Keresés

Részletes keresés

cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5885

félre ne értsd, az egy profi munka.

Előzmény: kenya15 (5883)
cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5884

ezért is volt furcsa a megelőző eszköz építés. valahogy logikusabb az általad is felvázolt először kipróbáljuk, utána tökéletesítjük verzió.

egyébként az oly EM1 beépítve tudja ezt a focusstacking technikát, én meg kézből kattintok.

Előzmény: nvizsla (5882)
kenya15 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5883

általában valóban a képek hozzák eg  kedvet a tipikus makrós sufnituningig :) Egyébként igazán jónak tűnik a cucc.

 

A manód még mindig állat!

Előzmény: cc (5881)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5882

Szerintem elképzelhető, hogy előbb-utóbb eredményt is fog felmutatni, már amennyire ismerem innen a "madárfotók" topicból. Vannak elég jó madárfotói feripapának, ami egyezzünk meg, nem egy könnyű műfaj!

Előzmény: cc (5881)
cc Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5881

na jó jó, általában én is kellek hozzá.

csak úgy elgondolkodtam, hogy ha valaki így kezdi a makrózást, hogy épít hozzá egy állványt, akkor eljut-e egyáltalán a képig ...

 

 

Előzmény: nvizsla (5880)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.02 0 0 5880

Szeretném látni, mit tud a "gép" nélküled? :)

Előzmény: cc (5879)
cc Creative Commons License 2016.12.01 0 0 5879

készülék sem kell hozzá, elég, ha a gép tudja, mit kell tennie.

Előzmény: nvizsla (5878)
nvizsla Creative Commons License 2016.12.01 0 0 5878

Van aki használ ilyen készüléket a természetben is, dermedt, vagy alvó rovarok fotózására, "focus stacking" technikával. Van itt a fórumon erre külön topik. 

Előzmény: feripapa46 (5876)
cc Creative Commons License 2016.12.01 0 0 5877

a felvonulási épület már elkészült.

Előzmény: feripapa46 (5876)
feripapa46 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 5876

Köszönöm, ez arra készült,hogy egy tárgyasztalon makrózzak. A természetben ennek a használata már körülményes.

Előzmény: nvizsla (5875)
nvizsla Creative Commons License 2016.11.29 0 0 5875

Szép munka, gratula! Egy dolgot azért ne feledj, jó makrót kézből is lehet készíteni, megfelelő, jó objektívvel, de annak hiányában, már sokkal kevesebb az esély.

Előzmény: feripapa46 (5874)
feripapa46 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 5874

Még van két kép ami a nejem gépével készült.

Makró obi még nincs de már minden lehetőséget elolvastam. Egyenlőre valami olcsóbb megoldást keresek mert idén sokat költöttem már.

feripapa46 Creative Commons License 2016.11.28 0 1 5873

Itt teljesen új vagyok, köszöntök minden fórum társat.

Nézegettem a csodálatos makrófotókat és kedvet kaptam ehhez a műfajhoz.

Azzal kezdtem, hogy építettem egy makróállványt a gömbfejre. Szerencsére volt a műhelyemben minden alkatrész és gép amire szükségem volt. Íme néhány kép:

Bírom a kritikát, ne kíméljetek. A nóniuszon tíz egység 0.05 mm. A gépet egy gyors cseretalp rögzíti, nem akarok állványcsavarral küszködni.

Naki2121 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 5872

Előzmény: Naki2121 (5871)
Naki2121 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 5871

néhány képem..

valta Creative Commons License 2016.10.23 0 0 5870

ELADVA 

Előzmény: valta (5868)
cc Creative Commons License 2016.10.15 0 0 5869

emil ment.

Előzmény: valta (5868)
valta Creative Commons License 2016.10.14 0 0 5868

Sziasztok

 

Érdekelne valakit forditó gyürü? Micro4/3 -ról 49mm-re.

 

1500 Ft postával együtt,lenne az ára.

 

Vadonat új

Monya78 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5867

m4/3-os gép 1:1 nagyítás, 20db (f4.0-ra rekeszelt) képből

 

bandita39 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5866

Köszi :) 

Előzmény: Szalkó (5865)
Szalkó Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5865

Tetszik!

Előzmény: bandita39 (5864)
bandita39 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5864

faki Creative Commons License 2016.09.06 0 0 5863
Előzmény: Törölt nick (5862)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.03 0 0 5862

Sziasztok,

 

laikusként kérdezem, hogy milyen gépet/obit ajánlanátok rovarok hobbi szintű fotózásához? Hasonló képeket szeretnék készíteni, mint amiket itt a topikban láttam. Régen volt egy F75 szettem, de digitálisból még csak kompakt volt a kezemben.

Mindenképpen DSLR gépben gondolkodjak, vagy megteszi valami komolyabb bridge (pl. Coolpix p900) is? Árban az említett p900 lenne a teteje, amit az egész cuccra szánnék. Köszönöm.

 

Bogidetti Creative Commons License 2016.08.03 0 0 5861

.

grja Creative Commons License 2016.08.02 0 0 5860

Szőlőszender

Előzmény: lexhighand (5859)
lexhighand Creative Commons License 2016.07.31 0 0 5859

Bocsi a pocsék képért, egy szappantartóval csináltam.

 

Meg tudná valaki mondani, hogy ez milyen lepke? Kb 4cm a tor és a potroh.


raczno Creative Commons License 2016.07.29 0 0 5858

Köszi!

Előzmény: L. Marci (5857)
L. Marci Creative Commons License 2016.07.28 0 0 5857

A pókos nagyon jó lett!

Előzmény: raczno (5856)
raczno Creative Commons License 2016.07.27 0 0 5856

 

sziasztok!

 

 

       

 

szép fényeket mindenkinek!

 

raczno

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!