Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 4632

Hát nem tudom :)

Szerintem igenis lehet szava a rajongóknak, sőt van is. Elég sokan kifogásolják, hogy hosszú évek óta nincs változás a repertoárban, itt is pár kivétellel azokat a dalokat játszották, amiket már unalomig lehetett hallani korábban, az elmúlt turnékon, Weekendeken. És azért nem szabad elfelejteni, hogy egy Marillionról beszélünk, amire régen ez egyáltalán nem volt jellemző. Ettől függetlenül valóban erős a szettlista, de tényleg nem ártana frissíteni, és elővenni az olyan mumusokat, melyeknek már az említésére is kiszalad H a világból. IGEN, a Fish-éráról beszélek, bár tudom, hogy nem egyedül H utálja ezeket a szerzeményeket, hanem közös döntés alapján  kerülnek rendszeresen ignorálásra.

 

A Power nálam jelenleg egy erős kilences, a másik dal, a Lucky Man kb. hetes, de mindez változhat a teljes anyag hallgatásaokor

Előzmény: TMBoy (4631)
TMBoy Creative Commons License 2012.07.27 0 0 4631

Ez két napi setlista, de nem rossz, szava nem lehet a rajongónak :)

Előzmény: Ripper (4630)
Ripper Creative Commons License 2012.07.27 0 0 4630

Hát ez alsó hangon lehetett vagy 2 és fél óra...

Előzmény: kayleigh (4629)
kayleigh Creative Commons License 2012.07.27 0 0 4629

Ha valami hasonló vár ránk januárban Barcelonában, akkor érdemes kiböjtölni:

23 July 2012
Paradiso, Amsterdam, Netherlands
Asylum Satellite #1
Beautiful
You're Gone
Easter
King
Fantastic Place
A Voice From The Past
Ocean Cloud
Power
This Town
100 Nights
Man of a Thousand Faces
Neverland
Sugar Mice
Happiness is the Road

24 July 2012
Paradiso, Amsterdam, Netherlands
Splintering Heart
Cover My Eyes (Pain and Heaven)
Slainte Mhath
Out of This World
Afraid of Sunlight
Cannibal Surf Babe
The Great Escape
Estonia
Lucky Man
Between You and Me
This Strange Engine
The Invisible Man
Kayleigh
Three Minute Boy
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 4627

Béci!

 

Itt a link:http://www.marillionweekend.com/index.htm, megtalálsz minden információt, de nem tudom, van-e még hely. Az útiköltség pedig a légitársaságtól függ, hozzácsapva a busztranszfert a Schipholról Port Zélandra, ennek az árát is itt találod meg.

Előzmény: DT Béci (4625)
kayleigh Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4626

Megyünk ám, hárman is, jegyek a zsebben :)

 

Előzmény: TMBoy (4624)
DT Béci Creative Commons License 2012.06.26 0 0 4625

Egy jegyárat és egy útiköltség összeget kérnék és mondom, hogy tudok-e menni.

Előzmény: Törölt nick (4623)
TMBoy Creative Commons License 2012.05.24 0 0 4624

A kis telhetetlen, egy koncert már nem is elég? :)

Előzmény: kayleigh (4622)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4623

Rajtam kívül valaki jövő márciusban Hollandiába Marillion Weekendre? Talán még akad pár jegy, bár nem sok. A nagyrészét már az árusítás első napján elkapkodták ( köztük én is:) ) Örülnék, ha a tavalyival ellentétben nem egyedüli magyarként lennék jelen.

kayleigh Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4622

Ebből sem Prága, sem Krakkó nem lesz. Hanem inkább ez:)

 

http://www.neverlandconcerts.com/Neverland_Concerts/home.html
Előzmény: TMBoy (4621)
TMBoy Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4621

Prága az esélyes :)

Előzmény: kayleigh (4620)
kayleigh Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4620

Prága, Krakkó?

Előzmény: TMBoy (4619)
TMBoy Creative Commons License 2012.04.11 0 0 4619

Ajánlom szíves figyelmetekbe Hogarth és Richard Barbieri ( Porcupine Tree), közös munkáját.

