Keresés

Részletes keresés

successful77 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 6791

 

Hali, gömbkőris occso beszerzesi forrast tud valaki? 

Koszi!

rexi77 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 6790

Tényleg az!

Köszönöm nektek a segítséget! :) 

Előzmény: Ranyu (6788)
Magdi60 Creative Commons License 2018.06.12 0 1 6789

Szerintem is ostorfa, méghozzá nyugati.

Előzmény: Ranyu (6788)
Ranyu Creative Commons License 2018.06.12 0 1 6788

Szia!

Ez az ostorfa. Én is ettem a terméséből.anno...:-)

Előzmény: rexi77 (6787)
rexi77 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 6787
Zavo Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6786

Az lesz az, köszönöm a segítséget!

Előzmény: Magdi60 (6785)
Magdi60 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6785

Gyalogakác?

Előzmény: Zavo (6784)
Zavo Creative Commons License 2018.05.06 0 0 6784

Sziasztok!

 

Ez a fa (vagy bokor?) mi lehet szerintetek?

A levele akácszerű, de egyáltalán nem tüskés, a virágja meg nem is hasonlít...

 

Szalamadra Creative Commons License 2018.02.27 0 0 6783

Javítás:

Elnézést rossz e-mail címet adtam meg, a jó cím:

muszka1951@gmail.com

Szalamadra Creative Commons License 2018.02.27 0 0 6782

Már több mint két éve, hogy örökre elment. Emlékét, munkásságát végre nyomtatott formában is sikerül megörökíteni: ( Korábban itt is publikált).

Aláírtuk a kiadóval Szabolcsi Zsóka (Gyöngyvirág) összegyűjtöt verseinek kiadását. A megjelenés várható időpontja 2018. április 12. - Zsóka születésnapja. 
A nyomda miatt fontos egy közelitő példányszámot tudni ezért kérem, hogy jelezzetek vissza, ki szeretne vásárolni belőle. Az ára közelitőleg 3500,- és 4000,- Ft között lesz. Oldalszáma kb. 400 lap. Jelezzetek vissza a muszka1951@gmail.hu e-mail címen.

robida Creative Commons License 2017.11.22 0 0 6781

Inkább úgy lesz...ezek szerint utánaolvastál az igényeinek.

Előzmény: vahsac (6780)
vahsac Creative Commons License 2017.11.21 0 0 6780

Valószínűleg az elvárásaim majd hozzá igazodnak :)

 

Előzmény: robida (6779)
robida Creative Commons License 2017.11.21 0 0 6779

Reméljük, hozza majd az elvárásaidat. 

Előzmény: vahsac (6778)
vahsac Creative Commons License 2017.11.20 0 0 6778

Azóta meszületett a döntés és elültettük az új fát:

Házi berkenye (sorbus domestica) lett a kertünk új lakója. 

Előzmény: robida (6696)
unartis: Creative Commons License 2017.11.12 0 0 6777

A legutóbbi télen a japán banánnak(Musa basjoo) semmi baja sem lett(másnál hallottam, hogy kifagyott), mint előtte sem az 5 év alatt, tavasszal szépen indult a ligetem, a babér 4-5 éve van kint télen-nyáron, idén elfagyott rendesen, de most kicsit kisebb mint tavaly volt, a leanderek akkor lettek mint tavaly voltak, tavasszal amúgy elég siralmasan néztek ki. A füge is így járt az is szépen megújult.

 

kb 1 hónapja így néztek ki:

Musa basjoo, a banán fa, ami egyáltalán nem fásszárú, inkább lágy a szára, rizomás növény mint  a bambusz:

 

Laurus nobilis, a nemes babér, ez inkább bokorrá nevelhető, ha még fává is tudna nőni, mert időnként visszafagy(hat):

Nerium olaeandert 'atlas nain de tidili' a legnagyobbra nő a fagytűrők közül, de nem lesz olyan fa termetű mint a mediterrán vidékeken lévő leander fák:

Előzmény: Magdi60 (6776)
Magdi60 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 6776

Kint van a banán, a babér, a leander? Ők nem bírják ki akármennyi levéllel sem. Tavaly télen volt -18 fok is!

Előzmény: unartis: (6775)
unartis: Creative Commons License 2017.11.11 0 0 6775

Egyedül csak a fűről szoktam gereblyézni a leveleket, ez kb 50 m2, a többi helyen marad, sőt a napokban leterítem a behordottakat, hogy lássam hogy mennyi kell még.

