Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.22 0 0 91
Láttatok üzletet, ahol olyat lehet kapni, aminek a hideg csövét pl. gipszkarton mögött lehet vezetni és belülről annyi látszik belőle, hogy a plafonon egy lukon jön a levegő? Mint a plafonba süllyesztett reflektor lámpa.

Még egy szempont: el lehet dugni a kültéri részt? Pl. a szomszéd ne lássa mim van :) Padlásszobába tenném, ahol a függőleges gipszkarton és a ferde tető közötti lezárt térben elég hely van kb. egy ablakklímának, csak kellene aki beoperálja oda mindkét oldalról láthatatlanul, csak a cső vég látszódjon.
Ismertek valakit aki megcsinálná ezt?

Les0130 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 90
Tud valaki valamit ezekről a Nile, Midea+, Genex típusú klímákról?
Azt tudom, hogy a Dimarson az gyakorlatilag Samsung...Állítólag a Midea meg LG...
gagarin- Creative Commons License 2003.05.21 0 0 89
Krb. - akinek van valami köze a klimaszereléshez :)))

Esetleg Krb. konkrétan ezzel foglalkozik? :)

g.

Előzmény: krisztababa (88)
krisztababa Creative Commons License 2003.05.21 0 0 88

Sziasztok,

Olvastam az eddigieket, s lenne egy-két hozzászólásom:

1. Mielőtt klímát vesztek, találjatok SZAKEMBERT, aki megmondja, hogy milyet (teljesítmény) és hogyan lehet üzemeltetni. Ezzel nagyon sok időt és pénzt lehet megtakarítani. Pl. lehet, hogy 3 helyiséget két beltérivel is ki lehet hűteni stb.

2. Garanciát úgy is lehet szerezni, hogy a gépet megveszed és a szerelő a szerelésre ad garanciát (elsősorban noname gépeknél), ha meg van a szakvégzettsége.

3. szerelési árak: attól is függ, mennyire bonyolult (milyen messze van a kültér a beltéritől, milyen magasan), de szerintem is a 30-50 közötti ár a normális. Ja, és hogy tudjátok, néhány készüléket már a szerelési tartozékaival együtt is árulnak, figyeljetek, ne vágjanak meg még ezzel is benneteket.

4. A klímaszerelésnek nem feltétlenül kell kosszal és óriási bontási munkákkal járnia.

Krb. - akinek van valami köze a klimaszereléshez :)))

3.

Les0130 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 87
Áhojovi!
és R407c gázos a Nile (környezetkímélőbb). A kérdés csak az, hogy mennyire megbízható, mert a Nile honlapján semmi infót nem találtam klímáról, gyakorlatilag kontaktot sem. Adnak-e beszerelési ajánlatot. Sok helyen a Midea, Midea + plus-t látom akciózva. Megnéztem a home page-üket is. Tényleg nehéz dönteni...
gagarin- Creative Commons License 2003.05.20 0 0 86
Electro World Nile split klíma 2,valahány kW, hűtő-fűtő 2 év gari 74,900 Ft.

g.

gagarin- Creative Commons License 2003.05.19 0 0 85
Mi az amit ma nem kínában gyártanak? :))

Nekünk volt annó egy Funai rádiósmagnónk az autóban - meg kell, hogy mondjam, igencsak jó minőségű volt mind hangját, mind élettartamát tekintve. Konkrétan sok év után az autóval együtt adtuk el. Persze alsókategóriás cuccról volt szó egy ezerkettes Ladában - mindezekhez képest írtam.
Nekem az sokkal inkább márka, mint egy Vestel pl...

g.

Előzmény: rézgálic (84)
rézgálic Creative Commons License 2003.05.17 0 0 84
Ahogy én szétnéztem klímaügyben szinte mindet Kínában gyárt(at)ják, még a nagy japán márkákat is. Egy nagy klímacég műszaki embere majdnem, hogy lebeszélt "márkás" szerkezet vásárlásáról.
Érdekesség, hogy egy helyen volt Funai japán klíma, dicsérték is de ez a márka számomra pl tv-ben igencsak elrettentő.
Előzmény: gagarin- (82)
istenkiraly Creative Commons License 2003.05.16 0 0 83
Igen, biztos vannak itt is ilyen gyártói trükkök, ez olyan mint az Omo = Biopon A tomi asszem persil vagy ariel...

Amit én kéresek, az egy megbízható klíma szerelő, panelba lenne és örülnék, ha kint vinnék a csöveket (kell valaki aki kilógatva szerel) Ha valaki tud ilyen, légyszi tudassa velem!

Előzmény: gagarin- (82)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.15 0 0 82
Apropó márka.

Rengeteg, megszámlálhatatlan noname (számomra legalábbis) klíma van a piacon, ami viszont nem feltétlenül jelenti azt, hogy az rossz is. Vannak olyanok, amikre 2, sőt 3 év garanciát adnak - számomra ez már a minőség valamiféle jelét mutatja.

