Keresés

Részletes keresés

laller25 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 8189

helló mindenkinek lenne egy kérdésem ezt a fajta kaktuszt hogykéne tartani mert nálam nem marad meg soha?

googles kép nem azt enyém

 

 

garass Creative Commons License 2014.02.06 0 0 8188

Pontosítva, föntről lefelé:

Crassula ovata

Pleiospilos bolusii

Mammillaria bombicina

Mammillaria spinosissima

Euphorbia enopla

        "

 

Sok sikert hozzájuk!

Előzmény: laller25 (8186)
kurdilaci Creative Commons License 2014.02.06 0 0 8187

Az első Grassula ovata (az ovata nem biztos)

A második valamilyen kavicskaktusz, de azokat kevésbé ismerem

A harmadik mammillaria bombycina

a negyedik mammillaris spinosissima

az ötödik valamilyen euphorbia

Előzmény: laller25 (8186)
laller25 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 8186

Helló mindenkinek ime az uj szerzeményeim meg tudnátok mondani melyik milyen fajta?

ezek lennének azok az utolsó 2kép ugyan az előre is köszönöm a segítséget

kurdilaci Creative Commons License 2014.02.02 0 0 8185

Az medvetalp képe nem túl éles, nem egyértelmű, hogy parásodás vagy betegség jele a foltosodás. A levélkaktuszon új szártag, a mammillarián bimbó fejlődik. Mindkettőnél korai, látszik, hogy nincs nyugalomban a kaktusz. Valószínűleg túl magas hőmérsékleten telelteted őket.

Előzmény: ImreMelinda (8184)
ImreMelinda Creative Commons License 2014.02.02 0 0 8184

Feltettem erre az oldalra a képeket, mert a túl nagy mérete miatt nem engedi ide feltenni.. :) remélem, meg tudjátok nézni :) http://indafoto.hu/bizsumelii

BizsuMelíí Creative Commons License 2014.02.01 0 0 8183

Sziasztok,Nagyon szép kaktuszaitok vannak, csodálattal néztem mindenkiét :) Nekem viszont lenne 1-2 kérdésem mert fogalmam sincs,hogy mit tegyek vagy ne tegyek...töltök fel képeket,hogy ti is lássátok.. a húsvéti kaktuszomon nőtt valami fogalmam sincs,hogy micsoda. A fügekaktuszomon fura foltok,vagy mintha kelések lennének,illetve mintha a tüske kezdeményei leszáradnának. Végül pedig az utolsó képen lévő kaktuszom, hozott egy csomó "bimbót" meg olyan,mintha új hajtásokat hozna mindenhol, ezek nem problémák ugyebár,csak nem tudom,hogy egészen pontosan mi történik vele...egyetlen gondom van vele,hogy tele van muslicákkal kb 1hónapja :/ Szóval ezek lennének a gondjaim, képet még tudok feltenni,ha kell. Sajnos még elég gyakorlatlan vagyok,ez az első telünk :) kb 10-15 fok között vannak,öntözni egyszer öntöztem meg őket picit.Nagyon megköszönöm mindenki segítségét!!

 

Hiába akarom,nem enged képet feltenni,de próbálkozom,és amint tudom,teszem fel őket. :/ 

vivi5858 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 8182

köszönöm!

Előzmény: kurdilaci (8179)
kori67 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 8181

Köszönöm !  Majd beszámolok a fejleményekről .

 

Előzmény: garass (8172)
garass Creative Commons License 2014.01.29 0 0 8180

A Cereus peruvianus alapfaj élőhelyén nagy, faméretű növény. Akár 10 méterre is megnőhet. A mi körülményeink között 50-60 cm-nél nagyobb növény hozza csak éjszakai virágát. A monstrosus alapból nehezebben hoz virágot, tehát az alapfajétól nagyobb növényt kell nevelnünk virágáért. De neki nem is a virága az elsődleges ékessége, hanem maga a változatos monstrosa forma. 

Előzmény: vivi5858 (8174)
kurdilaci Creative Commons License 2014.01.29 0 0 8179

Cereus peruvianus var. monstrosus, sziklakaktusznak is hívják, bár ez a magyar név az ariocarpusokat is jelzi.

Előzmény: vivi5858 (8178)
vivi5858 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 8178

Nem tudja esetleg valaki a nevét?

vivi5858 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8177

Akkor még várunk türelemmel,de azért köszönöm!

subigalamb Creative Commons License 2014.01.28 0 0 8176

Szerintem ahhoz virágot láss rajt még egy-pár évig nevelgetned kell!

 

Előzmény: vivi5858 (8174)
flybird Creative Commons License 2014.01.27 0 0 8175

Szerintem, nem. Nekem vagy már 10 éves, de bizony még virágot sosem hozott.

Előzmény: vivi5858 (8174)
vivi5858 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 8174

Virágzik ez a kaktusz valaha,mert nekem már megvan jó pár éve és sehol semmi.Ha valaki ismeri,kérném hogy írjon!

garass Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8173

Ha mégis tetű volt az okozója, akkor mielőbb kezeld le a megfelelő módon, mert a többi növényedre is átkerülhet a fertőzés.

Konkrétumot nem írhatok, mert ahhoz látni kellene a tényleges okot.

Előzmény: garass (8172)
garass Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8172

Ez nem bogár, hanem a növekedési csúcs elhalása. Ez lehet gombás berothadás, de esetleg elfagyás is. Bár az idei télen ez még korai lenne.

A csúcsát az ép résznél le kell vágni és hagyni, hogy beszáradjon. Nem lesz szép, de tavasszal a felső végén új sarjat hoz majd és az nő tovább oszlopnövényként.

