Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.03 0 0 19
35+15 nm-es két egymásbanyiló szobát szeretnék hűteni. Nem olcsó - de megéri-e? Zúgás, nátha, csőd, garancia, bosszankodás? Help.
C-3PO Creative Commons License 2002.03.09 0 0 18
Nalunk is dog meleg van nyaron...
Gazuzemu klimarol hallott mar valaki valamit? Allitolag sokkal takarekosabb es csendesebb mint az elektromos.
l a c Creative Commons License 2002.02.25 0 0 17
Érdekes lenne csakhát az ára!
Ha olcsóér tud valaki keressen!
a
l a c Creative Commons License 2002.02.25 0 0 16
Érdekes lenne csakhát az ára!
Ha olcsóér tud valaki keressen!
SaGa Creative Commons License 2000.06.24 0 0 15
Hali!

Nekünk tavaj február óta van egy hűtő/fűtő split klímánk. A tipusa
mindegy, mert japán felújított, egy klimás ismerős szerezte, kb 4-5
éves darab, távirányítós. Kellett egy japánul tudót keresnem, hogy
megtudjam, melyik jel mit jelent a távirgácson.

Mindkét üzemben használjuk, teljes megelégedéssel. Amikor kint 35 fok
van, plusz egész délután süti a nap az erkélyt és a falat, a szobában
25 fokot lehet simán tartani. Ősszel meg fűtésre használjuk abban a kb
egy hétben, amikor már hidegek a hajnalok, de a távfűtők még nem
gyujtanak be (lakótelepi panellakás előnyei).

A gép 1.6 kw-os fűtő és 1.8 kw hűtő teljesítményt tud, a tényleges
fogyasztása meg kb 1.2 kwh. A fűtéshez csak egyszerűen irányt vált a
kompresszor, tehát semmiféle közegcsere nem kell, csak egyszerűen át
kell állítani a távirányítón fűtésre, és annyi. Ha addig hűtésen volt,
akkor várni kell kb 10 percet az üzemmódváltás után, hogy a
nyomásviszonyok beálljanak benne, addig nem indul el.

Kiegészítésként: önmagában egy lakótelepi betondobozban nem sokat ér. A
műlt nyáron teljes hőszigetelést csináltam: ablakok kicserélve, falak
belülről polifoammal tapétázva, szalagparketta lerakva, redőnyök az
ablakokra, erkélyajtóra. A betonpanelek kifugáztatva kívülről. Így a
múlt napokban úgy du 2 körül indítottuk a hűtést, kb egy órát ment
folyamatosan, utánna már csak kb 20 percenként kapcsolt be úgy 8-10
percre a kompresszor. Este 9 tájban meg leállítjuk. Az erkéy ilyenkor
még kb 35 fokos az egész délutáni napozástól.

A szigetelés előtti időszakban folyamatosan ment és nem tudta tartani a
25 fokot...

Ablakklímát felejtsétek el, csak egész kis szobákra elegendő...

SaGa

eXXon Creative Commons License 2000.06.23 0 0 14
Az egy párásító. Nem nevezném hűtőnek. Nekem van olyan, télen használom, amikor száraz a levegő. Nem tudom, miéert hűtene, főleg meleg-párás időben = halál. Amikor párolog valóban hőt von el a környezetből, de ez nyitott rendszer, azaz nem hűt semmit...
Előzmény: VaLaki (13)
VaLaki Creative Commons License 2000.06.22 0 0 13
A METRO katalógusban van valami levegőhűtő 40 eFt körül, az mit tud ?

Bepárásít ?

Ati-pati Creative Commons License 2000.06.20 0 0 12
Engem érdekelne ez az akciós klíma. Légyszíves írj részleteket, akár emilben is.

Ati-pati

Előzmény: nyman (7)
Calliope Creative Commons License 2000.06.20 0 0 11
Nekünk van klímánk, pontos nevét és teljesítményt nem tudok, árat se, de az már amúgy se lenne jó (már vagy 3-4 éve megvan). Azt viszont igen, hogy kívül van egy nagy doboz, belül egy kicsi, és a kettőt összekötendő csak egy vastagabbacska csövet húztak át a falon, szóval bontani nem kellett, csak fúrni egy jó nagyot. Fél napos munka volt össz-vissz. Ja, panelban lakunk.
Nagyon meg vagyunk vele elégedve, viszont azt tudom, hogy figyelni kell, hogy hány légköbmétert vagy hány négyzetméter alapterületű részt tud hatékonyan hűteni. A miénk csak fele akkorát, mint amekkora a lakásunk, de olyan az elrendezése a lakásnak, hogy nekünk ennyi pont elég is.