Ti mit gondoltok erről?

A Dimarson pl. tudom, hogy a Samsung márkája.
Ez kb. olyan lehet, mint az autógumik esetében, ahol a drága főmárka mellett 2-3 olcsóbb verziót is gyárt ugyanaz a gyár.

g.

Előzmény: istenkiraly (80)
scratch Creative Commons License 2003.05.15 0 0 81
Ahol én vettem most van duál split akció, 182 800Ft + ÁFA -tól TOYO klímák.

Gyöngyös, Koháry u. 22. 37/313-404

Előzmény: gagarin- (79)
istenkiraly Creative Commons License 2003.05.15 0 0 80
Sziasztok!

A BudapestiPiacba általában sok hírdetést olvashattok. Nekem azonban elég sokan mondták, hogy nem érdemes megvenni az olcsóbb fajtákat. Említettek érvként például alkatrész ellátottságot, meg minőséget, bár lehet hogy tökmind1.
Én a Panasonic mellett döntöttem, de sajnos az a típus most épp nincs amit kinéztem. Igaz 2 napig kersgéltem, mert ebből se találtam elfogadható áron, míg ránemtaláltam az Airmax KFT honlapjára és fel nem hívtam őket.
Sokan emlegetik még az LG-t, de az még talán drágább is.

Ha esetleg Budapestre tudtok ajánlani olyat aki kultúráltan felszereli, gyorsan és reális áron, azt szívesen venném.

http://www.panasonic.hu/letoltesek/katalogusok/legkondicionalok.pdf

Ezen a címen minden infó megvan a Panasonic klímáktól és van már 135 ért is 3.5KW-os. igaz abban nincs benne sok szolgáltatás, de kifizethető áron kapcs egy minőségi terméket.

Ha esetleg valaki tudna egy elérhetőséget az LG klímák adataihoz, azt szívesen átfutnám.

Zaj:
Ha már felszerelték, akkor már szinte mind1 milyen hangos, ugyse cserélteted ki... ezért érdemes előtte tájékozódni.

Előzmény: gagarin- (79)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.13 0 0 79
Szerintem hasznos lenne, ha mindenki, aki itt fórumol és lát különböző (akciós) klímákat bárhol - beírná ebbe a topicba ezeket az adatokat...

Gyakorlatilag nyár van, sokan keresnek klímát, biztos jó hasznát vennénk.

Üdv,

g.

gagarin- Creative Commons License 2003.05.12 0 0 78
Az a gond velük, hogy valami lyukat mindenképpen kell ütnöd a falba (ott megy el az elvont hő), az meg már nyűgös. Vagy valamit kitalálsz, hogy hol vezeted el.

Ezen felül egy csomó helyet foglal. Ha nem elég nagy a szobád, akkor kerülgetheted.

Viszont elpakolhatod ősszel (ha van hová), ráadásul, ha több helyiségben vágsz lyukat a falba, akkor áttologathatod innen-oda, vagy onnan-ide.

g.

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.11 0 0 77
Sziasztok!

NEm tudtok olyan helyet, ahol mobilklímát lehetne kölcsönözni?
Egyátalában érdekelnének vélemények is róla.
Sajnos nem választás kérdése. TEhát nem szereltethetünk be splitet pl.

scratch Creative Commons License 2003.05.10 0 0 76
gagarin-,

szerintem ezt bármelyik cég megcsinálja. Én nem Bp. -i vagyok, ott nem tudok címeket adni.

Előzmény: gagarin- (75)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.09 0 0 75
Ja, erre keresek én valami kontaktot, aki alaprajz alapján felméri nekem, és esetleg megmondja, hogy a távolság még belefér-e, illetve mit kóstál az egész cucc.

Köszi,

g.

Előzmény: scratch (73)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.09 0 0 74
TAMASCS

Köszi a válaszod!

Esetleg meg tudod adni a kereskedő elérhetőségét (akár mailben is...)?

Köszi,

g.

Előzmény: TAMASCS (70)
scratch Creative Commons License 2003.05.08 0 0 73
gagarin-,

vannak ilyen duál split klímák, ezekre több beltérit lehet tenni, és kívül csak 1 kültéri lesz, de az nagyobb! Esetleg, lehet hogy dupla ventillátoros.

Előzmény: gagarin- (69)
scratch Creative Commons License 2003.05.08 0 0 72
k2laci,

ahol én vettem, hétfőn megrendeltem, kifizettem, és pénteken már bent is volt.

Előzmény: k2laci (68)
scratch Creative Commons License 2003.05.08 0 0 71
Az üzlet saját szerelői szereték, csak így kaptam garanciát. Más nem szerelheti.
Előzmény: rézgálic (67)
TAMASCS Creative Commons License 2003.05.08 0 0 70
Szia Gagarin!