Nyugis, kellemes hallgatnivaló. Nekem nagyon bejön a hangulata:

 

http://www.kscopemusic.com/hogarthbarbieri/nottheweaponbutthehand/ 

 

Üdv.tmb

DT Béci Creative Commons License 2012.03.18 0 0 4618

Sziasztok!


Én tavaly június környékén kezdtem el "mélyebben" megismerkedni a zenekarral. Előtte csak a Misplaced Childhood-ot ismertem, a Hogarth-éra dolgairól meg fogalmam sem volt, de ahogy elkezdtem szépen sorban hallgatni a lemezeket, egyszerűen nem tudtam szabadulni a hangulatától. Mára ez odáig "fajult", hogy a hivatalos weboldalról töltöm le azt a jónéhány koncertfelvételt, amit csak ott lehet megtalálni, a karácsonyi fan cd-kről nem is beszélve. Szóval eléggé megérintett az a világ, amit a zenekar képvisel.
Nagyon sajnálom, hogy idén sem sikerült leszervezni magyar koncertet, dehát a pénz beszél. A LiveSound fórumán azt írták dátumhiány van, de valószínűbb, hogy felmérték, ezen a környéken nem igazán jövedelmezőek az előadások.

Az igaz, hogy gondolhatnának a környékbeli fanokra is, de be kell látni, hogy ilyen gazdasági helyzetben nem engedheti meg egy zenekar se magának, hogy veszteséges utakat csináljon. Bár az is igaz, hogy lehetne kisebb helyekre is szervezni, de oda meg nem kell akkora szinpadtechnika, amit egyébként használnak, stb...
A fő ok, amiért tulajdonképpen írok, hogy jelezzem mindenképpen csatlakoznék egy prágai vagy krakkói úthoz, ha megy közületek valaki.
Előre is köszönöm, ha szóltok!

Üdv: Béci

 

 

kayleigh Creative Commons License 2012.03.15 0 0 4617

"novemberben irány Krakkó vagy (és) Prága"

 

Hát igen, ez maradt nekünk. Gondolom, azért leszünk páran, Magyarok.

Esetleg Venezuela? :)

promised Creative Commons License 2012.03.14 0 0 4616

Én ennyire nem vagyok jártas "családi" ügyekben. :-)

A többivel egyetértek . Irígyellek egy kicsit , én sajna nem tehetem meg a külföldi utat.

Még ha az csak Prága is.

Előzmény: Törölt nick (4615)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 4615

A Marillion esetében a menedzsment a "családhoz" tartozik, Lucy úgymond a hatodik zenekari tag, tehát nem csak egy kizárólag anyagi dolgokkal törődő vezérkar dönt ilyen ügyekben.

Nyilván a pénz is közrejátszik, de amikor olyan helyekre mennek most, mint Venezuela, Kolumbia vagy Chile, talán joggal lehetne elvárni, hogy Európát is kicsit alaposabban járják be, mint általában. És nem feltétlenül kell a Pecsába menni, van elég klub azon kívül is, például a Barba Negra. Ők sem mindenhol játszanak három-négyezer ember előtt, mégis visszatérnek.

Amiért a leginkább kiakadtam az az, hogy sokkal komolyabb dolgokra lehetett számítani a beharangozások és ígérgetések alapján.

Mindegy... novemberben irány Krakkó vagy (és) Prága!

 

promised Creative Commons License 2012.03.14 0 0 4613

Megértem az indulatod , én is örülnék ha újra jönnének. Azért az az 1/3  ház a Pecsában,nem lehetett nekik szívderítő .

Ettől függetlenül , életem egyik legjobb koncertje volt. Az hogy hová mennek,nem tudom mennyire a zenekar döntése.

Inkább menedzsment.=lóvé. Sajnos.

Előzmény: Törölt nick (4612)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 4612

Véglegessé váltak a turnédátumok.

