Keresés

Részletes keresés

holló Creative Commons License 2003.06.14 0 0 226
Ha meghibásodik a klíma garancián belül, s az NILE, akkor kék számon felhívod az ügyfélszolgálatot, s ők irányítják hozzád a szerelőt. Véletlenül se hívj szerelőt saját szakáladra, mert a költségek téged terhelnek.
Nem a bevásárlóközpont köteles jótállni a termékért, hiszen nem is állítja ki a garanciapapírt, hanem a szakszerelő.
Amit leírtál mese habbal. Miért ködösítesz?
Előzmény: lale (223)
k2laci Creative Commons License 2003.06.14 0 0 225
Illetve a teljes paragrafus:
117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelet
egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségéről
7. § (1) Az üzemeltetés helyén kell megjavítani a rögzített bekötésű, valamint - a járművek kivételével - a 10 kg-nál súlyosabb, vagy a helyi közúti közlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket.
(2) Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszereléséről, valamint az el- és visszaszállításról a jótállásra kötelezett gondoskodik.
(3) A javítószolgálat a helyszínre kiszállást a vásárlóval köteles egyeztetni és az utóbbi választása szerint a kiszállást az egyeztetett nap délelőttjén, vagy délutánján teljesíteni.
(4) Az (1)-(2) bekezdések hatálya alá nem tartozó terméket a vásárló szállítja be a lakóhelyén lévő javító szolgálathoz, szervízhez, ha a lakóhelyén ilyen nem működik, akkor a jótállási jegyen feltüntetett legközelebbi javító szolgálathoz, vagy ahhoz a kereskedőhöz, akinél a terméket vásárolta.
(5) A visszaszállításról - a járművek kivételével - a vásárló kívánságára díjmentesen a jótállásra kötelezett gondoskodik.
(6) A vásárló indokolt utazási és szállítási (visszaszállítási) költségeit a jótállásra kötelezett tartozik megtéríteni.
(7) Javítás esetén a termékbe csak új alkatrész kerülhet beépítésre.

k2laci Creative Commons License 2003.06.14 0 0 224
Itt inkább a jogszabályok nemismerete okoz neked gondot. Idézet a "117/1991. (IX. 10.) Korm. rendelet egyes tartós használatra rendelt termékek jótállási kötelezettségéről":
7. § (1) Az üzemeltetés helyén kell megjavítani a rögzített bekötésű, valamint - a járművek kivételével - a 10 kg-nál súlyosabb, vagy a helyi közúti közlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket.
(2) Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszereléséről, valamint az el- és visszaszállításról a jótállásra kötelezett gondoskodik.



