Keresés

Részletes keresés

Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.02 -3 2 7077

Néhány napja Háfrát még az nb1/B-be küldted volna egy kommentedbe. Ezt hívod te 'reális' értékelésnek. Szerintem egyszerűen csak savanyú a szőlő neked.

Előzmény: Bamberg58 (7074)
bandineee Creative Commons License 2021.01.02 -4 6 7076

Látszik a magyar női kézilabdán, hogy Háfra az egyik legnagyobb értéke. Középszer, sztárolás, kifogások, elméletek, akaratgyengeség.

Előzmény: Trombozis4 (7073)
pfefe80 Creative Commons License 2021.01.02 -3 4 7075

Láttad azt a Krim elleni egész meccset vagy csak a második félidőt? Ha láttad akkor az első félidőben kritikán aluli volt a játéka. Ahogy becserélték egy megoldása sem sikerült, rossz lövések , rossz védekezések, eladott labdák. A második félidővel kb nullára hozta a teljesítményét az összképet nézve. Olyat pedig amit ő megenged magának  azt még senki sem engedte meg magának a női kéziben: eligazol és látványosan nem érdekli a maradék időben a játék a jelenlegi csapatában. Meg lehet nézni Nadát, de előtte mindenkit és nem csak a Fradiból távozókat , hogy hogyan teljesítettek azután amikor kiderült az eligazolásuk.  A december 30-án lejátszott meccsünkön már értékelhetetlen volt a teljesítménye. Egyedül a neve tartja még a csapatban, de remélem már az sem sokáig. Ott van Tóth Niki, biztos jobban akar nála és hasznosabb lenne a csapatnak. Talán azon kellene elgondolkodni , hogy mi jogosítja fel erre a viselkedésre?

Előzmény: Trombozis4 (7073)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.02 -3 4 7074

Már rég itt volt az ideje őt is reálisan megítélni attól mert egy nagy ígéret.. és nem miattam volt ilyen rossz. Jelenleg ez a valóság, bárhová igazol. Semmi olyat nem írtam ami nem igaz. A VB-EB alapján meg még ez a bírálat is hízelgő. Ami igazán nem használt neki, hogy mikor sorozatosan rosszul játszott akkor is inkább dédelgették. Ez vezetett idáig.

Ha Kovács Annáról vagy Zácsikról le lehet írni ha alkalmanként rosszak, akkor róla miért nem? A fiatalság vagy mert ígéret az nem ment fel, ez rossz irány. A kritikán át kell lépnie és be kell bizonyítania az ellenkezőjét, akkor lesz mentálisan erős. Zácsik most dacosan megtette, ő nem. Mi lenne ha nézők is lennének?

 

Előzmény: Trombozis4 (7073)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.02 -6 4 7073

Abba kéne hagyni ezt a Háfra elleni pszichológiai hadjáratot. Lehet, hogy eligazol a Fradiból, de ettől még a magyar női kézilabda egyik legnagyobb értéke marad. Más csapatot választott a karrier folytatására, tedd magad túl rajta. Az EB előtt közvetlenül nyert meg a Krim ellen egy meccset a Fradinak, ahol egymaga lőtt 7 gólt a második félidőben. 'Ólomlábakon'. Nem lehet könnyű Háfrának ezekben a hónapokban, pont elég stressz lehet ez neki. Elek szerintem annál okosabb, minthogy Nonival eldurvuljon a viszonya, mert a magyar kézilabdának sokkal jobban kell Háfra a következő három olimpiai ciklusban, mint Elek.

Előzmény: Bamberg58 (7072)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.01 -4 3 7072

Háfra már szinte felugrani sem tud, olyan ólomlábai lettek. Nem lepődnék meg, ha nem javulna, akkor Elek heteken belül megszabadulhat tőle. Szerintem csak pár hét türelmi időt kapott. Neki tartósnak látszik a mélyrepülése, a keretből is kiszorulhat.