Na, lehet, hogy túlságosan nagy általánosságokat mondtam? Akkor bocsi, segíteni akartam. :)

VaLaki Creative Commons License 2000.06.20 0 0 10
Itt a forróság, hát a tippek ?
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.18 0 0 9
Nekem van. A szüleim lakásában van klíma. Ha kint harmincakármennyi van, akkor 20 fokot is lehet vele csinálni. Egy kis hőszigetelés a falon, és kész egy kifordított hűtőszekrény.
Előzmény: whisper (4)
Dark Future Creative Commons License 2000.06.18 0 0 8
Neken egy Stiebel Eltron mobil klíma ketyeg a szobámban 2 éve, a legnagyobb megelégedésemre. Kicsit nagy darab, de egyedül elbírom. Van két 100-as csöve, amit egyszerűen ki kell lógatni az ablakon. Profibb megoldás, ha vágatsz két lyukat a falban, ezt erre szakosodott cégek viszonylag fájdalommentesen megcsinálják (ár, takarítás, sebesség viszonylatban) még panelbe is. Amikor vettem, akkor 103 kHUF nettó volt, akciósan.
Most nyáron stabilan tudta a 24 Celsiust tartani, akkor is, amikor kint 35 fok fölött volt. Igaz, szerencsétlen egész nap ment ezerrel (én meg majd akkor leszek szegény szerencsétlen, amikor kihozzák a villanyszámlát...).

nyman Creative Commons License 2000.06.18 0 0 7
Tegnap voltam egy kiallitason es hoztam arjegyzeket egy--ket cegtol.

Volt nehany akcios klima, pl az LG-nek az 1,50 kW-s hutoteljesitmenyu ablakklima berendezese brutto 74 875 Ft-ert. Azert ez eleg kicsi de egy cirka 40-50 m3-t, pl egy szobat mar le lehet huteni.

A 2,5 es a 3,5 kW-s berendezesek 112 488 es 149 875-ert voltak.

Ehhez jon a keret 6250 Ft-ert illetve a szereles, ami a keszulek ar 8%-a

Splitklimabol ue a teljesitmenysor
1,5 kW 137 375
2,5 kW 174 875
3,5 kW 234 875

Itt pluszba jonnek a konzolok 8000-ert illetve a szereles 30 000-75 000-ert, bonyolultsagtol fuggoen. Ja meg a rezcsovezes 3800 Ft/m illetve a dekorcsatornazas 1300 Ft-ert.

Előzmény: nyman (6)
nyman Creative Commons License 2000.06.17 0 0 6
Ugy altalanossagban nehany vari, ami szobajohet.

'Ablakklima': A legegyszerubb, legolcsobb megoldas. Amikor egy dobozt kiteszel egy ablakba, vagy egy falba vagott lukba. A hatranya az, hogy mivel a kompresszor benne van zajos. Es randa. Ezek ugy 150-180 ezer Ft-tol beszerezhetok. Ugyan lattam oroszokat is ugy 100 k-tol.

Split-klimak: Ekkor a kulteri es a belteri egyseg kulon 'doboz'. Az elobbit el lehet tenni olyan helyre, ahol a legkevesbe zavar. Persze a tavolsagnak vannak fizikai korlatai, de pl haz oldalfalara, tetore stb. Az egyszerubbeknel 1 kulterihez csak 1 belteri csatlakoztathato de par esetben lehet tobb. Altalaban ezeknel 1 kulteri egysegre 2 ill 4 belteri csatlakoztathato. A belterit is tetszes szerint el lehet helyezni barhova, pl plafonra stb. Aruk 250-300 e Ft korul kezdodik.

Fain-coil rendszeru vagy mas neven klimakonvektor. Szvsz ez a legprofibb egy lakasba, irodaba es egyben a legesztetikusabb. Persze utolag beepiteni koltseges. Itt a belteri egyseg szinten egy doboz, ami inkabb egy radiatorhoz hasonlit, amely telen futestre szolgalhat. Termeszetesen akkor mas kozeg kering benne. Az egyszerubb olcsobb kiviteluek az un. 2 csoves rendszeruek, hatranyuk, hogy az un. teli-nyari atallasnal kozeget kell benne cserelni. A 4 csoves rendszerueknel L van valasztva a futo es a huto kor, viszont negy cso kell. Bar az aranyos rezcsoveket pl. falba sulyesztessel szepen L lehet rejtreni. Mivel ez mar egy nagy rendszer az ar az adottsagoktol es az igenyektol fugg.

