Keresés

Részletes keresés

ndrs Creative Commons License 2003.06.09 0 0 177
A topic újoncainak (no meg persze magamnak) kigyűjtöttem e fóurm hozzászólásainak "lényegét" 2003-06-07 13:44:19-es hsz. ig bezárólag. Kicsit "nyers" a forumátuma, de remélem más is tudja majd használni!

A következő linken érhető el: http://brahman.fw.hu/

rézgálic Creative Commons License 2003.06.09 0 0 176
Ha fűteni is tud a rendszer néha pl.hajnalban érdemes megjáratni a szerkezetet. Így hatékonyabban szárít és szerintem néminemű fertőtlenítési hőmérsékletet is elér a beltéri.
Más: amiért a kijövő hőmérséklet után érdeklődtem az azért volt mert mint kiderült nem kellett volna a klímámra szereléskor gázt rátölteni. Így több mint egy bárral nagyobb volt a gázoldali nyomás a rendszerben és ezáltal a párolgási hőmérséklet +1 fok helyett 8°c volt (R22 gáz), ezáltal a kijövő léghőmérséklet 15°c volt. Most beállítva a gázmennyiséget 9°c alá csökkent. Ha valki szereltet érdemes odafigyelni rá, mert azonkívül, hogy a rendszer csak a gázt kergeti és megemelkedik az áramfelvétel még hűteni sem hűt rendesen.
Aewyn Creative Commons License 2003.06.08 0 0 174
A zimént olvastam az LG oldalán:

Everyday Maintenance
Room air conditioner

1. Dry the interior of the air conditioner
- On a clear day, operate in air passing mode for 2~3 hours.
(If the air passing mode is not available, use high power air blowing mode.)

Tudok, na :-)


Előzmény: Törölt nick (163)
scratch Creative Commons License 2003.06.07 0 0 173
Természetesen, ha nem vagyok otthon kikapcsolom én is. De, ha csak 1-2órára szaladok el valahova, csökkentett módra állítom.
Előzmény: scratch (172)
scratch Creative Commons License 2003.06.07 0 0 172
rézgálic, istenkiraly,

még nekem se jött meg a számla, már 1 hónapos az AC, azóta szinte folyamatosan megy. Több embert kérdeztem ez ügyben, és azt javasolták, hogy jobb ha folyamatosan megy, mintha ki-be kapcsolgatom, mert így mindig csak kis időre kapcsol be, hogy visszahűtse a szobát. Ha meg ki-be kapcsolgatom, mindig egy felmelegedett szobást, több energiával hűt le. Ahogy tapasztaltam, óránként 15-20percet hűt ténylegesen, a többiidőbe csak forgatja a levegőt, ilyenkor meg annyit se fogyaszt, mint egy átlag ventillátor.

istenkiraly Creative Commons License 2003.06.06 0 0 171
A szerelők nekem azt mondták, hogy max 6 fokos....
de még nem mértem meg
Előzmény: rézgálic (162)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.06 0 0 170
A C KFT

Hollosi Ádám
0630-999-55-13
hivatkozz rám: Máté :D

Ők nekem szerelték, de a klímát egy miskolci cégen keresztül biznyákoltam. De felhívhatod a colombust is, mert ott is csak emberek dolgoznak.......

Előzmény: formatc (153)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.06 0 0 169
scratch

így mennyit zabál egy hónapban?

És érdemesebb állandóan járatni, mint csak amikor szükséges?

Előzmény: scratch (159)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.06 0 0 168
Kedvedért megmértem: 25 fok belső levegő, a klímából kiáramló 9.5 fokos.

Hűlt volna még, de lezsibbadt a karom. Amikor pedig odalógattam, akkor teljesen összezavarodott. Lefagyott - szó szerint :-D

Előzmény: rézgálic (162)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.06 0 0 167
Nem lennék alattad lakó szomszéd. :-)

Kellemes lehet, ahogy forrást fakasztasz a szoba falán :-DDDD

Előzmény: istenkiraly (145)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.06 0 0 166
Persze, hogy mértük!
K...rva hideg, ami kijön.
Előzmény: rézgálic (162)
Aewyn Creative Commons License 2003.06.06 0 0 165
:-))))
Előzmény: Törölt nick (163)
rézgálic Creative Commons License 2003.06.06 0 0 162
Mérte már valaki a kilépő és a bemenő levegő hőmérsékletkülönbségét? A céghez járó klímások szerint 8-10°c már jónak mondható egy fali splitnél.
rézgálic Creative Commons License 2003.06.06 0 0 161
scratch !
Mivel Te is új használója vagy a berendezésnek van-e elképzelésed a havi költségekről? Azt hiszem ez a mai meleg csak az idei nyár kezdetét jelentette.
Előzmény: scratch (159)
scratch Creative Commons License 2003.06.06 0 0 160
Aewyn,

ezt úgy is lehetne, hogy bekapcsolod rajta a párátlanítást (már ha van), és akkor is kiszárad, nem?