Előzmény: RnD (7071)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -8 10 7071

"Akkor most sorold fel Háfra, bárki ellen, hányt gól lő a távoli zónából"

 

Kérlek: Háfra ugyanennek a négy válogatottnak - CRO, NED, GER, ROM - öt gólt lőtt felugrásból/átlövésből.

 

Úgyhogy tévedsz, erre legalább annyira alkalmas mint Zácsik.

Előzmény: Bamberg58 (7057)
hatosfalat Creative Commons License 2021.01.01 -1 3 7070

Azért nekem szép volt, hogy Kirsner Szabó Laurát marketingolta a válogatottba. Mintha nem lenne köze a klubhoz, ahol Szabó elengedte magát és ahol Helembai simán kiszorította.

RnD Creative Commons License 2021.01.01 -2 4 7069

Kácsornak teljesen más a játéka mint Vámosnak, és ebben eleve több a kockázat. Őt azért akarjuk a válogatottban hogy átlövésgólokat lőjön, és ehhez fel kell őt készíteni. És elő kell neki készíteni...

Előzmény: Tonio 2.0 (7067)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.01.01 -1 2 7068

'Kácsor képességeihez szinte semmi köze nincs. Gréta teljesen tiszta lappal indul a felnőtt válogatottban...'

 

Bízom benne hogy így lesz,mert ennél sokkal több van benne,és remélem hogy ő is tisztalappal megy neki a legközelebbi lehetőséghez,mert ez a kudarc és a saját teljesítménye sajnos megfoghatja őt.

Előzmény: RnD (7065)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.01.01 -2 2 7067

Szerintem pl Vámosban kisebb kockázat lett volna, mert labdabiztosabb és megbízhatóbb játékos.

Kácsor játékát sokszor vabanknak érzem, vagy sül a keze, vagy nem, ha nem, akkor jön 3-4 rossz megoldás egymás után, hajlamos a hebrencskedésre, vadóckodásra.

Ezért mondom, hogy érnie kell még, az erényei, vagánysága mellett kicsit tisztulnia kellene a játékának.

Előzmény: RnD (7065)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.01.01 -2 2 7066

Én jó darabig még Dodóban is bíztam,de valóban Kingában ott volt a nagy lehetőség.....csak jött az a vállsérülés.

Előzmény: Tonio 2.0 (7064)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -3 6 7065

"Kácsor fiatal játékos, később természetesen hasznos lehet, de még érnie kell, jelenleg - az Eb alapján - az látható, hogy túl kockázatos a bevetése..."

 

Ez óriási közhely, ráadásul nem is Kácsor-specifikus. Valójában bármelyik fiatal játékos becserélése balkettőbe olyan helyzetben - és olyan kevés közös felkészüléssel mint az EB előtt - kockázatos lett volna, ennek Kácsor képességeihez szinte semmi köze nincs. Gréta teljesen tiszta lappal indul a felnőtt válogatottban...

Előzmény: Tonio 2.0 (7061)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.01.01 -3 2 7064

A legnagyobb reménységek közül Kisfaludy, Mészáros, Klivinyi, Hornyák D., Walfisch, Szekerczés, Bárány, Karnik szinte eltűntek,

 

Közülük én speciel csak Klvinyi Kingát tartottam nagy reménységnek.

Neki sajnos betett a vállsérülése.

