Keresés

Részletes keresés

scratch Creative Commons License 2003.05.10 0 0 76
gagarin-,

szerintem ezt bármelyik cég megcsinálja. Én nem Bp. -i vagyok, ott nem tudok címeket adni.

Előzmény: gagarin- (75)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.09 0 0 75
Ja, erre keresek én valami kontaktot, aki alaprajz alapján felméri nekem, és esetleg megmondja, hogy a távolság még belefér-e, illetve mit kóstál az egész cucc.

Köszi,

g.

Előzmény: scratch (73)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.09 0 0 74
TAMASCS

Köszi a válaszod!

Esetleg meg tudod adni a kereskedő elérhetőségét (akár mailben is...)?

Köszi,

g.

Előzmény: TAMASCS (70)
scratch Creative Commons License 2003.05.08 0 0 73
gagarin-,

vannak ilyen duál split klímák, ezekre több beltérit lehet tenni, és kívül csak 1 kültéri lesz, de az nagyobb! Esetleg, lehet hogy dupla ventillátoros.

Előzmény: gagarin- (69)
scratch Creative Commons License 2003.05.08 0 0 72
k2laci,

ahol én vettem, hétfőn megrendeltem, kifizettem, és pénteken már bent is volt.

Előzmény: k2laci (68)
scratch Creative Commons License 2003.05.08 0 0 71
Az üzlet saját szerelői szereték, csak így kaptam garanciát. Más nem szerelheti.
Előzmény: rézgálic (67)
TAMASCS Creative Commons License 2003.05.08 0 0 70
Szia Gagarin!

Mi most költöztünk be az új irodánkba, melyben LG split klímákat szereltek fel. Az épület két oldalán vannak a kültérik, összesen 3 db (különböző teljesítményű, attól függően, hogy hány, és mekkora teljesítményű beltéri van rácsatlakoztatva). Bent 7 szobában van beltéri egység, melyeknek a területe összesen kb. 150nm. A legnagyobb távolság nálunk a kültéri és beltéri között 7-8m. Tehát lehet akár 3 beltérit is ráakasztani egy kültéri egységre.
Nálunk a tervezés úgy történt, hogy bevittük az alaprajzot egy kereskedőhöz, ők pedig ez alapján összeállítottak egy ajánlatot, hogy milyen típussal lehet megvalósítani az iroda klimatizálását.
Üdv. Tamás

Előzmény: gagarin- (69)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.08 0 0 69
Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem.

Most épülő lakásomba szeretnék klímát szereltetni (jobb most, mint utána szétberheltetni).
A fronton három szoba van egymás mellett (2 háló és egy nappali), mindháromba szeretnék klímát, de nem akarom 3 db külső szerkezettel elrondítani a homlokzatot (sem), egyet el tudok dugni.

Olvastam olyat anno, hogy egy külső részhez kettő vagy három belsőt lehet csatlakoztatni (igaz, ugyanannyiba kerül, mintha 3 komplett szettet vennék, de nekem ez jobb lenne).

Erről tud valaki valamit? Milyen messze lehet elvezetni a külső egységtől a belsőt.
Az első belegység 1/2m-re lenne, a második (falmentén számolva) 9 méter, a harmadig 12 méter... kábé... ez még belefér?

Köszi,

g.

k2laci Creative Commons License 2003.05.08 0 0 68
Ma elég fura dolog történt velem: Küldtem faxon egy árajánlatkérést a Pannox Kft.-nek Miskolcra, és az volt a válaszuk, hogy kapacitáshiány miatt nem tudnak velem foglalkozni.
Fiúk, szerintem ősszel v. télen kell klimát szereltetni !
Azért még egy ilyen céggel nem találkoztam, aki csak úgy lerázza az ügyfeleket !
rézgálic Creative Commons License 2003.05.07 0 0 67
A garanciapapír tartalmazza-e a beszerelésre jogosultak listáját (általában csak általuk szerelve érvényes) vagy ettől függetlenül választottál szerelőt?
Előzmény: scratch (66)
scratch Creative Commons License 2003.05.07 0 0 66
Tagnap reggelre megint rezonált a kültéri, este vissza jöttek megnézni, és a kompresszor ért hozzá egy lemezhez, és az rezonált be. Leszigetelték, ma egésznap ment, és nem rezonál, remélem már így is marad. :)
k111 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 65
Hello

Láttam az obiban 2kw-os ablak klimát BR:70000-ért mia véleményetek?
Kis panel lakásom van a szoba kb. 20 nm.
Hogy szerelik ezt be ?
Nem tudom ezt Én saját kezüleg megoldani?