Most az ősszel lettek  cserépből kiültetve a mandula fenyőim, a magyaltölgyeim, azokat is lombpaplannal fogom kényeztetni télire. A Kenderpálmák alá, a babér és a leanderek alá kerül még belőle, illetve  a datolyaszilvafák tövéhez, a banánt már körbe tettem! Tehát kell bőven a takaráshoz!

Előzmény: Törölt nick (6774)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.09 0 0 6774

Nálunk a kertben is "terem" rengeteg falevél, de mivel nekem még fiatal mediterrán fáim vannak, sok kell  a fagy elleni védelmükre. Remélem elég lesz, bár mindenhonnan nem is gereblyézem össze a falevelet: az új fűvetést csak hadd védje télen.

Előzmény: unartis: (6773)
unartis: Creative Commons License 2017.11.03 0 0 6773

Az egzotikus növényeim miatt ilyentájt ősszel, rengeteget be szoktam hozni az utcáról, tavasszal a komposztra hordom, majd nyáron már szedem ki a jóféle erdei földet :), amiből több talicskányi szokott lenni, néhány éve az egyik szomszéd megkérdezte, hogy honnan hordom azt a sok földet, mondtam, hogy a komposztálóból.

Előzmény: Törölt nick (6772)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.02 0 0 6772

Hát még a lombföld! A sok lehullott levélből milyen hasznos termőföld lesz! - aztán mennyien annak, akik nylonzsákba gyömöszölik és elvitetik, mint szemetet!

Előzmény: unartis: (6771)
unartis: Creative Commons License 2017.10.29 0 0 6771

Ezekben a virágföldekben nem bízok, tele nyomják tőzeggel, amibe alapból bele nyomják a  konténeres növényeket, érdemes komposztálni, egy kertes háznál mindig van komposztálható növényi hulladék, ami csodás, menthető, újrahasznosítható anyag!

Előzmény: lavanda (6768)
unartis: Creative Commons License 2017.10.29 0 0 6770

A kert adottságai nálunk is hasonlók a ház körül, agyagos(öntés) talajunk van, homokot viszont rendszerese dolgozok bele(+ komposztot), mert a víz nehezen szivárog bele, így reményeim szerint néhány év(tized) és a növényeim igényeinek megfelelő talaj alakul ki, itt kb 1 méter mélyen sárga agyagréteg van, ami igencsak feladja  a leckét. A talaj amúgy a számomra preferált növények számára nem ideális( a szárazság kedvelőket és a mediterránokat gyűjtöm), ezért fektetek ekkor munkát a talaj szerkezetének a megváltoztatására.

Előzmény: robida (6767)
robida Creative Commons License 2017.10.25 0 0 6769

A tiszafáknak semmilyen tápanyag nem kell, simán el lehet ültetni, rendbe fognak jönni. Szárított marhatrágyát szerezz be, ha tudsz, a galagonya ültetéséhez. De ha nem lesz, az sem gond, el lesz a te kerti földedben is. Sajnálom, hogy műtött lábbal kell ilyennel foglalkoznod, de kérlek ne parázz, a kert öröm, és nem gond (jó esetben). Majd szép lassan kialakul.

Előzmény: lavanda (6768)
lavanda Creative Commons License 2017.10.24 0 0 6768

Szervusztok!

 

Megnéztem, majd' két hónapja, hogy bejöttem hozzátok és a segítségetek kértem. Mert segítettetek vagy legalábbis megpróbáltátok, úgy gondolom, illő/ lenne beszámolni, mire mentem. Jóformán semmire. Hosszas tervezgetés , böngészés után végül rendeltem 3 oszlopos tiszafát ( Robida tanácsára ), 2 oszlopos galagonyát. Ezeket a ház körül, a kivágott fák ( nem tuják, hanem borókafák ) helyébe ültetem. A zsebkendőnyi előkertbe pedig tarkalevelű egybibés galagonyát  (pirosvirágút - Paul's Scarlet - szerettem volna, de ebben a kertészetben nem volt ) Beleszerettem a keskenylevelű ezüstfába, meg a mézalmácskába. Az előbbit elvetettem és azért, mert - mint kiderült -, csupa tüske, áthatolhatatlan cserje. Nálunk kutyák, macskák vannak, ide nem húzódhatnak a 40 fokos melegben. A mézalmácska pedig " méhlegelő", az egyik kutyám pedig nagy méh/darázsvadász. Az oszlopos fák mellett döntöttem azért is, mert ezt a böhöm nagy kénsárga házat, meg a teraszt, a ronda szürke acéllemezzel a tetején takarni, na meg a szél ellen védeni kell.

