Keresés

Részletes keresés

holló Creative Commons License 2003.06.05 0 0 140
Hol vetted, mennyiért, és ki szereli, mennyiért?
Előzmény: Les0130 (139)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 139
Nálam Kedden szerelik a klímát :-)
2,6kW-os Hisense.
gagarin- Creative Commons License 2003.06.05 0 0 138
Ja, csak a lakásom még épp úgy áll, hogy megvannak a főfalak, meg a födém... szóval még egy hónap biztosan kell, mire olyan fázisba jut, hogy szerelhető lesz...

g.

Előzmény: rézgálic (137)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.05 0 0 137
gagarin !
Én biztatlak, hogy ha még nem vettél valamit minél előbb tedd meg mert szerintem ilyen alacsony árak mellett idén nagy lesz a kereslet a klímákra. Ha bejön az igazi meleg nem fogsz találni szerelőt, legfeljebb csak őszi időpontra.
Előzmény: gagarin- (135)
scratch Creative Commons License 2003.06.02 0 0 136
Aewyn,

jó, én az ARGO -t nem ismerem, a 10e nagyon sok, fölleg így ha másol 3-5e Ft! Vannak lelkismeretes cégek, lentebb írtam, hogy mikor nekem szereték be, után még 2x jöttek ki, a rezonálás miatt, és teljesen ingyen.

Előzmény: Aewyn (134)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.02 0 0 135
rézgálic,

néztem ezt a debreceni cég honlapját, de itt baromi drágán mérik a klímákat... persze lehet, hogy máshol sem olcsóbbak az igazi márkás klímák, de egyszerűen nem hiszem el, hogy ekkora különbség (2X, 3X-os ár) egy márkás és egy noname klíma között...

Én nem több, mint 5 évre tervezem a "beruházást", annyit azért kibírok egy kevésbé neves darabbal is, nem?
Bíztassatok, mert nem akarok nettó (sem bruttó) 150-ért klímát venni :(

g.

Előzmény: rézgálic (133)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.01 0 0 134
Én az ARGO mo-i forgalmazóját hívtam (Bpiac 1 oldal mindig hirdetnek). Nekem az átvizsgálásra 10 e Ft. körüli összeget mondtak. Ezt 2x évente.

Nomármost, máshol ez évi egy alkalom, s ahogy írtad 3-5 e Ft. Ez a 10 rugó egy picit lenyúlás illatú.

---

Átvizsgálás: értem én persze. Ha rendesen kitakarítják kültérit, a beltérit (ugyan mit tudnak csinálni, amit én nem?) Rámérnek a nyomásra és utántöltenek, akkor talán rendben van.

A legtöbb cégnél azonban (akiket felhívtam, kb 10 db) ez annyit jelent, hogy átveszik a pénzt és jóreggelt. Biztosan vannak lelkiismeretes cégek is, de én speciel még nem találtam.

Ez az autót is vinni kell átvizsgálásra pedig nagyon-nagyon rossz duma. Közel sem ugyanarról van szó. Valaki kitalálta ezt a hasonlatot, azóta pedig terjed, mint a parlagfű.

Előzmény: scratch (132)
rézgálic Creative Commons License 2003.05.31 0 0 133
Les0130

A Midea+ klímáról: szerintem elfogadható választás volt annak ellenére, hogy miután megrendeltem már gondolkodtam egy másfélszer drágább szerkezetben is de már nem akartam variálni. Kültéri egysége nem különösebben zajos, szoszédot nem zavarja, bennt pedig nem hallható. A beltéri három fokozatú ventillátor sebességgel működik, természetesen a legalacsonyabb fokozat a legcsendesebb de a magasabb fokozatokban is csak a légáramlat hangja hallható. Maximális fokozaton több mint 500 m3 levegőt hajt át magán óránként. Gondolom van ennél csendesebbnek tervezett szerkezet is de nem ennyiért. A 3,45kw-os klíma végösszege kedvezményekkel (ismerős forgalmazó), beszerelve 117E Ft volt s mivel a lakás miatt nem is életfogytiglani időre terveztem ezért nekem ez a typ megfelő.
Egyébként a legnagyobb választékot klímából egy debreceni cég honlapján találtam.