A befakult színe miatt a gyökérzónát is érdemes megnézni. Ha ott találsz rendellenességet, akkor azt kezelni kell. Ha nem, akkor tedd vissza a cserépbe és majd tavasszal ültesd át új talajba.  

Előzmény: kori67 (8171)
kori67 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8171

 Sziasztok ! Volt nekem egy ilyen gyönyörűséges kaktuszom , de valami bogár vagy tetű megtámadta . Azóta csak vegetál és még a színe is más lett . Szeretném kérdezni ,  mit tegyek vele , hogy megmaradjon ?

Köszönöm !

 

 

                                                                   

garass Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8170

A Schlumbergerára nem  jellemző az areola, és mint írtam, nem napfényen élő.

Előzmény: SpinyNorman (8169)
SpinyNorman Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8169

Én tövispárnákra gondoltam. Ezzel a logikával - még ha persze további buktatók árán is - a karácsonyi kaktusz jönne ki egyedüli lehetségesként. Remélem, megtudjuk, mi a "megfejtés". És miért az.

Előzmény: garass (8167)
garass Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8168

Legföljebb csak áltudományos magyaráratot tudnál adni, mert ha szigorúan vesszük, akkor minden növény, amelyet cserépben nevelsz mesterségesen nevelsz. De minden kerti növény is ilyen, mert nem tudod a természetes élőhelyi körülményeket biztosítani számukra.

A különböző nevelőházakkal épp azt szeretnék elérni, hogy a természetes élőhelyhez hasonló (főleg éghajlati szempontból) körülményeket biztosítsunk számukra.

Számodra tehát marad a természet, ami nem kis dolog, ő a legnagyobb "nevelőház".

 

Előzmény: ceraria (8156)
garass Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8167

Aki ezt a kérdést megfogalmazta, az teljesen laikus ebben a témában.

A kaktuszok párnái alatt azt értjük, hogy az anyanövény és tősarjai bizonyos idő elteltével növénypárnát képeznek. A növénypárna sohasem nem kiemelt égtáj szerinti elrendezésű, hanem véletlenszerű alakban terül el a talajon.

Szigorúan véve a lehetséges válaszokból egyik növény sem párnaképző.

De hajlamos vagyok arra, hogy a kérdező a párna szóval - helytelenül - a növény egyes szártagjait nevezi meg. Ez alapján a  medvetalpkaktusz és a karácsonyi kaktusz jöhetne szóba. A másik kettő oszlop-, illetve gömbkaktusz formacsoportba tartozik. A karácsonyi katusz ismert szártagjai nem annyira pozsgásak, továbbá ahogy mások is  írták, fán lakó félárnyékot kedvelő növények. Tehát a napfény elleni védekezésük nem annyira markáns.

Tehát kizárásos alapon így marad az Opuntia-félék csoportja. Azonban ezek szártagjai sem a Napra merőleges helyzetben nőnek. Védekezésül inkább a viaszos felületükkel védekeznek a forróság ellen.

Vagyis az eredeti kérdésre a helyes válasz az egyik sem lenne, de ha mégis kell választani, akkor csak a medvetalpak jöhetnének szóba.

Tanulság. Szakmai kérdéseket - különösen oktató jelleggel - csak olyan fogalmazzon meg, aki ért is hozzá. Egyébként többet árt, mint használ.

Előzmény: sireszt (8157)
laller25 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8166

kurdilaci Creative Commons License 2014.01.23 0 0 8165

Persze, hogy nem, ezért rossz a kérdés! De a leírt kritériumoknak csak a medvetalp felel meg nagyjából, a többi semmiképpen sem.

Előzmény: nyubocs (8164)
nyubocs Creative Commons License 2014.01.23 0 0 8164

Ja :)

Csak az nem kelet-nyugati tájolás :)

Előzmény: kurdilaci (8163)
kurdilaci Creative Commons License 2014.01.23 0 0 8163

A medvetalp egyes szártagjai, "talpai" függőleges állásúak, tehát valóban az élei néznek felfelé, a nap felé.

Előzmény: kurdilaci (8162)
kurdilaci Creative Commons License 2014.01.23 0 0 8162

Valóban rossz a kérdés, de ha figyelmesen elolvasod, akkor nem töviscsomókról, hanem párnákról van szó, ami inkább  kerek szártagot jelenthet. Mivel a karácsonyi kaktusz félárnyékos helyet kedvel, erdők fáinak villáiban él, ezért csak a medvetalp jöhet szóba, aminek védekeznie kellene a nap ellen. Ha viszont megnézel egy kifejlett medvetalp növényt, akkor annak mindenfelé állnak szártagjai, nem csupán kelet-nyugati tájolásban. A kandeláber- és a hordókaktusz kerek keresztmetszetű, itt tájolásról eleve nem lehet beszélni, hiszen a bordáik körkörösen helyezkednek el.

Előzmény: sireszt (8157)
parga 010 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 8161

Szia! Szerintem a karácsonyi kaktuszról lehet szó.Ahogy elolvastam a bejegyzésedet, eszembe jutott, hogy az irodában pont szembe ülök egy karácsonyi kaktusszal amit egy fali tartóba tettünk az ablak közelébe, de a levelei kelet-nyugati irányban néznek, s nem fordultak a déli ablak felé.kb  1 éve azon a helyen van.Jó buta kérdés, de lehet benne valami:))

Előzmény: sireszt (8157)
SpinyNorman Creative Commons License 2014.01.23 0 0 8160

Szerintem is hülyeség a kérdés, de ha valamit muszáj megjelölni, akkor a karácsonyi kaktusz a legvalószínűbb "jó válasz". Csak ennek és a medvetalpnak vannak élei, viszont a medvetalpnak nem csak az élén vannak tövispárnái.

Előzmény: sireszt (8159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!