Keresés

Részletes keresés

V Zsozso Creative Commons License 2012.12.16 0 0 330

Köszi .Támadást ne gondoltam komolyan,csak az előző segítség hozta ki belőlem.

Előzmény: venoruti (329)
venoruti Creative Commons License 2012.12.16 0 0 329

A leírásod alapján nem tud senki segíteni, mert egy csomó információ hiányzik.

Ha hétfőn bemész a hivatalba, akkor ne támadjál, hanem ijedt szemekkel kérdezd meg, hogy miért küldtek fizetési csekkeket, amikor neked visszajárna pénz.

Előzmény: V Zsozso (328)
V Zsozso Creative Commons License 2012.12.16 0 0 328

Igazán nagy segítség vagy.Nem akartam hétfőn tök felkészületlenül támadni!

Előzmény: zsanna (327)
zsanna Creative Commons License 2012.12.15 0 0 327

MIért itt kérdezed, miért nem a NAV-ban???

Előzmény: V Zsozso (325)
zsanna Creative Commons License 2012.12.15 0 0 326

".. ,hisz akinek nincs bevétele,miből fizeti azt,..."

A kaját, a ruhát (lakhatást) miből fizeti???

Előzmény: norbak (324)
V Zsozso Creative Commons License 2012.12.15 0 0 325

Tisztel Fórumozók!

 Az utóbbi 6 évben saját magam befizettem minden havi tb csekkemet,közben voltak bejelentett munkahelyeim,ahol szintén fizették.Bementem aNAV ba és és egy szimpatikus hölgy számítógépén levezette nyilvántartott bejelentéseimet,11 db ki és be jelentkezési nyomtatványt kitöltöttük. Túlfizetés miatt visszakéne kapnom valamennyi pénzt.

DE kaptam 5x12 kitöltetlen csekket és 5db hasonló levelet mellékletként hogy így meg úgy kell fizetni stb.Eza kérdésem isMMMiii vaaan???

Valaki pár szóban segíthetne.Köszi.

 

norbak Creative Commons License 2012.11.30 0 0 324

Lenne egy kérdésem,érdekelne mit szóltok hozzá..kicsit beleástam magam ebbe a kötelező tb-be,nekem az jött le ez egy nagyon "buta" törvény,hisz akinek nincs bevétele,miből fizeti azt,pláne ha abszolút igénybe sem veszi ezt a szolgáltatást..van igazsága annak,ha igénybe veszi, fizesse ki visszamenőlegesen..    arra gondolok egyre többen vonúlnak ki a természetbe,hogy pénz nélkűl,természettel egyensúlyban élve,őseink életformáját éljék,és éveket dolgoztak azért,hogy sok lemondással összekuporgatott pénzükön(tb-ét is fizetve..:),földet vásároljanak,ahol ezt az életformát élhetik..melyet  az állam elvesz (mivel az adót az ingatlanra terhelik),azért mert tb-ét nem fizetett... egész nyugat európa "tele" van kommunákkal,vagyis azok a családok,vagy egyedülállók,akik "belefáradtak" a civilizációs gondolkodásba,kivonúlnak,hogy pénz nélkül magukat fenntartva,egymást segitve,természettel harmóniában megtalálják újra magukat...   napi 213ft?  tb? ugyan már...semmi köze hozzá...

andetta Creative Commons License 2012.11.20 0 0 323

Ha a 2 kitöltött papírral besétálok ügyfélfogadás időpontjában ide ( ez alá tartozom)

 

NAV Észak-budapesti Adóigazgatósága
Illetékesség:
Budapest I-II-III-IV-V. és XIII. ker.

akkor elkerülhető az ügyfélkapus megoldás ?:)

leadom a papírokat és még aznap ha gyors vagyok az OEPnek is eltudom jutatni a másik papírt.

A NAV és az OEP papírok leadása között van valami időintervallum , aminek el kell telnie? Vagy ezt majd Ők lefrissítik a rendszerben és látni fogják ,hogy én leadtam ezeket a papírokat a NAV-nak?

Előzmény: Törölt nick (321)
andetta Creative Commons License 2012.11.20 0 0 322

gondolom ügyfélkaput csak személyesen lehet intézni?:(

Előzmény: Törölt nick (320)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 321

Jah. 2 db t1011-et küldesz be.

 

Egy bejelentkezést, a munkaviszonyod megszűnését követő 45. naptól. Ennyi a türelmi idő maximuma, ha volt legalább 45 nap munkaviszonyod. Ez benne van az útmutatóban is.

Utána egy kijelentkezést a kinti munkaviszonyod napjával.

Előzmény: andetta (319)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 320

A nav felé akkor tudod beküldeni elektronikusan, ha van ügyfélkapud.