Előzmény: Les0130 (123)
scratch Creative Commons License 2003.05.31 0 0 132
Ez a évente 2x átvizsgálás, csak a hűtő-fűtő klímákra vonatkozik, a csak hűtőnél évente 1x kell. Nem olyan vészes a költsége se 3-5e Ft között van, szerintem aki klímát használ, nem ez fogja padlóra vágni. A másik dolog, ez Te egéséged miatt is fontos, mint már lejebb írta valaki. Azonkívül gondolj bele, pl. autóknál is van kötelező szervíz, én ahogy az autóm, a klímám is a garancia idő lejárta után is rendszeresen átfogom nézetni, az egéségem, és a klíma időtállósága miatt is.
Előzmény: Aewyn (130)
JFEry Creative Commons License 2003.05.31 0 0 131
A témához tartozik, de nem lakás.
Tud valaki megbízható, és túlélhatő módot az autóklíma szagtalanításához?
Nyilván valami nem túl kedves bacicsoport költözött bele és bekapcsoláskor olyan a szaga, mint a Szécsényi öltözőjének...
Aewyn Creative Commons License 2003.05.30 0 0 130
Sajnos nem vagyok szakember, csőbe húzni pedig nem akarlak. A környezetemben, így nekünk is LG klímák vannak. Ezek jók, tuti.

Amit nem vennét: ARGO. A klíma biztosan jó, de a hosszú garanciához évente kétszeri (!) átvizsgálás kell, persze aranyáron, így még a gari alatt kifizeted egy kisebb klíma árát.

Előzmény: gagarin- (129)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.30 0 0 129
Aewyn,

jók a meglátásaid, látszik, hogy kapisgálsz némileg a klímákkal kapcsolatban... esetleg írnál 1-2 márkát/modellt (persze a saját értékrended, tapasztalatod alapján), amit megbízhatónak tartasz?

Mostanában eléggé lementek a split klíma árai (is), én pl. lehet, hogy 10-20ezer forinttal többet is kiadnék azért a gépért, ha az valóban úgy működik, ahogy egy klímának működnie kell...

Köszi,

g.

Előzmény: Aewyn (128)
Aewyn Creative Commons License 2003.05.30 0 0 128
Hello,

igazán nem szeretnék senkit sem lebeszélni a noname klímákról, csak lenne néhány megjegyzésem:

Olyan klímagyár, hogy Mamacsu és Batamotu, ugye nem létezik. Ezek a cégek egyszerűen csak cimkéznek. Egyszer ezt, egyszer azt. Amit éppen olcsón be tudnak szerezni. Ebből több apróság is következik:

- A márkából egyáltalán nem következik az feltétlenül, hogy ki gyártotta. Lehet, hogy a modellpaletta x típusát az egyik gyár, az y típusát pedig egy másik gyár szállítja. Jövőre fordítva.

- A klíma valódi gyártója természetesen minőség és a beépített alkatrészek szerint árazza a termékeit. Tehát valószínűtlen, hogy egy filléres abszolút noname brand ugyanolyan minőséget fog kapni, mint pld. a Whirlpool (aki szintén nem gyárt klímát).

Igen nemes az, amikor belekukkant a szaki a kültéribe, oszt észreveszi, hogy azt Toshiba kompresszorral szerelik. No, de ettől még a klíma nem lesz Toshiba minőség. Nem a klíma maga Toshiba, csak a kompresszora. Van ezen kívül még pár apróság is a klímában. Hiába jó a kompresszor, ha a hűtőlemezek méretezése nem passzol hozzá. Egyszerűbb nagyobb klímát készíteni nagyobb kompresszorral, mint hozzávaló nagyobb hűtőfelülettel és nagyobb ventillátorral. Egyszerűbb egy kisebb, de nagyobb fordulatú ventillátort berakni, mint egy nagyobbat, de csendesebbet.