Előzmény: Aewyn (144)
scratch Creative Commons License 2003.06.06 0 0 159
istenkiraly ,

én napközbe 22C -on használom, éjjel pedig 24C, és non-stop megy.

Előzmény: istenkiraly (145)
Nőgyógyász Creative Commons License 2003.06.06 0 0 158
Anno egy klímaszerelő cég javasolt nekem pár esetet, ami nem engedélyköteles ... a belső udvar köztük volt.
Előzmény: kuoni pasztor (157)
kuoni pasztor Creative Commons License 2003.06.06 0 0 157
Mit gondoltok, megoldhato hogy egy split klima kulterije egy tarsashaz futetlen padlasterben, a csovezetek pedig egy garantaltan sajat es hasznalaton kivuli kemenyben legyen elvezetve?

Ha nem, akkor engedelykoteles az ha a kulterit a bejarati ajto fole szereltetem (esetleg ugy, hogy a kulteri is bentvan, csak a lenyeg log ki), ami egyebkent egy gangos haz nyitott lepcsohazara nez? Mivel nem az egesz lakast akarom huteni, es a hutott helysegek tavol esnek a bejarati ajtotol, nem okoz(hat) ez gondot.

K.p.

blg Creative Commons License 2003.06.06 0 0 156
valahol azt olvastam, hogy a helyiség minden légköbméretére 30-40 watt (lakás ill. iroda) hűtőteljesítménynek kell jutnia. persze ez csak egy durva számítás (mert a méreten kívül figyelembe kéne venni a személyek számát, és az elektromos berendezések összteljesítményét is)
Előzmény: teveh (154)
Nesty Creative Commons License 2003.06.06 0 0 155
Nekem is eszembe jutott már a mobil splitklíma de milyen áron vannak ezek a hasonló árú és kategóriájú splitklímákhoz viszonyítva? Milyen árkülönbség van köztük?

Nesty

teveh Creative Commons License 2003.06.06 0 0 154
Hi!

tudtok valami "képletet" hogyan lehet kiszámolni kb. mekkora teljesítményű klíma kell egy helységhez?
(Ha már volt róla szó a topicban akkor bocsi, de nem találtam)

Minden jót!

formatc Creative Commons License 2003.06.06 0 0 153
Az ElectroWorld televan mobil splitekkel! Van egy csomo fajta, minden kategoriaban viszont eleg dragak...

IstenKiraly!

Kene nekem az a szerelo, aki a Pana klimat szerelte. En is azt neztem ki, de a weben csak a Colombus + az AirMax van fent.

Koszi!

rézgálic Creative Commons License 2003.06.06 0 0 152
Keress mobil splitklímát, valahol láttam az idén. Hordozható kültérije van, álló tehát nem fali beltéri és hajlékony csőpár köti össze a kettőt. A két rész önlezáró bontható csatlakozással szétválasztható egymástól (nem megy el belőle a gáz), a cső egy 40-50mm-es lyukon átvezethető a falon, majd összecsatlakoztatás és már hűt is.
Előzmény: Törölt nick (148)
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.06 0 0 151
Akkor viszont szerintem ablak klíma, a Praktikerben van LG ablakklíma 104990Ft bruttó, távirányítós és nagyon jól néz ki!!! 9000BTU-s!
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 150
Nekem ez nem megoldás :-)
Előzmény: Bodec iLS (149)
Bodec iLS Creative Commons License 2003.06.06 0 0 149
Megoldás:
split klíma és megegyezel a tulajjal, hogy kifizeted és levonjátok a bérleti díjjból. Ma már nagyon nehéz klíma nélkül irodát bérbeadni!!!

Üdv, Csaba...

ui.: Ennyire nem lehet fa..fej!!!

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 148
Sziasztok!
Mobil klímát szeretnék vásárolni, de több embertôl is hallottam, hogy hergya és nem igazán hűt. Ettôl függetlenül a (bérelt) irodámba ez lenne a barátságos megoldás. Van valami tapasztatalatotok ezzel kapcsolatban?
Köszi.
Les0130 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 147
hollo,
Az Azea-nál
Nagyon korrektnek tűnnek. A Mideá-tól a Toshiba, Daikin-ig forgalmaz vagy 8-9 féle klímát (LG, Samsung stb.) és persze Ők is szerelik. Az oldalon csak a Midea, Hisense és Fujitsu-ról vannak árinfók.
Les
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.06 0 0 146
Nekem nincs csak venti funkció, habár ha már mükszik egy ideje a klíma, akkor alig alig járogat, de büdöset se éreztem még sose...
Előzmény: Aewyn (144)
istenkiraly Creative Commons License 2003.06.06 0 0 145
Sziasztok!

