-)))))))) és nagyon köszi mégegyszer TOM! király vagy! de gondolom tudod...(lásd oplogo) :-)))))))) a sperrelésnél azt hittem végünk van....de nagyon érzed az autót:-))))

mondjuk aki csecsemő kora óta Mantát vezet..:-)))

no majd még jövök..de utazom németbe...péntek éjjel ittleszek tuti:-))

hali

Mantona

MagyarOpelMantaClub Creative Commons License 2002.03.13 0 0 728
persze hívhatsz. Ha te voltál az előbb, akkor bocs de leesett a telefonom és lerepült az aksi.
Előzmény: proRED (726)
irba Creative Commons License 2002.03.13 0 0 727
Tom, gyári Irmscher lökhárítód nincsen hátra? Az a vékonyabbik fajta, de nem üvegszálas.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!