annyit mondtak csak,hogy mert ezt megtehetik,mivel monopólium helyzetben vannak logikát én sem találok benne...hiszen minél hamarabb bekötik,annál hamarabb lehet fizetni érte :)
OK :) Azért van még nyugtalanító körülmény... Azt tudja vki,hogy a jogerős használatba vételi engedély kérésnek feltétele-e a közművesítés (szerintem igen)? Ugyanis még most sincs víz,villany az épületben tudtommal. Ha feltétel,akkor viszont necces lesz a májusi költözés,hiszen 60 napig tart a legtöbb esetben az engedélyezés az önkormányzat részéről. Ezt meg is kérdeztem ma a Pendolától. Válasz ezidáig nem jött...
Ezt találtam: Forrás: http://fido.freeblog.hu/categories/Budapest/
Mi épül Budapesten?
2007. február 5., hétfő 2007. febr. 5. 10:27
Idén őszre átadják a Garay téri piacot (ld. kép) a Keletinél. Az építkezés 2 éve kezdődött. Közben több környékbeli ház megrepedt, ezeket helyre kellett állítani. Egy épületnél pedig az építtető vállallta a ház teljes felújítását.
Persze, jó lenne látni, milyen tapasztalataid voltak. spikytm@gmail.com - ra írhatsz. Az ERSTÉnél amúgy szerintem is jók lennének a kondíciók, ill. elég jól mutatja a kalkulátor, hogy mire számíthatok, persze abba is bele kell számolni valamennyi kockázatot.
Általánosságban értettem a részleteket, nekem annak idején nagyon jól jött, hogy megtaláltam ezt az oldalt, de akkor még közel sem volt rajta ennyi információ.
Voltam a Volksbanknál én is, az Ersténél többször, aztán úgy gondoltam, nem akarok két szék között a pad alá esni, ugyhogy választok egy harmadikat, de végül az erste bejött. Eddig legalábbis. Nekem a Volksbank irreális dolgokat mondott, de persze attól is függ, hogy mennyi az önrész...
rozsaszin: Köszi, igen megkaptam Tamcsu Ilona számát, csak szerettem volna előre tájékozódni a dolgokról magam is, illetve az is benne volt, hogy LTP-s oldalról indultam el, először a Fundamentás ügyintézővel beszéltem, aztán futottunk néhány kört a bankoknál. Ez az Erstés eset meg így sikerült :) . Szerda délelőtt viszont beszélni fogok Tamcsu Ilonával is meg a Volksbankos kontaktszeméllyel is.
Igen, a nagy projektek általában csúsznak. De ez nem csak az építőiparban van így...
Melyik témával kapcsolatban gondoltad a részleteket? A csúszással?
Több lakást is megnéztem, végül a C/3/12 mellett döntöttem. A Pendolánál szóban meg is egyeztünk, jövő hét utáni hétre beszéltük meg az előszerződés aláírását.
KoZo: Köszi, de nekem is van (nem is egy) független pénzügyi tanácsadó kontaktom. Lehet, hogy egy kicsit túl bizalmatlan vagyok, de én megpróbáltam minél több emberrel beszélni. Általában nem bízom magam arra, hogy valaki majd megmondja a tutit :)
A monopóliummal kapcsolatban jogos a félelmed, amit szerintem többen is osztjuk. Az alapító okiratot pedig a tulajdonosoknak kell aláírni. Azok pedig mi leszünk, tehát szerintem olyasmi nem kerülhet bele, amit mi nem akarunk. De ez még a jövő zenéje. Jelen pillanatban ez ügyben semmit sem tehetünk.
A hiteleddel kapcsolatban ha gondolod, meg tudom adni egy független hiteltanácsadó telefonszámát. Nekünk abszolút pozitív tapasztalataink voltak vele.
Amit az ERSTE ügyintézője mondott, az baromság. Részletezhetem, ha gondolod, de szerintem nem kell.
