Keresés

Részletes keresés

DarkDeer Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103310

HFT-re sűrű osztású fél mil-dot beosztású szálkeresztes távcsövet vegyél. Az osztások nagyon sokat segítenek a különböző távokon a megfelelő mértékű fölé tartáshoz. Jelenleg az olcsóbb kategóriában nem tudok ilyet ajánlani. Amit nagyon jó szívvel ajánlok, mert remek versenyzésre is kiválóan alkalmas távcső az a Hawke Airmax 2-7x32.

Előzmény: Riiko78 (103309)
Riiko78 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103309

Üdv! Mi a véleményetek a GAMO GA6x40WR Távcsőről? HFT- en megállná a helyét? Elég jókat olvasok róla, sokan meg vannak elégedve vele. Egy WRHW97K ra szeretném tenni. Eddig egy Hubertus 4x32 volt, nagyon szerettem azt is. Köszi a válaszokat előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.26 -1 0 103308

Nusika , tressék szabályoknak mekkefelelni néha, és lőn fény az árkos bokrosban, nem kő mindjárt a budiban gondolkodni :D

Előzmény: Bert2 (103299)
Riiko78 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103307

Ez szuper. :) Köszönöm szépen, követem majd az eseményeket.

Előzmény: mlas45 (103306)
mlas45 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103306
Előzmény: Riiko78 (103304)
mlas45 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103305

Hát akkor a legközelebbi HFT-re eljöhetsz az FX-el, és máris bemutathatod, hogy szerepel 40 méteren...

Ezeken a versenyeken pont a 10 m körüli célok szoktak gondot okozni, a sportág szabályai miatt :)) és kevés annál bosszantóbb van, hogy otthon álmodból felriadva is 5 mm-en belül lövöd a 10 m-es célt, a versenyen meg a 15 mm-est sikerül elhibázni :DDD

Nem kockáztasz semmit, az utolsót se röhögik ki, tudom, álltam már azon a helyen :)) meg aztán utolsónak is kell lennie.

Előzmény: Bert2 (103289)
Riiko78 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103304

Ez nagyon jó hír, a szándék megvan. A kezdetleges puska is. :) Akkor csak simán megjelenek egy ilyen versenyen a légfegyveremmel, ott befizetem a regisztrációs díjat és versenyezhetek is? Létezik versenynaptár HFT-hez? Esetleg már van is időpont a közeljövőben a hozzám közelebb eső helyszínekhez? Köszönöm szépen a segítségedet!

Előzmény: mlas45 (103303)
mlas45 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103303

Semmi nem kell hozzá, csak szándék... még akár puska se, mert legutóbb is akadt, aki kölcsön fegyverrel lőtte végig.

Aztán később, ha a Magyar Kupában is szeretnéd, hogy értékeljenek, akkor kell egyesületi tagság, de a tanuló évedben nem feltétel.

Vigyázz, könnyű rászokni! :))

Előzmény: Riiko78 (103300)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103302

Nem ezt írtam volna?

Hogy van számtalan olyan komoly sportág, ahol van VB, EB, OB.

Nem csak a 10 m.-en hanem 41-42 m-ig.

Ahol bizony állva, támasztás nélkül (is) kell lőni.

Ne hasonlítsa össze a kerti letámasztós plinkeléssel. Ami persze jó szórakozás, de más kategória.

Szerintem egy malomban őrölünk!

(attól, hogy nem művelem magas szinten mindet - még igenis értékelem, a legkevésbé se becsülöm le)

Előzmény: DarkDeer (103298)
DarkDeer Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103301