Szóval hiába jó a kompresszor, ha a hűtő képtelen leadni elég gyorsan a hőt, s így az egész masina tovább dolgozik, mint kellene. Ez ugye azt jelenheti, hogy nagyobb a fogyasztás, a kompresszor és ventillátor tovább dolgozik, hamarabb megy tönkre.

(Zajszint tekintetében érdemes körülnézni metró aluljárókban, ahol a züzletek ezerféle klímával hűtik magukat. Ki lehet választani a legzajosabb szomszédűzőt, némelyik úgy kerreg, hogy majd szétesik. Persze új korában mind csendes volt, csak néhánynál spóroltak egy-két apróságon, ami idővel megbosszulta magát.)

A beltériben ugyanez pepitában, hozzátéve, hogy nem mindegy milyen zajjal dolgozik a beltéri, hogy az olcsóbb gépet esetleg csontra kell járatni a hűvöshöz, vagy alapfokozaton, csendesen is jól hűt.

Esetleg az egész cuccba némileg kevesebb gázt csomagoltak, ami elég lenne 3 méter csőhöz, de már kevéske 5 méterhez, így a klíma újfent csak csontra jár, anélkül, hogy hűtene is esetleg valamelyst.

Netán olyan a beltéri kialakítása, hogy a hűtőlemezek között könnyebben marad pangó víz, így azután kellemes dohszaggal kápráztatja el a lakókat, esetleg ráküldi a bacikat, s azt hiszi a tulaj, hogy a hideg fuvallat miatt betegszik meg mindig, közben csak némileg magasabb a lakás penészgomba és baktériumtartalma az egészségesnél.

Egyébiránt hűteni, azt biztosan tudnak.

Bodec iLS Creative Commons License 2003.05.30 0 0 127
Hali!

Szerintem ebben az esetben fontos lehet az inverteres verzió, ami abban különbözik a többitől, hogy a kompresszor teljesítménye szabályozott, így sokkal kisebb a hőingadozás, és nincs olyan hideg légáramlat, ami a padló közelébe "veszélyes" lehet.

Szerintem a legtöbb márkában létezik ilyen, viszont az biztos, hogy drágább, mint két külön szett...

Üdv, Csaba...

Előzmény: efamily (126)
efamily Creative Commons License 2003.05.30 0 0 126
ha pici gyerekeim vannak, mire figyeljünk a klímaválasztásnál?
és tudtok olyan márkát, aminek létezik egy kültéri+ 2 beltéri egységes variációja?
gagarin- Creative Commons License 2003.05.29 0 0 125
Köszi, eltettem!

g.

Előzmény: Bodec iLS (121)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.29 0 0 124
krisztababa,

sorry, most már működik... kicsit megtelt :))

Köszi,

g.

Előzmény: krisztababa (122)
Les0130 Creative Commons License 2003.05.29 0 0 123
rézgálic
Tapasztalatok Midea+ klímával?
krisztababa Creative Commons License 2003.05.28 0 0 122
Szia Űrhajós!

Visszadobja az e-mailt a címed. Van valami publikus, amire írhatok? Jöhet magánba (az enyém működik :))))

Krb

Előzmény: gagarin- (119)
Bodec iLS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 121
Itt egy szám: 06-30-944-3957 Leitner Tibor
Ő megbízható, viszont nem megy bárhová, beszélj vele!!!
Előzmény: gagarin- (119)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.27 0 0 120
Persze nevezetteken kívül mindenki tanácsát köszönettel veszem...

g.

Előzmény: gagarin- (119)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.27 0 0 119
Szimat, Bodec iLS, Krisztababa!

Írjatok nekem légyszi néhány klímást akiket ti felkerestetek és megbízhatónak találtatok (krb esetében férjeura az illető) - akár mélben is jöhet.
Lassan el kellene kezdenem konkrétan foglalkozni a kérdéssel...

Köszi,

g.

