Keresés

Részletes keresés

Bardo65 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 3585

köszönöm, de sajnos ezt olvastam a travelchinaguide-on. És nekünk 2.10 és 2.35 óra lesz a technical tranzit.

 

Besides, in Urumqi Diwopu International Airport, most travelers only enjoy visa-free transit for a maximum of 2 hours and  are not allowed to get out of the airport.

 

Tehát Urumqi-ban nem érvényes a 24 órás TWOV, szerintem a politikai helyzet miatt. Csak 2 órát kapunk, de attól meg hosszabb a tranzit.

Előzmény: Zs... (3584)
Zs... Creative Commons License 2019.11.14 0 0 3584

Tranzit utasként nem fog kelleni vízum, ne aggódj. De ha valamiért mégis kellene, akkor TWOV, ingyen.

Előzmény: Bardo65 (3583)
Bardo65 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 3583

szia,

ha esetleg olvasol valahol hivatalos oldalon erről, osztd meg légy szíves, mert én is kétségek között vagyok. Mi Bécs-Urumqi-Guangzhou-Langkawi útvonalon repülünk tavasszal. nem akarok feleslegesen 20.000-t kiadni kínai vízumra.

Előzmény: Zsobacsi (3545)
Bardo65 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 3582

szia, ha jól értem, Nektek Urumqi volt a célállomás, de aki ment tovább Ghangzou felé annak is át kellett esni a beléptetési procedúrán?

Illetve a bőröndöket is fel kellett venni vagy csak a kézi poggyásszal kellett ezen átesni? 

Úgy látom, hogy ugyanarra a gépre kell majd visszaszállni Ghangzou felé. de ez is csak tranzit, mi Langkawira megyünk tavasszal, és azóta keresem a megoldást.

Előzmény: Törölt nick (3578)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.04 0 0 3581

Elnézést, nem olvastam figyelmesen. 

Előzmény: gereblyepörkölt (3580)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2019.11.04 -1 0 3580

Hongkongról volt szó.

Előzmény: Törölt nick (3579)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.04 0 0 3579

Kínában még a zöldségesnél is kártyával láttam fizetni, viszont az enyémhez pl. net is kell, ami ott kinn ugye nem működik.... Shenzhenben nem jártunk, csak Kantonban, ott kp-val fizettünk a jegyekért, viszont az automata kizárólag 5 és 10 jüanost fogad el. 

Előzmény: Zs... (3576)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.04 0 0 3578

Az a "technikai megálló" egy nagyon komoly majdnem 2 órás beléptetési maceratúra igazából. Jöttek velünk Balira utazó magyarok, nagyon szentségeltek, hogy nekik is végig kell ez a be- majd kiléptetést csinálni, holott számukra Kína csak tranzitmegálló... De Urumqiben legalább beszéltek normálisan angolul, ami ritkaság, mert sem a reptéren,  sem szállodákban, éttermekben stb. nem beszélnek angolul, alig tudtuk magunkat megértetni. De sokan használják a wechat alkalmazást, töltsd le, ezzel egész normálisan el lehetett "beszélgetni".

:)

Odanyomták az orrom alá, elmondtam, hogy mit akarok, megnézték, majd visszaírták a választ.

De Urumqi egy iszonyatos nagy szivatás, mindent le kell cuccolni a gépről (mármint kézipoggyászt), nagyon komolyan átvizsgálnak, ki kell tölteni egy pici űrlapot az adataiddal meg hogy pontosan hova mész, arcszkenner, ujjlenyomatok, tranzitutasoknak is.. Mielőtt kiengedtek volna visszafelé, ellenőrizték az arcszkennerrel, merre jártunk. 

A vízumot sajnos nem kérdeztem meg a bali utasoktól. 

 

Előzmény: Zsobacsi (3545)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 3577

Ja, igen, a buszon pontos összeg kell, viszont a buszjegyet meg tudod venni előzőleg a reptéri jegypénztárnál is. Ahogy haladsz kifelé a buszok felé, lesz egy nagy tábla, hogy melyik megállóból hova mennek buszok, ettől balra lesznek a pénztárak. Itt bármekkora címlettel fizethetsz, viszont a kártyás fizetésre nem esküszöm meg.

 

A pénztár így néz ki, nem lehet eltéveszteni:

https://vignette.wikia.nocookie.net/hongkongbus/images/0/07/CTB_LWB_GTC_CS_20170724.jpg/revision/latest?cb=20170729073009&path-prefix=zh

Előzmény: Zs... (3576)
Zs... Creative Commons License 2019.10.31 0 0 3576

Ennyire sztem nem veszek Octopus cardot, akkor csak kp-vel tudom fizetni a buszt meg a metrot? Kártya gondolom nem játszik. Pontos összeg kell vagy tudnak visszaadni?

Előzmény: gereblyepörkölt (3573)
Zs... Creative Commons License 2019.10.31 0 0 3575

Nagyon köszi a tippeket!