 

Itt van már péntek óta két tiszafa, a harmadikat elfelejtették postázni. Az egyik csemetefa félig elsárgult, a kertészet majd küld helyette egy másikat. Szerencsétlen kis fán segíteni sem tudok.  Az egyetlen kertész, aki megbízható, talán a hét végén jön. Mert a lábam tavasszal műtötték, nem hogy az ültetésre, de arra sem vállalkozhatok, hogy kiszabadítom végre a vödörből és vízbe teszem ( ahogy olvastam, egy napra ). Egyelőre trágya sincs, az a kevés gazda, aki tehenet tart, már rég elígérte ( a " vállalkozó" uraságoktól elvből nem kérek, még sz@rt sem ). Megyeri a   a galagonyához "prémium" általános virágföldet tanácsol. Ilyen virágföld nincs nálunk, marad az olyan-amilyen általános virágföld . Jó lesz ez így, vagy rendeljek ezt is, mit a tanácsoltok? Igen, buta vagyok, én csak a kályhától tudok elindulni.

 

Végül az át/belátásgátló rácsok a teraszra. Nem lesz. Az asztalos csak hitegetett, felém sem jött.  Hívtam egy másikat, ő erre az évre már le van kötve. Most ponyva után nézelődöm, amit eddig találtam, ideiglenes megoldásnak drága.

Előzmény: lavanda (6708)
robida Creative Commons License 2017.10.24 0 0 6767

A talaj agyagos, és elég kötött. A terület kertnek nagy, arborétumnak kicsi....végül is egy gyűjteményes kert alakulgat, a magam ízléses szerint. Néhány kivételtől eltekintve kertészeti változatokat ültettem fákból, mert ekkora területen sajnos nem fér el minden, amit szeretnék. Így is elég figyelemreméltó már a választék.

Előzmény: unartis: (6758)
unartis: Creative Commons License 2017.10.21 0 0 6766

70-100 cm magasak

Előzmény: unartis: (6765)
unartis: Creative Commons License 2017.10.21 0 0 6765

Viszonylagos a dolog, a virágzó példányom az kb 2 méter magas most, a testvérei azok 7-100 cm magasak, minden évben kicsit visszafagy az ágak vége, ami a virágzó példányok esetében nem rossz, mert az ágak végén nyáron bővebben fog virágozni.

Előzmény: Magdi60 (6764)
Magdi60 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 6764

Köszi! Ilyen gyorsan nő

Előzmény: unartis: (6762)
unartis: Creative Commons License 2017.10.20 0 0 6763

Van amúgy egy hibridje, amelyhez elvileg hozzá lehet jutni itt magyar-honban is: ez a X Chitalpa taskentensis, bővebben itt olvashatsz róla:

 

http://www.botanikaland.hu/x-chitalpa-tashkentensis/taskenti-trombitafa/

Előzmény: unartis: (6762)
unartis: Creative Commons License 2017.10.20 0 0 6762

Kedves Magdi60!

 

Ez a faj elvileg fagytűrő, a szakirodalom szerint -10, -12 c°-on kellene kifagyjon, néhány éve vetettem magot(amerikai magrendelésből), akkor ki is ültettem a kertbe, télire kint is maradtak a töveim -12 c-t eddig minden télen kaptak, a legutóbbi télen -16 c°-t is volt, ami párosult egy hosszú fagyos időszakkal, másfél hónapig a talajba voltak folyamatosan fagyva, néhány tőtől eltekintve(2 tő) , a többség kihajtott.

Úgy tűnik bírják a hidegebbet is  a leírtak ellenére. Amúgy semmi köze nincs a fűzfélékhez(a virágzat is mutatja), legközelebbi rokon csoport a Catalpa nemzettség, tehát  a szivarfafélékkel áll rokonságban, úgy is szokták nevezni, hogy keskeny levelű szivarfa.

Előzmény: Magdi60 (6761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!