Előzmény: lale (223)
lale Creative Commons License 2003.06.14 0 0 223
Gyerekek, ez a "Bevásárlóközpontban-vegyél klímát" dolog csúnya véget is érhet. Egy példa (Velem történt és szétcsapott az ideg tőle). Vettem egy 2.5kw-os NileLine splitet potom áron az egyik nagy multinál. Felszereltettem egy klímás céggel majdnem annyiért, mint amennyibe a gép került. Szépen dolgoztak, minden működött is kb. 1.5-2 hétig, amikor is egyszercsak nem fújt többé hideget. Kihívtam a klímásokat, akik mértek, ellenőriztek, fejet ingattak, majd közölték, hogy valami a belső csőrendszerben kilyukadt (a gyenge minőségű cső miatt) elszivárgott a gáz és meghalt a kompresszor. Visszamentem a Multihoz, hogy ilyenkor mi a teendő, mert szakember megállapította, hogy a gép gyári hibája miatt ment tönkre. 2 hétig csatáztam velük, hogy cseréljék ki (törvény van rá, hogyha nem lehet javítani, akkor ki kell cserélni), amikor is mondták, hogy jó, hozzam vissza a kültérit és adnak egy másikat. Amikor le akartam szereltetni a kültérit a klímásokkal, azok azt mondták, hogy mivel a hiba nem miattuk következett be, így a leszerelés és az új kültéri felszerelése fizetős meló lesz. (Leszerelés 20E, újbóli felszerelés ugyanennyi). Kérdeztem a Multit, hogy ezeket ki fizeti ki nekem, mire azt közölték, hogy Ők csak a gépet adták el, így annak fel-és leszerelési díjjaihoz semmi közük. Ezzel az ötvenessel együtt a klímám anyagilag és idegileg is "többe" van, mintha vettem volna egy klímát egy klímacégtől, azokkal felszereltettem volna és ha gixer van, a gépre és a munkára is Ők vállalják a garanciát. Egyik barátom említette, hogy összefutott egy klímás gárdával, akik "komolyabb" gépeket forgalmaznak (Panasonic, York, stb...) és Ő meg volt elégedve a szolgáltatásaikkal. Már bánom, hogy bedőltem a top-marketinges ötleteknek és nem fogadtam meg a régi jótanácsot, miszerint "Kenyeret a Péktől, cipőt a cipésztől vegyél Fiam." Amennyiben valakinek kell egy megbízható klímás gárda neve, telefonja, stb. e-mailben szívesen elküldöm Neki.
tgabika11 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 222
Nem egyoldalúan nem ereszt át, hanem a meleget sem engedi ki. Hővédés! És természetesen be se!
Előzmény: holló (216)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.13 0 0 221
Nekem is kellett a 3,5-ös, igaz az egész lakást hűti többé kevésbé. Én egész nap 25°c-on járatom, este veszem le 23-24-re. Így is amikor bejövök a kinti 33 fokról a hirtelen váltás elég letaglózó.
Előzmény: Aewyn (220)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.13 0 0 220
Ez akár mérési hiba is lehet. A lényeg az, hogy hűtsön. :))

---

Amikor rendeltük a klímát, 2.5-est javasoltak. Végül 3.5-es lett belőle, gondolván, hogy majd milyen jó lesz, hogy alacsony fokozaton is jobban hűt majd, mint a kisebb. (ami igaz is, egyébként).

Erre ma gyakorlatilag egész nap maximumon dolgozik szegény. Durvább ez a nyár, mint gondoltam volna. És még el sem kezdődött igazán.

Előzmény: rézgálic (219)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.13 0 0 219
A sajátomra ennél magasabb értékek érvényesek kb 1,5 fokkal. Szerintem a különbség abból adódik, hogy az enyém talán nagyobb sebességgel nyomja a levegőt, ezáltal talán picit nagyobb a légáramlás hangja is, de az is lehet, hogy "csak" MIDEA+. A kifúvott levegő hőmérséklete egyébként függ az elpárolgási hőmérséklettől (ez nálam először magas volt), a levegő áramlási sebességétől és attól hogy milyen a hőcserélő minősége, milyen finomságú a lemezelése.
Előzmény: Aewyn (217)
gagarin- Creative Commons License 2003.06.13 0 0 218
Jó lehetett a kilátás :)

g.

Előzmény: Törölt nick (213)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.13 0 0 217
Pontosabb méréseket végeztem a kifújt levegő hőmérséklete kérdéskörben:

(LG 3.5-es) 26 C-os szoba:

1. fokozat: 5.8 C
2. fokozat: 7.1 C
3. fokozat: 8.1 C

holló Creative Commons License 2003.06.13 0 0 216
A hővédő fólia besugárzóhő elleni védelmét értem, de vajon mitől energiatakarékos télen?
Előzmény: tgabika11 (212)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.13 0 0 215
Sajnos nem minden lakásnak vannak mellé ötven centis téglafalai.