Előzmény: gereblyepörkölt (3573)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 3574

Kép lemaradt:

 

Előzmény: Zs... (3572)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 3573

Ha számít a pénz, meg esetleg előbb indul akkor én még az E41-es buszt is ajánlom, mely csupán 13,9 HKD és Tai Wo vagy Tai Po Marketnél lehet átszállni a metróra. A busz és a metró Lo Wuig így összesen 41,7 HKD. Tapasztalataim szerint Lo Wuig hasonló a menetidő az E41 és A43 / A43P busszal egyaránt.

 

"It is advisable that you bring a passport size photo to speed up the process." - Nem vagyok benne biztos, hogy tudnak mit kezdeni a fotóval, ti. már tavaly is magadnak kellett csinálni a fényképet az ott kihelyezett (ingyenes) automatával. Innen te nem is kapsz papírképet, hanem a gép automatikusan feltölti azt a rendszerbe, így neked csak a kép elkészültekor kapott vonalkódot (ld. kép alant) kell csupán benyújtani a jelentkezési lappal együtt.

 

 

Előzmény: Zs... (3572)
Zs... Creative Commons License 2019.10.31 0 0 3572

Parancsolj, íme alább. 19:00-kor száll le a gépünk, tehát a komp nem játszik.

 

You cannot rely on a direct ferry from HKIA Skypier because the office at Shekou port will be already closed.

So, you are suggested to take the second best option, at least in my opinion:

→ Take airport shuttle bus line A43 to Sheung Shui bus stop: 50 minutes, HKD 30.9
→ Take East Rail Line to Lo Wu / Luohu Port: 15 minutes, HKD 24.8

A bus stop in Sheung Shui is within the absolute walking distance from the East Rail Line station. In reality, they are practically next to each other.

First, you will reach Lo Wu crossing. This is Hong Kong side crossing port. There you will tell them that you will cross to Shenzhen and that you will obtain a Shenzhen VOA at Luohu. After you have done with the formalities at Lo Wu, you will walk some 100 meters to Luohu where you will apply for a Shenzhen VOA. It is advisable that you bring a passport size photo to speed up the process. In reality, the entire application process will not take more than 30 to 45 minutes or even less because you will arrive there relatively late. You will clearly state that you travel to Shenzhen because of your flight from Shenzhen airport to Chiang Rai. You are advised to have a printout of that ticket ready to be presented if asked.

After your Shenzhen visa is granted, you will take a Shenzhen metro Line 1 all the way to Qianhaiwan (Qian Hai Wan) station where you will transfer to Line 11 and continue to Airport station. This station is located underneath the T3 terminal of Shenzhen Bao'an airport from where you will take your Air Asia flight to Chiang Rai.

Előzmény: gereblyepörkölt (3571)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 3571

"...kb azt is leírták lépésről lépésre hogy hogy érdemes menni." - Ezt megoszthatnád velünk is. Kíváncsi vagyok, a "profik" mit javasolnak.

Előzmény: Zs... (3570)
Zs... Creative Commons License 2019.10.31 0 0 3570

Köszi, időközben sikerült kiderítenem, bár nem a hivatalos úton, mert nekik ugye fogalmuk sincs, de a TravelChinaGuide.com-on nagyon kedvesen és minden részletre kiterjedően válaszoltak, kb azt is leírták lépésről lépésre hogy hogy érdemes menni ;o)

Előzmény: gereblyepörkölt (3568)
Zs... Creative Commons License 2019.10.31 0 0 3569

Köszi, ezúttal csak egy rövid tranzit lesz Kínában, de vmikor majd biztos élek a lehetőséggel ;o)

Előzmény: SeaEagle (3567)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 3568

Magyar útlevéllel évek óta 168 RMB a shenzheni VOA. Fotózkodással, papírok kitöltésével együtt max. fél óra az egész procedúra, ha nincsenek sokan akkor 10 perc.

Előzmény: Zs... (3562)
SeaEagle Creative Commons License 2019.10.30 0 0 3567

Szia,

 

Pér évet éltem Kínában, egészen pontosan ezen a környéken: Yongkang, Csöcsiang megye.

Tavaly itt sikerűlt pár hónapot eltöltenem: Taicang, Csiangszu

 

Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Előzmény: Zs... (3566)
Zs... Creative Commons License 2019.10.26 0 0 3566

Nah repjegyek megvéve, úgyhogy most már mindenképp lesz shenzeni buli. Addig talán az is kiderül miféle vízummal ;o)

10 napunk lesz Chiang Mai és Krabi között, szóval jöhetnek a tippek a megfelelő topikba. Romvárosok és nemzeti parkok, ezek érdekelnek. De persze ha bármi más kihagyhatatlan javaslatod lenne, jöhet az is.