[OFF TOPIC] Egy olyan "bank" meg ne szóljon egy szót sem, ahol a levélben kért lakcímmódosítás után kiküldik a kártyát a régi címre, sima levélben, majd mikor személyesen érdeklődtem, hogy hol a kártyám, akkor nagy kegyesen hajlandóak voltak újra "módosítani" a lakcímet. Persze ezután újra a régi címre küldték ki. Én meg megszüntettem a számlám.
Bocs a kirohanásért, de utálom, ha outsiredek fikáznak valamit, merő rosszindulatból. [/OFF TOPIC]
Én is most fogom aláírni a szerződést, végigjártam azt az utat, amit te, az összes bankot...
Szomorú, hogy az Ersténél így állnak a dologhoz :(
Én végül őket választottam, de neked nem adták meg a Tamcsu Ilona tel. számát?
Én nála voltam én nagyon segítőkész volt. Egyébként szerintem a bankváltás miatt nem kell aggódnod, állítólag ez gyakran előfordul ekkora projekteknél, elfogyott a pénz, ennyi. VAgy a másik többet ad. De nincs is ezzel semmi baj. Szerintem.
Ha valaki másként gondolja, szívesen veszem a véleményét.
Engem inkább az aggaszt, hogy nagyon csúszik az átadás, de állítólag ez is "normális"...
Ha kíváncsi vagy részletekre, megírom az e-mail címemet.
Úgy néz ki én is a Garayban veszek lakást, ha minden összejön, csak egyelőre a körülmények meg a bankok megnehezítik a dolgomat. (Bővebben egy érdekes esetről a Pendola topikban írtam)
A TelCo szolgáltatós témához kapcsolódva: Nem kéne hagyni, hogy a társasházi alapító okiratban szerepeljen, hogy csak az adott cég szolgáltathat a házban. Hosszú távon mindenképpen csak rosszul járnánk vele.
Ez egy gyorsan változó piac folyamatosan csökkenő árakkal. Ha viszont a szolgáltató kizárolagosságot élvez a szolgáltatott területén, akkor viszont nem lesz érdeke hogy a piaccal együtt csökkentse az árait. Tehát ha ők maradnak mondjuk 5 év múlva is szolgáltathatnak mostani feltételekkel, csak lehet hogy addigra a UPC és Pan-Tel már 10Mbit/s -el szolgáltat internetet ugyanazon az áron amiért a házban szolgáltató cég még mindig csak 2Mbit/s - el.
Most lehet hogy nem drága. De később lehet, hogy az lesz.
Én is Hakenes konyhás vagyok, s remélem a vita a Társaságok között megoldódik. A konyhám tájékoztatásuk szerint kész, vagyis a bútorlapok megvannak csak össze kell szerelni, de addig nem szerelnek, amíg nincs burkolás mindenhol, meg nincs a villanyszerelés megoldva. Ezt azért csinálják így a Haknesek elmondásuk szerint, mert ha nincs kész valami a munkások a konyháinkat nem fogják kímélni, és ők pedig jótállással tartoznak.
Én ezt megértem. Nem hiszem h a lakások átadása e miatt csúszik vagy késik, NIncs összefüggés a kettő között, mert ha minden határidő szerint ment volna, akkor nem itt tartanának. Én május 09-én megyek a lakást "átvenni" de ha nincs konyha nem veszem át, a szerződés konyhával együtt szólt feláarral vagy anélkül teljsen mindegy.
Nekem már valószínűleg nem a haken fogja készíteni a konyhabútort, viszont a msáik céggel kapcsolatos információk is érdekelnek (pl. választék, munka minősége és gyorsasgáa, stb.)
(Mi is még 2005-ben szerződtünk,és nekünk még a Haken csinálja -remélem- a konyhánkat. Az "újabbaknak", úgy tudom, Máté Mihály csinálja a konyhát, gondolom vele semmi gond nincs.)
Légyszi írjatok e-mailt, mi van a Haken-es konyhákkal, kinek van kész, és hányan vagyunk a második 10-ben? Megoldódott-e már a nézeteltérés az építtető és a cég között, a konyháink elkészítése szempontjából?