Üdv! Vannak a szövetségi versenyek amik az Országos Bajnokság és a Magyar Kupa versenysorozat fordulói, röviden OB és MK, és vannak a "sima" klubversenyek. Mindegyik versenyen indulhatsz papírok nélkül is, de csak a sima klubversenyen leszel értékelve a többi versenyzővel együtt, MK és OB versenyen csak úgynevezett Versenyen Kívüli (VK) kategóriában leszel értékelve. Ez a VK annyit jelent, hogy ha egy szövetségi versenyen olyan jót lőnél, hogy dobogós lennél akkor sem kapsz érmet, oklevelet, kupát, mert azt csak papírokkal rendelkező sportoló kaphat. Ha hivatalosan HFT sportoló szeretnél lenni az sem kerül sokba, be kell lépni egy HFT klubba, ez az éves tagdíj kifizetésével jár, ez általában 5-10 ezer Ft évente. Ezután ki kell váltanod a HFT szövetségtől a versenyengedélyt egy netes űrlap kitöltésével, és kifizetni a díját ami 3 ezer Ft, valamint évente kötelező elmenned sportorvoshoz aki megvizsgál és bejegyzi a klubtagsági könyvedbe hogy versenyezhet, ennek díja felénk 2 ezer Ft. Győrben ott a Honvéd Arrabona sportklub akiknek van HFT szakáguk, valamint a Tatabányai Városi Lövész Klub-nak is van HFT szakága, oda is be tudsz lépni.

Előzmény: Riiko78 (103300)
Riiko78 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103300

Sziasztok!Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy ha szeretnék HFT-ben versenyezni, csak egyesület színeiben tehetem meg? Milyen tagságok, regisztrációk, engedélyek szükségesek ehhez a sporthoz? 7.5J rugós kategóriában szeretném kipróbálni magam. A szabályokkal, kategóriákkal, légfegyverek működési elveivel összességében tisztában vagyok. A Győri, Zsirai, Jáki, talán a Tatabányai lőterek, versenyhelyszínek elérhetőek számomra. Esetleg valaki Győr-Sopron megyéből, Kapuvár környékéről ismer HFT versenyzőt aki tudna nekem ebben segíteni? Köszönettel!

Bert2 Creative Commons License 2022.02.26 -1 0 103299

Célt egyet se írtam,  csak a WC ajtót  :)

 

Egyszerűen én csak  nem versenyszabályoknak megfelelésben gondolkodok meg nem versenyzésben. Nem nézem én le a 10 méteres  lövészetet,  mint sport,  hajszálpontosan lőni az se könnyű. Csak talán kicsit a sport van a szabályokhoz igazítva, nem a szabályok  a sporthoz ebben az esetben.  

Előzmény: Törölt nick (103291)
DarkDeer Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103298

Az összes légfegyveres sportág komoly sport, egyformán nehezek. Nem csak az egy olimpiai 10 méteres lövészet nehéz, a többi is pont ugyanolyan nehéz, csak máshogy. Teljesen más készségeket kíván mindegyik. Egyikre sem mondható, hogy nehezebb mint a másik. El kellene felejteni ezt a csak a 10 méter az igazi, mert nem csak az a komoly sport, hanem a többi is. Nagyon sok 10 méteres versenyző kipróbálta az FT-HFT vonalat, mind elvérzett és menekült vissza a fűtött terembe. Nem tudtak mit kezdeni a szakadó esővel, hóval, a viharos széllel, a változó távolságokkal, a 20-25 fokos hőmérséklet változással egyetlen verseny alatt, a hőmérséklet változásból eredő lövedék sebesség csökkenés-növekedéssel, a hőmérséklet változásból eredő távcső elállítódással, a hegytetőről lefelé és a fa tetejére felfelé lövéssel, a változó fekvő-ülő-térdelő-álló pozíciókkal, na meg azzal, hogy itt pontosan tudni és érteni kell a lövedék útját végig 7-42 méter között (HFT) vagy 9-50 méter között (FT). Az, hogy a légpuskán távcső van attól nem lesz könnyebb vele a lövés, hiszen sokkal messzebbre kell vele lőni versenyen, ráadásul kisebb célra, és nem zárt lőtéren. Szóval maradjunk annyiban, hogy mindegyik egyformán nehéz, ha versenyzésről és jó eredményről van szó. Hobbiba meg minden belefér, ott mindenki azt használ és úgy ahogy neki kényelmes, nem kötik semmilyen sportág szabályai.

Előzmény: Fricu1 (103292)
robertó69 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103297

Te biztosan értékelni fogod: HS verseny, középdöntők. Százhalombatta. Amatőr verseny révén, aki az elmúlt 3 év alatt rendelkezett MSSZ rajtengedéllyel, nem indulhatott a versenyen.

Nem meglepő módon "csak" három főt szúrtunk ki első blikkre, akinek a neve ismerős volt versenyekről. Ez már önmagában is elmond valamit a fent nevezett versenyzők vélhető lőtudásáról, és amatőrségéről.