Előzmény: Trombozis4 (7063)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.01.01 -4 1 7063

A magyar válogatottból ordítóan hiányzik a 25-32 éves korosztály a belső posztokról (beálló, irányító és átlövők). Életkor és poszt alapján nekik kellene adniuk a gerincet, de ebből a korosztályból  egyetlen klasszis sem került ki. Úgy gondolom, hogy a kissé idősebb Szucsánszki és Tomori beletartozott ebbe a kategóriába, de esetükben a sérülések pont azokat az éveket vették ki a karrierjükből, amikor a csúcson lehettek volna. Velük a 2015-2018-as évek válogatott eredményesség szempontjából kicsivel fényesebbek is lehettek volna, mint nélkülük. Utánuk viszont óriási az űr, az 1988 és 1997 között születettek között alig van valaki, akire elmondhatjük, hogy nemzetközi szinten jó játékos. Talán Zácsik (ha tartja a formáját) és Planéta (ha felépül) javít a képen egy kicsit, bár nemzetközi klasszisok valószínűleg nem lesznek ők sem. Kovacsics van még mellettük és itt vége is a sornak. A legnagyobb reménységek közül Kisfaludy, Mészáros, Klivinyi, Hornyák D., Walfisch, Szekerczés, Bárány, Karnik szinte eltűntek, Kovács pedig a határán van annak, hogy egyáltalán bekerüljön egy 16-os keretbe (jelenleg legalább annyi érv van amellett, hogy ne, mint hogy 'de'. És itt vége is a listának. Úgy gondolom, hogy a 24 év vagy annál fiatalabbak esetében még túl korai pálcát törni, mert egyrészt hullámzó teljesítményt nyújtanak másrészt még bőven van bennük fejlődési potenciál. Persze ez a megállapítás is inkább igaz a 20-21 évesekre, mint Tóth Gabira vagy Kiss Nikolettre, akiknek már nagyon dörömbölniük kellene a kapuban, hogy kezdők legyenek a posztjukon, de egyelőre az a kihívás számukra, hogy bekerüljönek a válogatott keretbe.

Süni2 Creative Commons License 2021.01.01 -1 0 7062

Nem történt semmi.

Előzmény: Bony2002 (7059)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.01.01 -3 2 7061

Nem most az EB-n dőlt el h jó lesz-e ő a válogatottban vagy sem. (Kácsor)

 

Ilyet mondjuk nem is állítottam, ezt a szalmabáb-érvelést hagyjuk.

Annyit mondtam, hogy az, hogy az NB1-ben valaki jó, még nem jelenti automatikusan, hogy a válogatottban is jó lesz.

Kácsor fiatal játékos, később természetesen hasznos lehet, de még érnie kell, jelenleg - az Eb alapján - az látható, hogy túl kockázatos a bevetése, főleg kiélezett helyzetben (lásd holland meccs).

 

De ezt már leírtam, és ez amúgy is elég evidens annak, aki látta a meccseket.

Borsos is úgy emlegette Kácsort, mint aki "kislánynak tűnt a nagylányok között".

Előzmény: RnD (7043)
Süni2 Creative Commons License 2021.01.01 0 2 7060

A Váccal nem, de a Vác kikapott Óváron.

 

Arra akartam célozni, hogy az Óvár, Tóth Eszti aktuális csapata verte idegenben a Debrecent, majd hazai pályán a Vácot.

Előzmény: Bony2002 (7058)
Bony2002 Creative Commons License 2021.01.01 0 2 7059

Elnézést, félreértettem!

Előzmény: Bony2002 (7058)
Bony2002 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7058

Hűtsd le magad! A Debrecen nem játszott az ősszel a Váccal! De a Vác előtte győzött Debrecenben!

Előzmény: Süni2 (7054)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.01.01 -6 6 7057

“tizenhat gólból négyet lőtt a "távoli zónából", nem többet.

 

Ez az egyik kevéssé ismert kuriózuma ennek az EB-nek.”

 

Akkor most sorold fel Háfra, bárki ellen, hányt gól lő a távoli zónából?! Na az, igazi kuriózum. Kb már senki ellen. Akkor rájössz, hogy már Zácsik mögé is keresni kellene valakit mert Háfra már erre sem alkalmas.

 

Előzmény: RnD (7056)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -6 7 7056

Zácsikot visszaépítettük de átlövésekből alig lőtt gólokat. A négy legfontosabb meccsen - CRO, NED, GER, ROM -

tizenhat gólból négyet lőtt a "távoli zónából", nem többet.