Csak jobban kifejtettem a gondolatimat. Pontosan azért, mert nem szeretnék negatív hangulatot kelteni. Jelen ügyben szerintem igencsak indokolatlan lenne.
Igen, olvastam, nem is Neked szólt a dolog. Tudod, nem igazán szeretem a hangulatkeltőeket. Mint azt Te is írtad, valóban nagyon gavallér gesztus a cég részéről, hogy felkeresi ügyfeleit. nos, az HBO valamilyen szinten mindig is megszerezte magának azt a kis privilégiumot, hogy ilyen magas árakkal szolgáltassa csatornáját... De hát ez van.... Üdv: G
Mint azt korábban bervikkel meg is jegyeztük, egyáltalán nem érezzük inkorrektnek az árakat. Főleg a hűségnyilatkozat hiányát figyelembe véve nem. Az egy szolgáltatós rendszer hosszú távon nem szokott beválni. De, mint korábban leírtam, ez nem törvényszerű, és egy új cég esetében illik megvárni az első tapasztalatokat. Valószínűleg azért hoztak létre egy saját céget, mert a korábbi tapasztalatok alapján úgy gondolják, tudják ezt jobban is csinálni.
Amit az HBO-ról írtam, az kábel Tv-re vonatkozik 2008. május 31.-ig tartó hűségnyilatkozat esetén. Én csak azért írtam, hogy szabad szolgáltató-választás esetén most ennyi lenne. Egyébként az HBO általánosan elfogadott 3000 Ft körüli árát tartom pofátlanul magasnak, nem azt, hogy a Pendola Telecom is ennyit kér érte.
Egyébként azért írtam, hogy a csomag még változhat is, mert szerintem nem véletlenül telefonálgatnak. Amikor beszéltem az Orsolyával, szerintem nem csak én írtam le dolgokat. Most fognak indulni, az igényekről halvány elképzelésük lehet csak, igyekeztek a korábbi tapasztalatokból kiindulni. Én így gondolom.
Olvasgatom egy ideje a fórumot, és nekem valahogy úgy tűnik, hogy Neked nem sok közöd van ehhez a Garay-lakó közösséghez... Révén, hogy Te nem is vagy Garay lakó....
Egyébként felvilágosítanálak arról, hogy a Pendola Telecom árai szerintem egyáltalán nem is inkorrektek. És, ha már ennyire kotnyeleskedsz , legalább legyél tisztában a leírtakkal. Példának okáért az 5 Mbps 6900 Ft-ért, nos az bizony 2 éves hűségnyilatkozat alatt értendő... Ami nyilván nem valami kifizetődő, már csak azt is tekintve, hogy 2 év alatt elég sok minden történhet...
A többieknek. Azt ne felejtsétek el, hogy az a UPC direkt -re vonatkozik, és a már meglévő ügyfeleknek kedvez! :)
Nos, az NHH-t nem sikerült még elérnem, de a fogyasztóvédelem szóvivője azt mondta, hogy ha az adásvételi szerződésben, vagy a társasház alapító okiratában nincs benne, hogy kizárólag, jelen esetben a PendolaCom vagy mi szolgáltathat, akkor kötelesek beengedni más szolgáltatót is.
A társasházi alakuló közgyűlésen, lehet szavazni, és ha vannak akik más szogáltatót akarnak, akkor lehet más szolgáltatót behívni.
Röviden, tömören ennyi....tehát nem az van , hogy MÁS NEM!! Ezt soha nem szabad engedni, mert most sem annyira olcsó csomagokról van szó, mert a UPC jelenleg 5megát ad 6900-ért, és a továbbiakban a piac nyomásásra csökkeni fognak az árak, de a PendolaCom monopol helyzetben nem lesz kényszerítve a versenyre, ezért ti nem biztos, hogy érzékelni fogjátok a verseny jótékony hatását. Szerintem mindenkép kellene legalább még egy szolgáltató, hogy lehessen választani. És a kábeltv-ről még nem is beszéltünk...pl, a későbbiekben induló csatornákat milyen gyorsan és egyáltalán be tudják-e majd rakni a csomagokba...?