Előzmény: andetta (319)
andetta Creative Commons License 2012.11.20 0 0 319

sajnos a hivatali dolgokhoz szükséges intelligenciám nem fejlett, mivel kevés alkalommal volt rá szükségem, így elnézést ha nehezen esik le a tantusz.
Szóval, akkor ezen a linken :

http://nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok

kitöltve elektronikus formában elküldöm, hogy nem vagyok biztosítva Magyarországon és, hogy Németországban igen , és hogy miótta. ( Erre ők majd kiszámolják nekem a kifizetendő összeget, amit feltételezhetően sárga csekkes megoldásban kell majd befizetnem)

Ezzel párhuzamosan , amit zsanna írt azt a formanyomtatvány kitöltve
(Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki
EGT tagállamban és egyezményes államban biztosított személy) elküldöm postán / vagy személyesen beadom  az OEP irodájában ( azért , hogy elhigyjék , hogy van ilyen biztosításom)

és akkor onnantól kezdve békén hagynak ( igaz még nem küldtek levelet ,de jobb előre számítani)

hm?
 

 

Előzmény: Törölt nick (318)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 318

Frankón nem értem, hogy miért értetlenkedsz. Legalább tizenhatszor le van írva a topikban: Ha nincs máshol biztosítási jogviszonyod, az az apeh/nav-nál kell bejelenteni. Ha ez már nem áll fenn, akkor azt is. Az oep felé 2000-óta (!) nem fizetünk semmit. Minden járulékkal kapcsolatos őrület könyvelését, beszedését az adóhivatal kapta meg.

 

Az, hogy más országban biztosítási jogviszonyod, egy bónusz. Erről értesíted az oep-et. Ezt azért teszed, hogy hagyjanak békén. A konkrét oka pedig az, hogy az apeh/nav első nekifutásra nem fogja elhinni az egészségügyi szolgáltatási járulék (ebben a topikban TB néven szokták írni) alól való kijelentkezésed.

Előzmény: andetta (314)
CérnaSzáll Creative Commons License 2012.11.19 0 0 317

Londonban élő ismerős tegnap olyan lakcímkártyát kapott, amin a cím helyére az van írva, hogy Külföldi cím és ennyi, semmi dátum vagy ország vagy bármi. Nem nagyon értem így a létjogosultságát .

Előzmény: venoruti (313)
zsanna Creative Commons License 2012.11.19 0 0 316

Folyt: és akkor majd szerintem a "lyukas" 4 hónapra hivatalból ki fogják vetni azt a hatezer-valahányszáz forintot, de a többi időszakod onnantól már rendben lesz.

Előzmény: zsanna (315)
zsanna Creative Commons License 2012.11.19 0 0 315

Nem jól értetted....

Arra koncentrálj, amit Fülig írt. Ha kint valóban bejelentett állásod van, akkor onnan kérj egy igazolást, azt hiszem E106 vagy valami ilyesmi, a Fülig által betett linkben biztosan benne van.

És ha ezt itthon leadod a NAV-nak, akkor szerintem visszamenőleg is rendezve lett az itthoni "TB"-d...

Előzmény: andetta (314)
andetta Creative Commons License 2012.11.19 0 0 314

köszönöm, amiket írtatok , akkor ha jól értem  ha bemegyek a Teve utcába és leadom a papírt kitöltve, akkor kapni fogok a Teve utcában egy csekket ( amit lehet , hogy késöbb küldenek ki) ,arról, amennyi az elmaradt TB és akkor azt kell befizetnem?

 

Vagy használjam a lentebbi linket ( ami elméletileg ugyanaz mintha személyesen leadnám a papírt? ) és akkor elektronikus formában elkerül hozzájuk a kitöltött dokumentum és ugyanúgy küldenek egy csekket az elmaradt TB-ről és onnantól kezdve nem lesz Magyarországon TB-m?

( nem zavar ha nem lesz MO-n TB.-m mert nem ott élek, itt fizetem rendesen )

 

 

venoruti Creative Commons License 2012.11.19 0 0 313

Sokan az országból is "kijelentkeznek", azaz megszüntetik az itteni állandó lakcímüket.

 

A magyar lakcím akkor szűnik meg, ha letelepedés szándékával elhagyja valaki az országot. Ez a területileg illetékes Népességnyilvántartó Hivatalban jelenthető be. Elveszik a személyit és lakcímkártyát.

 

Lehet, hogy ő ezt is akarja.

Előzmény: Törölt nick (311)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 312

Az egészségügyi szolgáltatási járulékot nem az oep, hanem az apeh/nav felé kell fizetni. A be/kijelentkezés ezzel a programmal is elvégezhető:

 

http://nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/adatbejelentok_adatmodositok/12t1011.html

Előzmény: andetta (309)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.19 0 0 311

Nem az országból kell kijelentkezni, hanem bejelenteni a biztosítási jogviszonyt az eu más tagállamában. Nyomtatvány ebben a zip-ben:

 

http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/7C524F29C624781BE040A8C0CB326FEE

Előzmény: venoruti (310)
venoruti Creative Commons License 2012.11.19 0 0 310

Szerintem nem fognak megbüntetni.

Az országból kijelentkezni szerintem csak személyesen lehet, én úgy tudom, hogy az útleveled kivételével minden személyi okmányt le kell adni.

Előzmény: andetta (309)
andetta Creative Commons License 2012.11.19 0 0 309

Szeretnék segítséget kérni a TB-fizetéssel kapcsolatos ügyemmel.