Mi most költöztünk be az új irodánkba, melyben LG split klímákat szereltek fel. Az épület két oldalán vannak a kültérik, összesen 3 db (különböző teljesítményű, attól függően, hogy hány, és mekkora teljesítményű beltéri van rácsatlakoztatva). Bent 7 szobában van beltéri egység, melyeknek a területe összesen kb. 150nm. A legnagyobb távolság nálunk a kültéri és beltéri között 7-8m. Tehát lehet akár 3 beltérit is ráakasztani egy kültéri egységre.
Nálunk a tervezés úgy történt, hogy bevittük az alaprajzot egy kereskedőhöz, ők pedig ez alapján összeállítottak egy ajánlatot, hogy milyen típussal lehet megvalósítani az iroda klimatizálását.
Üdv. Tamás

Előzmény: gagarin- (69)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.08 0 0 69
Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem.

Most épülő lakásomba szeretnék klímát szereltetni (jobb most, mint utána szétberheltetni).
A fronton három szoba van egymás mellett (2 háló és egy nappali), mindháromba szeretnék klímát, de nem akarom 3 db külső szerkezettel elrondítani a homlokzatot (sem), egyet el tudok dugni.

Olvastam olyat anno, hogy egy külső részhez kettő vagy három belsőt lehet csatlakoztatni (igaz, ugyanannyiba kerül, mintha 3 komplett szettet vennék, de nekem ez jobb lenne).

Erről tud valaki valamit? Milyen messze lehet elvezetni a külső egységtől a belsőt.
Az első belegység 1/2m-re lenne, a második (falmentén számolva) 9 méter, a harmadig 12 méter... kábé... ez még belefér?

Köszi,

g.

k2laci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 68
Ma elég fura dolog történt velem: Küldtem faxon egy árajánlatkérést a Pannox Kft.-nek Miskolcra, és az volt a válaszuk, hogy kapacitáshiány miatt nem tudnak velem foglalkozni.
Fiúk, szerintem ősszel v. télen kell klimát szereltetni !
Azért még egy ilyen céggel nem találkoztam, aki csak úgy lerázza az ügyfeleket !
rézgálic Creative Commons License 2003.05.07 0 0 67
A garanciapapír tartalmazza-e a beszerelésre jogosultak listáját (általában csak általuk szerelve érvényes) vagy ettől függetlenül választottál szerelőt?
Előzmény: scratch (66)
scratch Creative Commons License 2003.05.07 0 0 66
Tagnap reggelre megint rezonált a kültéri, este vissza jöttek megnézni, és a kompresszor ért hozzá egy lemezhez, és az rezonált be. Leszigetelték, ma egésznap ment, és nem rezonál, remélem már így is marad. :)
k111 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 65
Hello

Láttam az obiban 2kw-os ablak klimát BR:70000-ért mia véleményetek?
Kis panel lakásom van a szoba kb. 20 nm.
Hogy szerelik ezt be ?
Nem tudom ezt Én saját kezüleg megoldani?

Előre is kösz
Kovács

scratch Creative Commons License 2003.05.05 0 0 64
Megint én vagyok, csak mindig elfelejtek valamit. :)

A szerelésre olyan 4 órát mondtak, bár nálam valamivel több mint 5 órán keresztül szeretek + ma kicsit több mint 1 órát, hogy a rezonlást megszüntessék. Utána pedig a takarítás, mindenképp 1 napos program. :)

scratch Creative Commons License 2003.05.05 0 0 63
istenkiraly,

a zaj változó tipusonként, érdemes a helyszinen (ha van beszerelve) bekapcsoltatni, és fülelni. Nekem fontos szempont volt, mert abba a szobába alszok, ahol a klíma van. Ezért is döntöttem a TOYO klímája mellet, mert halk!

Előzmény: istenkiraly (60)
scratch Creative Commons License 2003.05.05 0 0 62
rézgálic,

pénteken szerelték be a klímát 31 250Ft -ért, de ma jöttek vissza, mert a kültéri nagyon rezonált. Mostmár csendesen működik, jól hűt, teljesen elégedett vagyok vele! :) Több helyen néztem szét, a szerelés 30-50e Ft körül van, de nagyban függ kül, és beltéri távolságátol. Akik nekem szerelték, pontosan 31 250Ft a szerelés, 5m -en belül, utána méterenként + 2000Ft. A beltéri nem hangos, a PC zúgása hangosabb. A kültérinek már nagyobb ha hangja, ha hűt, de nem vészes. Egy jó tanács mindenkinek, mikor feteszik, pár percig (10-15) járassátok max. hűtésen, hogy rezonál-e a kültérije, hogy egyböl lehessen orvosolni a bajt, mert elég kellemetlen hangja van!

Előzmény: rézgálic (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!