Na én elég ritkán járok erre, de tanultam sokat és végre megvan a klíma is.

Én Panasonicot válaszottam (3,6 kW-os hűtő fűtő), igaz drágább volt, de jókat hallottam a márkáról és a típusról is, ezért úgy döntöttem, az a plusz pénz talán hosszútávon fog megtérülni, meg amíg egy két lenti hozzászólást olvastam, akkor se kaptam szívrohamot hogy mit vettem.
Nyílván pénzről lévén szó azért körüljártam az árkategóriát:

Vétel:
Azt vettem észre van pár nagy kereskedő, ahol olcsón lehet klímát venni, persze a szerelő cégeknek nagyobb kedvezménnyel (a forgalomtól függően) Az első szerelőm csak hebegett habogott, hogy a COLOMBUS tól hozza és tud kedvezményt adni.... A klímát onnan szereztem, de egy másik cégen keresztül aki adott 10% kedvezményt. (nyílván található olyan aki még többet ad, de a szerelő ennyit nem engedett volna)

Szerelés:
Ennél a cégnél például számít, hogy ki rakja fel a klímát, mert egyébként nincs rá gari...
Nekem 50-ért raktál fel, plusz az alpinista, mert nem volt egyszerü...
Nekem szimpatikusak voltak és úgy vettem észre nem csak összedobták a dolgot.

Igaz nálam van most egy kis probléma, mert a kicsepegest nem úgy képzeltem el, hogy valaki a nyakába kapja a kellemes hűsítő érzést, hanem mivel panelba lakunk és elég magasan arra gondoltam, hogy az amúgy is kellemes meleg betonon lefolyatom a kondenzvízet, egy kiadós esőnél nagyobb kár éri a falat.
Túl nagy foltot nem is hagy és amikor tűzi a nap néha el is tünik. Persze az okoskodók már csacsognak, meg a klímával kapcsolatban is vannak irigy emberek, mert ki a szart érdekell például, hogy kint a falon van egy klíma egy betonházon? (A feljelentgetős történeteket hallottam én is....) Tehát valószínü ezt a vizes rendszert megváltoztatjuk, mert nincs kedvem mindenkinek elmagyarázni, hogy gondolkodjon azzal a tökkel a fején és ha ettől baja lesz a háznak akkor rég el van valami baszarintva (szara szigetelés vagy mittomén).

Ami viszont számomra még nem tisztázott:

Még nekünk se jött meg az első villszámla, de mire lehet számítani?
Átlagos használatot feltételezve mondjuk reggeltől estig használjuk naponta.

A belső hőmérsékletet mire érdemes állítani?
Mi 25-26 on szoktuk használni, ha sokat vagyunk egyhelyben néha még picit hűvösnek is tűnik. Viszont hallottam a 7 fokos egészséges hőlépcsőről is, tehát nem túl jó alacsonyra állítani, én pl fáznék 20 fokon.

Egy nap mennyi víz csepeg el úgy konkrétan?
A klíma adatlapjára az van írva hogy óránként 2 liter az eltávolított légnedvesség. -> ez mit jelent pontosan? Ez frankón kifolyik, vagy még függ ezer dologtól?

Karbantartás:
Azt mondták, hogy elvileg évi kettő, de egy mindenképpen kell ami olyan 8 körül van és kiproszívozzák, ellenörzik, stb. Ez elég vagy esetleg van valaki aki tudja pontosan mit kell csinálni vele? Ezen mondjuk van valami teszt finkció is.

A típusokról:
A kutakodások után, hogy mit vegyek rájöttem egy csomó szart tudnak már ezek is, tehát ha mindent elhiszünk, akkor a legdrágább kéne....
Mik azok a dolgok amik jók ha vannak és mik azok amik nem gáz ha nincsenek?
Az intverterről pl eddig csak azt tudtam, hgoy jobb a szabályozás és kevesebbet fogyaszt, de hogy a levegő hőmérsékletére hogyan van hatással azt nem tudom.
Lehet kék rétegű, vagy valamilyen bevonattal ellátva a külső hűtőfelület, ami állítólag tartósabb, de az is lehet, hogy csak kamu.
Ez például tud valami ION bigyót, amitől frissebb levegő érzet adósik, persze szellőztetni akkor is muszály az elhasználódott levegő miatt, de ennek hosszútávon van valamilyen hatása?

És hogy érdemesebb használni? menjen inkább egész nap mintha gyakrabban hűteni le lakást? Az tudom, hogy fűtésnél az állandóan működő az jobbm ert olcsobb a hőn tartás mint a befűtés, de itt is így van?

Na kb ennyi :D ha kell a szerelő elérhetősége szívesen megadom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!