Ahogy várható volt, a tisztelt zenekar ismét sz*rik a magyar rajongók fejére, és nagy-nagy ívben elkerül minket a hatalmas elánnal beharangozott világkörüli turnén. Bár a menedzser Lucy a rá jellemző sunyi módon folyamatosan hitegetett mindenkit, hogy minél több helyre el akarnak jutni, az európai helyszínek ismét a szokásosak. Németországban és Hollandiában annyit koncerteznek, hogy lassan ők maguk sem tudják számontartani, viszont egyes régiókat - mint például Magyarország- előszeretettel ignorálnak.

Persze Krakkó vagy Prága nincs a világ végén, de elég undorítónak tartom a zenekar effajta húzásait. Jó lenne, ha észbe kapnának végre, nem csak a holland és német rajongók s*ggét nyalnák folyamatosan, és megadnák a tiszteletet azoknak is, akik itt rajonganak értük, itt költik rájuk a pénzüket (a webshopon keresztül például), innen zarándokolnak el utánuk valahová a "hetedik jófenébe".

Megértem, hogy utálják ezt a térséget, de nem hiszem, hogy belehalnának, ha nagy ritkán idetévednének. Szánalmas, hogy a pályafutásuk alatt mindössze egyszer tették ezt meg.

kayleigh Creative Commons License 2012.02.05 0 0 4611

Azért az Incubust élőben hallani Rothery gitárjátékával igazán nagy élmény volt. Aztan a Fugazi... borzongás :) A Sugar Mice csak azért nem okozott akkora örömet, mert azt hébe-hóba hallhatjuk Hogarthtól és Fishtől is. Richard Harding (Also Eden) abszolúte megállta a helyét Fish szerepében.

Előzmény: kayleigh (4603)
kayleigh Creative Commons License 2012.01.26 0 0 4610

Megvannak az első (nyári) dátumok! Far far away...:((

kayleigh Creative Commons License 2012.01.23 0 0 4609

Ez a Wembley Arena-beli 92-es koncert valami csoda! Hihetetlen, hogy csaknem 20 éve volt.

Előzmény: Törölt nick (4608)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 4608

Ripper : változó a minőség, mivel 4 teljes koncert és 2 BBC-s tévés fellépés szerepel a boxban. Mindenképpen érdemes beszerezni.

Kayleigh : remélem, nem fogunk csalódni. Akkora a titkolózás az új dalok körül, hogy még a menedzser Lucy sem hallott belőle semmit, és most nincsen egyetlen korábbról megmaradt szerzemény sem, szóval csak teljesen friss dolgokat lehet várni. És mintha valahol azt olvastam volna, hogy egy komplett lemeznyi cuccot már a kukába dobtak.  Az európai turnéállomásokat pedig hamarosan nyilvánosságra hozzák.

kayleigh Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4607

Dícsérik. Én is csak most rendeltem meg.

Előzmény: Ripper (4606)
Ripper Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4606

Milyen a felvételek hangminősége?

Előzmény: kayleigh (4605)
kayleigh Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4605

 

Ja igen, most a Just For Kicksnél postaköltséggel együtt 23 Euróért kapható az Official Bootleg Vol. 2 box (a Racketnél ez kb. 50 font). 4 teljes koncert 8CD-n '90-'94-ből. Sok-sok Fish-éra beli számmal.

kayleigh Creative Commons License 2011.12.27 0 0 4604

Izgalmasnak ígérkezik a jövő év: új album, world tour,...

kayleigh Creative Commons License 2011.12.18 0 0 4603

Vettem jegyet:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 4602

Csak hogy egy kicsit felélénkítsem a fórumot...

Lucy, a zenekar menedzsere azt írta, hogy Magyarország is az esélyesek között van a jövő évi World Tour állomásai között, persze ígérni semmit nem akar.

 

kayleigh Creative Commons License 2011.09.02 0 0 4601

Idézet a Mr. So & So honlapjáról:

"Steve Rothery from Marillion guests again on the album (Sugarstealer) and plays a great solo on Oh Look! A Rainbow"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!