Keresés

Részletes keresés

stuksza Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7090

Szép színek, jó képek! Tetszenek!

Előzmény: Zolinka (7087)
95xf Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7089

Ha jól látom a hó titeket is elkerült idén:(

Előzmény: Törölt nick (7088)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7088

Búék!

 

Előzmény: Zolinka (7087)
Zolinka Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7087

BUÉK Mindenkinek!

 

 

 

stuksza Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7086

Fagyos világ:

95xf Creative Commons License 2012.12.28 0 0 7085

Általában figyelek milyen trükköket használtok Ti, de én nem "trükközök" általában.

Ennek 2 oka van: 1 eléggé dinka vagyok a manuális beállításához az S3IS-emnek (nem igazán éles képek lesznek), 2 az utómunkát nem szeretem (inkább élvezem a pillanat "művét").

 

Sok minennek nézték már, de macskának nem:) Amúgy egy Biewer Yorki van a káposzta mögött:)

 

Itt jelen esetben a káposzta a fő lényeg, lévén karácsonyi jókívánság mellé "járt".

 

A kép egy hirtelen esti kép, amit a konyhából nyitott erkélyajtón "át" készítettem, miközben Őurasága nálunk vendégeskedve már nem ugatta meg a káposztát. Elég nehéz jó képet csinálni játék közben, mert ált én is részt veszek a játékban:D

Hátrébb nem tudnék lépni, lévén a hűtőbe nehéz bemásznom, megvilágítani ennyit tud az erkély 40w-ja + a gyári vaku.

 

A háttér számomra pont visszaadja az otthon hangulatát, bár az ilyen "elcsavart" képek tetszenek, amiket Te csináltál. Csak az én programom nem tudja vagy én nem tudom, hisz a panorámaképek összefűzését is véletlenül találtam meg (hiába olvasom kezelésit angoltudásom gyenge).

 

Az a bajom, hogy nem igazán tud a gép esti képet jót készíteni ha sietve csinálnám, míg a "ráérősnél" meg sajnos állandóan bemozdul a kezem:(

 

Most a végére hagyom a mondandóm lényegét:

 

Egy Boldogabb Új Évet Mindenkinek!

Előzmény: igus. (7082)
Lassu Viz Creative Commons License 2012.12.28 0 0 7084

Egyet értek veled, kivéve, hogy a háttérelmosás az adott körülmények között nem választható opció egy 1/2,5 inches érzékelőnél. Viszont hátrébb kellett volna lépni és olyan kb. 1/3-os zoom (20-25 mm illetve eqv. kb. 100 mm) mellett elkészíteni a képet az objektív nagylátó vége helyett. Jobbról az ágy felesleges. Vagy a kompozíciónál kell kihagyni vagy utólag levágni. Még kiegészítem avval, hogy a kép készítőjének éreznie kell, hogy a kép önmagában is jó amatőr kép-e vagy csak számára kedves emlékfotó mert a kedvenc kutyája, macskája, unokája, stb. van rajta.

A megvilágításba most nem mennék bele, mert az messzire vezet.

Előzmény: igus. (7082)
Moris721 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 7083

Őőőőőő...azt hiszem ez kutya lesz! :)

igus. Creative Commons License 2012.12.27 0 0 7082

Hú ! Figyi !

Ezen a képen minden hibát elkövettél, amit a kezdő fotósok el szoktak követni.

 

Ha szereted ezt a cicát, akkor úgy fotózd, hogy másnak élmény legyen.

 

Kisgyereket meg kis állatot soha nem fotózunk úgy, hogy a fényképezőgép egy álló személy kezében legyen, mert ekkor csak a hátát, feje tejét lehet látni, az arca pedig felismerhetetlen (mint itt). Le kell guggolni, törökülésbe ülni, hasalni, bármi, hogy alacsonyabban legyen az objektív, mint a téma arca.

 

Ügyelj rá, hogyha valami kedves dolgot akarsz lefotózni, akkor ne legyen a képen felmosóvödör, székláb, emberláb, tyúkláb, vagy egyéb szemét. Ha mégis ott van, akkor pedig ne a fotótémád fejéből, hátából dudorodjék elő. Lépj oldalra egy kicsit, annyira, hogy az a tereptárgy ne az állatból (gyerekből) nőhessen ki.

 

Ha riportfotót készítettél valamiről, amikor nem te döntöd el a hátteret, környezetet, akkor pedig utólag kellene ráküldeni annyi időt, hogy képszerkesztővel kiszedd a fotóból a legzavaróbb hibákat. Vagy ha túlon túl sok szemét van a háttérben, akkor be kellene sötétíteni annyira (a hátteret) - hogy ne látszódjék a képen ennyire feltűnően, hanem csak az, amiről a fotót akartad készíteni.

 

Másik trükk volna, hogy eleve úgy készítsd a fényképet, hogy csak az előtérben lévő téma legyen éles, a háttér már homályos. Ezt megteheted, ha nagyra nyitott blendével fotózol, és a téma nincsen közvetlenül a háttérre rátapadva. Ha szűk blendét használsz, akkor a fotódon minden éles lesz, előtér is, háttér is.

 

Előzmény: 95xf (7081)
95xf Creative Commons License 2012.12.23 0 0 7081

KELLEMES KARÁCSONYT MINDENKINEK!

 

Mi már a káposztát is megismertük:)

Előzmény: Törölt nick (7080)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.22 0 0 7080

igus. Creative Commons License 2012.12.21 0 0 7079

 

Nem az objektívben van a trükk.

A photoshopban van egy netről letölthető plug in, az a neve, hogy Flexify2.

Persze a kiinduló képnek olyannak kell lennie, amelyik jól tűri a torzítót.

 

Ston henge:

 

 

 

 

Előzmény: deko-terv (7075)
berci199 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 7078
tomcat#01 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 7077

Nekem tetszik :-)

Előzmény: Fatesz.72 (7073)
efhalo Creative Commons License 2012.12.18 0 0 7076

Üdv,


deko-terv Creative Commons License 2012.12.18 0 0 7075

Ez már igen! Remek lett.

Milyen objektívvel készítetted, és mit változtattál utána?

Előzmény: igus. (7074)
igus. Creative Commons License 2012.12.16 0 0 7074

Hallstatt

Fatesz.72 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 7073

 

Na így mindjárt jobb!!!!

Fatesz.72 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 7072

Véleményeket kérek!!!!!!

Moris721 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 7071

Az ilyen kisérletekből lesznek a legnagyobb találmányok!! Hajrá hát!! :)

Előzmény: 95xf (7065)
cs.g. Creative Commons License 2012.11.20 0 0 7070

*

 

 

berci199 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 7069
Roadtrain Creative Commons License 2012.11.13 0 0 7068

Ülj előre :) drusza

Előzmény: 95xf (7065)
tomcat#01 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 7067

A harmadik különösen tetszik!

Előzmény: Dragon22 (7063)
tomcat#01 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 7066

:-)

 

Előzmény: 95xf (7065)
95xf Creative Commons License 2012.11.13 0 0 7065

Ez az igazi amatőr fotó:

Okos fejemmel rá akartam segíteni a lámpáre a vakuval az üvegen belülről:))

stuksza Creative Commons License 2012.11.13 0 0 7064

November utolsó rózsái:

 

 

 

Dragon22 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 7063
95xf Creative Commons License 2012.11.09 0 0 7062

 

Dragon22 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 7061

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!