Előzmény: Szimat (117)
Les0130 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 118
szimat
Na akkor én elkeserítelek. Felhívtam az illetékes Önkormányzat Építés Igazgatás osztályát és ott azt mondták, hogy amit erkélyre rakok ott nem kell engedély, viszont amit ablak alá az Építési engedély köteles (Tervezőt szerezni, 4 példányban megterveztetni, közös képviselő beleegyezése,tulajdoni lap+ építési engedély kérelme egy 10e Ft-os illeték bélyeggel) 60 napon belül elbírálják...
Tegnap beszéltem egy elég korrekt céggel (nagy refernciák) és azt mondták, hogy a Midea+ az Samsung belsővel rendelkezik. Azért az meg nem olyan rossz...
Szimat Creative Commons License 2003.05.27 0 0 117
Nogyogyasz,
A kornyekbeli klimaszerelo azt mondta nem kell engedely, de nem vagyok meggyozodve rola, hogy jol tudjak.

Les0130,
Nem tudom eldonteni, mennyire ertik a dolgukat, mert en is laikus vagyok. De pl. ebben a kerdesben, hogy kell-e engedely ha a kulteri egyseget a homlokzatra akarom tenni, nem adtak megnyugtato valaszt. Viszont ingyen kijonnek es a latottak alapjan tesznek ajanlatot.

Udv,
Szimat

Bodec iLS Creative Commons License 2003.05.27 0 0 116
Köszi a 'zajos' válaszokat! Most voltam egy klímásnál, aki azt mondta, hogy a nagyon akciós klímák elég rosszak, rázkódnak, esetenként a beltérit is berázzák. Hallott már valaki ilyen problémáról???
És a Fugitsu klímákról??? Ők ezt szerelik és tényleg elég jól néznek ki!
Használtat is ajánlottak, azok NEC stb. Japán márkák... Volt közöttük inverteres is!
Házilag szerelt már valaki klímát???

Üdv, Csaba...

Les0130 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 115
Teljesen jogos az 5 pont. Valóban elnéztem. Így viszont nagyjából a 3,5 kW-osnek el kellene vinnie a 2 helyiséget. Bár nekem szinte ugyanerre a felállásra (21m2 és 12m2, 2.5m magasság) 2db 2,6kW-ost ajánlottak, esetleg 2,6 és 2kW.
scratch Creative Commons License 2003.05.26 0 0 114
Bodec iLS,

szerintem fogja őket zavarni, azért nem mondható hangtalannak a kültéri, főlleg ha nyitva van nekik az ablak.

Előzmény: Bodec iLS (110)
gagarin- Creative Commons License 2003.05.26 0 0 113
Szerintem félreérted, blg légköbmétert írt, nem négyzetmétert! A 20m2-es szoba kb. 60 légköbméter... ha jól számolom :)

g.

Előzmény: Les0130 (111)
rézgálic Creative Commons License 2003.05.26 0 0 112
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs hangja, ez azonban nem nevezhető elviselhetetlennek. Ez adódik a nagyméretű ventillátor által keltett lágáramból, a kompresszor (1,3Kw-os motor)"zümmögéséből" és 780*530*240-es fémlemez burkolat rezgése által keltett zajból amit a kompresszortól átvesz. A szerkezet egyébként gumi rezgéscsillapítókra támaszkodva van felrögzítve a tartókonzolra. Az meghogy mit tapasztalna a szomszédod a lakásában ebből azt még csak nem is sejtem, nappali üzemben talán nem zavarná de éjszaka főleg amikor indul a kompresszor - ilyenkor jó nagy áramot vesz fel és egy pillanatra megremeg- lehet, hogy zavarná egy nyitott ablak mellett. Én családi házban lakom, itt nem volt ez probléma. Egyébként a különféle tipusoknak a kültéri egység zaját is megadják, de hangnélküli csodát ne várjál.
Előzmény: Bodec iLS (110)
Les0130 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 111
blg
Esetedben szinte biztos, hogy nem elegendő egy 3,5 kW-os, főleg, hogy déli fekvésű. Kb. egy 20m2-es, nem déli fekvésű lakáshoz mondanak 2-2,2kW-os klímát. Na most azért nálad jóval nagyobb légköbméterről van szó...
Igen a Templom utcában vannak. Voltál már Náluk, milyenek első ránézésre? Értenek a klímákhoz?
Hétvégén láttam az Auchanban ORION klímát nagyon jó áron, de már boldog boldogtalan is klímát gyárt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!