Aztan termeszetesen johetnek egyeb dragabb megoldasok, ami csaladi hazba, lakasba luxus pl esetleg legkezelessel, porszuressel megoldott szellozes, ahol a homerseklet mellett a paratartalom is beallithato (ha draga festmenyek, Picasso vagy Dali vannak otthon, akkor szerencses :) ), sot adott esetben kulonbozo illatanyagok is bekeverhetok. Termeszetesen kicsit ciki, mikor egy vacsoranal a gyerek fingspret permetez a rendszerbe.

Az arany kozeput szerintem a split rendszeru klimak.

Tipust nem javasolnek, meg kulonben sem ismerem mindet. A tapasztalat az, hogy az ar nagyjabol lefedi a minoseget es a szolgaltatast minden esetben. Inkabb forgalmazo cegeknel lehet kulonbseg az arakban akar azonos tipus mellet. Tehat erdemes szetnezni, vagy akcios berendezest vasarolni.

A szerelest celszeru szakcegre bizni, megha picit dragabb is. Soxor a gyartok, mint ahogy Mogorva is mondta, a garancia miatt ragaszkodnak ehhez. Raadasul a hutokozeg feltoltesehez kulon engedelyek szuksegesek. Ez a szerelocegeknek megvan. Hvmi problema van kesobb, akkor a garancia ervenyesitesnel valszeg visszajon az a par ezer forint tobblet.

Egy tanacs. A klimat max 6-8C-nel a kulso homerseklethez viszonyitott magasabb homersekletkulonbsegre nem celszeru allitani - tehat ha 35C van kint, akkor bent ugy 27-28C legyen - mert ha sokat jar ki es be az ember konnyen lebetegethet. A komforterzethez es is eleg szokott lenni.

VaLaki Creative Commons License 2000.06.17 0 0 5
Nem panel és jó lenne napközben is kibírni benne.
Előzmény: whisper (4)
whisper Creative Commons License 2000.06.17 0 0 4
VaLaki!

Nézz be a "Te tudsz aludni melegben" v. valami hasonló c. topicba. Ott is bontogatjuk ezt a témát.

Egyébként engem is érdekelne, ha van valakinek tapasztalata lekótelepi légkondival.
8-)))

aggályos Creative Commons License 2000.06.17 0 0 3
adott nekem egy jó vastagfalú hűtenivalóm

kánikula - íly kitartó és sanyargató - ritka

nincs valami olyan szekrényke, amit begurítok mondjuk a nappaliba (legbelül van) és ott hűsölhetnek igény szerint elgyötört szeretteim ?

Mogorva Creative Commons License 2000.06.17 0 0 2
Most csak röviden, a többit elküldtem mailban, annak akit érdekel:
LG
Toshiba

Ezek az 1999 évi árak. A tapasztalat, hogy cca. 5-
6%-al olcsóbbak most. Vagy csak ügyesen tudok lkudni... ki tudja. :))

A főlapon ott a telefonszám, fel kell hívni őket, hogy ki a viszonteladójuk a közelben.

A split berendezések beszereléséért, anyag és munkadíjjal kb. 20-40 ezer forint körül kérnek. És sajnos csak akkor érvényes a 3+2 év jótállás, ha az általuk elismert szerelők csinálják. Erre nem árt vigyázni, mert a szervízkönyvbe a beszerelés tényét igazolnia kell. Az ablakklíma esetén az asztalossal történő alku kérdése a díj, ezt nem nagyon lehet elrontani.

Nálam a kb. 10 cm vastag falba van berakva az erkélyajtó és a radiátor közé. Így nem kellett ablakot faragni.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.17 0 0 1
Az egyik lakásban, a szüleimnél már van. A mienkbe most tervezem bele. Falbontás nélkül nem megy, illetve megy, de akkor szerintem sokat nem ér. Ma kértem telefonon ajánlatot, ha kijönnek az urak, és megnézik, akkor mondom, hogy én mit találtam.
VaLaki Creative Commons License 2000.06.17 0 0 topiknyitó
Az elmúlt két hét izzó melege leterített, főleg, hogy éjjel sem enyhűlt.

Szóval ne kelljen falat bontani.
És annyira ne legyen drága - azért a néhány napért.

Nem értek hozzá.

(Keresésem szerint nincs ilyen topic.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!