Előzmény: W.L. (3565)
W.L. Creative Commons License 2019.10.26 -1 0 3565
Legalabb nem kell hozza meghovolevel meg biztositas (bar ez a multban kellett) mint pl az orosz vizumhoz.
Vegul is szerintem probalkoznak konnyiteni ezekkel a kulonbozo vizummentes belepesekkel itt-ott meg a tranzittal, csak ugye a vegen csak meg bonyolultabb lett kiigazodni azon, hogy hol es hogyan es meddig ervenyes a vizummentesseg.
Mennyivel jobb lenne leegyszerusiteni az egesz orszagra kiterjesztve a vizumugyek intezeset.
Előzmény: Zs... (3564)
Zs... Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3564

Jó, végülis igaz. Ez a kínai vízum macerás egy dolog, odamenni, kivárni a sort, bemenni, beadni, majd egy hét múlva menni érte. Kicsit még a múlt században élnek...

Előzmény: W.L. (3563)
W.L. Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3563
Akkor annyi ertelme lenne, hogy nem kell elore intezni.
Előzmény: Zs... (3562)
Zs... Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3562

Mert egyes források azt írják hogy az 5 napos VOA is ugyanannyi mint a normál vízum. Mondjuk erre írtam hogy akkor nem értem mi értelme van. Meg láttam egy listát amin az volt hogy lengyel meg román útlevéllel 500 RMB körül van. Csak pont a magyar nem volt rajta.

Előzmény: W.L. (3561)
W.L. Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3561
Az indonez kovetsegen a telefont felvevo csajnak is en magyaraztam el mar vizumugyeket parszor. ;-)
Es azok kevesbe komplikaltak mint a kinaiak.
Miert kene teljes vizumdijat fizetned?
Max az 5napos regionalisat Shenzhenbe.
Előzmény: Zs... (3560)
Zs... Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3560

Na még jobb, visszakérdeztem hogy Hongkongból megyek, biztosak benne hogy nem kell vízum? Erre a válasz:

Yes. But you'd better confirm with the airliner if they will let you get on board.

Hát komolyan mondom nem hiszem el. Azt se értik amit kérdezek. Azért egy nagykövetség konzuli osztályától azt várná az ember hogy tisztában legyenek az ilyesmikkel. Bár mondjuk nem is tudom mire számítottam, amikor gmailes email címük van ;oD

Ha itt normál vízumdíjat kell fizetni, meggondolom hogy erre menjek-e, mert az drágább mint maga a repjegy. Más kérdés, hogy akkor meg mi értelme is van? Ha ugyanannyi, akkor egyszerűbb előre felvenni itthon. Hát nemtom, azért egy ekkora országtól valahogy több profizmust várnék.

Előzmény: W.L. (3559)
W.L. Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3559
Szerintem legyen nalad penz a vizumra, aztan majd helyben megmondja az Illetekes Elvtars a tutit. Ugyis az szamit amit o mond ott es akkor.
Előzmény: Zs... (3558)
Zs... Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3558

Nyilván, de a határig egy metrojegy, onnan még nem néztem meg, de az se egy ökör ára gondolom. Shenzen amúgy nem érdekel, csak a reptérre mennénk. Bangkokba meg reggel érkeznénk, tehát a vonat máris nem játszik, rögtön repülni kellene fel, és nem is CNX hanem CEI. Szóval mindenképp jobb és egyszerűbb lenne közvetlen oda.

Amúgy írtam a nagykövetségnek is, ők ezt válaszolták: 'Hello. Transit within 144 hours will not need a visa.' De sztem azt sem értették amit kérdezek ;o) Első körben telefonon próbálkoztam, magyarul nyilván nem beszélnek, mondjam angolul. Mondom. Mondjam lassabban. Mondom. Shenzent sehogy sem érti, betűzzem. Betűzöm, de nem sikerült megfejtenie, küldjem el mailben ;o)) Elküldtem, ez volt a válasz. Amúgy valahol hihetetlen nekem hogy egy nagykövetség nemhogy azt nem tudja megoldani hogy legyen valaki aki az adott ország nyelvén beszél, de hogy még angolul sem... Pedig itthon is van több ezer, ha nem több tízezer kínai, nem hiszem hogy ne lehetne találni...

Lényeg a lényeg, szóval igazán örülnék ha mondjuk kb vagy vki aki otthon van a témában erre járna és tiszta vizet öntene a pohárba ;o)

Előzmény: W.L. (3557)
W.L. Creative Commons License 2019.10.25 0 0 3557
Shenzhenbe eljutni is plusz penz es ido, nem?
Nekem ha valasztanom kene pl egy belfoldi Bkk-CM vonatut es egy vizumos-hataratkeleses HK-Shenzhen ut kozott, en bizony inkabb az elobbit valasztanam.
Persze ha Shenzhen maga is erdekel, az mas kaposzta. Engem mondjuk kb annyira erdekelt mint a bangkoki palyaudvar.
Viszont Makaot en kedvelem. Az sem olcso, viszont legalabb erdekes.
Előzmény: Zs... (3556)
Zs... Creative Commons License 2019.10.23 0 0 3556
Chiang Maiba úgyis akarunk menni, és mivel a vége tengerpart, logikusabb lenne fentről lefelé menni. És autóval, mivel nincs one way fee, úgyhogy így még repülni sem kellene. Ha Bangkokban repülünk, az min plusz egy repülés, és idoveszteseg. Szóval több szempontból is jó lenne ez a Shenzen téma.
Előzmény: W.L. (3555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!