Előre is kösz
Kovács

scratch Creative Commons License 2003.05.05 0 0 64
Megint én vagyok, csak mindig elfelejtek valamit. :)

A szerelésre olyan 4 órát mondtak, bár nálam valamivel több mint 5 órán keresztül szeretek + ma kicsit több mint 1 órát, hogy a rezonlást megszüntessék. Utána pedig a takarítás, mindenképp 1 napos program. :)

scratch Creative Commons License 2003.05.05 0 0 63
istenkiraly,

a zaj változó tipusonként, érdemes a helyszinen (ha van beszerelve) bekapcsoltatni, és fülelni. Nekem fontos szempont volt, mert abba a szobába alszok, ahol a klíma van. Ezért is döntöttem a TOYO klímája mellet, mert halk!

Előzmény: istenkiraly (60)
scratch Creative Commons License 2003.05.05 0 0 62
rézgálic,

pénteken szerelték be a klímát 31 250Ft -ért, de ma jöttek vissza, mert a kültéri nagyon rezonált. Mostmár csendesen működik, jól hűt, teljesen elégedett vagyok vele! :) Több helyen néztem szét, a szerelés 30-50e Ft körül van, de nagyban függ kül, és beltéri távolságátol. Akik nekem szerelték, pontosan 31 250Ft a szerelés, 5m -en belül, utána méterenként + 2000Ft. A beltéri nem hangos, a PC zúgása hangosabb. A kültérinek már nagyobb ha hangja, ha hűt, de nem vészes. Egy jó tanács mindenkinek, mikor feteszik, pár percig (10-15) járassátok max. hűtésen, hogy rezonál-e a kültérije, hogy egyböl lehessen orvosolni a bajt, mert elég kellemetlen hangja van!

Előzmény: rézgálic (59)
rézgálic Creative Commons License 2003.05.05 0 0 61
Kevés lakásba való split klímával találkoztam de azok nagyon csendesek voltak, legalábbis a beltéri részük. Nagy felületen fújják a levegőt de kisebb sebességgel ezért szerintem néhány számítógép zajosabb. Az ablakklímák a műszaki adataik szerint zajosabbak de még talán elviselhetőek. Egyébként lehetőség szerint splitet kell beszerezni. Most, hogy tájékozódtam kezd kiderülni, hogy nagy részük kínai, nagy kompresszor és szabályzógyártók részegységeivel szerelve, még az LG-k is. Természetesen vannak egyéb drágább és mégdrágább tipusok is.
Előzmény: istenkiraly (60)
istenkiraly Creative Commons License 2003.05.05 0 0 60
Sziasztok!

Én is segítségek kérnék, mehnéztem a tavalyi hozzászólásokat, és egy dologról nem beszéltetek, ez pedig a zaj.

Mekkora zajjal jár egy akármilyen gagyi klíma?

Ilyen szempontból milyet érdemes veni, vagy milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren?
Lehetőleg ne az irodai felhasználásról beszéljünk, mert ott tökmind1...

Köszi

Ja én olyan 50 körüli beszerelést tudok, ebbe benne van minden anyag meg mittomén mi.