A tegnapi Debreceni középdöntőn hallottuk a hírt P.Lacitól, a verseny ottani szervezőjétől: engedtek mindenkit lőni, majd a végén az érintett versenyzők neve után kirakták a DQ jelet, meg a nemzetközi számokban eddig szerzett minősítéseit, szép pirossal.

Na, ettől cikibb nem is kell, szerintem.:-) A mi régió döntőnkre szintén "csak" 3 olyan fiatal nevezett, akikkel az elmúlt években rendszeresen találkozom Target Sprint OB.-n, és mindegyik bajnok, vagy dobogós volt már legalább egyszer.

Na, ők - olvasva a Battai történéseket - el sem jöttek már a középdöntőre.;-)

A Battai győztes, Szabi, kimagasló eredménnyel nyerte a versenyt felnőttek között. Európa Bajnok IMSSU 100m-en, és többszörös Országos Bajnok. Kiváló lövész. MDLSZ versenyző.

Javasoltuk, hogy jövőre kerüljön átírásra a versenykiírás: semmilyen hazai lövészszövetség rajtengedélyes versenyzője ne indulhasson a versenyen! Megbeszéltük az alezredes úrral, hogy nem csak az MSSZ berkeiben vannak kiváló lövészek, hanem a Tereplövészek, és az MDLSZ berkei belül is.:-) Eddig ugye fent a HM-ben a lövészetet az MSSZ-hez kötötték kizárólagossággal. Pedig az MDLSZ is tagja a HS- rendszernek évek óta....

Majd meglátjuk, mit hoz a jövő...

Előzmény: exDínó (103295)
robertó69 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103296

Áááá, erre meg azt találják mondani, hogy 20 lövésből nem kunszt ilyet lőni! Kétszázból lőjön ilyet! ;-)

Előzmény: exDínó (103295)
exDínó Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103295

Igazad van, valahol itt kezdődik az elfogadható szint (ez már nem érinti a 9-es kört sem):

Előzmény: robertó69 (103294)
robertó69 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103294

Ááááá, ezt a szégyent ide rakni! Olyan szabálytalan az 50 lövés körvonala, mint a krumplinak!

Legalább egy szép, 4 levelű lóherére hajazó szórást rakhattál volna föl! :-)))

És igen: nem szép dolog más sportját leszólni! Korongozás? Nem kunszt maréknyi söréttel lelőni. Futóvad? Ugyan már: ismert úton, ismert sebességgel megy a lőlap, csukott szemmel is. FT? Piha! Milliméterre megmérem a távot, stabil pózból lőve mellé se lőhetek. Etc....;-)

Előzmény: exDínó (103293)
exDínó Creative Commons License 2022.02.26 0 0 103293

Tiszteletben kell tartani minden véleményt, de más sportágakat lenézni szerintem nem szép dolog. Talán érdemes kipróbálni mennyire komolytalan is valójában: tűzz ki a WC ajtódra egy lőlapot és hajrá.
Nem is kell 60-szor mint ahogy Fricu javasolta, elég 10 is, ha ilyen:

 

(És feltétlenül szólj az illetékes szöv. kapitánynak ha sikerült ;) )

Előzmény: Bert2 (103289)
Fricu1 Creative Commons License 2022.02.26 0 2 103292

Akkor próbáld meg!

Állva, támasztás nélkül, 60-szor egymás után eltalálni egy gombostű fejét!

Nem ülve, támasztva, kukkerrel....

Ez utóbbi szép hobbi, az előbbi komoly sport!

Tudod: Olimpia, Világ és Európabajnokság, vagy éppen nemzeti bajnokságok.

És ha nagyobb táv kell - ott az Ft, Hft. 41 m elég? Akkor sziluett: állva, távcsővel, de támasz nélkül.

Előzmény: Bert2 (103289)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.26 -1 0 103291

Érdekes vagy te, hallod néha magad?