 

Ez az egyik kevéssé ismert kuriózuma ennek az EB-nek.

Előzmény: Süni2 (7054)
Süni2 Creative Commons License 2021.01.01 -4 4 7055

(Én ezt a két lányt nagyon megnézném egyidejűleg a pályán, először természetesen edzőmeccsen. Két-három éven belül ronggyá egy-egyezhetik a mezőnyt, ha a sérülések elkerülik őket.)

Előzmény: RnD (7049)
Süni2 Creative Commons License 2021.01.01 -4 5 7054

Ahhoz, hogy ilyen játékot játsszunk, ahhoz olyan szövetségi kapitány kellene, aki ilyen játékot gyakoroltat be, ilyet játszat.

 

(Monduk, ha így játszanánk, akkor amiatt sírnátok, hogy nincs átlövőjátékunk, holott az EB-n épp Zácsik visszaépítése volt az egyik fő cél.)

 

Nem tudjuk, hogy a kapitányok miért választották Tóth Esztit Vámos ellenében.

 

Valószínűleg azért, mert ősszel Eszti a csapatával lenyomta a Debrecent és a Vácot is, előbbit réadásul idegenben.

 

Az, hogy ez nem bizonyul jó döntésnek, egyikünk se látta előre. Kb. mindennyian arról írtunk, hogy a lehető legerősebb keret utazott Dániába, és Kovácsot, illetve Vámost csereként lehetett volna pluszban talán kivinni.

 

Ettől függetlenül - egy EB-vel okosabban - ma már kijelenthető, hogy Vámos ott kéne legyen a márciusi edzőtáborban, sőt, akár meccskeretbe is bekerülhetne (Kácsor vagy a szerintem tök felesleges Szekeres helyett).

 

Pláne, hogy készülne kellene arra a két esetre, mi van, ha Háfra továbbra is gödörben marad, illetve, ha Tomorira főként védekezésben számít Zovko. (Sokat nem volt pályán támadásban a Loki ellen.)

 

Simán lehet, hogy márciusban irányító kellene játsszon jobb és ballövőben is, míg Zácsik/Keti pihennek. 

Előzmény: Trombozis4 (7047)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.01.01 -2 3 7053

Persze. Nem a deklarált abszolútum igazság kőtáblái szerint. Itt a legtöbben a véleményünket írjuk.

Előzmény: RnD (7052)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -3 6 7052

Szerinted.

Előzmény: Kikinda Rangers (7051)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.01.01 -10 1 7051

Kiss Évának a bokájáig (még Kirsner nyakában állva) se ért föl.

Előzmény: RnD (7050)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -5 8 7050

"...kézilabdázóként Pálinger kiemelkedő volt.."

 

Ez így van. Ilyen jó kapusunk a válogatottban azóta sincs h ő visszavonult.

Előzmény: hatosfalat (7045)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -7 8 7049

LR egy-egyezésével semmi probléma. Ez bármelyik válogatott vagy bajnoki meccséről kiderül.

 

Vámos Petrából szerintem előbb lesz balkettes játékos a válogatottban mint irányító. Ő Misi utódja lehet ezen a poszton.

Előzmény: Trombozis4 (7047)
RnD Creative Commons License 2021.01.01 -7 10 7048

Lásd hsz #7043 Tóth Esztiről.

 

Klujber gondolom nem felejt el kézilabdázni a válogatottban, és arról sincs szó h ne akarna bizonyítani, de az első évben Rasmussen nem bízott benne, most decemberben meg eleve egy gyengén felkészített csapatba került be. Ráadásul neki elő kell készíteni a helyzeteket, mert egy-egyezésben nem az igazi, talpról meg néha bejönnek a váratlan lövései, néha nem.

Előzmény: hatosfalat (7044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!