rézgálic Creative Commons License 2003.05.04 0 0 59
Hali!
Működik már a berendezésed?
Én most gondolkodom egy split klíma beszerzésén mert még egy forró nyarat talán túl sem élnék. Attól tartok, hogy a beszerelő szakemberek nagyon megdrágítják a dolgot, mennyi lehet egy átlagos szerelési díj egy splitre?
Előzmény: scratch (58)
scratch Creative Commons License 2003.04.27 0 0 58
Én most vettem egy TOYO (Japán) split klímát, még nincs beszerelve. Brutto 102e Ft akciósan + szerelés. 2kW -os, távirányítós, 3év garanciával. Majd ha már a helyén lesz írom a tapasztalatokat is. Elég sok helyen voltam, de ez tünt a legjobb vételnek, nem nagyon vannak ismert márkák, az LG -n kívül, bár én LG -t semmiképp nem vennék, rossz tapasztalataim vannak a márkával.
animaq Creative Commons License 2002.09.24 0 0 57
Nagyon köszönöm!
Előzmény: oregmedve (56)
oregmedve Creative Commons License 2002.09.24 0 0 56
Realis, 2-3 honapja szereltettunk be egyet (csak huto), az 60e volt. Fugg a szukseges vezetek hosszatol a beszereles dija.
Előzmény: animaq (55)
animaq Creative Commons License 2002.09.23 0 0 55
Ja hűtő-fűtő klímáról van szó, ha ez érdekes
Előzmény: animaq (54)
animaq Creative Commons License 2002.09.23 0 0 54
200ezer Ft-os klímát 70 000Ft körül szerelnének be. Reális ez az ár? Tudna nekem valaki segíteni?
second Creative Commons License 2002.07.17 0 0 53
Rossz hír.
Nem tudok mondani költségeket, ilyen szinten nem kapcsolódom ehhez a technikához.
Falfűtési rendszereket egyen-ketten (nem tudom hányan, de úgy tudom, nem sokan) forgalmaznak az országban feléjük kellene nyitni. Az előbbi linkről a technikát jobban bemutató oldalra is juthatsz.

Sec.

Előzmény: Ildi65 (52)
Ildi65 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 52
Ez jo hir!

Second,

tudnal nekem mondani esetleg beruhazasi koltseget, hogy kb. mivel szamolhatnank, vagy foldi halandonak teljesen elerhetetlen a koltsegek miatt?

Hol tudnek en ezekrol reszletesebben olvasgatni?
Komolyan erdekel bennunket ez az alternativ futesi-hutesi mod!

second Creative Commons License 2002.07.17 0 0 51
"Allitolag kut vizet lehet hutesi celbol keringettetni a falfutes csovekben, ez jobb mint a klimaberendezes?"

Azt nem mondom, hogy jobb, de jo megoldás a saját korlátain belül. A dolog lényege tulajdonképpen az, hogy a mi klimatikus viszonyaink közt fűtést mindenképpen kell egy folyamatosan lakott épületbe szerelni. Hűtést nem feltétlenül. Ha a fűtőberendezést hűtésre is lehet használni, az "tiszta haszon", mert a hűtő rendszer egy része nem külön beruházás.
Az hűtött mennyezet vagy fal hőérzetileg kellemes lehet. A helyiség hűtését úgy érhetjük el, hogy nem fenyeget a huzatérzet veszélye.

"A hoszivattyukkal is osszefuggesben van mindez"

A hőszivattyú egy olyan hűtőgép, ahol a kondenzátoron leadott hőt használjuk fűtésre. (A hűtőgépnél az elpárologtatón elvont hőt "használjuk" hűtésre.)Ha olyan berendezésünk van, amit télen hőszivattyúként fűtésre, nyáron hűtőgépként hűtésre használhatunk, az megint "tiszta haszon". Az alkalmazásnak vannak korlátai, és a beruházás a hagyományos fűtésirendszerhez mérten nagyobb, de lehet megtérülő beruházás.

Sec.

Előzmény: Ildi65 (50)
Ildi65 Creative Commons License 2002.07.15 0 0 50
Sziasztok!

Hallotatok mar a falfutes-hutesrol?

Allitolag kut vizet lehet hutesi celbol keringettetni a falfutes csovekben, ez jobb mint a klimaberendezes?
Tud valaki errol a dologrol konkretumot?
A hoszivattyukkal is osszefuggesben van mindez, csak eppen nem ertem a mukodesi elvet es az esetleges problemakat.

SigmundFraud Creative Commons License 2002.07.10 0 0 49

Klíma cikk a címoldalon...

gagarinka Creative Commons License 2002.07.01 0 0 48
Ma láttam a Keravill új prosijában egy nemtommilyen nevű split klímát. Ha jól emlékszem, kb. 3kW-os, és 3 év gari van rajta, és 99900 Ft.
Egész korrektül nézett ki.

g.

Lator Creative Commons License 2002.06.30 0 0 47
A Tesco-ban kapható valamilyen noname (Alien D-9) 2,6KW-os Split klíma.
Ára bruttó 99000 Ft, ami nagyon kedvező, csak jó lenne tudni mennyire használható.
Előzmény: gagarinka (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!