 

Mert a felvetéseiddel nincsenek gondok, csak a céljaiddal

Előzmény: Bert2 (103289)
jkoenig Creative Commons License 2022.02.25 0 0 103290

A 10 m-re tervezett régi versenyfegyverek 40-50m-re is jók! Meg az összes köztes távra is. Csak hogy ne maradjanak kétségek. :-)

Előzmény: Bert2 (103289)
Bert2 Creative Commons License 2022.02.25 0 1 103289

Ha van vád, ami nem érheti  az FX fegyvereket,  akkor az az, hogy olcsók lennének ;)

Meg tudom, hogy itt mindenkinek a lelkébe gázolok, de ezt a 10 méterre lövöldözést egy kicsit komolytalannak érzem.  Értem én, hogy sport, meg teljesítmény  minél pontosabban lenni ezen a távon is, de fegyverrel lőjúnk már messzebbre, mint ameddig egy gyerek is eldob egy kavicsot. De ezt a gondolatot inkább ki is törlöm mindjárt, mert már  látom,  hogy ez messze van itt a mainstreamtől  :) De nekem 10 méter  akkor is csak a bejárati ajtó és a wc közötti  táv, nem lőtáv. 

Előzmény: mlas45 (103287)
robertó69 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 103288

Egyet értünk! Így megy ez a világban minden sportban. 20 éve még jegyzett a szakma, ha légpuskával 580 kör fölött lőttél (természetesen akkor még nem tizedeltek). Ma már ott tartunk, hogy  (tizedelve) 630 kör környékén kell lőnöd, ha dobogó környékén akarsz lenni. Ez a világ rendje.

Előzmény: DarkDeer (103280)
mlas45 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 103287

Hát ami olcsóbb, az általában szarabb is, ez így volt eddig a történelem során :))

Meg aztán - tudod - a verseny puskák (Walther, fwb, stb. :D) csövei a 10 m-es lövészet miatt precízebbek, mint ezek a kiloJoule-ra és mezei nyuszira (ahol szabad) kitalált hobbi-vadász puskáké.

Előzmény: Bert2 (103284)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2022.02.25 0 0 103286

Köszönöm.

Előzmény: TMK-s (103285)
TMK-s Creative Commons License 2022.02.25 0 0 103285

Szép képe van azzal nincs gond. Csak nekem nem tetszett valamint Hft-re nem találtam jónak a szálkeresztjét.

Előzmény: Gyümölcsfás (103276)
Bert2 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 103284

Azt senki nem mondja, hogy jobb. De arra, amire készítik  őket, nagyon pontos és eredményes csövek. Biztos olcsóbb gyártani, de így töredékárért vehetsz egy másik csövet a fegyveredhez. Más hosszban, kaliberben, huzagolásban. Ami inkább gond lehet, hogy a vékonysag  miatt sérülékeny.  

Előzmény: DarkDeer (103283)
DarkDeer Creative Commons License 2022.02.25 0 1 103283

Azt nem tudom mitől lenne jobb, de szerintem nem jobb, csak egyszerűbb legyártani ezzel a technikával a csövet.

Svédországban amúgy 10J-ig lehet engedély nélkül légfegyvert tartani. Az FX főleg külföldre gyárt emiatt. 

Előzmény: Bert2 (103281)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.25 -2 0 103282

Figyejjé!

 

Bujjá bele a hunter és hammerles MAGYAR fejlesztésű találmányú puskák időbeli és technikai mibenlétébe és mekkérted ki kitől csumidázik!!!

 

Az az igazi innováció-fejlettség ami már Frommer úrnál mekkvilágította az utat---SZAKIRODALOM!!!

Előzmény: Bert2 (103281)
Bert2 Creative Commons License 2022.02.25 -2 0 103281

Van valakinek infója arról,  hogy az FX-nél alkalmazott kívülről besajtolt huzagolás hogy készül meg miért jó? Így látatlanban elég nehéz elképzelni, hogy is csinálják  ezt. 

Most kapásbol ugorjuk  át a "drága, modern szarok, a Walther, fwb, stb sokkal jobb" megjegyzéseket,  nem ez a kérdés, meg minek leírni  1000x-re is.

Abban közel se vagyok biztos, hogy annyira rosszak. Azt persze náluk mindig meg lehet jegyezni,  hogy nem 7,5-re gyártanak, bár Svédországban talán 16 j-nál van a határ, azt már csak figyelembe  veszik. De ez a furcsa huzagolas,  ami lényegében csak egy nagyon vékony, cserélhető betétcsőben van, tök érdekes és innovatív.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!