Egy panelben pedig a falak fűtik fel a lakást. Egyébként nagyon gyorsan és hatékonyan :(

Előzmény: tgabika11 (212)
tgabika11 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 214
Koleszos megoldás...
Előzmény: Törölt nick (213)
tgabika11 Creative Commons License 2003.06.13 0 0 212
Elárulok egy trükköt.
Nem redőny, meg függöny kell, mert az szart sem ér.
Hővédő fólia! Az a megoldás!
30-70% -kal csökkenti a hűtés és a fűtés költségeit!
k2laci Creative Commons License 2003.06.13 0 0 211
Szerintem ebben a topicban már elég klimatulajdonos van, hogy össze lehetne vetni az egyes tipusokról kialakult szubjektiv véleményt. Klimavásárlásnál az emberben annyi minden felmerül :
- Mivel tud többet egy ugyanakkora teljesitményű 150 eft-os, mint a mostanában elterjedő, 60-70 eft-os ?
- Milyenek a fogyasztasi adatok ? (Tudom ez szubjektiv, de mégis. Pl. 20nm szoba, déli fekvésű ablakkal, redőnnyel, 32C-fokos kinti hőmérséklettel, benn 24C, úgy a 24h-s fogyasztás xxx kWh. Valahogy igy).
- Milyen a zajszint, lehet mellette aludni ?!
- Ha valakinek már évek óta megvan, mennyire megbizható, sokszor kellett szerelőt hivni ?!

stb. stb.

_vadaszg_ Creative Commons License 2003.06.12 0 0 210
Halli :)

Én ma vettem egy klimat (Dimarson) 2 kW-os, 15m2 a szoba, szoval elég a 2 kW-os, van hozzá minden cumo, 4m réz cső, meg minden vacak, csak fel kéne szerelni, ennek mennyi lehet az összege ha nem kell hoznia alkatrészt mert megvan minden:)
vagy ennek is olyan 40 - 60 eFT körül lesz??
ya és van 3 év gari...
amugy a klima 59eFT volt a keravillnal...

gagarin- Creative Commons License 2003.06.12 0 0 209
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

- mennyi az elfogadható / jónak mondható zajszint?
- mennyi a szerelés minimum összege (ha pl. a kültéri másik oldalán van a beltéri, tehát max. 1-2 méter cső kell)?

Köszi,

g.

Les0130 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 208
teveh,
Elhelyezkedéstől függ. Ha a 2 szoba egymás mellett van vagy esetleg 1 szűkebb (kevésbé széles)helyiség van (gardrob, főzőkonyha)közöttük, akkor célszerűbb multiban gondolkodni. Ha nagyobb a távolság, akkor 2 mono. Gondolni kell arra is, hogy 10-15m a max. vezeték hossz, ami hőveszetség nélkül tud "üzemelni"...
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 206
Szerintetek mennyit ér egy egy éves, 1,9kw-os, Elekrolux mobil klíma??? Megéri megvenni???
teveh Creative Commons License 2003.06.11 0 0 205
Hi!

Egy kis anács kellene!
Két szobát kellene hűteni. A kérdés hogy duál splitet vagy két split klímát érdemes venni.

Előre is köszi

istenkiraly Creative Commons License 2003.06.11 0 0 204
Nekem is így szereltek, úgy látszik kezd álltalánossá válni az odafigyelés kishazánkban. Mondjuk annak ellenére, hogy porszívóztak fúrás közben letakartak mindenta környéken fóliával és össze is takarítottak.

c1sc0
a 2.5 légköbméter az nagyon kevés 2 szobára..... Nézd meg jobban.

Én is féltem attól, hogy a klíma alatt nagyon hideg lesz, de abszolút nincs így, bár valószínüleg azért mert a szoba sem kicsi, így nem verődik vissza egyből.

Isten áldja azt aki feltalálta a klímát :D Nagyon szeretem !!!