 

 

 

 

2011.Augusztusával megszünt a munkaviszonyom Magyarországon és szeptember 8-án költöztem ki Németországba, ahol először munkába állni 2011.december 12én tudtam. Innentől kezdve dolgoztam és természetesen bejelentett munkáról van szó.
Sajnos nem fizettem tb-t a kettő közti időintervallumban ( augusztus, szeptember, október, november, december 12ig), és nem is jelentettem az OEPnél, hogy Németországban végzett kereső tevékenységem alapján az ottani jogszabályok szerint a járulékfizetési kötelezettségemnek eleget teszek 2011 december 12-től.

 

 

 

Semmilyen papírt nem küldtek nekem, hogy igazoljam a fizetési jogviszonyomat. Ez miért lehet? Így sajnos utólag tudtam meg 1 év elteltével, hogy nekem kikellett volna töltenem egy papírt 15 nappal azután, hogy munkába áltam itt kint.

 


Arra gondoltam, hogy most Magyarországon leszek 1 napot a héten, így pénteken tudnék bemenni az OEP Teve utcai iródájukba mert szeretnék pontot tenni az ügy végére. 
Az lenne a kérdésem, hogy ha én most kitöltve odaadnám a papírt az OEP Teve utcai irodájukban a megfelelő kezelőnek, hogy 2011.december 12től Németországban végzett kereső tevékenységem alapján az ottani jogszabályok szerint a járulékfizetési kötelezettségemnek eleget teszek, akkor milyen összegre számíthatók?

 

 

 

Van lehetőség kifizetni egyösszegben aznap ott? Illetve, ha jól számolom akkor 5 hónap

 

elmaradást kellene kifizetni ( nem tudjátok, hogy mennyi lehet nagyságrendileg?) és remélem sikerül a büntetést elkerülni.

 


köszönöm a segítséget.

 

 

 

egy másik kérdés : az országból ,csak személyesen lehet kijelentkezni? aláírott papírral megbízott nem tud engem kijelenteni az országból?

 

 

kisspetya Creative Commons License 2012.10.30 0 0 308

Ellátásra jogosult leszel, nem az orvosnál fog kibukni, hanem a NAV-nál. 5 évre visszamenőleg behajthatják, kamatos kamattal. Ha évekig nem fizettél, ez akár százezres nagyságrendű is lehet.

Előzmény: Foldes88 (307)
Foldes88 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 307

Kedves Fórumozók !
Segítsége szeretnék kérni:
Novembertől lesz állásom, de előtte nem fizettem a tb-t magamnak mert munka nélkül voltam, tehát nyilván van tartozásom a Tb felé.Ha november után megyek orvoshoz(amikor is már fizetem rendesen a tb-t), akkor az orvosnál a rendszerben hogy jelentkezik ez ? Ellátásra jogosult vagyok illetve biztosítva vagyok vagy nem ? Kibukik, hogy nem fizettem előtte ? Köszönettel Andrea

liliana01 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 306

http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav

/kerelmek/csekk.html

 

 

innen tudod letölteni, és szintén ügyfélkapun be lehet küldeni.

Az 1. pontnál a lenyíló ablakból kiválasztod a 124 kódot.

Max. 12.db-ot kérhetsz egy kérelmen, egy adónemre.

 

 

 

Előzmény: florszi2 (304)
cs5sz Creative Commons License 2012.10.09 0 0 305

Meg tudja nekem mondani valak, hogy ha az eddigi rokkantnyugdíjasból most rehabilitációs ellátott lett, akkor neki mi a státusza és van-e tb-je, vagy saját maga után fizeti?

florszi2 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 304

Az ügyfélkapun keresztül már elküldtem a bejelntést, hogy fizetnék. Azt olvastam más oldalon meg itt is, hogy kell csekket is igényelni az ügyfélkapun keresztül. Azt hol találom meg pontosan? Pontosan ezt a hozzászólást olvastam: "ha megnyitod az ügyfélkaput, akkor meg tudod nézni, melyik adónemen milyen tartozásod, vagy esetleg túlfizetésed van. Minden adónemnek fel van tüntetve a számlaszáma, ha esetleg utalni akarsz. 
Ügyfélkapun keresztül igényelhetsz csekket bármelyik adónemhez tartozó fizetéshez."

Ezt hol találom? Esetleg az utalásos módszert is leírni valaki?

Elóre is köszi

spooner1 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 303

értem köszi szépen!

venoruti Creative Commons License 2012.08.31 0 0 302

Ha bejelentett munkahelyed van, akkor automatikusan intéződik a dolog, sőt elvileg levélben is értesítenek.

Előzmény: spooner1 (301)
spooner1 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 301

Üdv. én az utóbbi 1-1,5 évben fizettem magamnak a TB-t. 4 hónapja dolgozok..  azt szeretném kérdezni, h van e vmilyen bejelentési kötelezettségem ezügyben? (korábban is feltehettem volna a kérdést, de elfelejtődött) köszi előre is a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!