Előzmény: Les0130 (199)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 203
Akit már korábban is írtam:
Azea Stúdió
115 volt a klíma és 50 volt a szerelés (5m vezeték)
Ennek is van ún. intelligens Flap funkciója (nem folymatosan mozgatja vizszintesen a terelőt, hanem meg-meg áll pár másodpercre bizonyos poziciókban. A szoba hőmérsékletét is kiírja (nem csak azt, hogy mennyire szeretném lehűteni)
c1sc0 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 202
Tényleg, mennyi volt és kivel dolgoztattál? Ne csigázz!!!
Előzmény: Les0130 (199)
Nandi77 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 201
Köszi a választ rézgálic! Bár továbbra is agódom ugyanis kra hangos na most mega beltéri a szoba hője eléri mondjuk a 23 fokot a klima lekapcsol csak a levegőt keveri s amikor elindítja a kültérit akkor csinálja! AMikor csak bekapcsolom akkor nem! Mi a megoldás szervíznek SOS szólni vagy mit csináljak?
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 200
Mennyi volt a gép és mennyi volt beszereléssel???
Előzmény: Les0130 (199)
Les0130 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 199
Üdv,
Nálam tegnap szerelték be a klímát (Hisense KFR 25 GWE). Nagyon szépen dolgoztak, nem csináltak nagy felfordulást és ahogy fúrtak a fúró alatt közvetlenül a porszívó csonkot tartották, így gyakorlatilag nem volt por. A készülék nagyon klassz, a kültérije egyenesen csendes. Sokkal nagyobb hangra számítottam.
Aewyn Creative Commons License 2003.06.11 0 0 198
"vízszintes automata légterelés (ezt gondolom a legtöbb masina tudja)"

Alighanem tévedtem. A földalatti áruházban járva úgy vettem észre, hogy a legtöbb ott kapható klíma vízszintes terelői csak kézzel állíthatóak. bocccs

Előzmény: Aewyn (196)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.10 0 0 197
Amikor mi a genexnél jártunk, akkor a cég éppen két típust forgalmazott. Egy noname-t (ez a genex) és egy másikat (meg nem mondom a típusát), ami egy jobb minőségű noname.

No, egy kis kavarodás volt a leírások körül, erre a manager úr (ügynök-eladó) ecsetelte nekünk, hogy a genex bizonyos szériái olyan jól sikerültek, hogy idéntől már a másik néven fogják forgalmazni. =8-O

Ami nekem nem tetszett a genexben, az a rettentő gagyiműanyag borítás (gondolom a működést azért ez nem befolyásolja). A másik típus már jónak tűnt, de az már jelentősen drágább volt.

Előzmény: rézgálic (195)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.10 0 0 196
- A sleep timer némi energiatakarékosságot jelent, adott idő után 1-2 fokkal emeli a hőmérsékletet.

- Programozhatóság. Ezt ugye neked kell eldönteni. De talán egy hosszú nap után nem mindegy, hogy hazaérkezéskor fél óra alatt kell 35 fokról hűteni a lakást, vagy kellemes, egyenletes 26 fok vár.

Egyéb ficsörök: (LG)

- chaos légterelés:
Ez nem csupán egyszerűen billegteti a légterelést, hanem oda-vissza kis lépésekkel mozgatja a lapátokat.
- chaos ventillátorsebesség:
Összevissza változtatja a ventillátor sebességét. Ez egyrész jó, mert nem annyira monoton a zaj. Másrészt is jó, mert kicsit olyan, mintha a szél fújna. Harmadrészt is jó, mert jobban hűt, mint minimum fokozaton, de mégsem zavaróan hangos. Negyedrészt is jó, mert egyenletesebben oszlatja szét a hideget a helységben (állítólag).

- vízszintes automata légterelés (ezt gondolom a legtöbb masina tudja)

- jet cool, plasma légtisztítás, plasma hőcserélő, gold fin bevonat a kültéri lemezein - ezek nélkül azért meg lehet lenni.

Előzmény: ndrs (192)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.10 0 0 195
A Genex egy bp-i cég, az egész országban tartanak fennt klímákat, köztük nagy ipari rendszereket is. a cégemhez heti rendszerességgel járnak, a nagy mennyiségű berendezés miatt. A Genex néven forgalmazott klímát sejtésem szerint csak cimkézik, ők nemigen gyártanak.
Előzmény: FRD3 (190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!